💰سرمایه گذاری طلا در فارکس بهتر است یا 🪙طلای دیجیتال – بیت کوین یا طلا

همه چیز درباره بروکر باینری پاکت آپشن 01مقایسه سرمایه گذاری طلای واقعی در فارکس با طلای دیجیتال یا بیت کوین

بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران حرفه ای در بازار فارکس و ارز های دیجیتال ، بیت کوین را طلا دیجیتال می دانند. زیرا این دو شباهت های مهمی با هم دارند. البته در بروکر های فارکس نیز به معاملات طلا، معاملات طلای دیجیتال نیز می گویند، زیرا در ازای معامله طلا در بازار فارکس طلای فیزیکی دریافت نمی کنید. در این مقاله منظور ما از طلا دیجیتال، بیت کوین می باشد.

سرمایه گذاری طلا، بهترین صندوق سرمایه گذاری طلا ، معاملات طلا در فارکس ، سرمایه گذاری بیت کوین ، تریدینگ سنتر

البته در بازار فارکس نیز به معاملات طلا، معاملات طلای دیجیتال نیز می گویند، زیرا در ازای معامله طلا در بازار فارکس طلای فیزیکی دریافت نمی کنید. در این مقاله منظور ما از طلا دیجیتال، بیت کوین می باشد.

باید بدانید که تنها 21 میلیون عدد بیت کوین یا طلا دیجیتال جهت استخراج وجود دارد و همانطور که می دانید منابع و معادن طلا نیز در این کره خاکی یعنی زمین محدود می باشد.

لذا هر چه استخراج آنها بیشتر می گردد، ارزش این دارایی ها نیز به دلیل کاهش منابع (کاهش عرضه) و افزایش تقاضا، بیشتر شده و سرمایه گذاری طلا از محبوبیت بیشتری برخوردار می گردد. بنابراین هر دو آنها برای سرمایه گذاران از جذابیت ویژه ای برخوردارند.

از طرفی سرمایه گذاری طلای دیجیتال و طلای واقعی تفاوت های زیادی  نیز با یکدیگر دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

البته قبل از هر چیز بهتر است جهت آشنایی شما عزیزان، توضیح مختصری را درباره بیت کوین (طلا دیجیتال) ، طلا فیزیکی ، معاملات دیجیتال طلا، طلا کاغذی خدمتتان ارایه بدیم. با ما همراه باشید.

 

 

🇮🇷بهترین پلتفرم های برای سرمایه گذاری طلا مناسب ایرانیان

در جدول زیر تعدادی از بهترین پلتفرم های خرید و فروش یا سرمایه گذاری طلا و طلای دیجیتال (بیت کوین) از جمله بروکر های فارکس و صرافی های ارز دیجیتال معتبر برای ایرانیان را معرفی نموده ایم.

بهترین پلتفرم های سرمایه گذاری طلا در بازار فارکس بهترین پلتفرم های سرمایه گذاری طلا دیجیتال ( بیت کوین)
🟢بروکر آلپاری 🟩صرافی کوکوین
🔵بروکر لایت فارکس 🟦صرافی کوینکس
🔴بروکر آی سی ام بروکرز 🟥صرافی بینگ ایکس
🟠بروکر آمارکتس 🟧صرافی بای بیت
🟣بروکر فیبوگروپ 🟪صرافی تاپ چنج (گرین چنج)
🟡بروکر آی سی ام کپیتال 🟨صرافی نوبیتکس
🟤بروکر ویندزور 🟫صرافی آبان تتر

 

 

آیکون رمزارزهابیت کوین یا طلای دیجیتال چیست | Bitcoin

در اینجا قصد داریم این موضوع را به زبانی ساده کنیم تا برای همگان قابل فهم باشد. لذا از توضیح مسایل فنی و پیچیده پرهیز می نماییم.

خرید و فروش طلای دیجیتال ، چرا بیت کوین طلای دیجیتال است بازار طلای دیجیتال ، تریدینگ سنتر

در سال 2009 شخص ناشناسی به نام مستعار ساتوشی ناکاموتو پروژه فوق العاده ای را با هدف حذف واسطه و کوتاه کردن دست سازمان ها و موسسات خصوصی و دولتی در بازارهای مالی و ایجاد فضای آزاد معاملاتی برای همگان در سراسر دنیا، ارایه نمود.

برای این منظور بستری را برای ثبت و انجام هر گونه فعالیتی از جمله نقل و انتقالات مالی به صورت غیرمتمرکز به نام بلاک چین ایجاد نمود. به طوری که تمام فعالیت ها در این سیستم به صورت کاملا شفاف ثبت شده و این اطلاعات در اختیار همه کاربران این شبکه می باشد.

همچنین به دلیل غیر متمرکز بودن سیستم، امکان دستکاری و تخلف در آن تقریبا وجود نخواد داشت.

برای آزمایش این سیستم، ارز دیجیتالی را با ویژگی های مشابه طلا یعنی ارزشمندترین فلز جهان به نام بیت کوین ایجاد نمود که به طلای دیجیتال نیز معروف می باشد.

انجام سرمایه گذاری در طلای دیجیتال بدون احراز هویت در صرافی کوینکس ، معاملات طلا آنلاین ، تریدینگ سنتر

برای این که شرایط این ارز دیجتال را مشابه طلا در نظر بگیرد، تعداد محدودی از آن یعنی ۲۱ میلیون عدد از آن را ارایه نمود تا در مرور زمان بر ارزش آن افزوده شده و بتواند به عنوان یه محصول ضد تورمی عمل نماید.

از طرفی افراد برای دسترسی به این بیت کوین ها (طلا دیجیتال) باید با ایجاد شرایطی با استفاده از تجهیزاتی که در اختیار دارند (ماینرها) به حل معادلات پیچیده پرداخته و با حل این معادلات پاداشی به صورت بیت کوین دریافت نموده و به اصطلاح به استخراج طلای دیجیتال (استخراج بیت کوین) بپردازند.

همچنین فعالین این سیستم می توانند به عنوان تایید کننده نقل و انتقال ها و معاملات نیز عمل کرده و بابت این کار مقداری بیت کوین به عنوان پاداش دریافت نمایند.

هر چه تعداد این افراد یا تایید کننده ها که نود Node نامیده می شوند بیشتر باشد سیستم از امنیت و سلامت بیشتری برخوردار خواهد بود.

به طور معمول سرمایه گذاری طلای دیجیتال یا بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال مانند صرافی کوینکس و صرافی کوکوین صورت می پذیرد، اما بعضی بروکر های فارکس مانند بروکر آلپاری ، بروکر لایت فارکس و بروکر آمارکتس و همچنین بعضی بروکرهای بانری آپشن مانند بروکر پاکت آپشن و بروکر الیمپ ترید نیز این امکان را ارایه نموده اند.

 

 

 آیکون طلای فیزیکیطلای فیزیکی یا واقعی چیست | Physical Gold

طلای فیزیکی همانطور که از نام آن پیداست، همان طلای واقعی موجود در بازار که به شکل های مختلف مانند سکه طلا، جواهرات طلا و طلای آبشده و غیره می باشد. امکان دسترسی، خرید و فروش و سرمایه گذاری طلای فیزیکی، به آسانی و از طریق فروشنده های طلا مانند طلافروشی ها امکان پذیر می باشد.

البته روش های خرید دیگری نیز مانند سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری طلا، که در این روش معامله گر طلا را خریداری کرده ولی طلای فیزیکی در نزد بانک یا موسسات مربوطه نگهداری می شود.

طلای فیزیکی سال های زیادی (بیش از 2000 سال) است که به عنوان واحد پول و کالای ارزشمند مبادله می گردد و در صنایع زیادی کاربرد دارد.

سرمایه گذاری طلا فیزیکی یکی از بهترین راه ها جهت حفظ سرمایه در برابر تورم می باشد. زیرا به خاطر محدود بودن منابع آن و ارزش و کاربرد آن در صنایع مختلف، همواره تقاضا برای آن رو به افزایش بوده و پیرو آن قیمت آن نیز در حال افزایش می باشد.

ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال کوکوین ، سرمایه گذاری طلای دیجیتال یا بیت کوین در کوکوین ،‌تریدینگ سنتر

 

 

آیکون معاملات طلا در فارکس، تریدینگ سنترمعرفی معاملات طلا در فارکس | Gold in Forex

در این معاملات، خریداران طلای فیزیکی را دریافت نکرده و تنها طی قرار دادی از طریق بروکرهای فارکس نسبت به خرید و فروش طلای دیجیتال در بازار فارکس و به صورت دیجیتالی اقدام می نمایند. که در این حالت طلای مبادله شده را طلای دیجیتال می نامند.

البته بعضی از بروکر های فارکس امکان معاملات طلای دیجیتال‌ دیگری یعنی بیت کوین را نیز ارایه نموده اند. لذا باید توجه کرد که این دو موضوع با هم فرق داشته و نباید انها را با هم اشتباه گرفت.

دو تا از محبوب ترین بروکر های فارکس برای کاربران ایرانی جهت معاملات طلا، بروکر آلپاری و آی سی ام بروکرز می باشند. لذا جهت انجام معاملات طلا در آلپاری و آی سی ام بروکرز می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید.

ثبت نام در بروکر باینری آلپاری نحوه ثبت نام در بروکر آی سی ام بروکرز

 

همچنین تعدادی از بهترین بروکر های فارکس مناسب ایرانیان برای سرمایه گذاری طلا به شرح زیر می باشد که با کلیک بر روی هرکدام می نوانید به صفحه بررسی و معرفی تخصصی بروکر مورد نظر مراجعه نمایید.

💎معرفی بروکر آلپاری | Alpari

💎معرفی بروکر لایت فایننس (لایت فارکس) | Litefinance

💎معرفی بروکر آمارکتس | Amarkets

💎معرفی بروکر آی سی ام بروکرز | ICM Brokers

 

 

معاملات طلای کاغذی ، تریدینگ سنترطلای کاغذی چیست | Paper Gold

در صورتیکه معامله گر یا خریدار در ازای خرید اونس طلا، تنها رسید خرید طلا حاوی

  • وزن طلای خریداری شده
  • زمان معامله
  • مشخصات طرفین معامله
  • مبلغ پرداخت شده برای خرید

را دریافت نموده و طلای خریداری شده به صورت فیزیکی به او تحویل نگردد، به اصطلاح طلای کاغذی خریداری نموده است.

برای این منظور روش های مختلفی ایجاد شده است که یکی از معروف ترین آن ها، خرید و فروش طلا در اتاق معاملات طلا در تلگرام ، سایت یا سایر پلتفرم ها می باشد.

در این روش معامله گر می تواند با استفاده از اهرم یا لوریج، اقدام به خرید طلا با سرمایه بیشتر از موجودی خود و به قیمت روز نموده و با معامله آن به کسب سود بپردازند، ولی در مقابل طلای فیزیکی دریافت نمی کنند.

البته این روش در صورت عدم آشنایی با بازار طلا و عدم توانایی تحلیل، دارای ریسک بالایی می باشد.

 

علاوه بر موارد ذکر شده این گونه معاملات دارای زمان مشخصی می باشند و بر اساس زمان تسویه به انواع معاملات زیر تقسیم می شوند.

🟠معاملات فردایی چیست

در این نوع معاملات در امروز معامله با شرایط مشخص ثبت می شود و در فردا در ساعت مشخصی مثلا 2 الی 3 بعد از ظهر معامله بسته و نتیجه معامله مشخص می گردد. البته پلیس امنیت اقتصادی ایران، انجام هرگونه معاملات فردایی طلا، سکه و ارز را ممنوع اعلام کرده است.

🟠معاملات امروزی

برای این دسته از معاملات زمان بسته شدن معامله در ساعت خاصی از همان روز تعیین می شود و ساعت ۲ بعد از ظهر همان روز تسویه صورت می پذیرد.

🟠معاملات شنبه ای ، یکشنبه ای و ….

در واقع این نوع از معاملات همان معاملات هفتگی می باشند به این معنی که زمان شروع معامله روز شنبه و زمان پایان معامله، پس از یک هفته معاملاتی و روز شنبه بعدی می باشد. البته اگر شروع قرارداد یکشنبه باشد بدیهی است زمان بسته شدن معامله یکشنبه آینده خواهد بود.

و به همین ترتیب برای سایر روزهای هفته خواهد بود به غیر از روز جمعه که روز پایانی هفته بازارهای مالی جهانی است.

 

 

آیکون مزیت هامزایای سرمایه گذاری طلا

در اینجا تعدادی از مزایای سرمایه گذاری در طلای فیزیکی و در بازار فارکس را ذکر می نماییم.

🟢سادگی فرآیند خرید و فروش طلا

خرید و فروش و معاملات طلا و همچنین سرمایه گذاری طلا در فارکس  با یک آموزش ساده و به راحتی امکان پذیر می باشد.

اما برای کسب درآمد و سود توسط ترید طلا در فارکس که به آن معاملات دیجیتال طلا گفته می شود، باید حتما اصول معاملات و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را آموخته و کسب مهارت نمایید.

همچنین برای خرید و فروش طلا فیزیکی، خریدار نیاز به تخصص خاصی ندارد و با مراجعه به یک طلا فروشی ، طلای مورد نیاز خود را می تواند بخرد یا بفروشد.

🟢حجم و عمق بازار زیاد

با توجه به اینکه بیش از ۲۰۰۰ سال است که از استفاده طلا به عنوان کالای معاملاتی مطمئن استفاده می شود. بازار این فلز از حجم بالایی برخوردار است و امکان دستکاری در آن تقریبا امکان پذیر نیست.

سرمایه گذاری طلا در ICM Brokers ، خرید و فروش طلا در بروکر آی سی ام بروکرز ، تریدینگ سنتر

🟢قدرت نقدشوندگی بالا

به دلیل حجم و عمق بازار طلا و همچنین ارزش بالای این فلز گرانبها، هر زمانی که نیاز داشته باشید می توانید طلای خود را به پول نقد تبدیل کنید. زیرا همیشه خریدار آن وجود دارد.

🟢بازگشت سود مناسب

با توجه به محدود بودن منابع طلا و کاربرد آن در انواع بازارها و صنایع مهم روند رشد قیمت همواره وجود داشته و با سرمایه گذاری طلا، همیشه می توان انتظار سودی مناسب را داشت و با فروش آن در زمان مناسب از سود خوبی برخوردار گردید.

🟢مقاوم در برابر شرایط تورمی و بحرانی اقتصادی

قیمت طلا همواره بر اساس رویدادهای اقتصادی جهانی تعیین می شود. لذا وجود تورم بالا در یک کشور مانند ایران نمی تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت طلا گذاشته و سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری طلا، از سرمایه خود در برابر شرایط تورمی محافظت نمایند.

🟢وجود ضمانت های بانکی در صورت سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری طلا

با خرید از صندوق های سرمایه گذاری طلا می توانید از ضمانت های معتبر بانک مرکزی و یا سایر موسسات معتبر برخوردار گردید.

و از سرمایه خود در برابر انواع کلاهبرداری ها مانند موارد کلاهبرداری در اتاق معاملات طلا در تلگرام به صورت غیر قانونی که به معاملات کاغذی طلا نیز معروف می باشد، محافظت نمایید.

در صورتی که تمایل دارید در ارتباط با اتاق معالات طلا یا معاملات کاغذی طلا اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید از لینک برای دسترسی به مقاله مربوطه استفاده نمایید.

بررسی تخصصی اتاق معاملات طلا

 

آیکون معایبمعایب سرمایه گذاری طلا

همانط.ر که در قبل به آن اشاره نمودیم، سرمایه گذاری در طلا به چندین روش انجام می شود، مانند سرمایه گذاری طلا در فارکس، سرمایه گذاری در طلای فیزیکی ، سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری طلا، لذا در زیر به معایب هر کدام اشاره می نماییم.

🔴ریسک بالا در معاملات کوتاه مدت

به دلیل تاثیرپذیری زیاد قیمت طلا از رویداد های مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی، سرمایه گذاری در طلا معمولا از ریسک بالاتری نسبت به جفت ارزها (فارکس) در کوتاه مدت برخوردار است.

لذا معامله گران طلا باید توجه زیادی به اخبار و رویدادهای مهم اقتصادی، سیاسی و غیره داشته باشند و همواره از تحلیل فاندامنتال و تکنیکال برای معاملات خود بهره ببرند.

سرمایه گذاری طلا در آمارکتس ، خرید طلا در آمارکتس ، تریدینگ سنتر

🔴نیاز به محل نگهداری برای طلای فیزیکی

اگر چه این مورد ربطی به معاملات طلا در بازار فارکس ندارد اما بهتر دیدیم که به این موضوع هم اشاره ای داشته باشیم.

لذا برای سرمایه گذاری مخصوصا مبالغ قابل توجه در طلای فیزیکی نیاز به مکانی مطمئن جهت نگهداری طلای خود دارید. که یا باید از صندوق های امانات استفاده کرده یا در محلی امن نگهداری نمایید که تامین امنیت آن نیز دشوار می باشد.

البته همانطور که گفته شد خرید و فروش طلا در بازار فارکس به صورت دیجیتالی صورت می پذیرد که از این بابت نگرانی ای برای آن وجود ندارد.

🔴دشوار بودن تامین امنیت

با نگهداری طلای فیزیکی در مکانی خاص احتمال دزدی یا گم شدن آن همواره وجود خواهد داشت. لذا یکی از مسایل مهم برای سرمایه گذاری در طلا تامین امنیت مناسب برای دارایی می باشد.

که البته در این مورد نیز با معامله طلا در بازار فارکس به دلیل دیجیتالی بودن معاملات در قالب قرارداد و نه خرید و فروش طلای فیزیکی، از امنیت بالایی برخوردار خواهید بود و نگرانی ای در این مورد وجود نخواهد داشت.

🔴کلاهبرداری در معاملات طلا

در صورتی که خرید خود را از فروشنده یا بروکر مناسب و معتبری انجام ندهید.

خطرات زیادی مانند طلای تقلبی یا طلای با عیار پایین تر برای معاملات طلای فیزیکی و همچنین انواع شیوه های کلاهبرداری دیگر در بروکرهای نامعتبر برای معاملات طلا در فارکس، شما را تهدید خواهد نمود.

🔴محدودیت ساعات یا تایم معاملات طلا در فارکس

بازار فارکس فقط در روزهای کاری یعنی دوشنبه الی شنبه باز می باشد لذا امکان معامله و سرمایه گذاری طلا در فارکس در روز های شنبه و یک شنبه وجود ندارد.

 

 

آیکون مزیت هامزایای سرمایه گذاری در بیت کوین یا ارزهای دیجیتال | طلای دیجیتال

🟢امنیت بالا

به دلیل استفاده از بستر بلاکچین و غیرمتمرکز بودن این سیستم نیازی به وجود واسطه مانند بروکر ها ،‌ بانک ها یا سایر موسسات جهت خرید و فروش یا نقل وانتقالات بیت کوین (طلا دیجیتال) یا سایر رمز ارزها نمی باشد.

لذا خطرات و کلاهبرداری های ناشی از وجود واسطه از بین می رود. همچنین به دلیل رمز گذاری پیچیده طلا دیجیتال و استفاده از سیستم غیر متمرکز امکان هک این سیستم بسیار پایین می باشد.

البته در این بین صرافی های ارز دیجیتال متمرکز مانند صرافی کوکوین ، کوینکس و بایننس نیز بوجود آمده اند که خدمات خرید و فروش و انتقال رمزارز را ارایه می دهند.

ولی درکل این موضوع با هدف به وجود آمدن بیت کوین یا همان طلا دیجیتال و بلاک چین جهت حذف واسطه در تضاد می باشد.

معرفی و ثبت نام و معاملات ارزدیجیتال در بروکر آلپاری متاتریدر ۴ و ۵

🟢خرید و فروش و نقل وانتقال آسان طلا دیجیتال

معامله گران برای نقل و انتقال و خرید و فروش بیت کوین تنها نیاز به یک کیف پول دیجیتالی دارند که امکان ایجاد آن بسیار آسان و رایگان می باشد.

البته ممکن است برای کسانی که با کامپیوتر آشنایی زیادی نداشته باشند، استفاده از این سیستم کمی مشکل تر از خرید وفروش طلا به صورت سنتی به نظر برسد ولی با یک آموزش ساده می توانند نحوه استفاده از آن را یاد بگیرند.

امکان خرید و فروش و جابجایی رمز ارزها از جمله طلا دیجیتال (بیت کوین) از دو طریق استفاده از صرافی های متمرکز و صرافی های غیرمتمرکز امکان پذیر می باشد.

بدین صورت که در صرافی های غیرمتمرکز با اتصال کیف پول به یک صرافی می توانید بدون نیاز به واسطه و به صورت همتا به همتا به آسانی به انجام معامله و جابجایی بپردازید.

و یا با ثبت نام در صرافی های ارز دیجیتال متمرکز مانند صرافی کوینکس و بنگ ایکس و انتقال دارایی خود به حساب صرافی خود، به راحتی در کمترین زمان ممکن و با کارمزد پایین، معاملات مورد نظر را انجام دهید.

🟢نقدشوندگی بالا بیت کوین

اگرچه بیت کوین یا طلا دیجیتال نسبت دارایی های مهم دیگر مانند طلا حجم بازار بسیار کمتری دارد ولی در بازار ارزهای دیجیتال، حجم بازار بسیار بالایی را نسبت به سایر رمزارزها به خود اختصاص داده است.

لذا معامله گران همواره می توانند نسبت به خرید و فروش آن در کمترین زمان ممکن اقدام نمایند.

🟢حفظ حریم خصوصی بالا

با استفاده از سیستم بلاک چین به دلیل غیرمتمرکز بودن آن، امکان نامشخص بودن هویت معامله گران طلا دیجیتال و سایر رمزارزها به راحتی امکان پذیر است.

لذا معامله گرانی که تمایلی ندارند هویت آنها مشخص باشد، می توانند با خیالی راحت و اطمینان از حفظ حریم خصوصی خود و با امنیت بالا به معاملات خود بپردازند.

🟢خاصیت ضد تورمی بیت کوین

با توجه به محدود بودن تعداد بیت کوین یا طلا دیجیتال عرضه شده (۲۱ میلیون) ارزش این محصول در صورت عدم بروز اتفاقات خارج از کنترل برای این رمزارز، در طول زمان رو به رشد خواهد بود.

لذا این رمزارز می تواند یکی از آیتم های مناسب برای سرمایه گذاری جهت حفاظت از سرمایه در مقابل تورم باشد.

🟢عدم وجود واسطه

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد به دلیل استفاده از سیستم غیرمتمرکز بلاک چین، امکان معامله و جابجایی بدون واسطه و به صورت همتا به همتا با حفظ حریم خصوصی یعنی مشخص نبودن هویت طرفین وجود دارد.

در نتیجه امکان تقلب ، دستکاری و کلاهبرداری توسط واسطه در این سیستم از بین می رود.

🟢کارمزد پایین

به دلیل حذف واسطه، هزینه و کمیسیون نقل و انتقال و معاملات بسیار پایین می باشد. لذا معامله گران می توانند تنها با دسترسی به اینترنت در کمترین زمان ممکن با کمترین کارمزد به انجام معاملات مورد نظر برای طلا دیجیتال بپردازند.

🟢نگهداری آسان

با توجه به اینکه این که بیت کوین یک ارز دیجیتال می باشد، امکان نگهداری آن حتی در حجم بالا، در داخل یک کیف پول دیجیتال آنلاین و یا کیف پول سخت افزاری به راحتی امکان پذیر است و از امنیت بالایی برخوردار می باشد.

لذا نیاز به فضای فیزیکی خاصی جهت نگهداری از سرمایه خود نخواهید داشت.

تنها نکته ای که باید به آن توجه نمود، به خاطر سپردن و محافظت از کلید خصوصی (private key) که متشکل از ۱۲ کلمه بوده می باشد زیرا در صورت فراموشی آن، امکان دسترسی به رمزارزهای موجود در کیف پول کاملا از بین می رود.

همچنین در صورت لو رفتن کلید خصوصی امکان دسترسی به موجودی کیف برای دیگران به راحتی امکان پذیر می گردد.

🟢سرعت بالا در نقل و انتقال

با دسترسی به یک ارتباط اینترنتی می توانید به راحتی نسبت به انتقال دارایی خود از جمله طلا دیجیتال یا بیت کوین در کسری از دقیقه اقدام نمایید.

🟢عدم وجود محدودیت زمان و مکان

همانطور که در قبل به آن اشاره شده بود، تنها با استفاده از شبکه اینترنت و با کامپیوتر، لپ تاپ یا گوشی موبایل خود، ‌می توانید در هر مکان و در هر زمانی از شبانه روز نسبت به خرید و فروش و انتقال بیت کوین (طلا دیجیتال) اقدام نمایید.

 

 

آیکون معایبمعایب سرمایه گذاری طلای دیجیتال | بیت کوین

عدم امکان پیگیری و جبران در صورت بروز اشتباه در نقل و انتقالات

با توجه به غیرمتمرکز بودن سیستم و همچنین مشخص نبودن هویت طرفین معامله یا تراکنش۷ در صورت بروز اشتباه در وارد نمودن آدرس کیف پول مقصد یا مبلغ واریزی امکان پیگیری و برگشت آن وجود ندارد.

🔴نوسانات بالا در قیمت

با توجه به حجم کم بازار ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و تازه بودن این بازار نسبت به سایر دارایی ها مانند طلا.

همچنین  وجود حجم بالایی از بیت کوین یا طلا دیجیتال در دست تعداد محدودی از نهنگ های (افرادی دارای تعداد بیت کوین بالا) بازار ارز دیجیتال، همواره شاهد نوسانات شدید قیمتی برای این محصول بوده ایم.

لذا سرمایه گذاری بر روی بیت کوین همواره و به خصوص در کوتاه مدت از ریسک بالایی برخوردار خواهد بود.

راهنمای ثبت نام و افتتاح حساب در بروکر لایت فارکس

🔴امکان وجود هک و کلاهبرداری

با اینکه این ارز دیجیتال از ساختار بسیار پیچیده ای برخوردار است و امکان هک آن تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد. اما در دنیای دیجیتال هیچ چیز غیر ممکن نیست و روش های بسیار مختلفی جهت هک یا کلاهبرداری اینترنتی وجود دارد.

🔴نا مشخص بودن آینده طلا دیجیتال | بیت کوین

با توجه به ماهیت دیجیتال بودن این ارز و همچنین رشد روز افزون تکنولوژی و ورود و پیشرفت بسیار سریع هوش مصنوعی در زندگی بشری، هر لحظه امکان به وجود آمدن سیستمی برتر از این سیستم و یا امکانی جهت هک یا نا کارآمد بودن آن وجود دارد.

لذا تعدادی از معامله گران، به آینده طلا دیجیتال به عنوان آیتمی مناسب جهت سرمایه گذاری خوش بین نمی باشند.

🔴امکان استفاده از طلا دیجیتال برای مقاصد غیرقانونی | پولشویی

با توجه به نامشخص بودن هویت طرفین معامله یا جابجایی وجوه در سیستم غیرمتمرکز، امکان سواستفاده افراد خلافکار جهت پول شویی و نقل و انتقال پول از این طریق شده است.

حتی کشورهای تحت تحریم مانند ایران از این روش برای دور زدن تحریم ها استفاده نموده اند.

 

 

آیکون مقایسهمقایسه سرمایه گذاری طلای دیجیتال با طلای واقعی در فارکس | Bitcoin VS Gold

بر طبق مطالب ذکر شده و برای نتیجه گیری بهتر تصمیم گرفتیم که به طور خلاصه و در قالب یک جدول مزایا و معایب سرمایه گذاری در طلا دیجیتال و طلا در فارکس را برای شما ارایه نماییم.

سرمایه گذاری در طلای دیجیتال (بیت کوین) سرمایه گذاری طلا در فارکس
حجم بازار کوچک حجم بازار بزرگ
امکان نقد شوندگی بالا امکان نقد شوندگی بالا
قابلیت ضد تورمی قابلیت ضد تورمی
نیاز به احراز هویت ندارد نیاز به احراز هویت دارد
آینده مبهم آینده روشن
قدمت بالا قدمت کم
امکان وجود هک و کلاهبرداری کم امکان وجود هک و کلاهبرداری بیشتر
نوسانات بسیاربالا در قیمت نوسانات بالا در قیمت
عدم امکان پیگیری اشتباه یا مشکل در تراکنش ها امکان پیگیری اشتباه یا مشکل در تراکنش ها
ریسک بسیار بالا در کوتاه مدت ریسک بالا در کوتاه مدت
عدم محدودیت زمانی برای معاملات دارای محدودیت زمانی
امکان انتقال و جابجایی دارایی عدم امکان انتقال دارایی
کارمزد پایین کارمزد بالاتر
عدم وجود واسطه وجود واسطه
امنیت بالا امنیت بالا
حفظ حریم خصوصی بالا حفظ حریم خصوصی کمتر

 

 

آیکون پشتیبانینحوه تماس با پشتیبانی فارسی جهت سرمایه گذاری در طلا و بیت کوین

بسیاری از بروکرهای فارکس مانند بروکر آلپاری و صرافی های ارز دیجیتال مانند صرافی کوینکس دارای پشتیبانی فارسی می باشند. البته همچنین می توانید با نمایندگی رسمی تمام بروکر های مذکور در ایران یعنی تریدینگ سنتر، از طریق کلیک بر روی تصاویر زیر جهت ثبت نام و سرمایه گذاری طلا یا بیت کوبن ارتباط برقرار نمایید.

تماس با پشتیبانی بروکر پاکت آپشن تریدینگ سنتر با واتساپ
تماس با پشتیبانی فارسی بروکر پاکت آپشن (تریدینگ سنتر) از طریق تلگرام

سوالات متداول

🔶چگونه برای سرمایه گذاری طلا و بیت کوین با پشتیبانی تماس بگیریم؟

در صورت وجود هر گونه سوالی در رابطه با سرمایه گذاری در طلا و یا خرید و فروش طلای دیجیتال (بیت کوین) می توانید از طریق لینک های زیر با تیم پشتبانی فارسی زبان نماینده رسمی بروکر های آلپاری ، آمارکتس، لایت فارکس و آی سی ام بروکرز و همچنین بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال ارتباط برقرار نمایید.

 

🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی در تلگرام🙍🏻‍♀️

 

🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی در واتساپ🙍🏻‍♀️

 

🔶نحوه سرمایه گذاری در طلا چگونه است؟

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در بازار طلا وجود دارد که شامل موارد زیر می شود

  • خرید و فروش طلای فیزیکی شامل طلای آبشده ، جواهرات طلا
  • خرید و فروش طلا در بازار فارکس از طریق بروکرها
  • خرید و فروش طلا در صندوق های سرمایه گذاری طلا

برای معاملات طلا در فارکس می توانید از بروکرهای معتبری که در زیر معرفی می نماییم استفاده نمایید.

🔥بروکر آلپاری

🔥بروکر آمارکتس

🔥بروکر آی سی ام بروکرز

🔥بروکر لایت فارکس

🔶 سرمایه گذاری طلا بهتر است یا بیت کوین؟

هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند. تنها موضوعی که مشخص است معاملات طلا سالیان زیادی است که انجام می شود و کاملا امتحان خود را پس داده است ولی ارز دیجیتال یا بیت کوین با تمام مزایایی که دارد هنوز محصول جدیدی بوده و ابهامات زیادی در مورد آن وجود دارد.

لذا سرمایه گذاری در طلا مطمئن تر می باشد.

جهت سرمایه گذاری و انجام معاملات طلا می توانید از بروکر های معتبر زیر استفاده کنید.

🔥بروکر آلپاری

🔥بروکر لایت فارکس

🔥بروکر آمارکتس

🔥بروکر آی سی ام بروکرز

🔶معاملات طلا در فارکس چیست؟

به معاملاتی که در بازار فارکس و از طریق بروکرها صورت می پذیرد معاملات طلا در فارکس گویند. در این نوع معاملات طی قراردادی دیجیتالی میزان طلای مورد نظر خرید و فروش می گردد. چند تا از بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان جهت سرمایه گذاری طلا معرفی می گردد.

🔥بروکر آلپاری

🔥بروکر لایت فارکس (لایت فایننس)

🔥بروکر آمارکتس

🔥بروکر آی سی ام بروکرز

🔶طلای کاغذی چیست؟

در صورتیکه فروشنده در ازای فروش طلا، تنها یک رسید کاغذی یا دیجیتالی شامل اطلاعاتی از جمله وزن طلا، مشخصات طرفین ، مبلغ خرید ارایه  دهد و هیچ گونه طلای فیزیکی به خریدار تحویل نگردد اصطلاحا طلای کاغذی گفته می شود.


نظرات (2)
  1. جامع و کامل بود

    • با تشکر از نظر ارزشمند شما

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.