🔥همه چیز درباره کسب درآمد از کپی تریدینگ و 💯معرفی بهترین سایت های کپی تریدینگ

 • صفحه اصلی
 • 🔥همه چیز درباره کسب درآمد از کپی تریدینگ و 💯معرفی بهترین سایت های کپی تریدینگ

آیکون همه چیز بروکر معرفی و بررسی بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ | Copy Trading

در اینجا قصد داریم به اختصار توضیح دهیم مفهوم کپی تریدینگ چیست و چگونه کار می کند.

کپی تریدینگ نوعی از سرمایه گذاری است که در آن معامله گران می توانند به صورت خودکار و یا دستی، معاملات دیگر معامله گران متخصص و با تجربه را کپی نموده و از استراتژی معاملاتی آنها استفاده نمایند. معاملات کپی تریدینگ در میان معامله گرانی که تخصص زیادی در یک بازار خاص ندارند و همچنین برای کسانی که زمان محدودی برای انجام معاملات دارند محبوب می باشد.

کپی تریدینگ فارکس چیست ، بهترین سایت های کوی تریدینگ

داستان این نوع معاملات از سال ۲۰۰۵ ، زمانی که پلتفرم معاملاتی تریدنسی Tradency برای اولین بار معاملات اتومات خود را ارایه نمود، شروع شد. اما محبوبیت آن با پلتفرم ایتورو etoro و ارایه سرویس کپی تریدر CopyTrader آن افزایش یافت. امروزه بروکر های مختلف، معاملات کپی ترید را با ویژگی و قابلیت های متفاوت ارایه می دهند.

مهم ترین کاری که یک معامله گر در معاملات کپی تریدینگ باید انجام دهد، پیدا کردن و انتخاب یک معامله گر حرفه ای با نرخ سودآوری بالا در یک پلتفرم معاملاتی می باشد.

این روش از سرمایه گذاری همانطور که می تواند در صورت آگاهی، رعایت اصول و انتخاب حساب مناسب ، سود آور باشد، همچنین می تواند در صورت عدم انتخاب و استفاده درست از کپی تریدنگ، سبب ضرر و زیان سنگین به سرمایه گذار گردد. لذا در ادامه به توضیح کامل این نوع سرمایه گذاری و مزایا و معایب آن می پردازیم. در جدول زیر می توانید تعدادی از صرافی ها و بروکر های معروف ارایه دهنده کپی تریدینگ را مشاهده نمایید.

 

نام پلتفرم کپی تریدینگ
نوع پلتفرم
🔵کپی تریدینگ لایت فارکس 🔵بروکر فارکس
🔴 کپی تریدینگ آمارکتس 🔴بروکر فارکس
🟢کپی تریدینگ آلپاری (PAMM) 🟢بروکر فارکس
🟠کپی تریدینگ فیبوگروپ (PAMM) 🟠بروکر فارکس
⚫️کپی تریدینگ پاکت آپشن ⚫️بروکر باینری آپشن
🟣کپی تریدینگ هات فارکس 🟣بروکر فارکس
🔵کپی تریدینگ بینگ اکس BingX 🔵صرافی ارز دیجیتال
🟤کپی تریدینگ کوکوین 🟤صرافی ارز دیجیتال

 

 

آیکون مزیت هاآیکون معایب مزایا و معایب کپی تریدینگ

معامله گران حرفه ای از بازار های مالی درآمد بسیار خوبی کسب می نمایند حال آنکه بسیاری از تریدر های تازه کار با آشنایی کمی که از بازار های مالیمانند فارکس بدست می آورند اقدام به انجام معاملات بدون استراتژی مناسب کرده و سرمایه خود را از دست می دهند. یکی از بهترین روش های کسب درآمد برای معامله گران مبتدی استفاده از سیستم کپی تریدینگ می باشد.

البته این روش دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

مزایا و معایب کپی تریدینگ ، معایب کپی ترید ، کسب درآمد از کپی تریدینگ

🟢مزایای معاملات کپی تریدینگ در فارکس

🟢۱- کاهش ریسک برای معامله گران مبتدی

برای اکثر معامله گران تازه وارد که دانش و آگاهی خاصی از بازار های مالی و ابزار و روش های تحلیلی ندارند جهت جلوگیری از ضررهای سنگین و کاهش ریسک، کپی تریدینگ بسیار مناسب می باشد.

🟢۲- یادگیری نحوه صحیح انجام معاملات و کسب تجربه از معامله گران حرفه ای

سرمایه گذاران می توانند با مشاهده و بررسی معاملات مدیران حرفه ای، نحوه صحیح انجام معاملات را آموخته و کسب تجربه نمایند. این یکی از بهترین روش های یادگیری با گذراندن حداقل زمان در پلتفرم های آنلاین و بازار مالی می باشد.

🟢۳- آشنایی با دارایی های مختلف و امکان سرمایه گذاری در انواع آنها

در این روش به دلیل مهارت معامله گر متخصص در بازار های مختلف، معامله گر می تواند با نحوه معامله در بازار های مختلف آشنا گردیده و به دانش خود نسبت به بازار های مالی افزوده کند. همچننین با سرمایه گذاری در بازار های مختلف شانس خود را برای کسب درآمد بالا ببرد.

🟢۴- کنترل کامل بر روی حساب معاملاتی | تعیین حد ضرر و میزان سرمایه درگیر

در کپی تریدینگ سرمایه در حساب خود سرمایه گذار قرار داد و تنها استراتژی معامله گر در حساب سر مایه گذار کپی می گردد. همچنین سرمایه گذار می تواند در تمام مدت بر روی حساب خود کنترل داشته و معامله را ببندد. از طرفی دیگر امکان تعیین حد ضرر و میزان سرمایه درگیر در معاملات توسط سرمایه گذار وجود دارد.

🟢۵- امکان انجام معاملات در مدت زمان بیشتر

با استفاده از کپی تریدینگ، سرمایه گذار می تواند با استفاده از تخصص معامله گران موفق با سوابق ثبت شده ، بهترین استفاده را ازمان خود ببرد.

اگر سرمایه گذار زمان محدودی برای فعالیت در بازار مالی دارد، با توجه به اینکه انجام معاملات از طریق کپی کردن معاملات تریدرهای حرفه ای صورت می پذیرد و ترید به عنوان حرفه خیلی از آنها محسوب می شود، لذا مدت زیادی را به انجام معاملات می پردازند و سرمایه گذار می تواند بدون حضور در پای کامپیوتر به سایر فعالیت های خود بپردازد.

🟢۶- کسب  درآمد برای معامله گران با تجربه

این افراد می توانند از دانش و مهارت خود بهره برده و با انجام معاملات هم برای سرمایه گذار ایجاد سود نموده و هم برای خود کسب درآمد نماید.

 

کسب درآمد دلاری با اکسپرت در بروکر آمارکتس و آلپاری دانلود اکسپرت متاتریدر

🔴معایب معاملات کپی تریدینگ فارکس

🔴۱- وابستگی دایمی و بیش از حد به این روش

بسیاری از مبتدیان با این فکر که سرمایه خود را در اختیار معامله گران حرفه ای قرار داده وبدون دردسر کسب درآمد می نمایند از این روش استفاده نموده و پس از مدتی به آن عادت می نمایند. لذا هیچ گاه به فکر یادگیری اصولی و انجام معاملات به صورت مستقل نمی افتند.

🔴۲- امکان وجود اشتباه در انجام معاملات

تمام معامله گران ممکن است در معاملات خود اشتباه کنند و یا بدشانسی بیاورند و با ضرر های سنگین روبرو شوند پس خطر و ریسک ازدست دادن سرمایه برای سرمایه گذاران نیز وجود دارد.

🔴۳- دایمی بودن وضعیت آنلاین برای معاملات خودکار

در صورتیکه از روش اجرای خودکار کپی تریدینگ استفاده می کنید حساب شما باید به صورت شبانه روزی آنلاین و در دسترس باشد.

به طور خلاصه مزایا و معایب کپی تریدینگ شامل موارد زیر می شود.

🟢 مزایای کپی تریدینگ 🔴 معایب کپی تریدینگ
✅ سازگاری سریع با عملکرد ساده و آسان کپی ترید 🚫 وابستگی بیش از حد در معاملات
❇️ یادگیری آسان و کسب تجربه از متخصصین ⚠️ وجود ریسک های موجود در بازار مالی
✳️ تنوع سرمایه گذاری و بازدهی بیشتر در کسب درآمد ⛔️ وجود ریسک عدم نقدینگی
♻️ کار کردن در زمانی طولانی تر ❌ وجود اشتباهات معامله گر متخصص

 

 

نمای کلی تقویم اقتصادی بررسی امنیت، حداقل سرمایه گذاری و میزان سود در معاملات کپی تریدینگ

در اینجا به بررسی مختصر و مفید به شرایط مهم حساب های کپی تریدینگ می پردازیم.

🔵امنیت در معاملات کپی تریدینگ

با  توجه به اینکه در این نوع از معاملات، اصل سرمایه در حساب سرمایه گذار بوده و تنها استراتژی های معاملاتی معامله گر حرفه ای بر روی حساب یا موجودی سر مایه گذار اعمال می شود، و مدیر هیچ دسترسی ای به اصل سرمایه ندارد. می توان گفت این نوع معاملات دارای امینت بالایی بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

🔵نحوه محاسبه و توزیع سود کپی تریدینگ

ممکن است سوال برایتان پیش آمده باشد که میزان درصد سود مشارکت در معاملات کپی تریدینگ چگونه محاسبه می شود؟

در معاملات کپی تریدینگ، معامله گر حرفه ای به عنوان مدیر حساب بر طبق شرایط تعیین شده اش برای همکاری با سرمایه گذاران و اجازه کپی استراتژی معاملاتیش، درصدی از سود حاصله را به عنوان کمیسیون تعیین نموده و در هنگام تخصیص سود، این درصد به حساب مدیر واریز می گردد. مابقی سود به سرمایه گذار تعلق می گیرد.

🔵حداقل میزان سرمایه گذاری در معاملات کپی تریدینگ فارکس

یکی از شرایط تعیین شده برای سرمایه گذاران معمولا تعیین حداقل میزان سرمایه گذاری از طرف مدیران می باشد.

معامله گران حرفه ای با توجه به استراتژی معاملاتی و بررسی میزان ریسک و مدیریت سرمایه، حداقل میزان سرمایه را جهت سرمایه گذاری تعیین می نمایند.

 

 

آیکون رمزارزها نحوه استفاده از کپی ترید در ارز دیجیتال

کپی تریدینگ یه مفهوم و قابلیت کلی در انجام معاملات می باشد و در تمام بازار های مالی قابل استفاده است. چه یک معامله گر بخواهد در بازار فارکس ، فلزات، کالاها، سهام فعالیت کند، چه بخواهد در بازار ارزهای دیجیتال معامله نماید می تواند از روش کپی تریدینگ استفاده کند.

با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال، بازار نو ظهوری می باشد، بسیاری از معامله گران به خصوص معامله گران مبتدی آشنایی زیادی با آن ندارند. اما معامله گران حرفه ای که بازار ارز دیجیتال را دنبال می کنند، معمولا دارای دانش تکنیکال بالایی در این بازار می باشند.

لذا اگر تجربه لازم برای انجام این نوع معاملات را به اندازه کافی ندارید، کپی کردن استراتژی های معاملاتی معامله گران حرفه ای بازار ارز دیجیتال کاملا منطقی به نظر می رسد.

کپی تریدینگ در پلتفرم های معاملاتی ارز های دیجیتال مانند صرافی های معروف بایننس ، کوکوین و بای بیت نیز ارایه شده است. همچنین صرافی بینگ ایکس BingX یکی از بهترین صرافی های ارایه دهنده کپی تریدینگ می باشد. که توصیه می کنیم حتما مقاله معرفی و بررسی تخصصی صرافی بینگ ایکس را مطالعه نمایید. برای ثبت نام در این صرافی نیز می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

ثبت نام در صرافی بینگ ایکس

 

 

🔥بهترین سایت های کپی تریدینگ ارز دیجیتال

در این جدول تعدادی از بهترین و معروف ترین سایت های ارایه دهنده کپی تریدینگ را معرفی نموده ایم، که جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام در آنها میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید.

لوگو نام پلتفرم کپی ترید ثبت نام پلتفرم معرفی پلتفرم
لوگوی صرافی کپی تریدینگ بینگ ایکس بینگ ایکس BingX ثبت نام بینگ ایکس معرفی بینگ ایکس
لوگوی صرافی کوکوین کوکوین Kucoin ثبت نام کوکوین معرفی کوکوین
لوگوی بای بیت بای بیت Bybit ثبت نام بای بیت معرفی بای بیت
لوگو صرافی بای بیت گیت دات آی او Gate.io ثبت نام گیت دات آی او معرفی گیت دات ای او
لوگو بایننس بایننس Binance ثبت نام بایننس معرفی بایننس
لوگو صرافی کوین بیس کوین بیس Coinbase ثبت نام کوین بیس معرفی کوین بیس
لوگو ایتورو پلتفرم ایتورو etoro ثبت نام ایتورو معرفی ایتورو
لوگو زولوترید پلتفرم زولوترید ZuluTrade معرفی زولو ترید
لوگوی آواترید پلتفرم آواترید AvaTrade معرفی آوا ترید
لوگو پایونکس پایونکس Pionex معرفی پایونکس
لوگو شریمپی شریمپی Shrimpy معرفی شریمپی
لوگو تری کاماز تری کاماز 3Commas معرفی تری کاماز
لوگو کوین ماتیکس کوین ماتیکس Coinmatics معرفی کوین ماتیکس
لوگو کپی می کپی می CopyMe معرفی کپی می
ترید میت Trade Mate معرفی ترید میت
کریل Kryll معرفی کریل
واندربیت Wunderbit معرفی واندربیت
تریدلایز Tradelize معرفی تریدلایز

 

 

آیکون سطوح کاربری اجزای تشکیل دهنده سیستم کپی تریدینگ | مشارکت کنندگان

هر سیستمی از اجزای مختلفی تشکیل می شود. در سیستم معاملات کپی تریدینگ نیز باید سه عامل اصلی وجود داشته باشد تا بتوان از آن استفاده نمود. در ادامه به توضیح مختصری از اجزای تشکیل دهنده سیستم کپی تریدینگ می پردازیم.

سیستم کپی تریدینگ چیست ، نحوه سرمایه گذاری در بازار فارکس با کپی تریدینگ

🔵 بروکر آنلاین

اولین بخش، کارگزاری آنلاین می باشد که پلتفرم یا محیط انجام معاملات کپی ترید را ارایه می دهد. همه بروکرها این نوع خدمات را ندارند، بنابراین باید بروکری را بیابید که این نوع سرویس را ارایه می دهد. کارگزاری ها، پلتفرم یا حساب سرمایه گذاری ای (کپی تریدینگ) را فراهم می کنند تا معامله گران بتوانند را در آن محیط به هم متصل گردند. همچنین ابزار هایی را جهت کمک به سرمایه گذاران برای تجزیه و تحلیل فعالیت معامله گران متخصص در اختیار آنها قرار می دهد.

نکته مهم دیگر اینکه، بروکر ها با ارایه ابزار و فیلترهای به شناسایی معامله گرانی که می توانند در آن پلتفرم به معامله گران متخصص تبدیل شوند کمک می نماید. در واقع بروکر ها، معامله گرانی را که سال در بازار مالی در حال فعایت بوده و تجربه قابل اثباتی را دارند برای این موضوع انتخاب می نمایند.

🔵 معامله گر حرفه ای (مدیر)

این فرد در واقع معامله گری است که سال ها در بازار مالی فعالیت داشته و دارای تجربه ثبت شده در این بازار می باشد. نقش این افراد، انتشار معاملاتی است که در حساب و پلتفرم های خود انجام می دهند و با کسب سود در این معاملات و در اختیار گذاشتن مجوز کپی معاملات خود به سرمایه گذاران، مقداری از سود کپی ترید حاصله برای آنان را به عنوان کارمزد دریافت می نماید.

🔵 کپی کنندگان (سرمایه گذاران) | Copiers

این ها افرادی هستند که با قبول شرایطی مانند پرداخت کمییسیون یا بخشی از سود حاصله، از معامله گر متخصص مجوز کپی ترید دریافت می نمایند.

 

 

آیکون بازار مالی انواع اجرای معاملات کپی تریدینگ

دو نوع روش اجرای معاملات در کپی تریدینگ وجود دارد که به شرح زیر می باشد.

🟠اجرای خودکار کپی معاملات

در این حالت سرمایه گذار تنظیمات حساب خود را در حالت خودکار (اوتوپایلوت) Autopilot قرار می دهد و در نتیجه انجام معاملات در حساب سرمایه گذار با مشخصات کاملا مشابه  معاملات معامله گر متخصص صورت می پذیرد.

🟠اجرای دستی کپی تریدینگ

در این روش سرمایه گذار با توجه به نظر خود سیگنال های دریافتی از معامله گر متخصص را به صورت دستی اجرا می نماید و این امکان را دارد در هر زمانی که بخواهد معامله را ببندد.

 

نحوه کپی ترید در لایت فارکس ، لایت فارکس کپی تریدینگ ، کپی تریدر لایت فارکس

 

 

نحوه کار کپی تریدینگ سیستم کپی ترید چگونه کار می کند؟

روش انجام معاملات در کپی تریدینگ به این صورت است که پس از انتخاب یک معامله گر حرفه ای و قبول شرایط برای درصد سود مشارکت و سایر شرایط، هنگامی که معامله گر با تجربه پوزیشنی را باز می کند، پلتفرم کپی تریدینگ همان معامله را به صورت اتومات در حساب سرمایه گذار باز می نماید.

البته سرمایه گذار این امکان را دارد که تعیین کند چه مقدار از سرمایه اش درگیر این نوع معاملات شود و کنترل ریسک در هر معامله را انجام دهد.

به عنوان مثال اگر یک معامله گر حرفه ای معامله را بر روی طلا با ۵ درصد سرمایه خود باز کند، معامله کاملا مشابه آن در حساب معاملاتی سرمایه گذار نمایان می شود. سرمایه گذار می تواند بنا بر ریسک پذیری خود، میزان ریسک در هر معامله را محدود نماید.

انواع مختلفی از کپی تریدینگ مانند میرور تریدینگ (معاملات آیینه ای) Mirror Trading و سوشال تریدینگ (معاملات جمعی) Social Trading و حساب های پم Pamm ارایه گردیده است که  در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

 

 

آیکون کپی تریدینگ در بروکر سوشال تریدینگ چیست | تفاوت سوشال تریدینگ با کپی تریدینگ

نوع دیگر محبوب کپی تریدینگ، سوشال تریدینگ می باشد، البته می توان گفت کپی تریدینگ زیر مجموعه سوشال تریدینگ می باشد. در سوشال تریدینگ معامله گران ایده ها و تحلیل های خود را با یکدیگر در شبکه های اجتماعی یا فروم مبادله می نمایند که می تواند در ارتقای عملکرد معاملاتی آنها تاثیر مثبتی داشته باشد.

پلتفرم های معاملاتی سوشال تریدینگ روش بسیار مناسبی جهت یادگیری بیشتر درباره نحوه انجام معاملات از تریدرهای با تجربه می باشد.

از این طریق شما متوجه می شوید چرا آنها معاملات خاصی را انجام می دهند، چطور بازار را تحلیل می کنند و چطور معاملاتشان را مدیریت می نمایند و با انتخاب معامله گر مورد نظر و کپی معاملات آن به  کسب درآمد می پردازید. سوشال تریدینگ از هر دو روش کپی تریدینگ و میرور تریدینگ زمانبرتر است.

 

 

آیکون مقایسهتفاوت حساب پم و کپی تریدینگ | پم بهتر است یا کپی تریدینگ

برای درک تفاوت این دو نوع حساب یا روش معاملاتی بهتر است ابتدا با معنی حساب پم Pamm و نحوه عملکرد آن آشنا شویم.

تفاوت حساب پم و کپی تریدینگ ، پم بهتر است یا کپی تریدینگ

حساب پم Pamm (Percent Allocation Management Module)، حسابی است که در آن یک معامله گر با تجربه و حرفه ای به عنوان مدیر حساب تعیین شده و سرمایه گذارن سرمایه خود را در این حساب سرمایه گذاری می کنند. مدیر حساب با توجه به استراژی خود معاملاتی را انجام داده و کپی این استراتژی بر روی حساب سرمایه گذاران اعمال می گردد.

در صورت کسب سود، سود حاصله به نسبت سهم سرمایه گذاری هر سرمایه گذار بین آنها تقسیم شده و درصد توافق شده ای نیز به عنوان کارمزد به مدیر می رسد.

همانطور که از نام این حساب پیداست، به هر سرمایه گذار در صدی از سود حاصله با توجه به میزان سرمایه و شرایط توافق شده اختصاص می دهد. به عنوان مثال اگر ۴ سرمایه گذار در یک استخر سرمایه گذاری شرکت داشته و به یک میزان سرمایه گذاشته باشند، سود حاصله با کسر کمیسیون مربوط به مدیر، بین آنها تقسیم می گردد.

البته میزان کارمزد برای مدیران مختلف متفاوت می باشد. مدیران حساب ها، معامله گران با تجربه ای هستند که سابقه نتایج معاملات آنها در آن کارگزاری وجود داشته و سرمایه گذار می تواند با بررسی آنها از بین معاملگران مختلف، مدیر مورد نظر را انتخاب نماید.

 

بهترین بروکر برای حساب پم ،بهترین حساب پم، بهترین حساب Pamm ، حساب پم آلپاری

 

نحوه کار کپی تریدینگ حساب پم چگونه کار می کند

هر مدیر حساب می تواند بر طبق استراتژی خود چند حساب پم PAMM افتتاح نماید. از طرف دیگر سرمایه گذار پس از افتتاح حساب در یک بروکر که خدمات حساب پم را ارایه می دهد، با شرایط مدیران مختلف آشنا شده و آنها را بررسی می نماید. سپس مدیر مورد نظر را انتخاب کرده و پول را به حساب پم مدیر مورد نظر انتقال می دهد. پس از آن آمار و اطلاعات معاملات را در حساب شخصی خود دنبال می کند.

به عبارت دیگر در ابتدا سرمایه گذار، مدیران و حساب های پم مختلف در یک بروکر را بررسی نموده و بهترین گزینه را با شرایط خود انتخاب می نماید. سپس سرمایه مورد نظر را به استخر پول واریز نموده و به مشاهده و بررسی معاملات و استراتژی های مدیر حساب می پردازد. پس از یک زمان معین، مبلغ سرمایه آزاد شده و سرمایه گذار می تواند پول خود را برداشت نماید.

خب حالا که با حساب پم و عملکرد آن آشنا شدید، بهتره تفاوت آن با کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ را بررسی می نماییم.

 

 

آیکون مقایسه تفاوت حساب پم با سوشال ترید و کپی ترید

🟠 در حساب پم، پول سرمایه گذار برای مدت معینی در اختیار مدیر حساب قرار می گیرد و امکان برداشت برای آن وجود ندارد و در صورت انجام این کار جریمه هایی برای او در نظر گرفته می شود اما در کپی تریدینگ سرمایه در حساب شخص سرمایه گذار باقی مانده و استراتژی های معاملاتی معامله گر حرفه ای کپی می گردد. همچنین امکان برداشت پول و بستن معامله در هر زمان وجود دارد.

🟠 ابزار و فیلتر های ارایه شده برای انتخاب مدیر در حساب پم بسیار محدودتر از کپی تریدینگ یا سوشال تریدینگ می باشد. همچنین تعداد معامله گران حرفه ای نیز در معاملات پم محدود می باشد. اما در سوشال تریدینگ سرمایه گذار می تواند به تعداد زیادی معامله گر از سراسر دنیا دسترسی داشته و گزینه های انتخاب بسیار بیشتری در اختیار دارد.

🟠 برای استفاده از این نوع حساب، سرمایه گذاران باید در همان کارگزاری ارایه دهنده قابلیت پم حساب داشته باشند. در صورتیکه در کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ اینگونه نبوده و سرمایه گذار می تواند از طریق کارگزاری های مختلف معاملات کپی ترید خود را انجام دهد. مانند سایت ZULUTrade که یکی از بهترین ها در این زمینه می باشد.

🟠 در سوشال تریدینگ کارمزد دریافتی از سوی مدیر مبلغ ناچیز یا حتی رایگان بوده و از طریق قرارداد با بروکر کسب درآمد می نمایند در صورتیکه در حساب پم، مدیر حساب درصد قابل توجهی از سود را از تمام سرمایه گذاران به عنوان کمیسیون دریافت می نماید.

 

 

میرور تریدینگ میرور تریدینگ چیست و تفاوت آن با کپی تریدینگ

این نوع معاملات را می توان به عنوان زیر مجموعه ای از کپی تریدینگ در نظر گرفت. اما بر خلاف کپی تریدینگ ، میرور تریدینگ یا معاملات آینه ای اساسا کپی کردن کاملا دقیق پوزیشن ها یا یک استراتژی معاملاتی خاص به صورت الگوریتمی می باشد.

به عبارت دیگر، در این روش سرمایه گذار دقیقا منطبق با استراتژی معامله گر حرفه ای معاملاتش به صورت خودکار و در زمان مشخص شده باز و بسته می شود و سرمایه گذار هیچ دخالتی در این امر ندارد.

شرکت Tradency  از پیشگامان این معاملات آینه ای بوده و این خدمات را برای سال ها به مشتریان خود ارایه دادند. البته با توجه به اینکه در معاملات کپی تریدینگ سرمایه گذار توانایی تصمیم گیری در معاملات را دارد، استفاده از میرور تریدینگ به مرور کمرنگ و حذف گردیده است.

 

 

آیکون پروفایل نحوه انتخاب بهترین مدیر یا معامله گر برای کپی تریدینگ

مهمترین عامل در زمانی که می خواهید سرمایه خود را دراختیار شخص دیگری برای انجام معامله  قرار دهید، اعتماد به آن شخص می باشد. بنابراین منطقی است که دلایل اعتماد به یک مدیر را باید بررسی کنیم. در ادامه چند تا از مهمترین عوامل در ایجاد اعتماد معرفی می نماییم.

نحوه انتخاب یهترین مدیر برای کپی تریدینگ ، مزایا و معایب کپی تریدینگ

🔵۱- سابقه معاملات موفق ثبت شده

باید عملکرد یه معامله گر را در یک بازه زمانی طولانی بررسی نمود.هر چه این تاریخچه طولانی تر باشد، نتیجه بررسی معتبرتر است. با بررسی سابقه یک معامله گر می توان عملکرد او را در زمان هایی که بازار روند صعودی ویا نزولی داشته را بررسی نمود.

🔵۲- سود دریافتی

برای انتخاب یه معامله گر خوب باید در نظر گرفت که آیا نتایج  ثابت و مستمری در معاملات خود داشته یا خیر که با یک نگاه کلی به نمودار تاریخچه عملکرد تریدر می توان به آسانی متوجه آن شد. اگر شیب صعودی نمودار تدریجی و پیوسته باشد گزینه خوبی برای انتخاب است ولی اگر نوسانات شدید زیادی در نمودار مشاهده می کنید دنبال معامله گر دیگری بگردید.

🔵۳- اعتماد به نفس

عملکرد معامله گرانی که با حساب های واقعی به معامله پرداخته و با پول واقعی خود ریسک می کنند را مدنظر قرار دهید. معامله گران در حساب های واقعی با حساسیت و ریسک کمتری معامله می نمایند و این موضوع نشان دهنده وجود اعتماد به نفس جهت انجام معامله و کنترل ریسک می باشد.

🔵۴- ثبات و استمرار

با مشاهده حجم معاملات گذشته یک تریدر می توان متوجه گردید که از چه نوع معامله گرانی می باشند. اگر تریدر حجم معاملات خود را ثابت نگه دارد، نشاندهنده این است که می داند استراتژی محکمی دارد و به استراتژی خود پایبند است.

ولی اگر نوسانات زیادی در حجم معاملات مشاهده گردد، نشان دهنده عدم اطمینان تریدر به استراتژی خود بوده و ممکن است ریسک های زیادی انجام دهد.

🔵۵- میزان ریسک

با بررسی تاریخچه معاملات معامله گر می توان متوجه گردید که میزان ریسک او در معاملات به چه میزان می باشد و آیا استراتژی مدیریت ریسک و سرمایه را به درستی رعایت می نماید یا خیر. همچنین با مشاهده میزان حد ضررهای تنظیم شده و دراودان معاملات نیز می توان متوجه این موضوع گردید.

🔵۶- تعداد دنبال کنندگان یا فالورها

اگر تعداد دنبال کنندگان یک معامله گر و میزان سرمایه گذاری های آنها رقم قابل قبولی باشد، می توان این مورد را به عنوان یکی دیگر از گزینه های مورد نظر برای انتخاب یک مدیر مناسب در نظر گرفت.

در آخر باید متذکر گردید که انجام معاملات در بازار های مالی و به خصوص معاملات کپی تریدینگ بدون ریسک نمی باشد و باید آگاهیتان را جهت انجام معاملات بالا برده و یا از مشاوران متخصص راهنمایی بگیرید.

 

 

🇮🇷 بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ برای ایرانیان

بروکر و صرافی های زیادی هستند که پلتفرم کپی تریدینگ را ارایه می دهند اما خیلی از آنها به دلیل شرایط تحریم با ایرانیان قطع همکاری نموده اند. لذا در زیر تعدادی از بهترین بروکر ها و صرافی های کپی تریدینگی که به ایرانیان خدمات ارایه می دهند را معرفی نمودیم.

لوگو نام پلتفرم کپی ترید ثبت نام پلتفرم معرفی پلتفرم
لوگوی صرافی کپی تریدینگ بینگ ایکس صرافی بینگ ایکس BingX ثبت نام بینگ ایکس معرفی بینگ ایکس
لوگوی صرافی کوکوین صرافی کوکوین Kucoin ثبت نام کوکوین معرفی کوکوین
لوگوی بای بیت صرافی بای بیت Bybit ثبت نام بای بیت معرفی بای بیت
لوگو صرافی بای بیت صرافی گیت دات آی او Gate.io ثبت نام گیت دات آی او معرفی گیت دات ای او
لوگوی بروکر لایت فارکس بروکر لایت فارکس ثبت نام لایت فارکس معرفی لایت فارکس
لوگوی آمارکتس بروکر آمارکتس ثبت نام آمارکتس معرفی آمارکتس
لوگو بروکر باینری آپشن آلپاری بروکر آلپاری (PAMM) ثبت نام آلپاری معرفی آلپاری
لوگوی بروکر فیبو گروپ بروکر فیبوگروپ ثبت نام فیبوگروپ معرفی فیبوگروپ
لوگو بروکر باینری آپشن پاکت آپشن بروکر پاکت آپشن ثبت نام پاکت آپشن معرفی پاکت آپشن
لوگو بروکر هات فارکس بروکر هات فارکس ثبت نام هات فارکس معرفی هات فارکس

 

 

آیکون دراو داون یا افت سرمایهافت سرمایه و اهمیت آن در معاملات کپی تریدینگ | Drawdown (DD)

به میزان کاهش سرمایه معامله گر ناشی از نتیجه ضرر در معاملات ناموفق را دراودان DrawDown یا افت سرمایه گویند.  افت سرمایه از اختلاف بین موجودی حساب قبل از ضرر و بعد از ضرر محاسبه گردیده و معمولا به صورت درصدی از موجودی حساب اعلام می گردد.

البته میزان افت سرمایه به صورت پیپ نیز محاسبه می گردد. لازم به ذکر است در هنگام محاسبه میزان افت سرمایه، میزان سود و زیان معاملات باز نیز در نظر گرفته می شود.

به عبارت دیگر کاهش سرمایه یا Drawdown معادل مقدار موجودی یا بالانس منهای میزان اکوییتی می باشد. اکوییتی به طور کل میزان موجودی با توجه به میزان سود و زیان در معاملات باز می باشد. از میزان افت سرمایه برای مشخص نمودن بیشترین میزان ضرری که موجودی یک معامله گر می تواند قبول یا تحمل کند استفاده می گردد.

دراو داون یا افت سرمایه چیست drawdown

در ارتباط با اهمیت افت سرمایه Drawdown در کپی تریدینگ می توان گفت که یه معامله گر یا سرمایه گذار باید بررسی نماید که بر اساس افت سرمایه DrawDown ، میزان نسبت ریسک به سود حاصله بیشتر است یا کمتر.

با توجه به این موضوع معامله گران متوجه می شوند که آیا استراتژی معاملاتیشان مناسب است یا خیر و میزان ریسک آن چگونه می باشد. به طوریکه بالا بودن دارودان نشانده ریسک بالا می باشد و بلعکس آن نیز صادق است.

بنابراین دراودان Drawdown گزینه مهمی برای معامله گران در جهت تعیین استراتژی معاملاتی آنها می باشد.

 

 

آیکون نماد معاملاتی در بروکر نماد های معاملاتی یا دارایی های برای کپی تریدینگ

دارایی ها یا نمادهای معاملاتی زیادی در بازار مالی وجود دارد. خوشبختانه امکان کپی ترید بر روی اکثر آنها وجود داد. البته این موضوع کاملا بستگی به بروکر ارایه دهنده خدمات دارد. بعضی از مدیران یا معامله گران حرفه ای بر روی دارای خاصی تمرکز و تبحر دارند، در صورتی که تعدادی دیگر در همه این دارای ها متخصص می باشند.

به طور کل معامله گران متخصص، معاملاتشان را بر روی دارایی هایی که تبحر خوبی در آن ها دارند انجام می دهند.

بعضی از این دارایی ها شامل

 • فارکس (جفت ارزها)

شامل جفت ارزهایی مانند EURUSD و غیره می باشد.سیستم کپی تریدینگ در ابتدا با تمرکز بر بازار فارکس فعالیت خود را آغاز نمود.

 • سهام ها

این ها سهام های شرکت هایی مانند اپل Apple، آمازون Amazon، تسلا Tesla می باشند.

 • ارزهای دیجیتال

امکان کپی ترید بر روی رمزارزها مانند بیت کوین ، اتریوم و غیره نیز وجود دارد.

 • شاخص ها

این دارایی ها شامل مجموع چندین دارای یا سهام می شوند. مانند شاخص داوجونز، شاخص نزدک و شاخص S&P 500

 • کومودیتی ها (کالاها)

دارایی هایی مانند نفت برنت، گاز طبیعی، مس و غیره شامل این موارد می شود.

 

 

آیکون پلتفرم ها در بروکر پی ان جی پلتفرم های معاملاتی، صرافی ها و بروکر های کپی تریدینگ

پلتفرم های متفاوتی وجود دارند که معاملات کپی تریدینگ را ارایه می دهند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

دسته اول کارگزاری هایی هستند که علاوه بر انواع حساب های معاملاتی دیگر، قابلیت کپی تریدینگ، سوشال تریدینگ و حساب پم را ارایه می دهند مانند موارد زیر که برای آشنایی بیشتر با آنها می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

در این میان سایت های دیگری هستند که به صورت تخصصی به ارایه خدمات کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ می پردازند، مانند etoro و ZULUTRADE و پلتفرم کپی ترید ایرانی پابلا.

لازم به ذکر است کارگزاری ها و سایت های مذکور قابلیت کپی تریدینگ خود را بر روی پلتفرم های معاملاتی متفاوتی مانند متاتریدر۴، متاتریدر۵، سی تریدر cTrader، نینجا تریدر Ninja Trader و همینطور پلتفرم های اختصاصی خود مانند کپی اف ایکس CopyFX در روبو فارکس و یا پلتفرم های سوشال تریدنگ etoro و ZuluTrade ارایه می نمایند.

نکته جالبی که در مورد سایت مشهور ZuluTrade می توان اشاره نمود این است که این پلتفرم امکان کپی ترید در بروکر های مختلف را در یکجا گرد هم آورده است. لذا سرمایه گذار می تواند با ثبت نام در این سایت و استفاده از پلتفرم سوشال تریدینگ آن معامله گر متخصص خود را انتخاب نموده و در بروکر مورد نظر معاملات کپی ترید خود را اجرا نماید.

 

 

آیکون ربات معامله گر در بروکرمعرفی ربات کپی تریدینگ | هوش مصنوعی کپی ترید

ربات کپی ترید فارکس برنامه نرم افزاری است که شبیه به هوش مصنوعی عمل کرده و بر اساس الگوریتم نوشته شده توسط متخصصین و منطبق بر استراتژی های با رنج موفقیت بالا معامله گران حرفه ای نسبت به انجام خودکار معاملات اقدام می نماید و استراتژی مورد نظر را برای سرمایه گذاران نیز اجرایی می نماید.

استفاده از این نوع ربات ها با توجه به اینکه بر اساس استراتژی معامله گران حرفه ای بوده ودارای احتمال سود و موفقیت بالا می باشد برای معاملگران تازه کار جهت کنترل و کاهش میزان ضرر و کسب سود بیشتر مناسب می باشد.

ربات کپی ترید چیست ، ربات کپی ترید فارکس ، ربات کپی تریدینگ

آیکون مزیت ها مزایای ربات کپی ترید چیست

🟢۱- تنوع انجام معامله در دارایی های مختلف

با استفاده از ربات های کپی ترید می توان از معاملات چندین معامله گر حرفه ای بر روی دارای های مختلف کپی نمود و با این کار تنوع معاملات در بازار های مختلف و سود حاصل از آن ها را بالا برد.

🟢۲- کنترل و کاهش ریسک

این موضوع برای معمله گران و به خصوص افراد مبتدی بسیار مهمم می باشد و با توجه به عدم دانش کافی در بازار مالی و امکان ضرر های قابل توجه ناشی از انجام معاملات هیجانی و نادرست، استفاده از ربات های کپی ترید جهت کپی معاملات افراد متخصص و کنترل سود و زیان بسیار هایز اهمیت می باشد.

🟢۳- کسب تجربه و یادگیری استراتژی های مناسب معاملاتی

با استفاده از این ربات ها و بررسی عملکرد آن ها می توان در مدت زمان کمتری  به استراتژی های موفق معاملاتی در بازار فارکس دست یافت. اما برای این موضوع حتما باید یک معامله گر متخصص و با تجربه را به عنوان مدیر انتخاب نمود.

کپی تریدینگ پاکت آپشن ، نحوه کپی ترید در پاکت آپشن

آیکون معایب معایب ربات کپی تریدینگ

🔴۱- حداقل سرمایه بالا جهت انجام معاملات کپی تریدینگ

معمولا معامله گران حرفه ای با سرمایه بالا معاملاتشان را انجام داده و بر این اساس استراتژی های معاملاتی خود را برنامه ریزی می کنند لذا برای هماهنگی با آنها سرمایه گذاران نیز باید از حداقل سرمایه قابل قبولی برخوردار باشند. البته این مبلغ با توجه به هر مدیری می تواند متفاوت باشد.

🔴۲- وابستگی بیش از حد به ربات

کسب سود و استفاده مداوم از ربات باعث وابستگی سرمایه گذاران به آن شده و امکان تبدیل شدن یک معامله گر مبتدی به معامله گر حرفه ای را ممکن کاهش می دهد.

🔴۳- امکان بروز خطا در ربات

هر ربات برنامه نویسی شده ای ممکن است دچار مشکل شود و برای شرایطی از معامله راه حلی در نظر گرفته نشده باشد. در این صورت ممکن است کل سرمایه درگیر در معامله از بین برود. لذا در استفاده از ربات ها حتما باید اعتبار و سابقه عملکرد آنها بررسی شود.

 

 

آیکون آتش بهترین ربات های کپی تریدینگ در سال 2023

تعداد ربات هایی که برای کپی تریدینگ ساخته شده اند بی شمار است ولی تعدادی از محبوب ترین ها و بهترین ربات های کپی ترینگ را نتیجه خوبی ارایه نموده اند را در ادامه معرفی می نماییم.

 • 1000pip Climber System
 • Forex Fury
 • BitQT
 • EA Pros
 • GPS Forex Robot
 • FX Master Bot
 • Algo Signals
 • Crypto Rocket
 • BinBot Pro
 • EA Builder

 

آیکون پشتیبانینحوه تماس با پشتیبانی بروکر های فارکس و صرافی های ارز دیجیتال

برای افتتاح حساب کپی تریدینگ یا هر گونه مشاوره ای در این  زمینه می توانید با پشتیبانی فارسی نمایندگی رسمی بروکر های معتبر فارکس مانند بروکر آلپاری ، لایت فارکس ، آمارکتس ، فیبوگروپ و همچنین صرافی های ارز دیجیتال مانند صرافی کوینکس ، کوکوین و بینگ ایکس از طریق تلگرام و واتساپ با کلیک بر روی تصاویر زیر ارتباط برقرار نمایید.

تماس با پشتیبانی فارسی بروکر های فارکس و صرافی های ارز دیجیتال برای افتتاح حساب کپی تریدینگ (تریدینگ سنتر) با واتساپ
تماس با پشتیبانی فارسی بروکر های فارکس و صرافی های ارز دیجیتال برای افتتاح حساب کپی تریدینگ (تریدینگ سنتر) با تلگرام

سوالات متداول

🟢 نحوه تماس با پشتبانی فارسی بروکر ها و صرافی ها برای افتتاح حساب کپی تریدینگ چگونه می باشد؟

برای تماس با پشتیبانی نمایندگی رسمی فارسی زبان بروکر ها و صرافی ها در ایران از جمله پشتیبانی بروکر آلپاری ،‌لایت فارکس، آمارکتس، پاکت آپشن،‌صرافی کوکوین و غیره جهت ثبت نام و افتتاح حساب کپی تریدینگ یا هر گونه سوالی می توانید از لینک های تلگرام و واتساپ زیر استفاده نموده تا همکاران متخصص ما به صورت شبانه روزی در اسرع وقت به بررسی مشکلات و سوالات شما عزیزان پرداخته و به سرعت آنها را رفع نمایند.

🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی با تلگرام🙍🏻‍♀️

 

🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی با واتساپ🙍🏻‍♀️

🇮🇷 بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ برای ایرانیان کدام می باشند؟

پلتفرم های زیادی از جمله بروکر های فارکس و صرافی های ارزدیجتال معتبر هستند که قابلیت معاملات کپی تریدینگ را ارایه می دهند. اما به دلیل شرایط تحریم تنها تعدادی از آنها هستند که به 🇮🇷 ایرانیان خدمات ارایه می دهند که در زیر مهترین آنها را معرفی می نماییم.

🔹بروکر لایت فارکس

ثبت نام لایت فارکس  |  معرفی لایت فارکس

🔹بروکر آمارکتس

ثبت نام آمارکتس  |  معرفی آمارکتس

🔹بروکر آلپاری (حساب پم)

ثبت نام آلپاری  |  معرفی آلپاری

🔹بروکر باینری پاکت آپشن

ثبت نام پاکت آپشن  |  معرفی پاکت آپشن

🔹صرافی بینگ ایکس

ثبت نام بینگ ایکس  |  معرفی بینگ ایکس

🔹صرافی کوکوین

ثبت نام کوکوین  |  معرفی کوکوین

🟢 معاملات کپی تریدینگ چیست؟

در این نوع از معاملات سرمایه گذاران با انتخاب یک معامله گر حرفه ای و قبول شرایط آن مانند میزان حداقل سرمایه گذاری و همچنین میزان درصد سود مشارکت مجوز کپی استراژی معاملاتی معامله گر متخصص را دریافت می نمایند.

با این کار تمام معاملات مدیر با شرایط کاملا مشابه بر روی حساب سرمایه گذار اعمال می گردد. البته سرمایه گذار این امکان را دارد که در صورت صلاحدید معامله مورد نظر را ببندد.

در تعدادی از بهترین سایت های کپی تریدنیگ معرفی می گردد.

🔹بروکر لایت فارکس

ثبت نام لایت فارکس  |  معرفی لایت فارکس

🔹بروکر آمارکتس

ثبت نام آمارکتس  |  معرفی آمارکتس

🔹بروکر آلپاری (حساب پم)

ثبت نام آلپاری  |  معرفی آلپاری

🔹بروکر باینری پاکت آپشن

ثبت نام پاکت آپشن  |  معرفی پاکت آپشن

🔹صرافی بینگ ایکس

ثبت نام بینگ ایکس  |  معرفی بینگ ایکس

🔹صرافی کوکوین

ثبت نام کوکوین  |  معرفی کوکوین

🟢 حساب پم بهتر است یا کپی تریدینگ ؟

در حساب پم، سرمایه گذاران سرمایه خود را طبق شرایط تعیین شده توسط مدیر در یک حساب یا اصطلاحا استخر واریز نموده و دخالتی در انجام معاملات نداشته و به نسبت مبلغ سرمایه گذاری سود دریافت می نمایند.

اما معمولا این نوع معاملات دارای شرایطی مانند مدت زمان مشخص بوده و سرمایه گذار نمی تواند سرمایه خود را برداشت نماید وگرنه شامل جریمه خواهد شد.

در طرف دیگر، در معاملات کپی تریدینگ، سرمایه در حساب شخص سرمایه گذار بوده و تنها کپی معاملات او بر روی حساب سرمایه گذار اعمال می گردد. همچنین امکان برداشت نیز در هر زمان امکان پذیر است.

در صورت تمایل به ثبت نام و افتتاح حساب پم آلپاری بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

🔥افتتاح حساب پم آلپاری🔥

 

🟢 نحوه انتخاب بهترین معامله گر جهت کپی تریدینگ چگونه است؟

برای انتخاب یک معامله گر حرفه ای مهمترین مواردی که باید مد نظر قرار گیرد موارد زیر می باشد.

 • سابقه معاملات موفق ثبت شده
 • میزان نرخ سود دریافتی در یک بازه طولانی
 • اعتماد به نفس معامله گر
 • ثبات و استمرار در اجرای استراتژی موفق
 • میزان ریسک پذیری
 • تعداد دنبال کنندگان و میزان سرمایه گذاری

 

🟢 تفاوت سوشال تریدینگ با کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدنگ را می توان زیر مجموعه ای از سوشال تریدینگ به حساب آورد.

در کپی تریدینگ کاربران معاملات سایر معامله گران حرفه ای را کپی می نمایند در صورتیکه سوشال تریدینگ این امکان را به سرمایه گذاران می دهد در یک فروم یا شبکه اجتماعی معاملات تریدر های دیگر را مشاهده نمایند، با سایر معامله گران تبادل اطلاعات نمایند و ممکن است هیچ گونه هزینه ای بابت کپی معاملات دریافت نگردد.

همچنین امکان کنترل بیشتری بر روی معاملات و حساب خود داشته باشند.


وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.