🔥همه چیز درباره ✅ حساب پم فارکس | PAMM

آیکون همه چیز بروکر بررسی پرسود ترین حساب پم PAMM بروکرهای فارکس 2023

برای خیلی از معامله گران تازه وارد و حتی برای سایرین این سوال وجود دارد که حساب پم PAMM فارکس یعنی چه؟ و چگونه می توان از این طریق سرمایه گذاری نمود. برای پاسخ این سوال ابتدا بهتر است کمی با مفاهیم و ویژگی های حساب پم آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

بررسی و معرفی حساب پم فارکس

جالب است بدانید، در صورتیکه اصول استفاده از حساب های پم را بدانید می توانید به درآمد دلاری قابل قبولی دست یابید. لذا حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در ضمن پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز در صورت عدم آشنایی کافی با بازار و بروکر های فارکس ، حتما مقاله بررسی تخصصی بهترین بروکر های فارکس را مطالعه نمایید.

 

نمای کلی تقویم اقتصادی حساب پم PAMM فارکس چیست؟

حساب مدیریتی پم PAMM (Percentage Allocation Money Management) یک نوع سیستم سرمایه گذاری بازار فارکس است که درآن سرمایه گذار می تواند سرمایه خود را به میزان و نسبتی که تمایل دارد به مدیران مختلف اختصاص دهد. حساب مشتریان توسط یک مدیر که در اصل یک معامله گر با تجربه و حرفه ای می باشد مدیریت می گردد.  این سیستم این امکان را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد که بدون انجام معامله و نظارت بر بازار به طور شخصی، کسب درآمد نماید.

به عبارت دیگر سرمایه گذار پس از بررسی شرایط مدیران مختلف مانند سابقه معاملات ، میزان سودآوری و غیره، همچنین موافقت با شرایط تعیین شده توسط مدیران مانند میزان درصد سود مشارکت، یک یا چند مدیر (معامله گران متخصص و با تجربه) را انتخاب نموده و سرمایه مورد نظر خود را به نسبت دلخواه بین آن ها تقسیم می نماید.

پول سرمایه گذاران در یک حساب مجزا به نام حساب پم جمع آوری شده و مدیر حساب مربوطه با توجه به میزان سرمایه جمع آوری شده و بر طبق استراتژی معاملاتی خود به معامله می پردازد. لازم به ذکر است مدیر حساب هیچ گونه دسترسی به اصل سرمایه و امکان برداشت را ندارد. لذا در صورت کسب سود از معاملات ، سود حاصله بر طبق میزان تعیین شده در توافق و به نسبت سرمایه سرمایه گذاران بین آنها تقسیم می گردد.

 

 

آیکون معرفی لیست بهترین حسابهای پم PAMM 🔥

در جدول زیر سعی نمودیم تعدادی از بروکر های معروف و نام آشنا را که حساب پم ارایه می نمایند برای شما عزیزان معرفی نماییم.

نام بروکر حساب پم PAMM حداقل دپوزیت
🔵حساب پم آلپاری 🔵50 دلار
🔴حساب پم لایت فارکس 🔴50 دلار
🟢حساب رم آمارکتس 🟢100 دلار
🟣حساب پم هات فارکس 🟣250 دلار
🟤حساب پم فیبو گروپ 🟤300 دلار
🟡حساب کپی ترید پاکت آپشن 🟡5 دلار

 

 

نحوه کار با تقویم اقتصادیبروکر حساب پم PAMM چیست | بهترین بروکر برای حساب

این بروکر ها در واقع کارگزارانی هستند که حساب های مدیریتی پم PAMM را به عنوان یک ابزار جهت مدیریت حساب های سرمایه گذاران توسط مدیر حساب، ارایه می دهند. موجودی حساب پم مدیر PAMM MASTER نشان دهنده کل مبلغ سرمایه گذاری شده توسط سرمایه گذاران می باشد.

در حساب پم با رعایت تناسب، سود کسب شده از معاملات به نسبت درصد اختصاص یافته به سرمایه گذارن، بین آنها تقسیم گردیده و همچنین کمیسیون مدیران به صورت اتومات از حساب سرمایه گذاران برداشت می شود.

بهترین بروکر برای حساب پم ،بهترین حساب پم، بهترین حساب Pamm

به طور کل نقش بروکر فارکس حساب پم شامل موارد زیر می باشد.

 • ارایه محیطی امن و قابل اعتماد جهت تعامل مدیران سرمایه و سرمایه گذاران
 • تسهیل فعالیت های معاملاتی مدیران حساب ها در محدوده قوانین و مقررات تعیین شده
 • تسهیل در امور سپرده گذاری، برداشت، کنترل حساب و فعالیت های مربوطه امکان بررسی شفاف عملکرد، رتبه بندی و غیره برای معامله گران و سرمایه گذاران جهت تعامل و انتخاب

درکنار این حساب ها، حساب های کپی ترید هم وجود دارد که شباهت زیادی به این روش داشته ولی سرمایه گذاران با کپی کردن معاملات مدیر منتخب و با سرمایه خود به کسب درآمد می پردازند و استخری جهت واریز پول وجود ندارد.

بروکر های زیادی هستند که قابلیت حساب پم و کپی ترید را ارایه می نمایند، در این قسمت تعدادی از بهترین بروکرها ارایه دهنده حساب پم و کپی تریدینگ را معرفی می نماییم.

 

 

🇮🇷 بهترین بروکر برای حساب پم برای ایرانیان

لوگو نام بروکر نوع حساب ثبت نام معرفی
لوگوی بروکر آلپاری معرفی آلپاری بروکر آلپاری حساب پم ثبت نام بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ معرفی بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ
لوگوی بروکر لایت فارکس بروکر لایت فارکس کپی تریدینگ ثبت نام بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ معرفی بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ
لوگوی آمارکتس بروکر آمارکتس کپی تریدینگ (RAMM) ثبت نام بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ معرفی بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ
لوگوی بروکر فیبو گروپ بروکر فیبوگروپ حساب پم ثبت نام بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ معرفی بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ
لوگو بروکر باینری آپشن پاکت آپشن بروکر باینری پاکت آپشن کپی تریدینگ ثبت نام بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ معرفی بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ
بروکر روبو فارکس حساب پم معرفی بروکر آلپاری،آمارکتس، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس، پاکت آپشن و آی اف سی مارکتس و فیبوگروپ

 

 

آیکون مزیت هاآیکون معایب بررسی مزایا و معایب حساب پم | PAMM

لازم به ذکر است استفاده از این نوع حساب ها به مانند تیغ دو لبه عمل می نماید. در صورتی که کاربر اطلاعات کافی در ارتباط با نحوه کار با حساب پم را داشته باشد می تواند بسیار مناسب و سودآور باشد و در غیر اینصورت ممکن است باعث ضرر سنگینی به کاربر گردد. لذا در ادامه مزایا و معایب آن را ذکر می نماییم.

مزایا و معایب حساب پم ، حساب پم آلپاری ، حساب در فارکس چیست

آیکون مزیت ها مزایا و دلایل استفاده سرمایه گذاران از حساب پم | PAMM

🟢۱- کسب درآمد عالی

معمولا دستیابی به این نوع سود مناسب و بازگشت سرمایه از طریق روش های معاملات استاندارد برای معامله گران مبتدی بسیار دشوار می باشد. در حساب پم، اغلب سود های حاصل از معاملات مجددا سرمایه گذاری می شوند و در نتیجه در صورت سودآور بودن استٰراتژی مدیر، کسب سود به صورت پیوسته افزایش می یابد.

🟢۲- درآمد غیرفعال (Passive Income)

در این روش سرمایه گذاربدون نیاز به انجام کاری می تواند کسب درآمد نماید.برای این کار سرمایه گذار تنها نیاز به افتتاح یک حساب پم و مقداری سرمایه جهت انجام معالات دارد بقیه کار را مدیر حساب انجام داده و سرمایه گذاران فقط به ارزیابی عملکرد آن می پردازند.

🟢۳- کاهش ریسک

به طور کل انتخاب یک مدیر حرفه ای می تواند میزان ریسک معاملات را برای سرمایه گذاران ومعامله مبتدی کاهش دهد. همچنین با انتخاب چند مدیر نیز می توان ریسک سرمایه گذاری را تا حد زیادی کاهش داد چون ممکن است سود حاصل از عملکرد یک مدیر زیان حاصله از عملکرد مدیر دیگر را پوشش دهد.

🟢۴- امنیت حساب پم

در این روش مدیر حساب به اصل پول سرمایه گذاران دسترسی نداشته و امکان برداشت از حساب برای او وجود ندارد.

🟢۵- آسان بودن

کسب در آمد ازی این طریق بسیار آسان و سرمایه گذار تنها نیاز دارد که یک حساب باز نماید و سرمایه مورد نظر خود را واریز نموده و بقیه کار را به مدیر حساب واگذار کند.

 

آیکون معایب معایب حساب پم PAMM

🔴۱- عدم دسترسی به استراتژی مدیر حساب

در این روش سرمایه گذاران نمی توانند متوجه شوند که مدیر حساب از چه استراتژی معاملاتی استفاده می کند و تنها با توجه به سود و زیان حاصله می توانند عملکرد او را بررسی نمایند.

🔴۲- عدم دسترسی سرمایه گذاران به معامله گران حرفه ای در بروکر های دیگر

برای استفاده از حساب پم سرمایه گذاران و معامله گران حرفه ای باید در یک بروکر فارکس حساب داشته باشند.

🔴۳- ضرر ناشی از اشتباه در معاملات توسط مدیر حساب

هیچ انسانی بدون خطا نیست و ممکن است یک معامله گر با تمام مهارتی که دارد در معاملاتی دچار اشتباهات خاصی گردد که منجر به ازبین رفتن پول سرمایه گذار گردد.

 

بهترین بروکر برای حساب پم ،بهترین حساب پم، بهترین حساب Pamm ، حساب پم آلپاری

 

آیکون اعتبارانتخاب مدیر مناسب و نحوه سرمایه گذاری در حساب پم

بروکرها معمولا گزینه ها و روش های مختلفی را برای رتبه بندی حساب پم از جمله رزومه های دقیق مدیران، عملکرد آنها در گذشته، بازده معاملاتشان، حجم پول که مسولیت مدیریت آن را بر عهده داشتند، تعداد سرمایه گذاران یا دنبال کنندگان مرتبط با مدیر، نظرات مثبت و منفی، برای رتبه بندی حساب های پم PAMM  و انتخاب آگاهانه مدیر در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند.

نحوه انتخاب بهترین مدیر حساب پم ، مدیریت حساب پم

در ادامه معیار های مهم جهت انتخاب بهترین حساب پم را ارایه می نماییم.

🔵۱- سابقه فعالیت مدیر

برای این موضوع باید مدت زمانی که از افتتاح حساب پم او گذشته را بررسی نمود و این یکی از مهمترین معیارهای انتخاب مدیر حساب پم PAMM می باشد. در صورتی که مدت قابل قبولی از فعالیت او گذشته و سودآوری مناسبی داشته باشد می توان نتیجه گرفت که نتایج حاصله ناشی از شانس نبوده و عملکرد مدیر موردنظر قابل اطمینان می باشد.

🔵۲- میزان حداکثر افت سرمایه | Maximum Drawdown

نکته دیگری که باید مدنظر قرار گیرد حداکثر میزان افت سرمایه ناشی از ضرر می باشد که مدیر در سابقه فعالیت خود دارد و بر این اساس می توان متوجه گردید که بالا ترین ریسکی که مدیر حساب در طول معاملات خود متحمل شده است به چه میزان می باشد.

هرچه میزان دراودان کمتر باشد، مدیر حساب مدیریت سرمایه بهتری نموده،  ریسک کمتری می نماید و در نتیجه پول سرمایه گذار نیز در معرض ریسک کمتری قرار دارد.

🔵۳- سودآوری

حساب هایی که با توجه به نمودار عملکرد آنها در گذشته، دارای نوسانات شدید نبوده و حرکت صعودی تدریجی و پیوسته داشته باشند. همچنین نسبت حداکثر سود به زیان آنها از 1:3 کمتر نباشد، دارای عملکرد عالی ای بوده و برای انتخاب مناسب می باشند.

🔵۴- میزان سهم یا درصد سود مشارکت مدیر

در انتخاب یک مدیر حتما باید به این موضوع توجه نمود زیرا هرچه سهم سرمایه گذاران بیشتر باشد، مدیر در انجام معاملات ریسک بیشتری را متحمل می شود. بهتر است درصد سود مشارکت مدیر کمتر از ۱۰ درصد کل موجودی حساب نباشد. البته سهم مدیر می تواند تا ۵۰ درصد سود محاسبه حاصله تعیین گردد.

🔵۵- میزان سهم یا درصد سود مشارکت سرمایه گذاران

بدیهی است هر چقدر حجم سرمایه موجود در حساب پم بیشتر باشد، سرمایه گذاران با اعتماد و اطمینان بیشتری سرمایه گذاری می نمایند. بنابراین در هنگام انتخاب یک حساب پم و مدیر مربوطه باید حجم موجودی حساب را حتما مد نظر قرار داد.

با توجه به نکات بالا حساب پم بروکر آلپاری دارای شرایط بسیار مناسبی می باشد که با  جستجویی ساده می توانید مدیر مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای این کار، ابتدا باید در بروکر آلپاری ثبت نام نمایید. در صورت تمایل می توانید از لینک زیر برای ثبت نام استفاده نمایید.

ثبت نام در بروکر باینری آلپاری

 

آیکون پروفایل چگونه مدیر حساب پم PAMM شویم؟

برای اینکه یک معامله گر بتواند مدیر حساب پم شود باید دارای شرایط زیر باشد

 • حداقل یک یا چند استراتژی معاملاتی موفق و آزمایش شده داشته
 • دارای سابقه فعالیت کافی در بازار فارکس بوده
 • دارای رزومه قوی

برای اینکار حتما باید در یک کارگزاری ثبت نام کرده و پس از قبول شرایط مربوطه، حداقل مبلغ شارژ حساب را واریز نمایید. در برخی از کارگزاری ها شرایط خاصی مانند وجود حداقل تعداد سرمایه گذاران در یک استخر قبل از شروع معاملات نیز لازم می باشد.

 

 

حساب پم PAMM چگونه کار می کند؟

در ارتباط با نحوه عملکرد بخش های مختلف و کسب درآمد در حساب پم می توان گفت که معامله گران حرفه ای به عنوان مدیر حساب با قبول شرایط کارگزاری در بروکر مورد نظر نسبت به افتتاح حساب مدیریتی پم اقدام نموده و حداقل مبلغ مورد نیاز را نیز واریز می نمایند.

نحوه کار حساب پم ، حساب پم آلپاری ، بهترین حساب پم

سپس هر مدیر بر طبق استراتژی خود می تواند چند حساب پم PAMM افتتاح نماید. مدیر برای جذب سرمایه گذار، تاریخچه عملکرد و معاملات موفق خود را نمایش داده و شرایط خود مانند میزان کمیسیون را تعیین می نماید.

همچنین سرمایه گذاران نیز برای این منظور در همان بروکر افتتاح حساب نموده و پس از بررسی و قبول شرایط ، سرمایه مورد نظر خود را به حساب مربوطه اختصاص می دهند.

در واقع سرمایه گذاران با یک وکالتنامه محدود (LOPA) و با پذیرش ریسک معاملات تا پایان مدت قرارداد به مدیر مربوطه اجازه انجام معاملات با سرمایه خود را می دهند. سپس می توانند آمار و اطلاعات معاملات را در حساب شخصی خود مشاهده نمایند.

در پایان مدت قرارداد مثلا دوره یک ماهه، سرمایه گذاران می توانند سرمایه و سود خود را نقد کرده یا به سرمایه گذاری خود با همان مدیر ادامه داده و یا سرمایه خود را به مدیر دیگری انتقال دهند.

به عنوان مثال فرض کنید

یک سرمایه گذار به میزان 1000 دلار سرمایه گذاری می کند

کارمزد مدیر نیز 40 درصد است

میزان سپرده مدیر 1000 دلار می باشد

میزان سود نهایی 5 درصد است

پس 2000 دلار را در 5 درصد ضرب کرده که معادل 100 دلار سود می گردد.

در هنگام تقسیم سود معاملات، در ابتدا میزان سود سرمایه گذار با توجه به میزان سرمایه گذاری (میزان سرمایه هر دو برابر و معادل 1000 دلار بود) معادل ۵۰ درصد سود حاصله می گردد. پس 100 دلار را تقسیم بر دو کرده که معادل 50 دلار می شود.

در آخر بر طبق توافق سهم مدیر ۴۰ درصد پس سهم سرمایه گذار ۶۰ درصد می باشد. بنابراین 50 دلار را در 0.6 ضرب نموده و معادل ۳۰ دلار سهم سرمایه گذار از سود حاصله می گردد.

به عبارتی  2000*0.05=100

100/2*0.6=30

 

 

آیکون آتش حساب پم مناسب چه کسانی می باشد

با توجه به اینکه این نوع حساب ها توسط معامله گران با تجربه و متخصص (مدیران) مدیریت می گردد.

معامله گران مبتدی و تازه وارد که دانش و اطلاعات کافی از بازار فارکس نداشته و همچنین معامله گرانی که به خاطر مشغله کاری یا هر دلیل دیگری زمان کافی برای انجام معاملات را ندارند می توانند به عنوان سرمایه گذار، سرمایه خود را در حساب پم جهت انجام معاملات توسط معامله گران حرفه ای، در اختیار آنها قرار داده و کسب درآمد نمایند.

 

حساب پم لایت فارکس ، حساب پم چیست

 

آیکون ارز فیاتسبد پم یا پورتفولیو پم چیست و تفاوت آن با حساب پم استاندارد

حساب سبد پم با حساب استاندارد پم متفاوت است چون در سبد پم سرمایه جمع آوری شده توسط چندین مدیر، سرمایه گذاری می گردند. این خدمات توسط هر بروکری ارایه نمی گردد. یکی از بهترین بروکرهایی که حساب سبد پم (PAMM PORTFOLIO) را ارایه می دهد بروکر آلپاری می باشد که می توانید از لینک زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر استفاده نمایید.

دکمه معرفی بروکر باینری آلپاری

مزیت اصلی سبد سرمایه گذاری پم این است که سرمایه گذار در استراتژی ها و بازار های متفاوتی ریسک می کند. بنابراین حتی اگر یکی از استراتژی ها ناموفق باشد ممکن استراتژی های دیگر موفق بوده و ضرر ناشی از آن را جبران نماید و به این صورت میزان ریسک خود را کاهش می دهد.

اما برای این منظور باید در چند حساب پم سرمایه گذاری نماید که به حداقل مبلغ واریزی بیشتری نسبت به حساب استاندارد پم نیاز می باشد و این موضوع را می توان عیب اصلی این نوع حساب دانست.

به عبارت دیگر وقتی یک سرمایه گذار در یک حساب پم استاندارد سرمایه گذاری می کند تنها از یک استراتژی معاملاتی می تواند استفاده نماید و اگر منجر به ضرر شود راهی برای جبران وجود ندارد. در صورتیکه با تشکیل یک پورتفولیو از چندین حساب پم می توان با استفاده از چند استراتژی با میزان ریسک متفاوت میزان ریسک را کاهش داد.

به عنوان مثال با مجموع ۵ حساب پم با استراتژی های متفاوت در یک سبد پم، اگر یکی یا دو تا از آنها با شکست مواجه شود سایر حساب ها می توانند ضررهای ایجاد شده را جبران کنند.

 

 

آیکون پلتفرم های معاملاتی وب پی انواع پلتفرم های حساب پم | PAMM

این نوع حساب توسط بروکرهای مختلف بر روی پلتفرم های مبتنی بر وب و اپلیکیشن های اختصاصی مانند آلپاری اینوست (Alpari Invest) در بروکر آلپاری ، کپی اف ایکس در روبوفارکس و غیره ارایه شده است برای دسترسی به پلتفرم های مبتنی بر وب می توانید از طریق لینک های زیر در بروکر مورد نظر ثبت نام نموده و پس از افتتاح حساب پم از آان استفاده نمایید.

لوگو نام بروکر ثبت نام معرفی
لوگوی بروکر آلپاری معرفی آلپاری بروکر آلپاری ثبت نام آلپاری معرفی آلپاری
لوگوی آمارکتس بروکر آمارکتس ثبت نام آمارکتس معرفی آمارکتس
لوگوی بروکر لایت فارکس بروکر لایت فارکس ثبت نام لایت فارکس معرفی لایت فارکس
لوگو بروکر باینری آپشن پاکت آپشن بروکر باینری پاکت آپشن ثبت نام پاکت آپشن معرفی پاکت آپشن
لوگوی بروکر فیبو گروپ بروکر فیبوگروپ ثبت نام فیبوگروپ معرفی فیبوگروپ
بروکر روبو فارکس معرفی روبو فارکس

 

 

آیکون معرفی انواع حساب های مدیریتی | تفاوت PAMM با MAM و RAM

علاوه برحساب پم PAM، حساب های مدیریتی دیگری نیز وجود دارد که شرایط متنوعی را برای سرمایه گذاری ارایه می دهند که در ادامه معرفی می نماییم.

تفاوت حساب پم PAMM با رم RAMM و MAM و LAMM

🟢 حساب مدیریتی مم MAM | تفاوت حساب پم PAMM با MAM

حساب مم MAM یا Multi Account Manager که معنای لغوی آن سیستم مدیریت چند حسابی می باشد، سیستمی است که درآن محاسبه  و تقسیم سود و زیان و سرمایه مشابه حساب پم PAMM می باشد.

با این تفاوت که در این سیستم سرمایه ها در حساب های مختلف قرار گرفته و معامله گر نه دریک حساب مشترک بلکه در حساب خودش معاملات را انجام می دهد و کپی آنها در حساب های سرمایه گذاران که به آن متصل می باشند کپی می گردد.

همچنین صاحبان حساب های مم MAM می توانند استراتژی معامله گران را ویرایش نموده، معاملات را ببندند و یا معاملات مستقل و شخصی در این حساب ها انجام دهند.

میزان سود معامله گر معمولا به صورت توافقی بین سرمایه گذار و مدیر تعیین می گردد. تعداد حساب هایی که می توانند به حساب مدیر وصل شوند تا زمانیکه حداقل شرایط لازم را داشته باشند، نامحدود می باشد. این نوع حساب اختیارات بیشتری را برای مدیر مهیا نموده، به طوریکه مدیر می تواند برای هر سرمایه به صورت جداگانه شرایط وتنظیمات معاملات مانند میزان سرمایه و ریسک را تعیین نماید.

از تفاوت ها و مزایای اصلی این نوع حساب نسبت به حساب پم، امکان کنترل کامل سرمایه گذار و امکان افتتاح حساب های جدید به طور همزمان می باشد. البته این موضوع می تواند از یک طرف برای سرمایه گذاران با تجربه مفید بوده تا بتوانند سرمایه خود را از اشتباهات مدیر حساب مصون نگه دارند. از طرفی دیگر برای سرمایه گذاران مبتدی می تواند مشکل ساز گردد و ریسک از دست دادن سرمایه خود را داشته باشند.

 

🟢 حساب مدیریتی لم LAMM | تفاوت حساب پم PAMM با لم LAMM

حساب LAMM که مخفف عبارت Lot Allocation Management Module می باشد، یک سیستم سرمایه گذاری بوده که درآن معاملات یا تمام استراتژی ها کپی می گردند ولی معامله گر، پول سرمایه گذاران را مدیریت نمی کند. به عبارتی دیگر سرمایه گذار یک حساب باز نموده و آن را به یکی از استراتژی ها متصل می نماید اما سرمایه آنها به یک استخر کلی انتقال نمی یابد.

معاملات به صورت خودکار کپی می گردند و مدیر استراتژی از میزان سرمایه متصل به فعالیت معاملاتی خود خبر ندارد. همچنین یک ویژگی بسیار مهم سیستم LAMM این است که حساب سرمایه گذار باید دارای سرمایه کافی برای باز کردن معامله با حجم مشابه حساب منبع برای کپی استراتژی باشد.

از نکات دیگر و تفاوت آن با حساب پم می توان به این موضوع اشاره نمود که محاسبه سود و زیان و تقسیم آنها بین سرمایه گذارن بر اساس لات می باشد، نه بر اساس میزان سهم سرمایه گذاری هر سرمایه گذار.

مزیت اصلی حساب پم این است که سرمایه گذارن در هر زمانی که بخواهند می توانند کپی معاملات را لغو نمایند و این موضوع بر خلاف حساب پم شامل جریمه نمی شود. چون این کار بر میزان دارایی حساب معامله گر تاثیری ندارد.

از معایب و تفاوت این نوع حساب نسبت به حساب پم PAMM نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود

 • عدم اطلاع مدیر از میزان پولی که سرمایه گذاران در استراتژی او سرمایه گذاری نمودند
 • معامله گر در هر زمانی که بخواهد می تواند حساب منبع را از خدمات کپی جدا کند.
 • میزان حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای استفاده از حساب لم LAMM از حساب پم PAMM بیشتر می باشد.

 

کسب درآمد دلاری با اکسپرت در بروکر آمارکتس و آلپاری دانلود اکسپرت متاتریدر

 

🟢 حساب مدیریتی رم RAMM | تفاوت حساب رم RAMM با PAMM

سیستم رم RAMM (Risk Allocation Management Mode)  به معنای روش مدیریت تخصیص ریسک، یک روش سرمایه گذاری است که بر اساس مدیریت ریسک بالاتر و اختصاص سود به نسبت مناسب و با توجه به سرمایه بین معامله گران و سرمایه گذاران می باشد.

در واقع سیستم رم RAMM، یک روش سرمایه گذاری جدید بر اساس اصول مدیریت ریسک و ترکیبی از ویژگی های حساب پم و سرویس کپی خودکار سیگنال می باشد.

این پلتفرم به منظور ایجاد تجربه سرمایه گذاری بسیار کارآمدتر و بدون دردسرتر برای سرمایه گذاران و معامله گران و همچنین کنترل بیشتر سرمایه گذاران بر روی سرمایه گذاری و مدیریت ریسک معاملات ارایه شده است.

برای سرمایه گذاران، سیستم رم RAMM به عنوان واسطه ای عمل نموده که به آنها امکان دسترسی مستقیم به تجربه سایر معامله گران را از طریق اجازه کپی مستقیم معاملات یک معامله گردیگر ارایه می نماید.

برای مدیران یا معامله گران نیز این پلتفرم بیشترین کارایی لازم برای اطمینان از سرمایه گذاری سرمایه گذاران در یک استراتژی خاص که دارای قیمت های ورود و خروج درست، همینطور اختصاص سرمایه صحیح باشد را به کمک عملکرد کپی کردن خودکار ارایه می نماید.

تفاوت های اصلی سیستم رم RAMM با حساب PAMM شامل موارد زیر می گردد

 • مدیریت ریسک اتومات
 • تنظیمات شخصی برای مدیریت سرمایه
 • ایجاد تنوع در سرمایه گذاری ها

از جمله بروکر های معتبری که حساب رم RAMM را ارایه می نماید می توان به بروکر آمارکتس Amarkets و روبو فارکس RoboForex با پلتفرم کپی اف ایکس CopyFX  اشاره نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بروکر آمارکتس می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

معرفی و بررسی بروکر آمارکتس Amarkets

 

 

آیکون مقایسه مقایسه سه حساب  پم PAMM، لم LAMM و مم MAM

ویژگی حساب حساب پم PAMM حساب لم LAMM حساب مم MAM
بستن معامله توسط سرمایه گزار ممکن است شامل جریمه شود بله بله
اجازه تعیین محدودیت ریسک ممنوع می باشد بله بله
حداقل میزان سرمایه گذاری پایین بله خیر خیر
امکان دریافت سود از روز اول بله خیر خیر
مشابهت کامل مشخصات معاملات بله خیر خیر

 

 

آیکون حلال آیا حساب پم PAMM قانونی است | حساب پم PAMM حلال است یا حرام

در ارتباط با قانونی بودن حساب پم تا کنون در قوانین کشور ایران چیزی نوشته نشده است، و با توجه به اسلامی بودن کشور ایران می توان از فتوای مراجع تقلید برای فهمیدن حرام یا حلال بودن آن استفاده نمود.

با بررسی این موضوع متوجه می گردیم تعدادی از مراجع تقلید مخالف این قضیه بوده و آن را مجاز نمی دانند. همچنین برخی علمای دیگر فعالیت در این زمینه به شرطی که سود ثابت بابت این نوع سرمایه گذاری دریافت نگردد را مجاز دانسته اند.

لذا توصیه می گردد عزیران جهت مشخص شدن حلال یا حرام بودن حساب پم به مراجع تقلید مورد نظر خود مراجعه نموده و نظر ایشان را در این مورد دریابند.

 

 

آیکون کلاهبردایر و هک در بروکر کلاهبرداری از طریق حساب پم PAMM

با توجه به اینکه بروکر ها به عنوان پلتفرم واسطه بین سرمایه گذاران و مدیران جهت اجرای صحیح شرایط قرارداد حساب پم عمل می نمایند، می توان گفت در صورت رگوله بودن کارگزاری و داشتن سابقه طولانی فعالیت در بازار فارکس، امکان کلاهبرداری توسط مدیر امکان پذیر نخواهد بود.

اما ممکن است که افرادی، خود را به عنوان بروکر معرفی نموده و جهت جلب نظر کاربران، حساب های پم و معامله گران حرفه ای را در سایت های خود معرفی نمایند. کاربران نیز فریب این تبلیغات را خورده و در حساب های پم آنها سرمایه گذاری نمایند.

این کلاهبرداران جهت فریب افراد تا مدت کوتاهی پرداخت سود را انجام داده و ناگهان به بهانه های مختلف سود توافق شده را پرداخت نمی نمایند. همچنین ممکن است ناگهان به طور کامل از دسترس خارج شوند.

لذا باید در انتخاب کارگزاری معتبر و مناسب نهایت دقت را انجام دهیم. به عنوان مثال بروکر آلپاری یکی از بهترین بروکرهایی می باشد که بدون هیچ مشکلی قابلیت حساب پم را در اختیار ایرانیان قرار می دهد.

 

بهترین بروکر برای حساب پم ،بهترین حساب پم، بهترین حساب Pamm ، حساب پم آلپاری

 

تفاوت حساب پم PAMM با کپی تریدینگ

در ابتدا باید بگیم که حساب پم دارای سابقه بیشتری بوده و سیستم کپی تریدینگ در سال های اخیر به وجود آمده است. در اصل، هر دو روش دارای ساختار یکسانی می باشند ولی وقتی به جزییات نگاه می کنیم دو تفاوت اصلی در آنها می بینیم که شامل کنترلی که سرمایه گذار دارد و نحوه توزیع سود می باشد.

تفاوت حساب پم با کپی ترید چیست

در حساب پم به اصطلاح یک استخر سرمایه برای یک مدیر حساب وجود دارد که سرمایه گذاران با پذیرفتن شرایط مدیر استخر، سرمایه خود را وارد آن استخر نموده تا مدیر حساب از طرف آنها در یک مدت زمانی مشخص با توجه به استراتژی خودش معاملات را انجام دهد.

لازم به ذکر است خروج زود تر از موعد برای سرمایه گذاران شامل جریمه می باشد. در این نوع حساب سرمایه گذار کنترل زیادی بر روی سرمایه گذاری خود نداشته و تنها قادر به مشاهده اطلاعات معاملات می باشد.

در طرف دیگر، حساب های معاملاتی کپی تریدینگ امکان کنترل بیشتری در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد. سرمایه گذاران می توانند در هر زمانی که می خواهند بدون جریمه از معاملات کپی ترید خارج شوند. همچنین پول سرمایه گذار به هیچ حساب انتقال نیافته و کنترل کامل در دست خود سرمایه گذار می باشد.

توزیع سود نیز در این دو سیستم متفاوت می باشد. در حساب پم سود حاصله به نسبت مبلغ سرمایه گذاری پس از کسر کمیسیون مدیر بین سرمایه گذاران تقسیم می گردد ولی در معاملات کپی تریدینگ با توجه به سود حاصله از هر معامله و با توجه به درصد توافق شده، سهم سود سرمایه گذار محاسبه می گردد.

 

 

آیکون رمزارزها معاملات ارز دیجیتال در حساب پم

بسیاری از کارگزاری ها با محبوبیت رو به رشد بازار ارز دیجیتال، قابلیت معاملات ارزدیجیتال در حساب پم را نیز ارایه داده اند. البته برای سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال، سرمایه گذار حتما باید بررسی نماید که کارگزاری مورد نظر امکان انجام معاملات در حساب پم خود ارایه داده است یا خیر.

با توجه به نوسانات زیاد بازار ارز دیجیتال امکان کسب سود های بسیار خوبی وجود دارد البته ریسک موجود در معاملات رمزارزها نیز بالا می باشد. اما معامله گران حرفه ای زیادی در این سال ها شناخته شده اند که به صورت تخصصی در این بازار فعالیت می نمایند. سرمایه گذاران باید با دقت زیادی مدیر کارآمد و متخصص را بر گزیده و به راحتی در بازار ارز دیجتال سرمایه گذاری نمایند.

لازم به ذکر است صرافی های ارزدیجیتال حساب پم ارایه نمی دهند و در عوض معاملات کپی تریدینگ را برای سرمایه گذاری ارایه نموده اند.  به عنوان مثال حساب پم بایننس وجود ندارد.

یکی از بهترین صرافی هایی های معتبری که به ایرانیان خدمات کپی تریدینگ ارایه می دهد، صرافی بینگ ایکس می باشد.

 

 

آیکون پشتیبانی نحوه تماس با پشتیبانی بروکر های فارکس برای افتتاح حساب پم

برای افتتاح حساب پم  یا هرگونه سوالی می توانید به صورت ۲۴ ساعته در طول هفته با نمایندگی رسمی بروکر های فارکس ذکر شده در ایران از جمله بروکر آلپاری، لایت فارکس ، آمارکتس ، فیبوگروپ و پاکت آپشن بروکر از طریق لینک های تلگرام و واتساپ زیر به زبان فارسی تماس برقرار نمایید.

تا در کمتر از چند دقیقه ثبت نام شما در بروکر مورد نظر انجام شده و افتتاح حساب پم شما صورت پذیرد.

تماس با پشتیبانی تریدینگ سنتر با واتساپ
تماس با پشتیبانی فارسی بروکر لایت فارکس از طریق تلگرام

 

سوالات متداول

🟢 نحوه تماس با پشتیبانی بروکر فارکس برای افتتاح حساب پم چگونه است؟

از طریق تماس با تیم پشتیبانی نماینده رسمی بروکر های فارکس در ایران (تریدینگ سنتر) مانند بروکر آلپاری ،‌لایت فارکس ، آمارکتس ، فیبوگروپ، ویندزور بروکر می توانید به صورت شبانه روزی، برای ثبت نام ، افتتاح حساب پم و یا دریافت هرگونه مشاوره ای اقدام نمایید. برای این کار از لینک های زیر استفاده نمایید.

🔵🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی در تلگرام🙍🏻‍♀️🔵

 

🟢🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی در واتساپ🙍🏻‍♀️🟢

🟢 بهترین بروکر برای حساب پم برای ایرانیان کدامند؟

کاربران ایرانی به دلیل شرایط تحریم، باید بروکر هایی را انتخاب نمایند که بدون مشکل امکان ثبت نام و احراز هویت در آنها وجود داشته و حساب پم و کپی ترید را ارایه نمایند. که در زیر تعدادی از آنها را معرفی می نماییم.

🔥 بروکر آلپاری

ثبت نام آلپاری  –  معرفی آلپاری

🔥 بروکر لایت فارکس

ثبت نام لایت فارکس  –  معرفی لایت فارکس

🔥 بروکر آمارکتس

ثبت نا.م آمارکتس  –  معرفی آمارکتس

🔥 بروکر باینری پاکت آپشن

ثبت نام پاکت آپشن  –  معرفی پاکت آپشن

🔥 بروکر فیبو گروپ

ثبت نام فیبوگروپ  –  معرفی فیبوگروپ

🔥 بروکر ویندزور بروکر

ثبت نام ویندزور بروکر  –  معرفی ویندزور بروکر

🟢 حساب پم فارکس چیست و چگونه کار می کند؟

Percentage Allocation Management Module یا PAMM، نوعی از معاملات فارکس است که در آن سرمایه گذار می تواند پول خود را به نسبت دلخواه به معامله گرهای حرفه ای (مدیران سرمایه) که انتخاب می نماید اختصاص دهد. این سرمایه ها در استخر حساب پم مدیر واریز گردیده و مدیر با توجه به استراتژی های خود به معامله می پردازد.

در نتیجه سود حاصله به نسبت سرمایه و توافق بین مدیر و سرمایه گذار بین سرمایه گذاران تقسیم می گردد. در ادامه تعدادی از بهترین حساب های پم جهت ثبت نام و افتتاح حساب معرفی می گردد.

💎حساب پم آلپاری

💎حساب پم لایت فارکس

💎حساب رم آمارکتس

💎حساب پم فیبو گروپ

💎حساب پم ویندزور

🟢 چگونه از حساب پم برداشت کنم؟

یک سرمایه گذار می تواند بخشی از سرمایه خود را برداشت نماید یا به طور کامل حساب سرمایه گذاری خود را ببندد. البته این کار زودتر از موعد قرار داد در حساب های پم ممکن است با جریمه مواجه شود.

به عنوان مثال در حساب پم آلپاری به این طریق عمل می کنیم

۱- وارد کابین شخصی خود myAlpari شوید.

۲- به بخش سرمایه گذاری شما در حساب های پم “Your Investments in PAMM Portfolios” بروید.

۳- بر روی دکمه برداشت حساب “Withdraw Funds” کلیک کنید.

۴- مبلغ و روش برداشت خود را مشخص کنید.

۵- برداشت را انجام دهید.

🟢 چگونه در حساب پم سرمایه گذاری کنیم؟

۱- یک حساب پم مناسب را از طریق بررسی رتبه بندی مدیران و حساب ها در بروکر مورد نظر انتخاب نمایید.

۲- در بروکر مورد نظر ثبت نام نمایید و حساب خود را با روش های واریز موجود شارژ نمایید.

۳- از طریق کابین شخصی یا حساب کاربری اقدام به سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه خود نمایید.

تعدادی از بروکر های معتبر و مناسب برای ایرانیان جهت افتتاح حساب پم را در زیر معرفی نموده ایم.

🔥 بروکر آلپاری

ثبت نام آلپاری  –  معرفی آلپاری

🔥 بروکر لایت فارکس

ثبت نام لایت فارکس  –  معرفی لایت فارکس

🔥 بروکر آمارکتس

ثبت نا.م آمارکتس  –  معرفی آمارکتس

🔥 بروکر باینری پاکت آپشن

ثبت نام پاکت آپشن  –  معرفی پاکت آپشن

🔥 بروکر فیبو گروپ

ثبت نام فیبوگروپ  –  معرفی فیبوگروپ

🟢 تفاوت حساب پم با کپی ترید چیست؟

روش کپی تریدینگ به سرمایه گذار این اجازه را می دهد که تمام استراتژی های معاملات انجام شده توسط معامله گر حرفه ای را به صورت اتومات در حساب خود کپی نماید. در صورتی که پم PAMM نوعی از معاملات فارکس است که مدیر حساب پم از سرمایه واریز شده توسط سرمایه گذاران مختلف در استخر پول استفاده می نماید. و سرمایه گذاران می توانند پول خود را به مدیران مورد نظرشان اختصاص دهند.

تعدادی از بهترین بروکر های ارایه دهنده حساب پم و کپی ترید را در زیر معرفی می نماییم.

🔷بروکر های مناسب حساب پم

🔥 بروکر آلپاری

ثبت نام آلپاری  –  معرفی آلپاری

🔥 بروکر لایت فارکس

ثبت نام لایت فارکس  –  معرفی لایت فارکس

🔥 بروکر ویندزور بروکر

ثبت نام ویندزور بروکر  –  معرفی ویندزور بروکر

🔥 بروکر فیبو گروپ

ثبت نام فیبوگروپ  –  معرفی فیبوگروپ

 

🔷بروکر های مناسب کپی ترید

🔥 بروکر آمارکتس

ثبت نام آمارکتس  –  معرفی آمارکتس

🔥 بروکر باینری پاکت آپشن

ثبت نام پاکت آپشن  –  معرفی پاکت آپشن


وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.