🔥آشنایی کامل با بهترین📅تقویم اقتصادی فارکس و اجزای آن

 • صفحه اصلی
 • 🔥آشنایی کامل با بهترین📅تقویم اقتصادی فارکس و اجزای آن

آیکون همه چیز بروکر بررسی تخصصی بخش های مختلف تقویم اقتصادی فارکس

در ابتدا قصد داریم با مفاهیم تقویم اقتصادی آشنا شویم. برای این منظور قصد داریم به زبانی ساده قابلیت ها و بخش های مختلف یک تقویم اقتصادی را برای شما عزیزان شرح دهیم.

علاوه بر آ|ن تعدادی از بهترین تقویم های اقتصادی جهان و همچنین بهترین بروکرهای فارکس که دارای تقویم اقتصادی می باشند را برای شما معرفی خواهیم نمود. به عنوان مثال تقویم اقتصادی فارکس فکتوری که تقویم اقتصادی محبوب بسیاری از معامله گران ایرانی و سراسر جهان می باشد. با ما همراه باشد.

سایت تقویم اقتصادی فارکس چیست تقویم اقتصادی لایت فارکس،‌آلپاری و آمارکتس و فیبوگروپ

 

 

تقویم اقتصادی چیست تقویم اقتصادی چیست؟

تقویم اقتصادی به تاریخ های از پیش برنامه ریزی شده ای از زمان انتشار گزارشات یا رویداد های بسیار مهم مانند نرخ تورم، نرخ تولید، تولید ناخالص داخلی و بسیاری موارد دیگر اشاره دارد که ممکن است بر روی روند قیمت کل بازار وسیاست های پولی و روند قیمتی ارز های دیجیتال تاثیرگذار باشند.

بر این اساس بیشتر رویداد ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که شامل پیش بینی رویداد های مالی یا اقتصادی در آینده و گزارش رویداد های مالی و اقتصادی در گذشته می گردد.

در نتیجه سرمایه گذاران و معامله گران جهت برنامه ریزی برای معاملات و تخصیص بودجه برای سبد های سرمایه گذاری خود و همچنین برای هوشیاری نسبت به الگوهای ایجاد شده و اندیکاتور ها یا شاخص های که ممکن است توسط این رویداد ها ایجاد شوند و یا تحت تاثیر قرار بگیرند از تقویم اقتصادی استفاده می نمایند.

تقویم های اقتصادی برای انواع بازار ارایه می شوند و به عنوان مثال با نام های تقویم اقتصادی فارکس ، تقویم اقتصادی بورس ، تقویم اقتصادی ارز های دیجیتال نام گذاری می گردند. حتی برای رویداد ها و مسایل سیاسی هم تقویم وجود دارد که با نام تقویم سیاسی ، تقویم سیاسی فارکس و غیره خوانده می شود.

تقویم اقتصادی برای کشور های مختلف به صورت رایگان در بسیاری از سایت های مالی و اقتصادی مانند بروکر ها، خبرگزاری و همچنین به صورت  نرم افزار و اپلیکیشن موبایل مانند نرم افزار یا اپلیکیشن تقویم اقتصادی فارکس (مثل اپلیکشن فارکس فکتوری)  و پیام رسان ها از جمله کانال های تلگرامی وجود دارند.

 

نام تقویم اقتصادی زبان فارسی
🟡آلپاری 🟡ندارد
⚫️لایت فارکس ⚫️ندارد
⚪️آمارکتس ⚪️ندارد
🔴آی سی ام بروکرز 🔴ندارد
🟢فارکس فکتوری 🟢ندارد
🔵اف ایکس استریت 🔵ندارد
🔴دیلی اف ایکس 🔴ندارد
🟠اینوستینگ داتکام 🟠ندارد
🟣اکونودی 🟣ندارد
🟤مای اف ایکس بوک 🟤ندارد
🔷تریدینگ اکونومیکس 🔷دارد

 

 

آیکون پلتفرم ها در بروکر پی ان جی انواع پلتفرم تقویم اقتصادی | تقویم اقتصادی بروکر ها

تقویم اقتصادی توسط شرکت ها ، نهادهای دولتی و بروکر های مختلف بر روی پلتفرم های متنوعی مانند سایت های مختلف، نرم افزار های کامپیوتری، اپلیکیشن های موبایل ، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان به خصوص توسط کانال ها و ربات های تلگرامی ارایه شده که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

لازم به ذکر است به غیر از سایت هایی که به طور تخصصی تقویم های اقتصادی را ارایه می دهند. بعضی از بروکر ها نیز این تقویم ها را در سایت و پلتفرم خود ارایه می نماید که در زیر به تعدادی از این بروکر ها اشاره میکنیم.

لوگو بروکر
نام بروکر ساعت تقویم تنظیم هشدار (آلارم) ثبت نام و معرفی
لوگوی بروکر آلپاری و معرفی و ثبت نام در آلپاری تقویم اقتصادی

آلپاری

تنظیم خودکار دارد ثبت نام آلپاری

معرفی آلپاری

لوگوی آی سی ام بروکرز و معرفی و ثبت نام آی سی ام بروکرز تقویم اقتصادی

آی سی ام بروکرز

تنظیم دستی ندارد ثبت نام آی سی ام بروکرز

معرفی آی سی ام بروکرز

لوگوی بروکر لایت فارکس و معرفی و ثبت نام لایت فارکس یا لایت فایننس تقویم اقتصادی

لایت فارکس

تنظیم دستی ندارد ثبت نام لایت فارکس

معرفی لایت فارکس

لوگوی بروکر فارکس آمارکتس و معرفی و ثبت نام آمارکت تقویم اقتصادی

آمارکتس

تنظیم خودکار ندارد ثبت نام آمارکتس

معرفی آمارکتس

لوگوی بروکر فیبو گروپ و معرفی و ثبت نام فیبو گروپ تقویم اقتصادی

فیبوگروپ

تنظیم خودکار ندارد ثبت نام فیبو گروپ

معرفی فیبو گروپ

لوگو بروکر باینری آپشن آی کیو آپشن و معرفی وثبت نام آی کیو آپشن تقویم اقتصادی

آی کیو آپشن

تنظیم خودکار ندارد ثبت نام آی کیو آپشن

معرفی آی کیو آپشن

در ادامه به توضیح مختصری از بروکر های معروف ارایه دهنده تقویم اقتصادی که به ایرانیان خدمات ارایه می دهند می پردازیم.

🔵معرفی تقویم اقتصادی آلپاری | Alpari Economic Calendar

تقویم اقتصادی ارایه شده در آلپاری ، تقویم اقتصادی معتبر اف ایکس استریت FX Street می باشد که مشخصات آن را می توانید در قسمت معرفی تقویم اف ایکس استریت در ادامه این مقاله مطالعه بفرمایید.

در صورت تمایل جهت ثبت نام در بروکر آلپاری و استفاده از تقویم اقتصادی آن بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

ثبت نام در بروکر باینری آلپاری

🔵معرفی تقویم اقتصادی آی سی ام بروکرز | ICMBrokers

تقویم اقتصادی بروکر ICM، ارایه شده توسط سایت تقویم اقتصادی معروف اکونودی Econoday  بوده که طراحی آن معمولی و ساده می باشد. در این تقویم، با نماد پرچم و کد دو حرفی رویدادها را از هم تفکیک نموده و تنظیم ساعت تقویم به صورت دستی صورت می پذیرد.

هیچ گونه تبلیغی در این صفحه دیده نمی شود، در نتیجه مزاحمتی از این جهت وجود ندارد.

بسیاری از معامله گران طلا و نفت به دلیل اسپرد پایین و ثابت و همچنین قابلیت گارانتی حد ضرر ارایه شده، از این بروکر برای انجام معاملاتشان استفاده می نمایند. لذا اطلاع از رویدادهای مهم اقتصادی تاثیرگذار بر قیمت نفت و طلا برای معامله گران این بروکر بسیار مهم می باشد.

رویداد های کشورهای ارایه شده در این تقویم محدود بوده و شامل کانادا، بریتانیا، استرالیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، نیوزلند، سوییس، ژاپن، کره جنوبی،‌ چین،‌ آمریکا و حوزه یورو می شود. همچنین راهنما و لجند ساده ای در انتهای صفحه ارایه گردیده است.

در صورت تمایل جهت ثبت نام در بروکر آلپاری و استفاده از تقویم اقتصادی آن بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام در بروکر آی سی ام بروکرز

 

🔵معرفی تقویم اقتصادی لایت فارکس | LiteForx

این تقویم دارای طراحی ساده و کاربر پسند بوده و تبلیغات در آن وجود ندارد. فیلترهای ارایه شده بر اساس کشور و درجه تاثیر گذاری و تاریخ می باشد. نمودار در این تقویم ارایه نگردیده است.

برای ورود به سایت اصلی لایت فارکس و دسترسی به تقویم اقتصادی آن می توانید از دکمه زیر استفاده نمایید.

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

🔵معرفی تقویم اقتصادی بروکر باینری آی کیو آپشن | IQ Option

طراحی این تقویم ساده بوده و استفاده از آن برای کاربر راحت می باشد. در این تقویم برای تفکیک رویداد ها از نماد پرچم و کد سه حرفی کشور استفاده می شود.

فیلتر های ارایه شده در آن مانند فیلتر کشور ها ، درجه تاثیر گذاری ، طبقه بندی رویداد ها و بر اساس انتخاب بازه زمانی  می باشد. همچنین یک لجند یا راهنمای ساده و ضعیف نیز ارایه نموده است. این تقویم به ۱۲ زبان دیگر نیز ارایه شده است.

ثبت نام در بروکر آی کیو آپشن

 

آشنایی با تقویم اقتصادی و کاربرد آن آشنایی با تقویم اقتصادی و کاربرد آن

تقویم های اقتصادی معمولا بر روی برنامه زمانی انتشار گزارش های اقتصادی و مالی یک کشور معین مانند تقویم اقتصادی آمریکا به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و سالانه تمرکز دارند.

به عنوان مثال رویداد های تقویم اقتصادی شامل گزارش های نرخ بیکاری هفتگی، برنامه تغییرات نرخ بهره ، گزارش های منظم فدرال رزرو یا سایر بانک های مرکزی می گردد.

معامله گران و سرمایه گذاران برای آگاهی از اطلاعات و فرصت های معاملاتی از تقویم اقتصادی استفاده می کنند. معامله گران معمولا برای ورود به یک پوزیشن و یا خروج از آن،  از اطلاعات بعضی رویداد ها با حجم معاملاتی سنگین که اغلب قبل از اعلام برنامه ریزی شده است استفاده می نمایند.

استفاده از تقویم اقتصادی می تواند برای معامله گران با سرمایه گذاری کوتاه مدت بسیار مفید باشد. چون اگر معامله گر در مورد ماهیت خبر یا گزارش درست حدس بزند، می تواند بلا فاصله و قبل از اعلام خبر پوزیشن باز کرده و ظرف چند ساعت پوزیشن خود را با سود ببندد.

 

 

آیکون نماد معاملاتی در بروکر تقویم اقتصادی فارکس چیست

در تقویم اقتصادی فارکس معمولا از همان رویداد ها و انتشارات گزارش ها و خبرها برای انواع سهام به علاوه رویداد ها و گزارشات در مورد انواع جفت ارز های مورد معامله در کشورهای مختلف ارایه می گردد.

علاقمندان و معامله گران جفت ارزها مانند یورو یو اس دی EURUSD از این نوع تقویم های اقتصادی برای آگاهی از رویدادها و خبر های اقتصادی کشور های مختلف استفاده می نمایند.

یکی از بهترین بروکرهای فارکس که تقویم اقتصادی با امکانات مناسب ارایه می دهد،‌بروکر آلپاری می باشد. همچنین بروکرهای آی سی ام بروکرز ، لایت فارکس و آمارکتس هم از دیگر بروکرهایی هستند که به ایرانیان خدمات ارایه می دهند و دارای تقویم اقتصادی فارکس می باشند.

جهت آشنایی بیشتر با بروکر های فارکس مذکور می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید.

🔥 معرفی آلپاری

🔥 معرفی آی سی ام بروکرز

🔥 معرفی لایت فارکس

🔥 معرفی آمارکتس

 

 

شاخص اقتصادی شاخص های اقتصادی در تحلیل فاندامنتال

شاخص های اقتصادی، داده های آماری می باشند که اطلاعات معین و دقیقی را درمورد فعالیت های اقتصادی ارایه می دهند.

این شاخص ها امکان تجزیه و تحلیل عملکرد اقتصادی یک کشور یا منطقه و همچنین پیش بینی عملکرد در آینده را در اختیار معامله گران و سرمایه گزاران قرار می دهند و آنها می توانند با استفاده از این شاخص ها در تحلیل های بنیادی خود به انجام معاملات بپردازند.

به عنوان مثال، آمار تولید ناخلص داخلی آمریکا GDP هر سه ماهه و به صورت فصلی منتشر می گردد. بر اساس این شاخص اقتصادی معامله گران می توانند عملکرد اقتصاد آمریکا را در دوره سه ماهه قبل بررسی کرده و همچنین نسبت به سال قبل مقایسه نمایند ودرتحلیل فاندامنتال خود از آن استفاده نمایند.

همانطور که اطلاع دارید سرعت رشد اقتصاد کشور آمریکا می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی روند بازار جهانی داشته باشد.

این شاخص معمولا توسط نهادهای دولتی ، سازمان های بین المللی و یا شرکت های تحقیقاتی خصوصی منتشر می گردند.

 

 

نحوه انتشار تقویم شاخص های اقتصادی

برخی از شاخص های اقتتصادی به صورت فصلی منتشر می شوند، در حالی که برخی دیگر به صورت گزارش های ماهانه  ارایه می گردند. به عنوان مثال اداره کار آمار اطلاعات وضعیت استخدام را به صورت ماهیانه منتشر می  کند.

همچنین تولید ناخالص داخلی GDP به صورت یک دوره سه ماهه منتشر می گردد. البته بسیاری از این اطلاعات به صورت گزارش سالانه نیز ارایه می شوند.

 

 

تقویم اقتصادی ارز دیجیتال چیستتقویم اقتصادی ارزهای دیجیتال

با توجه به محبوبیت روز افزون ارزهای دیجیتال، مطالب و ابزار ارایه شده برای این بازار نیز به سرعت در حال گسترش می باشد. به دلیل اینکه میزان نوسانات و تاثیر اخبار و رویداد ها در این بازار بسیار زیاد می باشد، اطلاع از رویدادها برای بررسی شرایط بازار بسیار حایز اهمیت می باشد.

در این نوع تقویم های اقتصادی اطلاعات و تاریخ رویداد های مربوط صرافی ، همکاری های پروژه با شرکت های بزرگ، ایردراپ ها، تاریخ توکن سوزی و بسیاری موارد دیگر اطلاع رسانی می گردد.

پیرو این موضوع، تقویم های اقتصادی برای ارزهای دیجیتال نیز ارایه شده که در جدول زیر لیست تعدادی از بهترین تقویم های مربوطه را ارایه می دهیم.

 

نام تقویم اقتصادی ارز دیجیتال فیلتر پلتفرم های ارتباطی
تریدینگ ویو Tradingview بر اساس معیار های متنوع ربات ، توییتر ، کانال تلگرام ، خبرنامه ایمیل ,API و ویجت ها
کوین مارکت کل Coinmarketcal نام کوین ، تعداد کوین برتر، نوع کوین ، صرافی، نوع رویداد و انواع معیارهای مرتب نمودن ربات ، توییتر ، کانال تلگرام ، خبرنامه ایمیل
کوین مارکت کپ Coinmarketcap زمان انتشار، صرافی، AMA، ایردراپ، فورک/سواپ، همکاری و جامعه ، توکن سوزی ربات ، توییتر ، کانال تلگرام ، خبرنامه ایمیل
کریپتو کل Kryptocal بر اساس معیار های متنوع تلگرام ، ربات ، توییتر، API و ویجت ها ( ابزارک ها)

 

 

نحوه کار با تقویم اقتصادی نحوه کار با تقویم اقتصادی

تقویم اقتصادی برای معامله گران و سرمایه گذاران کاربرد های گوناگونی دارد و یکی از مهمترین ابزار ها برای آگاهی از بازار و تصمیم گیری جهت انجام معاملات می باشد. در ادامه به روش های استفاده از تقویم اقتصادی اشاره می کنیم.

نحوه کار و استفاده از تقویم اقتصادی فارکس

 

🔵۱- تحقیق در مورد بازارها

برای یک معامله گر جهت انجام معاملات خود در یک بخش خاص و یا در بخش های مختلف مانند فارکس ، کامودیتی ها و سهام ها ، اطلاع از اینکه در بازار های مالی چه می گذرد بسیار اهمیت دارد.

🔵۲- آشنایی با شاخص های اقتصادی

شاخص های اقصادی مانند گزارش های تولید ناخالص ملی GDP و نرخ بیکاری و غیره، نشانگر رویداد های کلان اقتصادی می باشند که می توانند برای تجزیه و تحلیل عملکرد یک کشور و تاثیر آن بر بازار مالی و اقتصادی مورد استفاده قرار بگیرند.

🔵۳- مقایسه اطلاعات اقتصادی کشورهای مختلف

با استفاده از تقویم اقتصادی می توان اطلاعات جدید وحال حاضر اقتصادی را با اطلاعات گذشته در بیش از چندین کشور و همچنین بازار های مالی مختلف با هم مقایسه نمود و برای تجزیه و تحلیل روند بازار از آن ها استفاده نمود.

🔵۴- همگام بودن با اخبار روز دنیا

معامله بر اساس اخبار و اطلاعیه های اقتصادی روز دنیا در تحلیل بنیادی، جنبه حیاتی داشته و به اندازه تحلیل تکنیکال و بررسی نمودار ها و چارت ها مهم می باشند.

🔵۵- استفاده از رویداد ها برای تعیین استراتژی

این روش به معاملگر کمک می کند که از قیمت گذاری اشتباه موقت و تغییرات در قیمت یک دارایی استفاده کند.

🔵۶- سفارشی کردن تقویم اقتصادی

با توجه به اینکه داده های اقتصادی و مالی بسیار گسترده می باشند. معامله گران می توانند با توجه به نیاز خود و با استفاده از نرم افزار ها و سایت های مختلف تعیین نمایند که چه اطلاعاتی برای آن ها به نمایش درآید.

🔵۷- استفاده از تقویم اقتصادی برای تنظیم هشدار های معاملاتی (آلارم ها)

معامله گران می توانند با استفاده از نرم افزار و سایت هایی که تقویم اقتصادی ارایه می دهند، با توجه به استراتژی خود آلارم های معاملاتی مورد نظر را تنظیم نمایند تا موارد مهمی را که مد نظر دارند به آنها اطلاع رسانی نماید.

 

تقویم اقتصادی آمارکتس - ثبت نام در آمارکتس

 

لوگوی سرمایه گذاری رویداد های اقتصادی چه می باشند

یک رویداد اقتصادی، رویدادی است که از اهمیت زیادی برای یک نهاد تجاری و اقتصادی برخوردار می باشد و در نتیجه شامل معاملاتی می شود که بر اساس واحد های پولی قابل محاسبه و ثبت باشد. به عنوان مثال فروش کالا ، خرید جنس ، خرید کارخانه و ماشین آلات.

معامله گران و اقتصاددانان از اطلاعات میر بوط به این رویدادها بریا تجزیه و تحلیل شرایط بازار و شرایط اقتصادی و همچنین تصمیم گیری برای آینده یا معاملات خود استفاده می نمایند.

 

 

اجزای تشکیل دهنده تقویم اقتصادی اجزای تشکیل دهنده تقویم اقتصادی

تمام تقویم های اقتصادی ارایه شده تقریبا ساختار یکسانی دارند و اجزای اصلی تشکیل دهنده آنها شامل موارد زیر می شود.

🟢۱- ساعت و تاریخ انتشار خبر و گزارش

همانطور که معلوم است در این قسمت تاریخ روز و ساعت انتشار خبر ذکر می گردد. لازم به ذکر است که در بعضی از سایت ها ساعت تقویم به طور اتومات با ساعت مرورگر تنظیم می گردد. حتما توجه داشته باشید که منطقه زمانی ساعت تقویم با منطقه زمانی ساعت محل زندگی شما یکی باشد.

🟢۲- عنوان خبر یا رویداد اقتصادی

در این بخش موضوع یا عنوان رویداد اقتصادی و یا خبر مثل تولید ناخالص داخلی و یا نرخ بیکاری و غیره ذکر می گردد.

🟢۳- عدد قبلی Previous

این عدد میزان ارایه شده در گزارش مربوط به دوره قبلی آن شاخص اقتصادی را نشان می دهد.

🟢۴- عدد پیش بینی Forecast

عددی است که تحلیلگران و اقتصاددانان با توجه به شرایط موجود و گزارش های قبلی برای یک شاخص در آن دوره پیش بینی می نمایند.

🟢۵- عدد واقعی Actual

عدد واقعی است که بر اساس شرایط واقعی آن دوره محاسبه و گزارش شده است.

🟢۶- درجه اهمیت خبر یا رویداد

اهمیت خبر به سه درجه خبر با اهمیت بالا ، متوسط و کم تقسیم می گردد که آن ها را با رنگ های مختلف نشان می دهند.

🟢۷- کشور مربوطه

در این قسمت نیز نام یا پرچم کشوری خبر منتشر شده به آن مربوط می باشد نمایش داده می شود.

در صورتیکه عدد واقعی از عدد پیش بینی فاصله زیادی داشته و بدتر از باشد با رنگ قرمز نشان داده می شود و نوسانات شدید مشاهده می گردد.

و در صورتیکه عدد واقعی از عدد پیش بینی شده بهترباشد با رنگ سبز نمایش داده می شود. همچننن هر چقدر فاصله این اعداد کمتر یاشد نوسانات کمتری در بازار دیده می شود.

در حالت سوم اگر تفاوت زیادی با هم نداشته باشند به رنگ مشکی نمایش داده میشوند.

 

 

آیکون اعتبارنحوه انتخاب بهترین تقویم اقتصادی

به طور کل اجزای تشکیل دهنده تقویم اقتصادی در تمام پلتفرم های ارایه دهنده تقریبا یکسان می باشد اما هر پلتفرم و سایتی این داده ها با سبک و طراحی خود ارایه می دهد. چندین معیار برای بررسی و انتخاب یک تقویم اقتصادی مناسب و کاربر پسند وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

نحوه انتخاب بهترین تقویم اقتصادی از جمله فارکس فکتوری و آلپاری و لایت فارکس و آی سی ام بروکرز

🔵۱- ظاهر و طراحی سایت مناسب

بهترین سایت یا پلتفرم تقویم اقتصادی از لحاظ طراحی و ظاهر، تقویمی است که به صورت کاربر پسند طراحی شده باشد یعنی در عین سادگی ابزار و اطلاعات مورد نیاز کار را به خوبی و با رنگ های مناسب جانمایی کرده تا کاربر برای دسترسی به این اطلاعات به مشکل بر نخورد.

🔵۲- ارایه لجند یا راهنمای عناصر تقویم اقتصادی | Legend of Economic Calendar

در سایت ها برای نمایش بهتر عناصر تقویم اقتصادی از نمادها ، تصاویر ، کد ها و اختصارات مختلفی استفاده می نمایند. لجند در واقع مشابه راهنمای نقشه برای توصیف چنین مواردی همراه نقشه ارایه می گردد. که می توان آن را به عنوان یکی از مزایای ارایه شده در آن سایت مد نظر قرار دارد.

🔵۳- نمودارها در تقویم اقتصادی

نمودار ها از مهمترین ابزار هایی می باشند که معامله گر می تواند با توجه به آنها داده های تاریخی یک رویداد را بررسی کرده و برای تفسیر داده های منتشر شده جدید از آن استفاده نماید. لذا ارایه نمودارها در وبسایت تقویم اقتصادی از مزایای یک سایت خوب می باشد.

🔵۴- ارایه انواع  فیلتر

یک معامله گر می تواند با استفاده از فیلتر لیست رویداد های مورد نیاز خود بر اساس نظر شخصی و گزینه های مختلف مانند کشور ، نوع ارز، ماهیت رویداد و میزان اهمیت و تاثیر رویداد اولویت بندی کند.

پس اگر سایتی این قابلیت را با گزینه های فیلتر بیشتری ارایه دهد از این جهت دارای مزیت بیشتری نسبت به سایر تقویم های اقتصادی می باشد.

🔵۵- تنظیم خودکار ساعت تقویم اقتصادی

از آنجایی که زمان در تقویم اقتصادی یک فاکتور بسیار مهم به حساب می آید باید به این موضوع بسیار توجه نمود که ممکن است منطقه زمانی Time Zone معامله گر مشابه منطقه زمانی تقویم اقتصادی نباشد.

به همین دلیل باید زمان نمایش داده شده درتقویم اقتصادی را با زمان مربوط به منطقه زمانی معاملگر که معمولا همان ساعت مرورگر یا کامپیوتر می باشد را تنظیم نمود.

در این راستا تعدادی از سایت های تقویم اقتصادی این کار را به صورت اتومات انجام می دهند که از مواردی است که می توان جهت انتخاب یک بروکر به آن توجه نمود.

🔵۶- آپدیت خودکار اطلاعات تقویم اقتصادی

این قابلیت به معامله گر اجازه می دهد که بدون نیاز باز خوانی و به روز رسانی دستی اطلاعات ، به صورت خودکار آخرین داده ها و اطلاعیه ها و رویداد های به روز شده در سایت را ملاحظه نماید. این مورد یکی از مهمترین مواردی است که برای انتخاب یه تقویم مناسب باید در نظر گرفت.

معاملات طلا در ICM Brokers ، خرید و فروش طلا در بروکر آی سی ام بروکرز ، تریدینگ سنتر

🔵۷- ارایه نسخه موبایل سایت و اپلیکیشن موبایل تقویم اقتصادی | Mobile-Friendly

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند که از گوشی های موبایل خود برای آنالیز نمودارها ، دسترسی به اخبار و حتی ثبت سفارش استفاده نمایند، وجود سایت رسپانسیو و نسخه موبایل سایت بسیار مهم می باشد.

همچنین ارایه اپلیکشن های موبایل اختصاصی که دارای قابلیت های بهتر و بیشتری می باشند از دیگر ویژگی های یک سایت تقویم اقتصادی مناسب می باشد.

🔵۸- قابلیت تنظیم هشدار یا آلارم | Notifications

قابلیت تنظیم هشدار (اعلان) در تقویم اقتصادی به معامله گر این امکان را می دهد که از طریق زنگ هشدار یا ابزار های دیگر مانند ایمیل ، تقویم گوگل درباره رویدادها و خبر ها اطلاع پیدا کند. این قابلیت یکی از موارد مهمی می باشد که کاربرد زیادی برای معامله گران دارد.

🔵۹- سرعت بارگذاری اخبار و داده ها

سرعت بارگذاری اطلاعات برای معامله گران از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا تاخیر در به روز رسانی داده ها ممکن است سبب از دست رفتن فرصت های معاملاتی و یا باعث تصمیم گیری اشتباه و ایجاد خسارت به معامله گر گردد.

🔵۱۰- تعداد رویداد های ارایه شده در تقویم اقتصادی

برای معامله گران اطلاع از تمام رویدادهای مربوط به نمادهایی مورد نظر جهت انجام معاملاتشان بسیار مهم می باشد. لذا طببیعتا تقویمی را انتخاب می نماید که بیشترین تعداد رویداد اقتصادی ارایه دهد. در همین راستا سایت investing.com یکی از بهترین سایت ها در این زمینه می باشد.

🔵۱۱- زبان های ارایه شده

با توجه به اینکه بسیاری از معامله گران فارکس انگلیسی زبان نمی باشند. ارایه سایت تقویم اقتصادی به زبان های دیگر یکی از مزایای آن سایت می باشد.

در این رابطه لازم به ذکر است که سایت تریدینگ اکونومیکس Trading Economics تقویم اقتصادی به زبان فارسی ارایه می دهد که می تواند برای ایرانیان و فارسی زبانان جذاب باشد.

🔵۱۲- تبلیغات در تقویم اقتصادی

با توجه به اینکه اکثر سایت های تقویم اقتصادی برای ارایه خدمات و داده ها به صورت رایگان به معامله گران از تبلیغات به عنوان منبع درآمد اصلی استفاده می کنند. اما این کار ممکن است باعث ایجاد مزاحمت جهت استفاده از تقویم برای معامله گران گردد. در این راستا باید در انتخاب سایات های که بیش از حد از تبلیغات استفاده می نمایند دقت نمود.

🔵۱۳- امکان دریافت فایل خروجی و چاپ در تقویم اقتصادی

امکان چاپ و دریافت فایل خروجی در فرمت های مختلف گزارشات و داده های مربوط به رویداد ها این امکان را به معامله گر می دهد که جهت تجزیه و تحلیل داده ها از نرم افزار های دیگر مانند اکسل کمک گرفته و یا ایده ها و استراتژی های خود را بر روی کاغذ امتحان نماید که البته این امکان را همه سایت ها ارایه نمی دهند.

سایت های زیادی وجود دارند که تقویم اقتصادی ارایه می دهند اما در اینجا قصد داریم که با توجه به موارد ذکر شده چند تا از بهترین سایت های تقویم اقتصادی فارکس را معرفی کنیم که محبوب ایرانیان نیز می باشند. لازم به ذکر است بسیاری از بروکر ها نیز برای ایجاد سهولت در دسترسی معامله گر به تقویم اقتصادی، این تقویم ها را در پلتفرم خود ارایه می دهند.

 

 

🔥لیست بهترین وب سایت های دارای تقویم اقتصادی

لوگو نام سایت ساعت تقویم آپدیت اتومات اطلاعات تنظیم هشدار (آلارم) رابط کاربری
لوگوی بروکر آلپاری و معرفی و ثبت نام آلپاری Alpari آلپاری تنظیم خودکار دارد دارد کاربر پسند
لوگوی بروکر لایت فارکس ومعرفی و ثبت نام لایت فارکس Liteforex لایت فارکس تنظیم خودکار ندارد ندارد معمولی
لوگوی آی سی ام بروکرز و معرفی و ثبت نام بروکر آی سی ام آی سی ام بروکرز تنظیم دستی ندارد ندارد ساده و معمولی
لوگوی بروکر فارکس آمارکتس و معرفی و ثبت نام آمارکتس آمارکتس تنظیم خودکار ندارد ندارد معمولی
نحوه کار با تقویم اقتصادی فارکس فکتوری Forex Factory فارکس فکتوری تنظیم خودکار ندارد دارد کاربرپسند و خوب
نحوه کار با تقویم اقتصادی اف ایکس استریت FX Street اف ایکس استریت تنظیم خودکار دارد دارد معمولی
نحوه کار با تقویم اقتصادی دیلی اف ایکس DailyFx دیلی اف ایکس تنظیم خودکار دارد ندارد متفاوت و عالی
نحوه کار با تقویم اقتصادی اینوستینگ داتکام Investing.com اینوستینگ داتکام تنظیم خودکار دارد دارد ساده و معمولی
نحوه کار با تقویم اقتصادی اکونودی Econoday اکونودی تنظیم دستی ندارد ندارد ساده و معمولی
نحوه کار با تقویم اقتصادی مای اف ایکس بوک MyFxBook مای اف ایکس بوک تنظیم خودکار ندارد دارد کاربر پسند
نحوه کار با تقویم اقتصادی متاکوتس MQL5.com ام کیو ال ۵ تنظیم خودکار دارد ندارد معمولی
نحوه کار با تقویم اقتصادی فارسی تریدینگ اکونومیکس Trading Economics تریدینگ اکونومیکس تنظیم خودکار دارد دارد ساده و کاربر پسند

 

 

تقویم اقتصادی سایت فارکس فکتوری | ForexFactory

فارکس فکتوری یکی از محبوب ترین و با سابقه ترین سایت های تقویم اقتصادی در بین معامله گران و کاربران ایرانی می باشد که در ادامه به دلایل آن اشاره کرده و به معرفی آن می پردازیم.

معرفی و نحوه کار با تقویم اقتصادی فارکس فکتوری

آیکون مزیت ها مزایا

 • طراحی و ظاهر ساده و منظم و کاربر پسند
 • توضیحات کامل در مورد جزییات رویداد ها و شاخص های اقتصادی
 • ارایه نمودارهای قابل بزرگنمایی و کاربردی
 • ارایه داده های تاریخی
 • امکان تنظیم هشدار یا آلارم
 • تنظیم ساعت به صورت خودکار
 • سازگاری عالی با پلتفرم موبایل
 • امکان دریافت فایل خروجی از گزارش ها و داده های مختلف

 

آیکون معایب معایب

 • عدم ارایه اپلیکیشن موبایل رسمی
 •  پشتیبانی تنها از زبان انگلیسی
 • عدم به روز رسانی داده ها به صورت خودکار

تقویم اقتصادی فارکس فکتوری دارای ظاهری ساده و کاربر پسند می باشد و تا حد امکان سعی شده که داده ها واطلاعات را به راحتی در دسترس کاربر قرار دهد. همچنین برای نمایش بهتر داده از علایم و نشانه ها، تصاویر و کدهای مختلف استفاده کرده که برای اطلاع از انواع آنها می توانید به راهنمای مربوطه مراجعه کنید.

از ویژگی های این تقویم اقتصادی، ارایه توضیحات تکمیلی و جزییات مانند اندیکاتورها ، لینک های  منابع رسمی و گزارش، نمودارها، داده های تاریخی ، مقالات مرتبط ، توضیح در ارتباط با دلیل اهمیت یک رویداد وغیره می باشد.

در این تقویم نمودارها و گراف های مقیاس پذیر با امکان بررسی تمام داده های مربوط به اعداد واقعی ، پیش بینی شده و تجدید نظر شده (اصلاح شده) در بازه های زمانی متفاوت ارایه شده است و برای تجزیه و تحلیل توسط معامله گران بسیار کاربردی می باشند.

تنها ایراد چارت های ارایه شده رنگ های مورد استفاده برای داده های واقعی و اصلاح شده می باشند که به ترتیب به رنگ های آبی روشن و آبی تیره بوده که ممکن تشخیص آنها از یکدیگر برای کاربر سخت باشد.

همچنین امکان فیلتر رویداد ها بر اساس ارزها ، درجه تاثیرگذاری و نوع رویداد ها ارایه گردیده که از مزایای این تقویم اقتصادی می باشد.

از دیگر قابلیت های ارایه شده در تقویم اقتصادی فارکس فکتوری می توان به امکان تنظیم هشدار یا اعلان برای داده ها و رویداد های مختلف در مروگر و یا توسط ایمیل اشاره نمود. همچنین از نظر سرعت بارگذاری داده ها نیز از سرعت خوبی در بین دیگر تقویم های اقتصادی برخوردار می باشد.

تعداد رویداد های ارایه شده در این تقویم نیز از تنوع مناسبی برخوردار بوده و به بیش از 250 رویداد می رسد.

نحوه تنظیم ساعت تقویم اقتصادی فارکس فکتوری به این صورت می باشد که به صورت اتومات منطقه زمانی کاربر را بر اساس ساعت کامپیوتر آن تشخیص داده و تنظیم می نماید. این سایت همچنین امکان مرور داده های اقتصادی گذشته و یا برنامه رویداد های آینده را در قالب تقویم به کاربر ارایه می دهد.

این تقویم را می توان به عنوان نمونه عالی از یک سایت سازگار با پلتفرم موبایل نام برد. اما متاسفانه در حال حاضر هیچ اپلیکیشن موبایل تقویم اقتصادی رسمی برای فارکس فکتوری ارایه نگردیده و تنها یک نرم افزار موبایل غیر رسمی وجود دارد که دارای طراحی مناسبی نمی باشد و میتوان جز معایب آن به حساب آورد.

تبلیغات موجود در سایت فارکس فکتوری بسیار محدود بوده و مزاحمتی جهت استفاده از تقویم اقتصادی برای کاربر ایجاد نمی کند.

این سایت امکان گرفتن خروجی از داده های هفته جاری را به صورت فایل CSV و JSON و XML ارایه می دهد که می تواند برای معامله گر در انجام تجزیه و تحلیل  به کمک نرم افزار های دیگر مانند اکسل بسیار کاربرد داشته باشد.

ازمعایب دیگر این تقویم  اقتصادی، می توان به ارایه آن تنها به زبان انگلیسی و عدم به روز رسانی داده به صورت خودکار اشاره نمود.

بسیاری از ایرانیان در اینترنت سایت تقویم اقتصادی فارکس فکتوری به زبان فارسی را جستجو می کنند و متاسفانه باید به اطلاع شما برسانیم که این سایت از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.

 

 

معرفی سایت تقویم اقتصادی اف ایکس استریت | FX Street

تقویم اقتصادی اف ایکس استریت دارای طراحی مناسبی می باشد البته طراحی آن تا حدی شلوغ بوده و تبلیغات زیادی نیز در آن استفاده شده است که ممکن است برای کاربر مقداری آزار دهنده باشد.

معرفی تقویم اقتصادی اف ایکس استریت و بهترین سایت تقویم اقتصادی FX Street

آیکون مزیت ها مزایا

 • آپدیت خودکار داده ها
 • چارت های داده های تاریخی و چند نمودار دیگر
 •  ارایه تمام فیلترهای کاربردی
 • امکان تنظیم هشدار (آلارم)
 • دریافت فایل خروجی با فرمت CSV و ICS
 • سرعت مناسب بارگذاری داده ها
 • امکان تنظیم خودکار ساعت تقویم
 • اپلیکیشن موبایل و نسخه موبایل سایت
 • تنوع بالا در رویداد های ارایه شده
 • ارایه ۱۴ زبان برای سایت

آیکون معایب معایب

 • طراحی سایت معمولی
 • عدم ارایه لجند
 • تبلیغات زیاد

در این تقویم نیز از علایم و تصاویر و نشانه ها برای ساده تر شدن ارایه مطالب استفاده شده است و رویدادهای مربوط به کشورها را با استفاده از آیکون پرچم کشورها و کد سه حرفی اسامی کشور ها نشان می دهد.

متاسفانه این تقویم لجند یا راهنمای علایم و نشانه های بکار رفته را ارایه نداده ولی یک توضیح متنی برای تقویم ارایه نموده که به کاربر کمک می کند نحوه کارکرد آن را متوجه گردد.

از قابلیت های ارایه شده در تقویم اقتصادی FX Street می توان به توضیح در مورد اندیکاتورها یا شاخص ها، لینک به گزارشات رسمی، تاریخ انتشار بعدی ، لینک اخبار مرتبط و همچنین نمودار های داده های تاریخی با داده های پیش بینی و نمودار انحراف اشاره نمود.

نمودار ها در این تقویم با قابلیت بزرگ نمایی و همچنین اضافه نمودن مقادیر پیش بینی و انحراف ارایه شده تا کاربر بتواند با راحتی بیشتری تحلیل داده های تاریخی را انجام دهد.

همچنین مقادیر داده های اصلاح شده را به با یک دایره خاکستری کوچک که حرف “i” در داخل دایره قرار داده شده، مشخص می نماید و برای مشاهده عدد قبلی می توان موس را بر روی این دایره قرار داده تا مقدار قبلی نمایش داده شود.

در این تقویم اقتصادی هر سه نوع فیلتر پر کاربرد در تقویم ها که شامل فیلتر بر طبق کشور که شامل 48 کشور می گردد ، درجه اهمیت رویداد و ماهیت یا نوع رویداد می باشد، ارایه شده است و همچنین فیلتر دیگری نیز برای تعیین بازه زمانی جهت نمایش رویداد ها وجود دارد که از مزایای تقویم اف ایکس استریت به حساب می آید.

ساعت تقویم اقتصادی اف ایکس استریت به طور پیش فرض بر روی GMT تنظیم گردیده اما با کلیک بر روی آن  امکان تنظیم خودکار ساعت تقویم با ساعت کامپیوتر نیز ارایه شده است. آپدیت اتومات داده های تقویم نیز از دیگر مزایای آن می باشد.

در ارتباط تقویم اقتصادی موبایل اف ایکس استریت باید بگم که این سایت نسخه سازگار با موبایل سایت خود را ارایه داده که از امکانات همتراز با امکانات نسخه دسکتاپ برخوردار است اما متسفانه داده های اصلاح شده را نشان نمی دهد.

قابلیت اعلام هشدار نیز برای تمام رویداد ها به صورت صوتی و در تقویم گوگل نیز در نظر گرفته شده و به صورت پیش فرض فعال می باشد که می توانید در صورت نیاز آن را غیر فعال نمایید.

همچنین پلتفرم اختصاصی تقویم اقتصادی FX Street  نیز ارایه شده که دارای مشکلات مشابه نسخه موبایل سایت بوده و فیلتر رویداد ها و همچنین مقادیر اصلاح شده در آن ها ارایه نگردیده است. این سایت از سرعت بارگذاری اطلاعات خوبی برخوردار بوده و از این لحاظ مشکلی برای کاربر ایجاد نمی کند.

رویداد های ارایه شده در این تقویم بیش از 385 رویداد بوده و از تنوع بالایی بر خوردار است.

این تقویم به غیر از زبان انگلیسی به 14 زبان دیگر و با کیفیت و به صورت تخصصی ترجمه شده است. همچنین امکان دریافت فایل خروجی با فرمت CSV و ICS نیز از دیگر قابلیت های ارایه شده در این تقویم می باشد.

در یک نگاه مزایا و معایب تقویم اقتصادی اف ایکس استریت FX Street شامل موارد زیر می باشد.

 

 

معرفی تقویم اقتصادی اینوستینگ داتکام | investing.com

این شرکت از با سابقه ترین ها در این بخش بوده و در سال ۲۰۰۷ تاسیس گردیده است. طراحی تقویم اقتصادی اینوستینگ داتکام ساده و کاربرپسند بوده و با ارایه داده های گسترده ، دقیق و منظم از محبوبیت زیادی در بین کاربران برخوردار بوده و توانسته معامله گران زیادی را از سراسر جهان و ایرانیان به خود جذب نماید.

البته وجود تبلیغات زیاد را می توان جز ایرادات آن به حساب آورد.

معرفی تقویم اقتصادی لحظه ای فارکس اینوستینگ داتکام Investing.com

آیکون مزیت ها مزایا

 • سابقه طولانی و اعتبار بالا
 • ارایه داده های دقیق و گسترده با جزییات
 • ارایه نمودار های مختلف
 • به روز رسانی اتومات داده ها
 • ارایه تعداد رویداد ها با تنوع بسیار بالا
 • ترجمه سایت به بیش از ۲۳ زبان البته شامل فارسی نمی شود.
 • قابلیت تنظیم هشدار با آپشن های زیاد

آیکون معایب معایب

 • وجود تبلیغات زیاد
 • عدم تنظیم خودکار ساعت تقویم

لجند یا راهنمای موجود در این سایت توضیح مختصری را برای عناصر کلیدی مورد استفاده در تقویم ارایه می نماید. همچنین تعاریف اندیکاتورها ، لینک به منبع رسمی و داده های تاریخی با جزییات کامل و نمودار های بسیار دقیق که در برگیرنده دهه های گذشته می باشند نیز در آن ارایه شده است.

در این تقویم از پرچم کشورها به همراه کد سه حرفی مخفف نام کشورها برای نمایش بهتر رویداد ها استفاده می شود.

در این تقویم درجه تاثیر گذاری رویداد ها با ستاره نمایش داده شده که برای رویداد های با تاثیر گذاری پایین از یک ستاره ، برای اخبار و رویداد های با تاثیر گذاری متوسط از دو ستاره و برای رویداد های با تاثیر گذاری بالا از سه ستاره استفاده می نماید.

چارت ها و نمودار های ارایه شده در این تقویم مقیاس پذیر بوده و امکان انتخاب بازه زمانی و انتخاب نمودار خطی و محیطی در نمودار ها وجود دارد. همچنین با نگه داشتن نشانگر موس بر روی نمودار، داده های مربوط به اعداد واقعی ، پیش بینی و اصلاح شده نمایش به همراه تاریخ رویداد نمایش داده می شود.

اعداد اصلاح شده در این سایت با نقطه چین در زیر عدد مشخص می گردد و با نگه داشتن موس بر روی آن ، عدد قبلی و اصلاح نشده را نمایش می دهد. در تقویم اقتصادی INVESTING.COM نیز تمام فیلترهای اصلی کاربردی و محبوب معامله گران شامل کشور (106 کشور) ، تاثیرگذاری و رویداد ارایه شده است.

همچنین یک فیلتر زمانی بر اساس نمایش زمان باقیمانده تا انتشار رویداد و یا زمان واقعی اطلاعیه یا رویداد نیز ارایه گردیده است.

قابلیت تنظیم خودکار ساعت تقویم با ساعت کامپیوتر وجود نداشته و کاربر می بایست این کار را انجام دهد همچنین بدون ثبت نام این تغیرات ذخیره نمی گردد و با هر بار ورود به سایت باید ساعت تقویم را مجددا تنظیم نمایید.

تمام داده ها در این تقویم به صورت خودکار به روز رسانی می شوند و نیازی به ریفرش سایت به صورت دستی نمی باشد.

طراحی نسخه موبایل سایت نیز مناسب بوده ولی با تبلیغات همراه بوده و امکان مرور داده های هفته های گذشته در آن وجود ندارد. همچنین این شرکت اپلیکیشن موبایل تقویم اقتصادی نیز داشته و تنها تفاوت آن با نسخه موبایل امکان جستجو هر شاخص اقتصادی و تاریخچه انتشار آن می باشد ولی فیلتر دسته بندی رویداد در آن ارایه نشده است.

قابلیت تنظیم هشدار این تقویم از مزایای مهم آن بوده چون امکان تنظیم اعلان را با آپشن های زیادی مانند تک آلارم ها ، یادآورها و نحوه اعلام هشدار ها مانند پاپ آپ ها در حالت دسکتاپ و نوتیفیکیشن در حالت موبایل ارایه می نماید.

سرعت بارگذاری اطلاعات در سایت اینوستینگ داتکام به دلیل ارایه جزییات بسیار گستره، زیاد مناسب نمی باشد.

تقویم اقتصادی اینوستینگ داتکام به طور مشخص در ارایه بیشترین تعداد رویداد های اقتصادی با ارایه بیش از ۹۸۲ رویداد در ماه، جز بهترین ها در بین سایر تقویم ها می باشد.

علاوه براین این به بیش از 23 زبان دنیا با کیفیت بالا ترجمه شده که از مزایای دیگر آن به حساب می آید. امکان چاپ و دریافت فایل خروجی نیز از دیگر قابلیت های ارایه شده می باشد.

از معایب این سایت وجود تبلیغات زیاد در سایت ، نسخه موبایل سایت و همچنین نرم افزار موبایل آن می باشد.

 

 

معرفی تقویم اقتصادی فارکس فارسی تریدینگ اکونومیکس | Trading Economics

طراحی و رابط کاربری این سایت ساده و کاربر محور بوده و هیچ گونه تبلیغی در آن ارایه نمی گردد. در نتیجه معامله گر می تواند به راحتی و بدون مزاحمت به بررسی و تحلیل خود بپردازد.

معرفی و بررسی تقویم اقتصادی فارسی تریدینگ اکونومیکس Trading economics

از ویژگی های مهم این تقویم اقتصادی، ارایه مطالب و داده ها به زبان فارسی می باشد که برای ایرانیان از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین از معدود تقویم هایی است که در ارتباط با رویداد های مربوط به ریال ایران اطلاع رسانی می نماید.

آیکون مزیت ها مزایا

 •  تنوع بالا رویداد های ارایه شده
 •  امکان تنظیم هشدار (آلارم)
 • نمودار های مختلف با قابلیت اتخاب بازه زمانی
 • ارایه فیلترهای مختلف
 • امکان مقایسه نمودار شاخص های مختلف برای کشورها با یکدیگر
 • آپدیت خودکار داده ها
 • تنظیم اتومات ساعت تقویم
 • ارایه سایت به ۲۴ زبان مختلف از جمله فارسی
 • عدم وجود تبلیغات مزاحم
 • سرعت بالای بارگذاری داده ه
 •  ارایه رویداد های مربوط به کشور ایران

آیکون معایب معایب

 • انجام ثبت نام برای استفاده از قابلیت دریافت فایل خروجی و API و تنظیم هشدار

این تقویم لجند یا راهنمای ضعیفی را ارایه می نماید که بیشتر به صورت متنی بوده و تمام قابلیت ها و عناصر به کار رفته در این تقویم را در بر نمی گیرد. برای نمایش و دسته بندی رویدادها از آیکون پرچم کشورها به همراه کد مخفف دو حرفی کشورها استفاده می نماید.

همچنین اطلاعات خوبی شامل توضیحات تکمیلی برای شاخص ها، داده های تاریخی ، لینک به منابع رسمی ، جدول داده ها و اخبار مرتبط ارایه می نماید.

از ویژگی های نمودار های این تقویم اقتصادی می توان به

 • تعاملی بودن
 • انتخاب بازه زمانی و انتخاب کشور
 • تنوع در ارایه انواع نمودار مانند میله ای ، خطی ، شمعی و غیره
 • مقایسه نمودار داده های کشورهای مختلف با انتخاب شاخص (اندیکاتور) مورد نظر

همچنین ازمعایب آن می توان به نمایش فقط اعداد واقعی اشاره نمود.

برای نمایش اعداد اصلاح شده در این تقویم از علامت دایره قرمز به همراه حرف R داخل آن در کنار داده ها استفاده می شود و با بردن نشانگر موس روی آن، مقدار قبلی عدد نمایش داده می شود.

فیلترهای ارایه شده در تقویم اقتصادی trading economics شامل تاریخ، درجه تاثیرگذاری و کشور می باشد. با استفاده از فیلتر کشور آن می توان داده های ۱۳۶ کشور را به طور دلخواه و جداگانه ملاحظه نمود.

همچنین تنظیم ساعت تقویم با توجه به ساعت کامپیوتر به صورت خودکار انجام می شود.از مزایای مهم تقویم تریدینگ اکونومیکس می توان به آپدیت اتومات داده ها اشاره نمود و نیازی به رفرش صفحه توسط کاربر برای این کار وجود ندارد.

سایت این تقویم به طور کامل سازگار با موبایل طراحی شده و تمام قابلیت های ارایه شده مانند نمودارها و هشدارها، در نسخه موبایل نیز وجود دارند. همچنین اپلیکشن رسمی تقویم اقتصادی تریدینگ اکونومیکس هم ارایه گردیده است و تنها ایراد آن عدم ارایه فیلتر انتخاب بازه زمانی می باشد.

البته لازم به ذکر است که در نسخه و اپلیکیشن موبایل اعداد اصلاح شده ارایه گردیده ولی هیچ نشانه جهت مشخص نمودن این اعداد وجود ندارد.

امکان تنظیم هشدار و یادآور ها را از طریق ایمیل و دسکتاپ برای مشتریانی که ثبت نام کرده اند ارایه گردیده است. همچنین از سرعت بسیار خوبی نیز در بارگذاری اطلاعات برخوردار می باشد.

تنوع رویدادهای ارایه شده نیز بالا و بیش از 825 رویداد می باشد. سایت این تقویم به غیر از انگلیسی به ۲۴ زبان دیگر از جمله فارسی ارایه گردیده که از مزایای مهم آن برای ایرانیان می باشد.

از دیگر مزایای این تقویم امکان دریافت خروجی و دانلود فایل تقویم اقتصادی و همچنین استفاده از API برای کاربران ثبت نام شده می باشد.

 

 

ریسک و اهمیت اخبار با اهمیت بالا در تقویم اقتصادیریسک و اهمیت ناشی از انتشار اخبار با تاثیرگذاری بالا

به عنوان یک معامله گر و تریدر در تایم فریم روزانه یا حتی یک معامله گر نوسان گیر، رویداد های که با رنگ قرمز در تقویم اقتصادی مشخص می شوند، مواردی هستند که باید نسبت به آنها هوشیار باشید. چون نوسانات در زمان رویداد ها صرف نظر از اینکه داده ها شرایط را بهتر ، بدتر یا مطابق با انتظارات در بازار نشان دهند، یک مساله معمول و مورد انتظار است.

معامله گران می دانند رویداد های با تاثیرگذاری بالا باعث نوسانات قابل ملاحظه در بازار می شوند و ممکن است با توجه به اینکه شرایط بازار نوسانی می باشد، تصمیم بگیرند که معامله های در حال انتظار خود را لغو کرده و فقط کنار بنشینند و نظاره گر بازار باشند.

خب بدیهی است که این سفارش های لغو شده باعث ایجاد کاهش حجم نقدینگی در بازار، درست قبل از یک رویداد اقتصادی می شود.

پیرو این قضیه چون پوزیشن های خرید و فروش کمتری در بازار وجود دارد، رفتار قیمت اغلب قبل از اینکه روند پایداری پیدا کند با نوسانات شدید همراه خواهد بود.

 

 

آیکون ارز فیات سیاست های پولی در تقویم اقتصادی

سیاست پولی به فرآیندی اشاره دارد که بانک های مرکزی و سایر مراجع پولی توسط آن نحوه عرضه پول را کنترل می کنند. هر کشور و منطقه اقتصادی یک مرجع پولی مخصوص به خود را دارد که به دنبال افزایش ثبات و رشد اقتصادی در حوزه قضایی خود می باشد.

یکی از روش هایی که ممکن است یک مرجع پولی برای کنترل شرایط انجام دهد، افزایش یا کاهش نرخ بهره می باشد.

در طول یک سال بانک های مرکزی و مراجع پولی در جلسات متعددی شرکت می کنند تا شرایط فعلی بازار را بررسی کرده و تعیین کنند که آیا سیاست های پولی برای رسیدن به شرایط مطلوب از ثبات و رشد مورد نیاز برخوردار است و یا نیاز به تنظیم مجدد و تعدیل دارد.

زمان تمام این جلسات و رویداد ها در تقویم اقتصادی مشخص شده است.

 

 

مدیریت ریسک با تقویم اقتصادی کاهش ریسک معاملات با استفاده از تقویم اقتصادی

پیشنهاد متخصصین به معامله گران این است که هر روز تقویم اقتصادی خود را بررسی نموده و زمان انتشار داده ها و رویداد های مهم را یادداشت کنید.

در شرایط عادی بازار معامله گر باید بداند که میزان ریسک در هر معامله اش چقدر است و میزان این ریسک در بهترین حالت نباید بیشتر از ۲ درصد سرمایه بوده و در حالت ایده آل باید کمتر از ۱ درصد در نظر گرفته شود.

مدیریت ریسک با تقویم اقتصادی فارکس مانند تقویم اقتصادی آلپاری و لایت فارکس

در شرایط عادی بازار، به طور معمول  با توجه به حد ضرر در نظر گرفته شده توسط معامله گر تا زمانی که برای یک نماد معاملاتی ، اسپرد پایین و نقدینگی بالا برای انجام معامله وجود دارد، معامله در قیمتی که تریدر انتظار دارد بسته می شود و از بازار خارج می گردد.

اما در زمانی که رویداد ها و داده های با تاثیر گذاری بالا منتشر می شوند، شرایط می تواند به شدت تغییر کند. معامله گر به احتمال زیاد با اسلیپیج بالا مواجه می شود. به عنوان مثال معامله ای که قرار بود با در نظر گرفتن ریسک ۱ درصد انجام شود ممکن است با ۵ درصد ضرر بسته شود.

معامله گران نمی توانند حدس بزنند که دقیقا چه داده هایی منتشر خواهد شد یا دقیقا چه تعداد سفارش پس از انتشار خبر در شرایطی که حجم نقدینگی بازار نیز کاهش یافته ثبت خواهد گردید.

به همین دلیل معامله گران حرفه ای در تایم فریم روزانه معاملات باز خود را معمولا چند دقیقه قبل از انتشار اخبار یا داده های با تاثیر گذاری بالا می بندند. همچنین از انجام معاملات جدید نیز تا پایدار شدن شرایط بازار اجتناب می کنند.

از آنجایی زمان انتشار رویداد ها از قبل برنامه ریزی شده می باشند، به راحتی می توان با انجام موارد ذکر شده از ریسک های احتمالی اجتناب کرده و ریسک معاملات را تا حد زیادی کاهش داد.

 

 

مدیریت ریسک با تقویم اقتصادی آلپاری و ثبت نام بروکر آلپاری

 

 

نمای کلی تقویم اقتصادی نمای کلی تقویم اقتصادی فارکس

تقویم اقتصادی فارکس در حدود ۴۰۰۰ رویداد کلان اقتصادی را پوشش می دهد، همچنین جلسات بانک مرکزی و سخنرانی های مهم را شامل می گردد تا بتواند تصویر کاملی از اطلاعیه های اقتصادی مهم جهان را ارایه دهد.

این شامل انتشار حقوق و دستمزد غیر کشاورزی کشور آمریکا، داده های شاخص قیمت مصرف کننده CPI و قیمت تولید کننده PPI، همچنین ارقام تولید در اقتصاد های مهم دنیا مانند آمریکا، بریتانیا، حوزه یورو، چین و ژاپن می باشد.

همچنین کاربر می تواند در یک نگاه در مورد اطلاعیه های مهم اقتصاد های مانند هند و نیوزلند اطلاعاتی بدست بیاورد.

قابلیت سفارشی سازی و تنظیم تقویم اقتصادی این اجازه را به کاربر می دهد که رویداد ها را بر اساس تاریخ، کشور، بازه زمانی، دسته بندی های مختلف یا تاثیر احتمالی آن بر بازار مرتب و تنظیم نماید.

هر رویداد بر اساس مقادیر ارزش آن در دوره ۵ ساله و داده های تاریخی قیمت آن در یکی از طبقه بندی های با درجه تاثیری گذاری بالا، متوسط و کم قرار می گیرد.

این اطلاعات به کاربر کمک می نماید تا متوجه شود احتمالا کدام اطلاعیه ها بیشترین تاثیر را بر بازارهای مالی می گذارند. در تقویم اقتصادی کاربر می تواند به اطلاعات اقتصادی مانند نرخ بهره و تولید ناخالص داخلی GDP در یک کشور خاص دسترسی داشته و با داده های مشابه سایر کشورها مقایسه نماید.

همچنین سرمایه گذار می تواند تقویم اقتصادی را با توجه به استراتژی های معاملاتی خود طوری تنظیم نماید تا فقط رویداد های مربوط به یک نماد معاملاتی خاص مانند یورو یو اس دی و یا بر اساس دسته بندی نمادهای خاص مانند فارکس ، شاخص ها، سهام ها، کالاها که تمایل به معامله بر روی آن را دارید برایتان به نمایش درآید.

 

نام تقویم اقتصادی نمودار آپدیت اتومات داده ها اپلیکیشن موبایل/ نسخه موبایل سایت آلارم (هشدار) تعداد رویداد
بیبی پیپس داتکام

Babypips.com

ندارد ندارد ندارد

دارد

ندارد 585
دیلی اف ایکس

DailyFX

دارد دارد دارد

دارد

دارد 757
دوکاسکوپی

Dukaacopy

دارد ندارد دارد

ندارد

ندارد 430
اکونودی

Econoday

ندارد ندارد ندارد

دارد

ندارد 198
فارکس فکتوری

ForexFactory

دارد ندارد ندارد

دارد

دارد 260
اف ایکس استریت

FXStreet

دارد دارد دارد

دارد

دارد 385
اینوستینگ داتکام

Investing.com

دارد دارد دارد

دارد

دارد 982
ام کیو ال فایو داتکام

MQL5.com

دارد دارد دارد

دارد

ندارد 751
مای اف ایکس بوک

Myfxbook

دارد دارد دارد

دارد

دارد 899
تلتریدر داتکام

Teletrader.com

ندارد ندارد دارد

ندارد

ندارد 558
تریدنگ اکونومیکس

Trading Economics

دارد دارد دارد

دارد

دارد 825

 

 

آیکون پشتیبانینحوه تماس با پشتیبانی فارسی

در صورتیکه برای استفاده از تقویم اقتصادی سوالی دارید، می توانید با تیم پشتیبانی فارسی زبان تریدینگ سنتر (نماینده رسمی بروکر آلپاری، لایت فارکس، آمارکتس ، فیبوگروپ و بسیاری از بروکر های دیگر) به صورت شبانه روزی و از طریق تلگرام و واتساپ با کلیک بر روی تصاویر زیر ارتباط برقرار نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت مشکلات شما را بررسی و رفع نمایند.

تماس با پشتیبانی تریدینگ سنتر با واتساپ
تماس با پشتیبانی فارسی بروکر فارکس و صرافی ارز دیجیتال مانند آلپاری و آی سی ام و لایت فارکس و آمارکتس و نوبیتکس و کوکوین و کوینکس و کوین لوکالی و غیره از طریق تلگرام

سوالات متداول

✅ چگونه با پشتیبانی فارسی بروکرهای فارکس تماس بگیریم؟

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی فارسی در ارتباط با سوالات و مشکلاتی که درباره تقویم اقتصادی و یا ثبت نام در بروکر مورد نظر مانند آلپاری دارید.

می توانید به صورت ۲۴ ساعته در طول هفته از طریق تلگرام و واتساپ و با کلیک بر روی لینک های زیر با تیم پشتیبانی تریدینگ سنتر، نمایندگی رسمی بسیاری از بروکرهای معتبر مانند آلپاری و لایت فارکس و غیره در تماس باشید.

 

🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی در تلگرام🙍🏻‍♀️

 

🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی در واتساپ🙍🏻‍♀️

✅ کدام بروکرها تقویم اقتصادی دارند؟

🟢بروکر آلپاری

ثبت نام آلپاری  –  معرفی آلپاری

🔵بروکر لایت فارکس

ثبت نام لایت فارکس  –  معرفی لایت فارکس

🟠بروکر آمارکتس

ثبت نام آمارکتس  –  معرفی آمارکتس

🔴بروکر فیبوگروپ

ثبت نام فیبو گروپ  –  معرفی فیبو گروپ

🟣بروکر باینری آی کیو آپشن

ثبت نام آی کیو آپشن  –  معرفی آی کیو آپشن

✅ چطور از تقویم اقتصادی برای انجام معاملات استفاده می شود؟

🔵 تحقیق در مورد بازارها

🔵 آشنایی با شاخص های اقتصادی

🔵 مقایسه اطلاعات اقتصادی کشورهای مختلف

🔵 همگام بودن با اخبار روز دنیا

🔵 استفاده از رویداد ها برای تعیین استراتژی

🔵 سفارشی کردن تقویم اقتصادی

🔵 استفاده از تقویم اقتصادی برای تنظیم هشدار های معاملاتی (آلارم ها)

✅ نحوه انتخاب بهترین تقویم اقتصادی چگونه است؟

🔵۱- ظاهر و طراحی سایت مناسب

🔵۲- ارایه لجند یا راهنمای عناصر تقویم اقتصادی

🔵۳- نمودارها در تقویم اقتصادی

🔵۴- ارایه انواع  فیلتر

🔵۵- تنظیم خودکار ساعت تقویم اقتصادی

🔵۶- آپدیت خودکار اطلاعات تقویم اقتصادی

🔵۷- ارایه نسخه موبایل سایت و اپلیکیشن موبایل تقویم اقتصادی

🔵۸- قابلیت تنظیم هشدار یا آلارم

🔵۹- سرعت بارگذاری اخبار و داده ها

🔵۱۰- تعداد رویداد های ارایه شده در تقویم اقتصادی

🔵۱۱- زبان های ارایه شده

🔵۱۲- تبلیغات در تقویم اقتصادی

🔵۱۳- امکان دریافت فایل خروجی و چاپ در تقویم اقتصادی

 

✅ مهمترین اخبار در تقویم اقتصادی فارکس چیست؟

جلسات بانک مرکزی

مهمترین اخبار با تاثیر بالا که در تقویم اقتصادی فارکس منتشر می شود مربوط به جلسات بانک مرکزی و تصمیمات نرخ بهره است.

با توجه به دستور کنترل تورم و اطمینان از ثابت ماندن ارزش پول ملی، جلسات بانک مرکزی بیشترین تاثیر را در نوسانات بازار فارکس دارد.

✅ رویداد های اقتصادی چیست؟

اتفاقی است که برای موسسات تجاری از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بر اساس واحد های پولی قابل ارزیابی و محاسبه می باشد.

 

✅ بهترین سایت های تقویم اقتصادی برای فارکس کدام می باشند؟

🔥 فارکس فکتوری Forex Factory

🔥 اف ایکس استریت FX Street

🔥 اکونودی Econoday

🔥 دیلی اف ایکس DailyFX

🔥 اینوستینگ داتکام Investing.com

🔥 تریدینگ اکونومیکس Trading Economics

✅ اعداد قبلی ، واقعی و پیش بینی در تقویم اقتصادی به چه معنا می باشند؟

🔵 پیش بینی Forecast در واقع مقداری است که تحلیلگران و اقتصاددانان برای یک شاخص برای آن دوره  پیش بینی می کنند.

🔵 واقعی Actual : مقدار واقعی گزارش شده برای آن دوره در مورد یک شاخص معین می باشد.

🔵 قبلی Previous: مقداری است که در دوره زمانی قبلی برای یک شاخص گزارش شده است.

منفی بودن این اعداد به معنی کاهش آن شاخص در طول آن دوره می باشد.

هر چه فاصله اعداد پیشبینی و واقعی به هم نزدیکتر باشد انتظار نوسانات کمتری در نمودارهای قیمت و بازار داریم واگر فاصله این دو عدد از هم زیاد باشد نوسانات زیادی را در بازار مشاهده خواهیم نمود.


وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.