🔥بررسی تخصصی و معرفی 💎بهترین پلتفرم های معاملاتی | Platforms

 • صفحه اصلی
 • 🔥بررسی تخصصی و معرفی 💎بهترین پلتفرم های معاملاتی | Platforms

آیکون همه چیز بروکر همه چیز درباره بهترین پلتفرم های معاملاتی | Trading Platforms

در این مطلب قصد داریم مفهوم پلتفرم معاملاتی، انواع پلتفرم ها، بخش های اصلی پلتفرم های معاملاتی به طور کامل بررسی کنیم. اولین سوالی که به ذهن هر کسی در این رابطه میرسد این است که پلتفرم معاملاتی چیست؟  پاسخ این سوال به ط.ر خلاصه به شرح زیر می باشد.

پلتفرم های معاملاتی که معادل فارسی آن سکوی معاملاتی می باشد ، یک برنامه نرم افزاری است که توسط شرکت های فینتک (شرکت هایی که در زمینه تکنولوژی های مالی و اقتصادی فعالیت می کنند) مانند متاکوتس (شرکت سازنده متاتریدر) و یا موسسات مالی بزرگ مانند بروکر ها و بانک ها به معامله گران و سرمایه گذاران ارایه می گردند.

لازم بخ ذکر است پلتفرم متاتریدر یکی از محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی مرد استفاده در بهترین بروکرهای فارکس می باشد.

بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس ، بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال برای ایرانیان

در واقع یک پلتفرم معاملاتی نقش رابط مهمی بین معامله گر و بازار مالی را بازی می کند و معامله گر می تواند از طریق آن در بازار مالی معامله انجام داده و بر حساب ها و معاملات خود کنترل و نظارت داشته باشد. در پلتفرم های معاملاتی معمولا قابلیت هایی مانند اخبار لحظه ای، انواع نمودارهای تعاملی، تقویم اقتصادی، ابزار ترسیم روی نمودار جهت تحلیل تکنیکال، انواع اندیکاتور و بسیاری موارد دیگر در اختیار معامله گر جهت تصمیم گیری بهتر قرار می گیرد.

تقریبا می توان گفت تمام پلتفرم های معاملاتی رایگان در اختیار معامله گران قرار می گیرند و بروکرها برای دریافت مجوز و شخصی سازی پلتفرم های معاملاتی مستقل باید مجوز مربوطه را خریداری نمایند.

این پلتفرم ها حتی ممکن است به طور اختصاصی برای کپی تریدینگ و یا بازارهایی مانند ارزهای دیجیتال، سهام، فارکس و یا بازار آتی طراحی شوند. به طور کل پلتفرم های معاملاتی به دو نوع تقسیم می شوند. برای آشنایی با انواع آنها مطلب بعدی را مطالعه نمایید.

 

 

آیکون بازار مالیانواع پلتفرم های معاملاتی فارکس | پلتفرم های عمومی و اختصاصی

همانطور که اشاره شد در کل دو نوع پلتفرم معاملاتی وجود دارد که به شرح زیر می باشد.

🔷 پلتفرم ها یا سکوی معاملاتی عمومی | Commercial platforms

پلتفرم های عمومی برای معامله گرانی که به طور روزانه معامله می نمایند و سرمایه گذاران خرد طراحی شده اند. به همین جهت طوری طراحی گردیده اند که استفاده از آنها آسان بوده وهمچنین قابلیت ها و ویژگی های زیادی از جمله ارایه نرخ های آنی ، اخبار روز بین المللی ، نمودارهای قیمت به صورت تعاملی و زنده، محتوای آموزشی و ابزار تحلیلی را در اختیار کاربر قرار می دهند.

🔷 پلتفرم های اختصاصی | Proprietary platforms

پلتفرم های اختصاصی، پلتفرم هایی هستند که توسط کارگزاری ها و سایر موسسات مالی بزرگ برای فعالیت های معاملاتی خودشان سفارشی سازی یا شخصی سازی شده اند. این نوع پلتفرم ها در دسترس عموم قرار ندارند.

 

 

🔥بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس بروکرها

بروکرهای معتبر زیادی پلتفرم معاملاتی اختصاصی خود را ارایه نموده و یا پلتفرم های معروف مستقل مانند متاتریدر را شخصی سازی کرده و در اختیار کاربران قرار داده اند. در این راستا تعدادی از بهترین بروکرهایی که پلتفرم های معاملاتی  مستقل سفارشی سازی شده را ارایه می دهند معرفی می نماییم.

نام بروکر
پلتفرم معاملاتی
🟢پلتفرم معاملاتی الپاری Alpari 🟢متاتریدر ۴ و ۵
🔴پلتفرم معاملاتی آی سی ام بروکرز ICM Brokers 🔴متاتریدر ۴
🔵پلتفرم معاملاتی لایت فارکس Liteforex 🔵متاتریدر ۴ و ۵
🟠پلتفرم معاملاتی آمارکتس Amarkets
🟠متاتریدر ۴ و ۵
🟣پلتفرم معاملاتی فیبو گروپ Fibogroup 🟣متاتریدر ۴ و ۵ و سی تریدر
🟡پلتفرم معاملاتی آی سی ام کپیتال
🟡متاتریدر ۴ و ۵ و سی تریدر
🟤پلتفرم معاملاتی ویندزور 🟤متاتریدر ۴

 

 

آیکون اعتبارنحوه انتخاب بهترین پلتفرم معاملاتی | مقایسه

🔷قابلیت های ارایه شده در پلتفرم | Features

معامله گران و سرمایه گذاران در زمان انتخاب یک پلتفرم معاملاتی باید این موضوع را در نظر بگیرند که آیا قابلیت ها و ویژگی های ارایه شده در پلتفرم، نیازهای معاملاتی آنها را برطرف می کند یا خیر.

معامله گرانی که به صورت روزانه ترید می کنند و همچنین سایر معامله گرانی که کوتاه مدت به معامله می پردازند، ممکن است به قابلیت هایی مانند قیمت های سطح ۲ و همچنین دسترسی به اطلاعات عمق بازار از جمله سطوح قیمت، حجم سفارشات و حجم بازار نیاز داشته باشند تا به آنها در زمان بندی ثبت سفارشاتشان کمک کند.

همچنین ممکن است معامله گران به ابزار تحلیل تکنیکال مانند نمودارهای زنده به همراه تعداد زیادی از اندیکاتورهای تکنیکال نیاز داشته باشند. تریدر های معاملات آپشن نیز ممکن است به ابزار هایی نیاز داشته باشند که به طور اختصاصی برای کمک به آنها جهت تحقیق ، تحلیل و آزمایش استراتژی های معاملاتیشان طراحی شده باشند.

به طور کل یک پلتفرم با کارایی بالا باید این قابلیت ها را ارایه دهد.

🔹دسترسی به داده های زنده و تاریخی بازار

یک معامله گر باید بتواند به صور لحظه ای از تغییرات قیمت در بازار مطلع شود تا بتواند قبل از از بین رفتن فرصت یا ایجاد ضرر اقدام نماید. ارایه داده های تاریخی برای تحلیل تکنیکال و بک تست گرفتن از استراتژی ضروری است. متاسفانه تمام پلتفرم های معاملاتی امکان انجام بک تست را ارایه نمی دهند، لذا قبل از انتخاب یک پلتفرم این موضوع را باید بررسی نمود.

🔹نمودار ها و سایر ابزار کمکی جهت تحلیل

روند و احساسات موجود در بازار را می توان به بهترین شکل از طریق نمودارهای مختلف و استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال بررسی نمود. لذا وجود این قابلیت ها در کمک به معامله گر در جهت تصیم گیری می تواند بسیار میسر باشد.

🔹انواع اجرای سفارش (اوردر)

معمولا اجرای سفارشات به صورت آنی و در حال انتظار در پلتفرم ها ارایه می گردد. یک معامله گر زمانی که تصمیم به انجام معامله یا بستن آن می گیرد باید بتواند تصمیم خود را فورا در بازار اجرا نماید. یک پلتفرم معاملاتی عالی این کار را در کسری از ثانیه انجام می دهد.

معامله گرانی که برای اجرای استراتژی خود از معاملات خودکار استفاده می کنند، قصد دارند در سریعترین زمان ممکن معامله خود را انجام دهند.

🔹معاملات خودکار

این قابلیت به معامله گر این امکان را می دهد حتی در زمانی که در حال استراحت بوده و یا به بازار دسترسی نداشته، انجام معاملات خود را به صورت اتومات انجام دهد. به عنوان مثال تنظیم حد ضرر یکی از ساده ترین شکل های اتوماسیون در پلتفرم می باشد.

البته قابلیت های اتوماسیون پیشرفته تری نیز مانند استفاده از ربات یا اکسپرت برای برنامه ریزی و اجرایی نمودن انواع استراتژی های معاملاتی پیچده در بسیاری از پلتفرم ها ارایه می گردد.

🔹قابلیت سرمایه گذاری در پلتفرم (معاملات کپی تریدینگ)

قابلیت انجام معاملات کپی تریدینگ نیز یکی از مهمترین بخش های ارایه شده در یک پلتفرم می باشد. معامله گر با استفاده از این قابلیت سرمایه خود را در اختیار یک معامله گر حرفه ای قرار داده و با کپی نمودن استراتژی های آن حتی بدون داشتن دانش خاصی کسب درآمد می نماید.

🔷کارمزد ها | Fees

از دیگر مواردی که باید  در انتخاب یک پلتفرم معاملاتی به آن توجه نمود، کارمزدهای در نظر گرفته شده برای معاملات و دپوزیت و غیره می باشد. به عنوان مثال معامله گرانی که استراتژی معاملاتی آنها بر اساس معاملات اسکالپ می باشد دنبال پلتفرم های معاملاتی با کارمزد پایین می باشند.

چون تعداد معاملاتی که در یک روز انجام می دهند تعداد زیادی می باشد و ممکن است هزینه زیادی را بابت کارمزد (فی) پرداخت نمایند.

معامله گران باید به این نکته توجه داشته باشند پایین بودن کارمزد نمی تواند به تنهایی دلیل خوبی برای مناسب بودن یک پلتفرم معاملاتی باشد و باید بررسی شود که در ازای کارمزد پایین از کیفیت خدمات ارایه شده کاسته نشده باشد.

معاملات طلا در ICM Brokers ، خرید و فروش طلا در بروکر آی سی ام بروکرز ، تریدینگ سنتر

🔷سازنده پلتفرم معاملاتی | Provider

تعدادی از پلتفرم های معاملاتی مانند متاتریدر طوری طراحی شده اند که به بروکر یا کارگزاری خاصی متصل نمی باشند و کاربران می توانند از طریق اتصال به سرور بروکر مورد نظر از آن پلتفرم استفاده نمایند. تعدادی دیگر به طور اختصاصی برای یک بروکر خاص طراحی شده اند که نام تعدادی از بهترین ها را در جدول قبل اعلام نمودیم.

با توجه به این موضوع معامله گران باید قبل از انتخاب یک پلتفرم معاملاتی برای انجام معاملات و مدیریت حساب های خود، میزان محبوبیت آن را بررسی نموده و از اعتبار و کارایی یک پلتفرم اطمینان یابند. در این راستا باید مطمین شوند که شرکت سازنده به طور کامل از پلتفرم خود و مشتریان مربوطه پشتیبانی می کند.

🔷الزامات | Requirements

پلتفرم های معاملاتی ممکن است الزامات یا پیش نیاز های خاصی داشته باشند که باید قبل از افتتاح حساب یا انجام معامله رعایت شوند. به عنوان مثال، در پلتفرم های معاملات روزانه ممکن است معامله گر برای امکان فعالیت نیاز داشته باشد که حداقل 25000 دلار موجودی در حساب خود داشته باشد.

همچنین در پلتفرم های معاملات آپشن نیز معامله گران قبل از اینکه بتوانند از پلتفرم معاملاتی استفاده نمایند، نیاز دارند برای انجام انواع معاملات تایید شده باشند.

🔷کاربر پسند بودن پلتفرم | User Friendly

طراحی رابط کاربری پلتفرم معاملاتی باید طوری باشد که هم معامله گران مبتدی به راحتی از آن استفاده نمایند و همچنین معامله گران حرفه ای به ابزار و قابلیت های مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

🔷کارایی و سرعت اجرای سفارشات یا دستورات | Order Execution

برای کسانی که معاملات کوتاه مدت انجام می دهند به خصوص اسکالپر ها این موضوع بسیار مهم می باشد. زیرا چند صدم ثانیه تاخیر می تواند سرنوشت یه معامله را تغییر دهد. بسیاری از بروکرها اجرای آنی دستورات را ارایه می دهند اما با این حال نگرانی در مورد اسلیپج وجود دارد و این موضوع بدین معنی است که ممکن است معامله گر مبلغ بیشتری از مبلغ مورد نظر خود پرداخت نماید.

برای بررسی این موضوع معاملگه گر باید در ابتدا پلتفرم معاملاتی بروکر مورد نظر را آزمایش نماید.

🔷پلتفرم موبایل | Mobile Platform

امروزه بسیاری از معامله گران بخش اعظمی از معاملات خود را بر روی پلتفرم موبایل انجام می دهند. اگر شما نیز از این دسته از معامله گران هستید ، سازگاری نرم افزار پلتفرم با موبایلتان ( اندروید ، IOS) از اهمیت زیادی برخوردار است. حتی امروزه بسیاری از بروکر ها مانند پلتفرم معاملاتی رابین هود Robinhood کاملا مبتنی بر موبایل می باشند.

🔷حساب دمو پلتفرم معاملاتی

یکی از امکاناتی که باید در یک پلتفرم معاملاتی ارایه گردد امکان افتتاح حساب دمو می باشد تا کاربر بتواند به بررسی قابلیت های مختلف پلتفرم و همچنین آزمایش یا به اصطلاح بک تست استراتژی های معاملاتی خود بدون ریسک و با پول مجازی بپردازد.

🔷خدمات مشتری | Customer Service

قبل از انتخاب یک پلتفرم بهتر است حتما نظر اکثر مشتریان را در ارتباط با آن و کیفیت عملکرد بخش پشتیبانی آن بررسی نمایید.

 

 

آیکون آتشبهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس در جهان

در جدول زیر تعدادی از بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس را جهت آشنایی شما عزیزان معرفی نموده ایم.

نام پلتفرم معاملاتی حداقل مبلغ شارژ حساب
متاتریدر 4 و 5 Meta Trader 0 دلار
سی تریدر cTrader 0 دلار
نینجاتریدر NinjaTrader 400 دلار
فیدلیتی Fidelity 0 دلار
تی دی آمری ترید TD Ameritrade 0 دلار
ای ترید E*Trade 0 دلار
اینتراکتیو بروکرز InteractiveBrokers IBKR 0 دلار
مریل Merrill 0 دلار
ویبول Webull 0 دلار
ترید استیشن TradeStation 500 دلار
الی اینوست ally invest 0 دلار
زکس ترید ZacksTrade 2500 دلار
فرسترید Firstrade 0 دلار
چارلز شواب Charlesschwab 0 دلار

 

 

آیکون مقایسهتفاوت پلتفرم معاملاتی مستقل با غیر مستقل

یک پلتفرم معاملاتی مستقل برای بررسی داده های بازار و مدیریت دارایی های معامله گر استفاده می گردد، اما برای اینکه بتواند یک معامله را در بازار ثبت و اجرایی نماید نیاز به اتصال به یک یا چند بروکر آنلاین دارد.

این پلتفرم های معاملاتی حرفه ای اساسا رابط کاربری پیشرفته تری نسبت به بروکر های رده متوسط ارایه می دهد و به معامله گر کمک می کند که تا از طریق یک یا چند بروکر مورد نظر، معاملات خود را در بازار انجام دهد.

با استفاده از یک پلتفرم معاملاتی مستقل، کاربر نیازی به یادگیری مجدد یک پلتفرم کاملا جدید، تنها به دلیل تغییر بروکر خود ندارد. پلتفرم های معاملاتی مستقل معمولا به همراه قابلیت های پیشرفته ای مانند نمودارها و ابزار تحلیل الگو، انجام معاملات اتومات ، تنظیم هشدارها یا آلارم و سیگنال های معاملاتی ارایه می گردند.

از جمله بهترین پلتفرم های معاملاتی مستقل می توان متاتریدر ۴ و ۵ ، سی تریدر cTrader و الگوتریدر AlgoTrader را نام برد.

🟢 متاتریدر ۴ | Metatrader 4

متاتریدر ۴ MT4 یک پلتفرم معاملاتی آنلاین است که بیشتر بخاطر ارایه قابلیت های فعالیت در بازار فارکس شناخته شده است. نسخه های مختلف این پلتفرم جهت دانلود برای ویندوز، مک، لینوکس، موبایل اندروید و IOS ارایه شده است و توسط اکثر بروکر ها استفاده می گردد. همچنین محبوب ترین پلتفرم معاملاتی در بین معامله گران متاتریدر 4 می باشد.

🟢 متاتریدر ۵ | Metatrader 5

متاتتریدر ۵ امکان انجام معاملات در بازار فارکس، سهام و قرارداد های آتی را به راحتی میسر می نماید. طیف وسیع ابزار و اندیکاتورهای تحلیلی ارایه شده ، آن را به یک پلتفرم فوق العاده برای معامله گران حرفه ای و با تجربه تبدیل می نماید. همچنین قابلیت انجام معاملات به صورت خودکار از طریق اکسپرت ها و سیگنال ها ارایه شده است.

🟢 سی تریدر cTrader

محبوبیت این پلتفرم از زمان معرفی اش در ده سال پیش تا به اکنون به صورت روزافزون در حال افزایش است. پلتفرم وب آن در ابتدا از طریق FxPro  راه اندازی گردید. اما پس از آن چندین بروکر معروف دیگر مانند روبو فارکس، بروکر فیبو گروپ ،‌ آی سی مارکتس و غیره از آن را ارایه نمودند.

🟢 الگوتریدر AlgoTrader

نرم افزار الگوتریدر امکان توسعه، اتوماسیون و اجرای چندین استراتژی به صورت همزمان را به آسانی امکان پذیر نموده و امکان انجام معاملات خودکار در بازارهای فارکس ، فیوچرز (آتی)، آپشن ، سهام ها و کالا را میسر می نماید. همچنین یکی از اولین پلتفرم هایی بوده که امکان معاملات خودکار بر روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را ارایه داده است.

🟢 نینجا تریدر NinjaTrader

نینجا تریدر که در سال 2003 تاسیس شد، نرم افزار و خدمات کارگزاری را برای معامله گران ارایه نمود. با افتتاح یک حساب و شارژ آن، اسفاده از پلتفرم نینجا تریدر برای برای ترسیم نمودار، تجزیه و تحلیل بازار و معاملات واقعی رایگان است.

 

 

آیکون داشبوردبخش های اصلی پلتفرم های معاملاتی

تقریبا تمام پلتفرم های معاملاتی مانند متاتریدر، سی تریدر، نینجا تریدر و غیره از چند بخش اصلی مشابه تشکیل شده اند که در ادامه توضیح می دهیم.

🔷 منوی اصلی نرم افزار یا منو بار که از این می توان به بخش ها و قابلیت های مختلف نرم افزار دسترسی داشت که البته ممکن است در بعضی پلتفرم ها ارایه نگردد.

🔷 نوار ابزار ToolBar که ابزار پرکاربرد پلتفرم در این منو نمایش داده می شود.

🔷 دیده بان بازار (واچ لیست) یا مارکت واچ، که کاربر می تواند لیست نمادهای معاملاتی و قیمت های خرید و فروش و درصد تغییر قیمت را در این قسمت مشاهده نماید.

🔷 قسمت کار با نمودارها، نمودارهای قیمت نمادهای معاملاتی مختلف مورد نظر در این قسمت قرار می گیرد.

🔷 پنجره ترمینال در پلتفرم که یکی از مهمترین بخش های آن می باشد و شامل سربرگ های مختلف مانند لیست تمام معاملات باز یا در حال انتظار، اطلاعات تمام دارایی های معامله گر، اخبار مالی و اقتصادی، تاریخچه معاملات و واریز و برداشت ها، تقویم اقتصادی، ژورنال می باشد.

🔷 بخش تنظیم ، نوشتن و اجرای ربات یا اسکریپت که در بعضی پلتفرم ها معاملات خودکار نامیده می شوند و در بعضی دیگر اکسپرت یا ربات و یا به اسامی دیگری که سازنده های پلتفرم ها در نظر می گیرند نامیده می شوند.

تفاوت اصلی این پلتفرم ها در طراحی گرافیکی و چیدمان قسمت های مختلف می باشد. البته ممکن است هر پلتفرمی ابزار و قابلیت های خاصی نیز به طور اختصاصی به آن اضافه نماید.

 

معرفی و ثبت نام در بروکر آلپاری متاتریدر ۴ و ۵

 

آیکون پلتفرم ها در بروکر پی ان جی انواع پلتفرم های معاملاتی بر اساس نوع معاملات

پلتفرم های معاملاتی را می توان بر اساس معیارهای مختلفی دسته بندی نمود. ولی طبقه بندی آنها بر اساس نوع معاملاتی که می توان بر روی آنها انجام داد شامل موارد زیر می باشد که در ادامه به توضیح هر کدام از آنها می پردازیم.

🔷 پلتفرم های معاملاتی فارکس

🔷 پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن

🔷 پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال

🔷 پلتفرم های سرمایه گذاری

🔷 پلتفرم های بورس

 

 

💎معرفی بهترین پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن

معاملات باینری آپشن نوعی از معامله است که معامله گر در آن پیش بینی می کند که قیمت یک دارایی مشخص در پایان زمان مشخصی، بالاتر یا پایین تر از قیمت لحظه باز کردن سفارش می باشد و در صورت صحیح بودن پیش بینی مبلغ سرمایه گذاری شده را به همراه سود دریافت نموده و در غیر اینصورت کل سرمایه داخل معامله را از دست می دهد.

این نوع از معاملات به سرعت از محبوبیت زیادی در بین معامله گران برخوردار گردید لذا کارگزاری ها، پلتفرم هایی را مختص به معاملات دودویی  (باینری آپشن) ایجاد نمودند. در ادامه تعدادی از بهترین پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن را معرفی می نماییم.

لوگو
نام بروکر
حداقل مبلغ واریزی حداکثر سود
ثبت نام و معرفی
معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن پاکت آپشن پاکت آپشن

Pocket Option

5 دلار تا 92 درصد ثبت نام پاکت آپشن

معرفی پاکت آپشن

معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن الیمپ ترید الیمپ ترید

Olymp trade

10 دلار یا یورو تا 80 درصد ثبت نام الیمپ ترید

معرفی الیمپ ترید

معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن الیمپ ترید آلپاری

Alpari

1 دلار تا 80 درصد ثبت نام آلپاری

معرفی آلپاری

معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن کوتکس کوتکس

Quotex

10 دلار تا 85 درصد ثبت نام کوتکس

معرفی کوتکس

معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن آی کیو آپشن آی کیو آپشن

IQ Option

10 دلار تا 95 درصد ثبت نام آی کیو آپشن

معرفی آی کیو آپشن

معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن اکسپرت آپشن اکسپرت آپشن

Expert Option

10 دلار تا 96 درصد ثبت نام اکسپرت آپشن

معرفی اکسپرت آپشن

معرفی و ثبت نام صرافی گرند کپیتال گرند کپیتال

Grand Capital

10 دلار تا 80 درصد ثبت نام گرند کپیتال

معرفی گرند کپیتال

معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن بینومو بینومو

Binomo

10 دلار ندارد ثبت نام بینومو

معرفی بینومو

معرفی و ثبت نام صرافی باینری دریو دریو

Deriv

5 دلار ندارد ثبت نام دریو

معرفی دریو

معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن نادکس نادکس

Nadex

0 دلار ندارد معرفی نادکس
معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن آیرکس آیرکس

Ayrex

25 دلار ندارد معرفی آیرکس
معرفی و ثبت نام بروکر باینری آپشن بیناریوم بیناریوم

Binarium

5 دلار ندارد معرفی بیناریوم
۳۶۵ تریدینگ

365Trading

فعالیت ندارد معرفی ۳۶۵ تریدینگ
های لو

HighLow

فعالیت ندارد معرفی های لو
جی تی آپشنز

GTOptions

فعالیت ندارد معرفی جی تی آپشنز
آپشن فیر

OptionFair

فعالیت ندارد معرفی آپشن فیر
باینری تیلت

BinaryTilt

فعالیت ندارد معرفی باینری تیلت
۹۹ باینری

99Binary

فعالیت ندارد معرفی ۹۹ باینری
امپایر آپشن

EmpireOption

فعالیت ندارد معرفی امپایر آپشن

 

 

آیکون اعتبارانتخاب بهترین بروکر و پلتفرم معاملاتی باینری آپشن

با گسترش سریع بازار معاملات باینری آپشن، ده ها پلتفرم معاملاتی برای این نوع از معاملات بوجود آمد. همانطور که بعضی از این پلتفرم ها رگوله شده و کاملا قابل اعتماد هستند، به همین اندازه هم تعداد زیادی پلتفرم های معاملاتی وجود دارند که خطرناک بوده و به صورت غیر قانونی عمل می نمایند.

از مهمترین معیارهایی که باید در انتخاب یک پلتفرم معاملاتی باینری آپشن در نظر گرفت می توان به موارد زیر اشاره نمود.

🔷رگولاتوری

بروکر های باینری آپشن در سراسر جهان نیز برای فعالیت قانونی باید از قوانین و رگولاتوری خاص آن کشور پیروی کنند. البته ممکن است مانند ایالات متحده که جهت فعالیت این نوع بروکر ها قوانین سختگیرانه ای داشته و باید مجوز دریافت کنند، در بعضی از مناطق نیاز به مجوز خاصی نداشته باشند.

با توجه به اینکه هنوز تعداد زیادی از بروکر های رگوله نشده در این بازار فعالیت دارند، کاربران باید مطمین شوند که پلتفرمی را که برای انجام معاملات باینری خود انتخاب می نمایند کاملا امن و مطمین باشد.

🔷نماد های معاملاتی و دارایی های ارایه شده

یکی از موارد دیگر که در انتخاب یک کارگزاری باینری آپشن باید مد نظر قرار بگیرد. تنوع نمادهای معاملاتی ارایه شده می باشد. در بعضی از پلتفرم های باینری آپشن مانند کارگزاری پاکت آپشن این تعداد به بیش از 100 نماد می رسد. رایج ترین دارایی های موجود در پلتفرم ها شامل ارزهای دیجیتال، سهام، فارکس، شاخص ها و کالا می شود.

پس اگر می خواهید در مورد قیمت یک نماد معاملاتی خاص پیش بینی کنید، مطمین شوید بهترین پلتفرم معاملاتی را برای انجام معاملات باینری آپشن خود انتخاب کرده اید تا نیاز های شما برآورده شود.

🔷حداقل مبلغ شارژ و کارمزد

در هنگام مقایسه پلتفرم های معاملاتی آنلاین، از اولین مواردی که باید بررسی گردد، حداقل مبلغی است که باید جهت افتتاح حساب ریل در آن کارگزاری واریز کنید. این مبلغ جهت شارژ حساب در بروکر های مختلف می تواند از چند دلار تا چندین هزار دلار متفاوت باشد.

بنابراین اگر سرمایه کمی دارید و یا تازه وارد بازار معاملات باینری شده اید و نمی خواهید مبلغ زیادی را ریسک کنید، مطمین شوید که یک پلتفرم باینری آپشن با حداقل مبلغ سپرده پایین را انتخاب کنید. علاوه بر این حتما میزان و انواع کارمزد بروکرها را بررسی نمایید.

همچنین حداقل مبلغ قابل معامله در پلتفرم های باینری مختلف را بررسی نمایید. به عنوان مثال ممکن حداق مبلغ مورد نیاز جهت انجام معامله در یک بروکر ۲۵ دلار باشد در صورتیکه بروکر های دیگری هستند که تنها با ۱ دلار به معامله گران اجازه انجام معامله را می دهند.

مثلا می توان به بروکر پاکت آپشن و الیمپ ترید اشاره که تنها با ۱ دلار می توانید معاملات خود را انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با این بروکرها می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

🔥معرفی پاکت آپشن

🔥معرفی الیمپ ترید

🔷میزان پرداختی ها

از گزینه های دیگر که باید در هنگام انتخاب بهترین کارگزاری باینری آپشن مد نظر قرار داده شود میزان و نحوه پرداختی هاست. بعضی از بروکرها برای میزان سود پرداختی سقف تعیین می کنند مانند 3000 دلار با مثلا 10000 دلار، برخی دیگر کارمزد خود را در انتهای هر معامله دریافت می کنند مثلا معادل 85 درصد یا 92 درصد سرمایه شما سود پرداخت می نمایند.

🔷ارایه حساب دمو (آزمایشی)

اگر هنوز در حال یادگیری در مورد معاملات باینری آپشن هستید، پلتفرمی که حساب دمو ارایه دهد، انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

از طریق این نوع حساب در بسیاری از پلتفرم های معاملاتی آنلاین می توانید بدون ریسک از دست دادن سرمایه ، تمام قابلیت هایی که پلتفرم های مختلف به معامله گران ارایه می دهند را آزمایش نموده و آنها را با یکدیگر مقایسه نمایید. در هنگام ارزیابی پلتفرم های مختلف حتما به اندیکاتورهای تکنیکال، ابزار مدیریت ریسک و رابط کاربری آن ها توجه نمایید.

🔷واریز و برداشت ها

در بروکر های معتبر باید انواع روش های واریز و برداشت به روشنی اعلام گردد. بهترین بروکر ها معمولا کارت های بانکی، کیف پول دیجیتال، ارزهای دیجیتال و پرداخت های الکترونیکی را قبول می کنند.

همچنین زمان پردازش درخواست برداشت در آنها سریع می باشد به طوریکه در کمتر از چند ساعت این کار را انجام می دهند. البته سایت هایی نیز وجود دارند که ممکن است تا چند روز کاری زمان ببرد که درخواست برداشت کاربر را انجام دهند.

🔷نرم افزار های معاملاتی

امروزه انواع نرم افزار های معاملاتی برای بازار باینری آپشن، هم برای مرورگرها و هم برای موبایل ارایه شده اند. اگر قصد دارید معاملات خود را در خانه و با استفاده از کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ خود انجام دهید، یک پلتفرم معاملاتی مبتنی بر مرورگر نیاز شما را رفع می نماید.

همچنین اگر تمایل دارید که در هر زمان و در هر جایی به انجام معاملات باینری آپشن بپردازید و حساب های خود را کنترل نمایید، استفده از اپلیکیشن های سازگار با اندروید یا IOS این پلتفرم های معاملاتی توصیه می گردد.

بد نیست با تعدادی از بهترین پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن برای ایرانیان  آشنا شوید.

 

لوگو بروکر باینری آپشن پاکت آپشن پلتفرم باینری پاکت آپشن | Pocket Option

این پلتفرم باینری آپشن متعلق به شرکت Gembell Limited بوده و در سال 2017 وارد بازار معاملات آنلاین باینری آپشن گردیده است. دفتر مرکزی آن در جزایر مارشال قرار دارد و تحت نظارت رگولاتوری IFMRRC فعایت می نماید. این بروکر به بیش از 10 میلیون کاربر از 95 کشور از جمله ایالات متحده خدمات رسانی می کند.

معرفی و نحوه ثبت نام در بروکر پاکت آپشن ، پلتفرم معاملاتی پاکت آپشن

💵حداقل دپوزیت : 5 دلار

✅حداقل مبلغ معامله : 1 دلار

✳️حداکثر نرخ سود: 92 درصد

❇️حساب دمو : دارد

ثبت نام در پاکت آپشن 

معرفی بروکر پاکت آپشن

پاکت آپشن را با توجه به رابط کاربری عالی، روش های پرداخت آسان و متنوع، حداقل مبلغ شاٰرژ پایین، نرخ پرداختی بالا، تنوع ابزار تحلیل تکنیکال می توان به عنوان یکی از بهترین پلتفرم های باینری آپشن به حساب آورد.

ارایه بیش از ۱۰۰ نماد معاملاتی از جمله فارکس، سهام، شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال و همچنین ارایه حساب دمو با ۱۰۰۰۰ دلار مجازی از دیگر مزایای این پلتفرم به حساب می آید. معامله گر با استفاده از حساب آزمایشی می تواند تمام قابلیت های این بروکر را بدون خطر از دست دادن سرمایه امتحان نماید.

حداقل مبلغ سرمایه جهت معامله دراین پلتفرم معاملاتی فقط ۱ دلار می باشد و نرخ سود پرداختی تا ۹۲ درصد ارایه می گردد. پلتفرم معاملاتی باینری اپشن این بروکر با اندروید، آی او اس IOS، ویندوز، مک و همه مرورگر های وب سازگار است. از مزایای دیگر این کارگزاری ارایه روش های متنوع و آسان واریز و برداشت مچاز جمله کارت های بانکی، پرداخت های الکترونیکی و ارز دیجیتال می باشد.

حداقل مبلغ دپازیت تنها ۵ دلار بوده و حداقل مبلغ قابل برداشت ۱۰ دلار می باشد. بخش آموزشی این بروکر نیز طیف وسیعی از آموزش ها و راهنماهای دقیق را در اختیار کاربران قرار می دهد.

 

آیکون مزیت ها مزایای پلتفرم باینری پاکت آپشن | Pocket Option

 • حداقل مبلغ واریزی پایین
 • نرخ های پرداختی بالا
 • تنوع عالی ابزار تکنیکال
 • تنوع زیاد در نمادهای معاملاتی
 • پایگاه آموزشی جامع
 • روش های پرداخت آسان

آیکون معایب معایب بروکر پاکت آپشن

 • عدم ارایه پشتیبانی برای کاربران با سطح غریبه
 • سابقه نه چندان زیاد

 

 

لوگو بروکر باینری آپشن الیمپ ترید پلتفرم معاملاتی الیمپ ترید | Olymp trade

این بروکر در سال 2014 در کشور سیشل تاسیس و دفتر مرکزی آن در سنت وینسنت قرار دارد. الیمپ ترید توانست با ارایه پلتفرم معاملاتی اختصاصی کاربر پسند با طراحی عالی و کاربردی بیش از ۶۰ میلیون کاربر از سراسر جهان، همچنین ایرانیان را به خود جذب نماید.

معرفی و نحوه ثبت نام در بروکر الیمپ ترید ، پلتفرم معاملاتی الیمپ ترید

💵حداقل دپوزیت : 10 دلار

✅حداقل مبلغ معامله : 1 دلار

✳️حداکثر نرخ سود: 80 درصد

❇️حساب دمو : دارد

ثبت نام در بروکر باینری آپشن الیمپ ترید 

معرفی بروکر باینری الیمپ ترید

این بروکر تحت رگوله FC هنگ کنگ فعالیت نموده و عضو کمیسیون مالی FinaCom و صندوق جبران خسارت بوده که خسارت مشتریان را تا سقف 20 هزار دلار جبران می نماید.

پشتیبانی این بروکر به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته بوده ولی متاسفانه از پشتیبانی فارسی برخوردار نمی باشد. همچنین از تنوع نمادهای معاملاتی مناسبی نیز برخوردار بوده که معادل ۱۲۰ نماد می باشد.

از مزایای دیگر آن ارایه اپلیکیشن اختصاصی موبایل برای اندروید و آیفون می باشد. روش های متنوعی برای واریز و برداشت مانند پرفکت مانی، وب مانی و ارزهای دیجیتال از جمله تتر و بیت کوین ارایه نموده است.

کمیسیون دریافتی برای واریز و برداشت در الیمپ ترید معادل صفر می باشد و حداقل مبلغ شارژ حساب 10 دلار می باشد.

آیکون مزیت ها مزایای بروکر الیمپ ترید

 • عدم دریافت کارمزد در واریز و برداشت
 • اسپرد صفر
 • سابقه بالا
 • تنوع بالا در نمادهای معاملاتی
 • شارژ حساب با مبلغ پایین
 • تنوع بالا در  پلتفرم های معاملاتی
 • بونوس معاملات بدون ریسک

آیکون معایب معایب بروکر الیمپ ترید

 •  عدم ارایه سایت فارسی

 

 

لوگو بروکر باینری آپشن کوتکس پلتفرم باینری آپشن کوتکس  | Quotex

کوتکس یک پلتفرم باینری آپشن تقریبا جدید و متعلق به شرکت Awesomo LTD، مستقر در سیشل می باشد و توسط IFMRRC رگوله شده است. این پلتفرم در سال ۲۰۲۰ به طور رسمی فعالیت خود را در بازار آغاز نمود. این بروکر در حال حاضر نام و اعتباری را برای خود در دنیای معاملات آنلاین بر پا نموده است.

معرفی و نحوه ثبت نام در بروکر کوتکس ، پلتفرم معاملاتی کوتکس

 

💵حداقل دپوزیت : 10 دلار

✅حداقل مبلغ معامله : 1 دلار

✳️حداکثر نرخ سود: 98 درصد

❇️حساب دمو : دارد

ثبت نام در بروکر باینری آپشن کوتکس 

معرفی بروکر باینری آپشن کوتکس

پلتفرم باینری آپشن کوتکس به عنوان یکی از پیشرو ترین بروکر های باینری اپشن، امکان انجام معامله بر روی چندین نماد معاملاتی از جمله کالاها، شاخص ها و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربر قرار می دهد.

انواع حساب های ارایه شده در کوتکس شامل حساب بیسیک (پایه) Basic، پرو PRO و حساب VIP می شود. همچنین حساب آزمایشی با 10000 دلار پول مجازی نیز جهت آزمایش قابلیت های مختلف این بروکر ارایه شده است. این پلتفرم نیز راه های واریز و برداشت متنوعی از جمله کارت های بانکی، حواله بانکی، کیف پول های الکترونیکی مانند نتلر و اسکریل و ارزهای دیجیتال را ارایه می نماید.

حداقل مبلغ واریزی جهت افتتاح حساب در این پلتفرم 10 دلار وحداقل مبلغ قابل برداشت نیز 10 دلار می باشد. همچنین هیچ گونه کمیسیونی در هنگام واریز و برداشت دریافت نمی گردد.

دارایی ها یا نمادهای معاملاتی ارایه شده در این پلتفرم از تنوع بسیار بالایی برخودار بوده و بالغ بر 400 نماد میگردد که شامل جفت ارزها، سهام ، کالا و ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین می شود.

این بروکر اپلیکیشن موبایل کاربر پسند خود را که دارای تمام ویژگی های موجود در نسخه دسکتاپ می باشد برای دستگاه های اندروید و IOS ارایه نموده است. میزان نرخ سود پرداختی در پلتفرم باینری کوتکس تا 98 درصد می باشد که یکی از بالاترین نرخ سودهای ارایه شده در میان پلتفرم های دیگر می باشد.

به طور کلی پلتفرم باینری اپشن کوتکس یکی از بهترین پلتفرم ها برای مبتدیان می باشد که طیف وسیعی از نمادهای معاملاتی ، انواع حساب، انواع ابزار تحلیلی و قابلیت های دیگر را ارایه می دهد.

 

آیکون مزیت ها مزایای پلتفرم باینری کوتکس

 • کارمزد معاملاتی صفر
 • منابع آموزشی فوق العاده
 • طراحی سایت مناسب
 • مبلغ شارژ پایین
 • ابزار و نمودارهای تحلیلی مناسب
 • تنوع در روش های پرداخت آسان
 • نرخ پرداختی بالا

آیکون معایب معایب پلتفرم باینری کوتکس

 •  عدم ارایه سایت فارسی

 

 

دانلود اپلیکیشن آی کیو آپشنپلتفرم معاملاتی باینری آی کیو آپشن | IQ Option

دفتر مرکزی این کارگزاری در سنت کیتس قرار داشته و به عنوان یک بروکر شناخته شده و قابل اعتماد باینری آپشن شناخته می شود. با توجه به نرخ سود پرداختی بالا در صورت پیش بینی صحیح، بدون کمیسیون پنهان ، تنوع نمادهای معاملاتی بالا و حداقل مبلغ دپوزیت پایین یکی از بهترین گزینه ها برای معاملات برای ورود به معاملات باینری آپشن می باشد.

معرفی و نحوه ثبت نام در بروکر آی کیو آپشن، پلتفرم معاملاتی آی کیو آپشن

 

💵حداقل دپوزیت : 10 دلار

✅حداقل مبلغ معامله : 1 دلار

✳️حداکثر نرخ سود: 95 درصد

❇️حساب دمو : دارد

آموزش نحوه ثبت نام در بروکر آی کیو آپشن 

معرفی بروکر باینری آپشن آی کیو آپشن

 

آیکون مزیت ها مزایای پلتفرم باینری آی کیو آپشن

 • امکان انجام معاملات بر روی فارکس، سهام، ارز دیجیتال، کالاها و ETF
 • طیف وسیع ابزار تحلیلی و معاملاتی
 • طراحی عالی و کاربرپسند
 • حداقل مبلغ واریزی پایین
 • نرخ های پرداختی بالا تا 100 درصد
 • روش های پرداخت آسان

آیکون معایب معایب پلتفرم باینری آی کیو آپشن

 •  عدم ارایه سایت فارسی
 • عدم ارایه خدمات به ایرانیان

 

 

آیکون رمزارزهامعرفی بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال برای ایرانیان

در پاسخ به این سوال که پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال چیست؟ توضیح کوتاهی را خدمتتان ارایه می دهیم که به شرح زیر می باشد.

پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال در واقع پلتفرم های صرافی می باشند که این اجازه را به کاربر می دهند تا یک رمزارز را به رمزارز دیگر و یا یک رمزارز را به ارز فیات و بلعکس تبدیل کنند. در بازار ارزهای دیجیتال، پلتفرم های معاملاتی جدید زیادی با عملکرد و کیفیت های متفاوت در سال های اخیر به وجود آمدند.

بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیجیتال برای ایرانیان

پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشتند و انواع مختلفی از آنها از جمله صرافی های متمرکز و غیر متمرکز ایجاد گردیده اند. برای یک معامله گر ارز دیجیتال مهم است که در مورد این نوع پلتفرم های موجود در بازار اطلاعات خوبی داشته باشد.

پیرو این موضوع ، صندوق های معاملاتی ارز دیجیتال نیز با هدف قرار دادن بازار مشتریان خاص، رشد خوبی را نشان داده اند.

🔶انواع سکوی معاملاتی ارز دیجیتال

انواع مختلفی از پلتفرم معاملاتی برای رمزارز ها مانند بیت کوین وجود دارد که به شرح زیر می باشد.

🔸صندوق های معاملاتی ارز دیجیتال | پلتفرم های سرمایه گذاری ارز دیجیتال

نحوه کار این صندوق ها به این صورت است که سرمایه گذاران در این صندوق ها از سرمایه گذاری به صورت مستقیم بر روی توکن ها و کوین ها اجتناب می کنند و سرمایه خود را در اختیار معامله گران حرفه ای برای خرید و فروش رمز ارزها قرار می دهند. صندوق های ارز دیجیتال، برای کسانی که می خواهند بدون دردسر و انجام تدارکات خاصی سرمایه گذاری نمایند، ایده آل می باشند.

🔸صرافی های ارز دیجیتال

گروه دیگر صرافی های سنتی ارز دیجیتال می باشند.این گروه از پلتفرم ها برای افرادی که عادت به انجام معاملات در بازار فارکس و سهام دارند، بسیار مناسب می باشد.

چون عملکرد آنها بر یک اساس می باشد و تنها تفاوتشان این است که در پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال از رمز ارز به جای ارز فیات استفاده می کنند. این پلتفرم ها در هنگام ترید معمولا درصد کمی را به عنوان کارمزد استفاده از پلتفرمشان از کاربر دریافت می نمایند.

صرافی های ارز دیجیتال به طور کل به دو نوع متمرکز CEX و غیر متمرکز DEX تقسیم می شوند.

صرافی های متمرکز به صرافی های گفته می شود که به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده عمل نموده و از طریق دریافت کمیسیون و کارمزد تراکنش ها کسب درآمد می نمایند. همانطور که اشاره شد می توان این نوع صرافی ها را مانند بورس یا صرافی سهام اما برای ارزهای دیجیتال تصور کرد.

از محبوب ترین صرافی های متمرکز در جهان می توان از بایننس BINANCE، کوین بیس Coinbase و کریپتو داتکام Crypto.com و کوکوین KuCoin نام برد. همچنین بهترین صرافی متمرکز خارجی برای ایرانیان شامل صرافی کوکوین، صرافی کوینکس، صرافی بینگ ایکس و بای بیت می شود.

صرافی های غیرمتمرکز نوع دیگری از صرافی ها می باشند که امکان تراکنش های همتا به همتا به صورت مستقیم از کیف پول دیجیتالی معامله گر بدون وجود واسطه را میسر می سازند. به عنوان مثال صرافی های یونی سواپ Uniswap، پنکیک سواپ PancakeSwap و dydx صرافی های غیر متمرکز می باشند.

🔸پلتفرم های معاملاتی مستقیم ارز دیجیتال

پلتفرم های معاملاتی مستقیم ارز دیجیتال یکی دیگر از انواع معاملات رمزارز ها می باشند.

این نوع پلتفرم ها این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهند که مبادلات خود را به صورت مستقیم و نفر به نفر یا همتا به همتا انجام دهند. به این صورت که قیمت خرید و فروش ثبت شده معامله گر را با سایر معامله گران بررسی کرده و در صورتی مقادیر خرید معامله گر با مقادیر فروش سایر معامله گران و بلعکس مطابقت داشته باشد معامله را انجام می دهد.

🔸بروکرهای ارز دیجیتال

دسته دیگری از پلتفرم های معاملاتی کریپتو کارنسی، بروکرهای ارز دیجیتال Crypto Brokers می باشند. این نوع پلتفرم ها این امکان را در اختیار معامله گر قرار می دهد که معاملات ارز دیجیتال را مطابق با قیمت های کارگزاری انجام دهد. متاسفانه هزینه ها و کارمزد های استفاده از این نوع پلتفرم ها بسیار بالاست اما نحوه کار با آنها بسیار آسان می باشد.

آلپاری ، آمارکتس، لایت فارکس ، روبو فارکس از جمله محبوب ترین کارگزاری هایی می باشند که خدمات انجام معاملات ارزهای دیجیتال را ارایه می دهند.

 

 

🪙جدول بهترین پلتفرم های معاملاتی ارزدیجیتال

نام پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال تعداد رمزارزها خدمات به ایرانیان ثبت نام معرفی
کوکوین Kucoin 737 دارد ثبت نام کوکوین معرفی کوکوین
کوینکس Coinex 628 دارد ثبت نام کوینکس معرفی کوینکس
بینگ ایکس BingX 362 دارد ثبت نام بینگ ایکس معرفی بینگ ایکس
بای بیت Bybit 313 دارد ثبت نام بای بیت معرفی بای بیت
گیت دات آی او Gate.io 1498 دارد ثبت نام گیت معرفی گیت
هوبی گلوبال Huobi Global 613 دارد ثبت نام هوبی معرفی هوبی
بایننس Binance 387 ندارد ثبت نام بایننس معرفی بایننس
کوین بیس Coinbase 221 ندارد ثبت نام کوین بیس معرفی کوین بیس
کریپتو داتکام Crypto.com 220 ندارد  ثبت نام کریپتو معرفی کریپتو
کراکن Keraken 207 ندارد معرفی کراکن

 

 

آیکون ربات معامله گر در بروکرربات های معاملاتی ارز دیجیتال | Crypto Trading Bots

یک از قابلیت های مهم مورد استفاده معامله گران در معاملات رمزارزها استفاده از ربات های معاملاتی می باشد. این ربات ها از اندیکاتور های مختلف برای شناسایی و پیش بینی تغییرات قیمت در بازار استفاده می کنند و با توجه به تنظیمات و داده های ورودی معامله گر، معاملات را به صورت خودکار انجام می دهند.

با استفاده از ربات معامله گر دیگر نیازی نیست که معامله به صورت مداوم در پای کامپیوتر نشسته و به تحلیل بازار بپردازد و با توجه به استراتژی مورد نظر، تنظیمات ربات را طوری انجام می دهد که در زمان مناسب پوزیشن مورد نظر را باز و پس از رسیدن قیمت به قیمت مورد نظر، پوزشن را ببندد.

 

 

🇮🇷بهترین پلتفرم های معاملاتی ارزدیجیتال برای ایرانیان

با توجه به شرایط تحریمی موجود برای کشور ایران بسیاری از پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال به ایرانیان خدمات ارایه نمی دهند. در این تعداد بسیار محدودی از صرافی های خارجی به ایرانیان در حال حاضر خدمت رسانی می نمایند.

از جمله این صرافی ها می توان به صرافی کوینکس و بینگ ایکس اشاره نمود. همچنین صرافی کوکوین نیز از محبوبیت زیادی بین ایرانیان برخوردار است ولی امکان احراز هویت برای ایرانیان وجود ندارد.

 • پلتفرم معاملاتی صرافی کوکوین
 • پلتفرم معاملاتی کوینکس
 • پلتفرم معاملاتی بینگ ایکس
 • پلتفرم معاملاتی بای بیت

در این راستا تعداد زیادی پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال ایرانی بوجود آمد که تعدادی از بهترین این پلتفرم ها را نام می بریم. لازم به ذکر هیچ کدام از صرافی های ایرانی مجوز اجازه فعالیت در ایران را ندارند ولی مانعی نیز برای فعالیت آنها وجود ندارد لذا باید در انتخاب پلتفرم موردنظر بسیار دقت نمود.

 • پلتفرم معاملاتی نوبیتکس Nobitex
 • پلتفرم معاملاتی والکس Walex
 • پلتفرم معاملاتی اکسکوینو Excoino

در ادامه تعدادی از بهترین پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال خارجی و ایرانی معتبر و مناسب برای ایرانیان را معرفی نموده ایم.

لوگو
نام پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال خارجی/ایرانی
ثبت نام معرفی
لوگوی صرافی کوکوین کوکوین Kucoin خارجی ثبت نام کوکوین معرفی کوکوین
لوگوی کوینکس کوینکس Coinex خارجی ثبت نام کوینکس معرفی کوینکس
لوگوی صرافی کپی تریدینگ بینگ ایکس بینگ ایکس BingX خارجی ثبت نام بینگ ایکس معرفی بینگ ایکس
لوگوی بای بیت بای بیت Bybit خارجی ثبت نام بای بیت معرفی بای بیت
لوگو صرافی بای بیت گیت دات آی او Gate.io خارجی ثبت نام گیت معرفی گیت
لوگوی هوبی هوبی گلوبال Huobi Global خارجی ثبت نام هوبی معرفی هوبی
لوگوی نوبیتکس صرافی نوبیتکس Nobitex ایرانی ثبت نام نوبیتکس معرفی نوبیتکس
لوگو والکس صرافی والکس Wallex ایرانی ثبت نام والکس معرفی والکس
لوگو آبانتتر صرافی آبانتتر Abantether ایرانی ثبت نام آبانتتر معرفی آبانتتر
لوگو بیت پین صرافی بیت پین ‌‌Bitpin ایرانی ثبت نام بیت پین معرفی بیت پین
لوگو رمزینکس صرافی رمزینکس Ramzinex ایرانی ثبت نام رمزینکس معرفی رمزینکس
لوگو اکسیر صرافی اکسیر Exir ایرانی ثبت نام اکسیر معرفی اکسیر
شارژ آلپاری با تاپ چنج تاپ چنج TopChange خارجی معرفی تاپ چنج

 

 

آیکون کپی تریدینگ در بروکر معرفی محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی سرمایه گذاری

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در بازار مالی وجود دارد که در ادامه به اختصار توضیح خواهیم داد.

یک پلتفرم سرمایه گذاری مکانی واحد برای جستجو و سرمایه گذاری در سهام یا سایر دارایی ها و همچنین صندوق های سرمایه گذاری می باشد.

بهترین پلتفرم های معاملاتی سرمایه گذاری

این پلتفرم ها خدمات آنلاین را مبتنی بر نرم افزارهایی به سرمایه گذاران ارایه داده و این امکان را به او می دهد که تمام اطلاعات سرمایه گذاری های خود را از جمله تاریخچه معاملات و سرمایه گذاری هایی که برای خرید و فروش دارایی های مختلف انجام داده در یک جا داشته باشد.

پلتفرم های سرمایه گذاری به دو گروه بزرگ تقسیم می شوند. یک گروه آنهایی که به شما اجازه می دهند در مورد سرمایه گذاری های خاصی که می خواهید انجام دهید شخصا تصمیم بگیرید و گروه دیگر آنهایی که با توجه به ریسک و برنامه سرمایه گذاری، سبد سرمایه گذاری ایجاد می نمایند.

بسیاری از این پلتفرم ها ابزار های تعاملی ، اخبار و انجمن های گفتگو نیز در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

شیوه دیگر سرمایه گذاری به روش کپی تریدینگ معروف می باشد. در این روش سرمایه گذار سرمایه خود را در اختیار معامله گران متخصص و با تجربه قرار می دهد تا با کپی کردن معاملات آنها به کسب سود و درآمد بپردازد.

در این راستا کارگزاری های زیادی هستند که سیستم کپی تریدینگ را ارایه می دهند. مانند بروکر آلپاری که حساب های مدیریتی یا پم Pamm را ارایه می دهد، بروکر آمارکتس حساب سوشال تریدینگ را ارایه نموده و بروکر های دیگر که البته دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند.

همچنین در این میان سایت ها و پلتفرم هایی هستند که بطور تخصصی در زمینه سرمایه گذاری و کپی تریدینگ فعالیت می نمایند که می توان از پلتفرم سرمایه گذاری اتورو etoro و زولوترید ZuluTrade نام برد.

 

 

🇮🇷 بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ برای ایرانیان

بروکر و صرافی های زیادی هستند که پلتفرم کپی تریدینگ را ارایه می دهند اما خیلی از آنها به دلیل شرایط تحریم با ایرانیان قطع همکاری نموده اند. لذا در زیر تعدادی از بهترین بروکر ها و صرافی های کپی تریدینگی که به ایرانیان خدمات ارایه می دهند را معرفی نمودیم.

لوگو نام پلتفرم کپی ترید ثبت نام پلتفرم معرفی پلتفرم
لوگوی صرافی کپی تریدینگ بینگ ایکس صرافی بینگ ایکس BingX ثبت نام بینگ ایکس معرفی بینگ ایکس
لوگوی صرافی کوکوین صرافی کوکوین Kucoin ثبت نام کوکوین معرفی کوکوین
لوگوی بای بیت صرافی بای بیت Bybit ثبت نام بای بیت معرفی بای بیت
لوگو صرافی بای بیت صرافی گیت دات آی او Gate.io ثبت نام گیت دات آی او معرفی گیت دات ای او
لوگو بروکر باینری آپشن آلپاری بروکر آلپاری (PAMM) ثبت نام آلپاری معرفی آلپاری
لوگوی آمارکتس بروکر آمارکتس ثبت نام آمارکتس معرفی آمارکتس
لوگوی بروکر لایت فارکس بروکر لایت فارکس ثبت نام لایت فارکس معرفی لایت فارکس
لوگوی بروکر فیبو گروپ بروکر فیبوگروپ ثبت نام فیبوگروپ معرفی فیبوگروپ
لوگو بروکر باینری آپشن پاکت آپشن بروکر باینری پاکت آپشن ثبت نام پاکت آپشن معرفی پاکت آپشن
لوگو بروکر هات فارکس بروکر هات فارکس ثبت نام هات فارکس معرفی هات فارکس

 

 

آیکون بازار مالی بهترین پلتفرم های معاملاتی در بورس ایران

معامله گران در بورس ایران از پلتفرم های معاملاتی متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ استفاده می نمایند. همچنین برای پلتفرم بورس کالا نیز از سکوی معاملاتی (پلتفرم) متاتریدر استفاده می گردد. البته تعدادی از بروکر های ایرانی مانند کارگزاری مفید پلتفرم معاملاتی طراحی شده توسط خودشان به نام سکوی معاملاتی مفید را نیز ارایه می دهند.

یکی از بهترین بروکر های ارایه دهنده خدمات در بورس ایران ، کارگزاری مفید می باشد که پلتفرم متاتریدر ۵ را به صورت سفارشی شده برای بازار بورس ایران با نام مفیدتریدر ارایه نموده است و نماد های معاملاتی بورس ایران در آن برای انجام معاملات موجود می باشد.

همچنین پلتفرم اختصاصی خود با نام ایزی تریدر را نیز معرفی نموده که نسخه موبایل آن نیز ارایه شده است.

از دیگر کارگزاری های معتبر در بورس ایران می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • کارگزاری مدبر آسیا
 • کارگزاری آگاه
 • کارگزاری فارابی
 • کارگزاری مبین سرمایه
 • کارگزاری بانک پاسارگاد
 • کارگزاری حافظ

 

سوالات متداول

✅ نحوه تماس با پشتیبانی فارسی بروکر های فارکس و باینری آپشن چگونه است؟

برای رفع مشکلات و پاسخ سوال هایتان می توانید به صورت شبانه روزی با پشتیبانی نماینده رسمی بسیاری از بروکرهای فارکس و باینری آپشن و صرافی های ارز دیجیتال در ایران مانند آلپاری ، آی سی ام بروکرز، لایت فارکس ، آمارکتس و پاکت آپشن از طریق لینک های تلگرام و واتساپ زیر تماس حاصل فرمایید.

🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی در تلگرام🙍🏻‍♀️

 

🙍🏻‍♀️پشتیبانی فارسی در واتساپ🙍🏻‍♀️

✅ بهترین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال برای ایرانیان چیست؟

پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال یا همان صرافی های ارز دیجیتال امکان تبدیل یک رمزارز را به رمزارز دیگر و یا یک رمزارز را به ارز فیات و بلعکس می دهد. در بازار ارزهای دیجیتال، پلتفرم های معاملاتی جدید زیادی با عملکرد و کیفیت های متفاوت در سال های اخیر به وجود آمدند که در زیر تعدادی از بهترین پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال خارجی و ایرانی برای 🇮🇷 ایرانیان را معرفی نموده ایم.

🟢پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال خارجی

🔥پلتفرم معاملاتی صرافی کوکوین Kucoin

ثبت نام کوکوین  |  معرفی کوکوین

🔥پلتفرم معاملاتی کوینکس Coinex

ثبت نام کوینکس  |  معرفی کوینکس

🔥پلتفرم معاملاتی بینگ ایکس BingX

ثبت نام بینگ ایکس  |  معرفی بینگ ایکس

🔥پلتفرم معاملاتی بای بیت Bybit

ثبت نام بای بیت  |  معرفی بای بیت

🟢پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال ایرانی

🇮🇷پلتفرم معاملاتی نوبیتکس

ثبت نام نوبیتکس  |  معرفی نوبیتکس

🇮🇷پلتفرم معاملاتی آبانتتر

ثبت نام آبانتترمعرفی آبانتتر

✅ بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس برای ایرانیان چیست؟

در زیر تعدادی از بهترین و معتبر ترین پلتفرم های معاملاتی فارکس که به ایرانیان خدمات ارایه می دهند را معرفی نموده ایم. برای ثبت نام می توانید بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

💎پلتفرم معاملاتی الپاری Alpari

💎پلتفرم معاملاتی آی سی ام بروکرز ICM Brokers

💎پلتفرم معاملاتی لایت فارکس Liteforex

💎پلتفرم معاملاتی آمارکتس Amarkets

💎پلتفرم معاملاتی فیبو گروپ Fibogroup

💎پلتفرم معاملاتی آی سی ام کپیتال

💎پلتفرم معاملاتی ویندزور

✅ بهترین پلتفرم معاملاتی باینری آپشن برای ایرانیان چیست؟

به طور کل تعداد بروکر هایی که پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهند زیاد نمی باشد که در زیر تعدادی از بهترین آنها را معرفی می نماییم.

🔥 پلتفرم معاملاتی پاکت آپشن Pocket Option

ثبت نام پاکت آپشن  |  معرفی پاکت آپشن

🔥 پلتفرم معاملاتی الیمپ ترید Olymptrade

ثبت نام الیمپ ترید  |  معرفی الیمپ ترید

🔥 پلتفرم معاملاتی آلپاری Alpari

ثبت نام آلپاری  |  معرفی آلپاری

🔥 پلتفرم معاملاتی کوتکس Quotex

ثبت نام کوتکسمعرفی کوتکس

 

✅ چگونه یک پلتفرم معاملاتی مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک پلتفرم معاملاتی مناسب با نیازهای کاربر، باید موارد زیر بررسی شود

 • قابلیت های ارایه شده در پلتفرم مانند معاملات خودکار، کپی تریدینگ، انواع اوردر
 • کارمزد ها
 • سازنده پلتفرم
 • الزامات افتتاح حساب یا انجام معامله
 • کاربرپسند بودن
 • سرعت اجرای سفارشات
 • ارایه حساب دمو
 • ارایه پشتیبانی
 • ارایه پلتفرم موبایل

✅ انواع پلتفرم های معاملاتی چیست؟

پلتفرم های معاملاتی را می توان بر اساس معیار های مختلف دسته بندی نمود ولی به طور کل به دو دسته زیر تقسیم می شوند.

 • پلتفرم معاملاتی عمومی
 • پلتفرم معاملاتی اختصاصی

همچنین بر اساس نوع معاملات شامل کتگوری یا دسته بندی های زیر می گردد.

🔷 پلتفرم های معاملاتی فارکس

🔷 پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن

🔷 پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال

🔷 پلتفرم های سرمایه گذاری (کپی تریدینگ و پم)

🔷 پلتفرم های بورس

✅ پلتفرم معاملاتی چیست؟

پلتفرم های معاملاتی که معادل فارسی آن سکوی معاملاتی می باشد، نقش رابط را بین معامله گر و بازار مالی بازی می کند و معامله گر می تواند از طریق آن در بازار مالی معامله انجام داده و بر حساب ها و معاملات خود کنترل و نظارت داشته باشد.

در پلتفرم های معاملاتی معمولا قابلیت هایی مانند اخبار لحظه ای، انواع نمودارهای تعاملی، تقویم اقتصادی، ابزار ترسیم روی نمودار جهت تحلیل تکنیکال، انواع اندیکاتور و بسیاری موارد دیگر در اختیار معامله گر جهت تصمیم گیری بهتر قرار می گیرد.

✅ پلتفرم معاملاتی باینری آپشن چیست؟

پلتفرم هایی هستند که نوعی از معامله را ارایه می دهند که در آن معامله گر پیش بینی می کند ، قیمت یک دارایی مشخص در پایان یک  زمان معین، بالاتر یا پایین تر از قیمت آن نماد معاملاتی در لحظه شروع باز کردن پوزیشن خواهد بود یا خیر.

و در صورت صحیح بودن پیش بینی مبلغ سرمایه گذاری شده را به همراه سود دریافت نموده و در غیر اینصورت کل سرمایه داخل معامله را از دست می دهد.


وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.