بررسی کلاهبرداری و اعتبار بروکر آرون گروپس (AronGroups)

کلاهبرداری آرون گروپس در سال اخیر با توجه به تهمت های بی شمار از طرف نهاد ها و شرکت های مختلف بر سر زبان ها افتاده است. بروکر آرون گروپس در طی چهار سال فعالیت خود تلاش های زیادی کرده است تا مجوز های مختلف را از نهاد های قانونی بین المللی بگیرد، اما تحریم های مالی علیه ایران اجازه دریافت رگوله های معتبر را به این شرکت نمی دهد و در نهایت زمینه کلاهبرداری را فراهم می کند. شایعات در مورد اخیراً زیاد شده است و ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی اعتبار آرون گروپس از طریق تاریخچه و سابقه فعالیت و رگوله های آن بپردازیم. در نهایت نیز نظرات کاربران این بروکر را برای شما می آوریم تا به جمع بندی نهایی برسید.

کلاهبرداری آرون گروپس
کلاهبرداری آرون گروپس

 

تاریخچه و سابقه فعالیت آرون گروپس

تاریخچه و سابقه فعالیت آرون گروپس از سال 2020 (۱۳۹۸) آغاز می شود. در آن سال فرزاد وجیهی یکی از تریدر های مشهور ایرانی سعی کرد تا بروکری در داخل ایران ایجاد کند، اما به دلیل غیر قانونی بودن فعالیت در فارکس و شکایات متعدد از نهاد های مختلف مجبور به ترک ایران و بستن بروکر آرون گروپس در ایران شد.

اعتبار آرون گروپس در آن زمان وابسته به شرکت آرون دریک رخشان بود که یک شرکت با مسئولیت محدود بود. آغاز به کار بروکر آرون گروپس در ایران باعث شد تا بسیاری از مردم با ذوق و شوق و امید به انجام معامله در فارکس در ایران در این بروکر به معامله گری و سرمایه گذاری بپردازند.

انجام معاملات و سرمایه گذاری ها در ابتدا با واریز سود و برداشت های منظم همراه بود. پس از مدتی، مشخص شد که این شرکت با استفاده از طرح های پانزی قصد دارد تا پول شویی کند و سرمایه های مردم را به حساب شخصی خود واریز کند.

مردم کم کم از برداشت های نا منظم شاکی شدند و به پلیس فتا شکایت کردند؛ اما دیگر کار از کار گذشته بود و پلمپ دفتر شرکت در تجریش هم نتوانست سرمایه های مردم را به آن ها باز گرداند. در حال حاضر، ویدیو های زیادی در یوتوب و تلگرام موجود است که به کلاهبرداری این بروکر می پردازد.

پس از آن، فرزاد وجیهی با خروج از کشور و دریافت رگوله ها و مجوز های رسمی خارجی تلاش داشت تا مجدد اعتبار بروکر آرون گروپس را بازگرداند، اما سابقه بد عهدی او از کارنامه اش پاک نشده است و مردم همچنان به چشم یک کلاهبردار به او نگاه می کنند.

 

رگولاتوری و مجوزهای رسمی

بروکر آرون گروپس برای باز پس گیری اعتبار از دست رفته خود در تلاش بود که با دریافت رگولاتوری و مجوزهای رسمی جواز فعالیت مجدد در بازار فارکس را به عنوان بروکر داشته باشد که با توجه به اطلاعات موجود در سایت خودش توانسته که این کار را بکند.

در حال حاضر این بروکر یک رگولاتوری آفشور از FSA دارد و در ترکیه مشغول به فعالیت است. این رگوله متوسط جزو تنها ترین رگوله هایی است که بروکر های ایرانی می توانند دریافت کنند. این رگوله بروکر آرون گروپس را کمی از فضای شایعات دور می کند؛ اما به صورت کامل سابقه آن را پاک نمی کند.

رگولاتوری و مجوزهای رسمی

 

دو دفتر دیگر این شرکت در جزایر مارشال و قبرس ثبت شده اند و تحت نظارت قوانین این دو کشور فعالیت می کند. شرکت آرون گروپس هیچ خدماتی را در کشور های سنت وینسنت و گرادین ها ارائه نمی دهد. این کشور ها شامل ترکیه، آمریکا، انگلیس چین و امارات می شود که مجدد شک و شبه ها را به سمت این بروکر باز می گرداند.

به نظر می رسد که این بروکر با ثبت شرکت در کشور های در حال توسعه و با قوانین ساده مالی می خواهد تنها اجازه فعالیت داشته باشد و با عدم ارائه خدمات به کاربران این کشور ها امکان شکایت شهروندان را از بین ببرد. بدین گونه تنها ایرانیان مشتریان بروکر می شوند و در صورت بروز هر گونه مشکل نیز امکان شکایت رسمی از این بروکر وجود نخواهد داشت.

 

بررسی شایعات کلاهبرداری بروکر آرون گروپس

درگذشته شایعات و زمزمه هایی از پانزی بودن بروکر آرون گروپس به گوش می رسید که در نهایت موجب پلمپ شدن دفتر شرکت در تجریش و زندانی شدن چندین رئیس و مسئول از این شرکت شد. اما فررزاد وجیهی به عنوان مدیر عامل اصلی شرکت به کشور ترکیه رفت و مجدداً مجوز هایی را برای فعالیت مجدد بروکر گرفت.

شایعات زمانی شدت گرفت که محمد جرجندی (صاحب و مسئول امتیاز وب سایت وب آموز) شروع به بررسی این بروکر و نحوه فعالیت های آن کرد. محمد جرجندی اسناد بسیاری را بر علیه این بروکر منتشر کرد که فرزاد وجیهی با اجاره کارت در ایران قصد پول شویی دارد و در حال انجام یک طرح پانزیی علیه ملت ایران است.

این شایعات تا کنون ادامه داشته است و وب آموز و آرون گروپس هر دو شانه به شانه یکدیگر در حال فعالیت هستند. مجوز های رسمی آرون گروپس هر روز به اعتبار این بروکر می افزاید و ویدیو ها و مصاحبه های محمد جرجندی در وب سایت وب آموز این اعتبار را لکه دار می کند. در نهایت معامله گران باید تصمیم بگیرند که کدام طرف درست می گوید و به فکر مردم و است و کدام طرف در حال کلاهبرداری و باج گرفتن است.

 

بررسی اعتبار بروکر آرون گروپس

از ابتدای فعالیت مجدد، بروکر آرون گروپس چندین جایزه بین المللی در زمینه فعالیت بروکر ها گرفته است که یکی از آن ها مربوط به سریع ترین بروکر از نظر رشد در منطقه منا بوده است. در سال های 2022 و 2023 جوایز حوزه بلاک چین نیز نصیب این بروکر شد که هر کدام می تواند مرهم زخمی بر شایعات موجود در این شرکت باشد.

اعتبار آرون گروپس با بیش از ۲ هزار ابزار مالی مختلف مانند جفت ارزها، فلزات گران بها، سهام های فارکس و ارز دیجیتال به نوعی بالا است. همچنین با توجه به گفته وب سایت رسمی آرون گروپس، در حال حاضر ۲۵۰ هزار کاربر ثبت شده در حال فعالیت در این بروکر هستند و ۲۳ هزار معرف نیز در حال معرفی این بروکر به مردم هستند.

بزرگی این اعداد و جوایز را نمی توان نادیده گرفت، اما در کنار آن ها سابقه شرکت و مدیر عامل آن را نیز باید دید و در نهایت تصمیم گرفت که آیا معامله گری و سرمایه گذاری در این بروکر ارزش این میزان ریسک را دارد یا خیر.

 

نظرات و تجارب کاربران درباره بروکر AronGroups

نظرات و تجارب کاربران درباره بروکر AronGroups می تواند شواهد خوبی برای اثبات اتهام یا رد آن باشد. در ادامه به برخی از نظرات درباره این بروکر می پردازیم:

  • نظر کاربر اول: بروکر آرون گروپس سه ماه است که امکان برداشت تتر را لغو کرده است و اجازه برداشت تتری از این صرافی وجود ندارد؛ کسی میدونه که باید چه کار کنیم؟
  • نظر کاربر دوم: این بروکر امکان تی پی گذاشتن را دارد، اما اعمال نمی شود و هیچ اسپردی را هم رعایت نمی کند و حتی به صورت دستی نیز که می خواهیم معامله را در سود ببندیم، اجازه این کار را نمی دهد. پشتیبانی بروکر نیز پاسخ درستی به معامله گر نمی دهد.
  • نظر کاربر سوم: تمامی نماد های معاملاتی از روی چارت برداشته شده اند، در گذشته امکان معامله طلا، جفت ارز و ارز های دیجیتال در این بروکر وجود داشت، اما در حال حاضر چنین امکانی در این بروکر وجود ندارد.

 

بررسی عملکرد بروکر آرون گروپس

عملکرد بروکر آرون گروپس در گذشته چندان درخشان به نظر نمی رسد. در حال حاضر نیز با توجه به مجوز های بین المللی و جوایز متعدد، اما مردم همچنان نسبت به عملکرد این بروکر انتقاد دارند. محمد جرجندی نیز با تولید محتوا علیه این بروکر سعی در آگاه سازی مردم نسبت به فعالیت های مجرمانه این بروکر داشته است.

عملکرد بروکر آرون گروپس

 

در مجموع مردم بهترین انتخاب گر هستند و باید ببینند که امکانات و خدماتی که آرون گروپس تبلیغ آن را می کند؛ ارزش به جان خریدن این همه ریسک را دارد یا خیر. شاید بتوان گفت مهم ترین مزیت و برتری آرون گروپس نسبت به سایر بروکر ها واریز و برداشت تومانی با استفاده از درگاه های داخلی است و سایر امکانات مانند بروکر های دیگر است.

 

جمع بندی، آیا بروکر آرون گروپس معتبر است؟

کلاهبرداری آرون گروپس هر چند شواهد و مدارک محکمی ندارد، اما شایعات بسیاری را پشت سر خود دارد. بروکری که تا این حد مطالب ضد و نقیض درباره آن منتشر می شود، بخشی از آن را می توان به دشمنی و حسادت نسبت داد؛ اما در نهایت سرمایه شما در ریسک قرار می گیرد. اگر قصد دارید که در بروکر آرون گروپس فعالیت خود را آغاز کنید و معامله و سرمایه گذاری انجام دهید؛ توصیه ما این است که اندکی تامل کنید و سایر بروکر ها را نیز بررسی کنید.

سوالات متداول

🟢 کلاهبرداری آرون گروپس شایعه است یا واقعیت دارد؟

صحبت های زیادی در گذشته و حال حاضر نسبت به این بروکر وجود دارد که نشان می دهد قصد و نیت های پاکی یپشت پرده فعالیت این بروکر نیست، اما مدارک و مستندات محکمی علیه این بروکر نیز وجود ندارد.

🟢 اعتبار بروکر آرون گروپس را چگونه می توان سنجید؟

جوایز و مجوزات بین المللی این بروکر دلیل محکم و مستندی بر اعتبار حال حاضر آرون گروپس هستند، اما سابقه و نظرات کاربران موارد دیگری را نشان می دهد.

🟢 چگونه می توان به آرون گروپس اعتماد کامل کرد؟

به دلیل تحریم های مالی بین المللی علیه ایران هیچ بروکری وجود ندارد که به صورت کامل بتوان به آن اعتماد کرد، اما می توان با بررسی امکانات هر بروکر و نظرات مثبت و منفی نسبت به آن ها تصمیم گرفت که در نهایت در کدام بروکر سرمایه گذاری کنیم.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.