معرفی بهترین تایم فریم معامله و نوسان گیری در فارکس

بهترین تایم فریم معامله
بهترین تایم فریم معامله و نوسان گیری در فارکس بستگی به استراتژی معاملاتی شما دارد.

 

تایم فریم یا دوره زمانی در فارکس به چه معناست؟

به راستی بهترین تایم فریم در فارکس کدام بازه زمانی است؟ انتخاب تایم فریم مناسب در معاملات فارکس امری حیاتی است و یکی از عوامل موثر در تحلیل تکنیکال، انتخاب تایم فریم مناسب است. تایم فریم در واقع به بازه های زمانی متفاوت گفته می شود که نشان دهنده نوسانات قیمت ارز ها در آن ساعت است. با استفاده از تایم فریم معاملاتی، معامله گر می تواند در بازه زمانی مشخص ترید کند. به عنوان مثال، یک تریدر در تایم فریم 30 دقیقه می تواند تحلیل بهتری داشته باشد؛ ولی یک معامله گر با تایم فریم روزانه و 4 ساعته شروع به تحلیل می کند و به سود می رسد. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور جامع و کامل با « بهترین تایم فریم در فارکس» آشنا شوید.

 

 انواع تایم فریم های معاملاتی

تایم فریم های معاملاتی در اکثر بروکر های فارکس از 1 دقیقه شروع شده و در بازه های زمانی بالاتر به صورت روزانه، هفتگی، سالانه نیز نمایش داده می شود. نمایش تایم فریم های کوتاه مدت در گذشته بازار و سال های قبل امکان پذیر نیست چرا که هر چه تایم فریم کوچک تر شود، نوسان قیمت در ارز ها افزایش می یابد. در تایم فریم ها تعداد کندل ها مطابق با بازه زمانی مشخص شده تشکیل می شوند. به طور کلی تایم فریم های معاملاتی به 3 دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شوند.

در این بخش با انواع تایم فریم ها به طور اختصاصی تر بهتر آشنا می شویم.

انواع تایم فریم های معاملاتی
تایم فریم های معاملاتی به 3 دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شوند.

 

تایم فریم کوتاه‌مدت

تایم فریم های کوتاه مدت شامل بازه زمانی [یک دقیقه “M1″، پنج‌دقیقه‌ای ” M5″، پانزده‌دقیقه‌ای ” M15″] هستند. اصولا معامله گرانی که با استراتژی اسکالپینگ معامله می کنند، تایم فریم های کوتاه تر را انتخاب می نمایند. کاربرد تایم فریم های کوتاه مدت برای معاملاتی است که سریعاً آغاز شده و با سود جزئی به پایان می رسند.

تریدر هایی از تایم فریم کوتاه مدت استفاده می کنند که به صورت نوسان گیری معامله می کنند.

 

تایم فریم میان‌مدت

معامله گرانی که در تایم فریم میان مدت ترید می کنند، اکثراً در بازه زمانی [30 دقیقه ” M30 “، 1 ساعته “1H”، 4 ساعته ” H4″ و روزانه ” D”] ترید می کنند. با انتخاب هر کدام از بازه های زمانی می توان در آن تایم، کندل های نمودار ارز ها را مشاهده کرد. مثلاً هنگامی که تایم 30 دقیقه را انتخاب می کنید، هر 30 دقیقه یک کندل شمعی در نمودار تشکیل می شود.

 

تایم فریم بلندمدت

تایم فریم بلند مدت را می توان به تایم فریم های ماهانه (یک ماهه، دوماهه و 3 ماهه) و سالانه (یک ساله، دو ساله، سه ساله) تقسیم بندی کرد. تایم فریم ماهانه کاربرد بیشتری نسبت به سالانه دارد. برخی از رفتار قیمت جفت ارز ها در هر سال به یک دیگر مرتبط هستند و معامله گران با رفتار شناسی کندل ها در سال های گذشته می توانند رفتار آینده بازار را پیش بینی کنند. به عنوان مثال، عموماً نفت در سال های سرد سال افزایش قیمت بیش تری به نسبت تابستان و بهار تجربه می کنند؛ تحلیل گران متخصص با مشاهده نوسان سال گذشته نفت، می توانند نوسان آن را در سال آینده پیش بینی نمایند.

 

نکات مهم در پیداکردن تایم فریم مناسب

یک معامله گر حرفه ای با استفاده از گذشته بازار می تواند آینده ارز ها را تحلیل و پیش بینی کند. انتخاب تایم فریم مناسب روی کیفیت معامله هر تریدر تاثیر می گذارد. نکات مهم انتخاب تایم فریم مناسب عبارت اند از:

  • معامله گران با ترکیب تایم فریم های بلند و کوتاه می توانند روند کلی و جزئی بازار را به دست آورند؛
  • برای نوسان گیری حتما از تایم فریم های کوتاه دت استفاده نمائید؛
  • اگر با بررسی تایم فریم بلند مدت متوجه روند بازار شده اید، هرگز خلاف جهت روند اصلی نوسان گیری نکنید؛
  • با استفاده از تایم فریم کوتاه مدت، می توانید نقاط مناسب جهت نوسان گیری در جهت روند را مشخص کنید.
بهترین تایم فریم
بهترین تایم فریم نوسان گیری را می توان بازه زمانی 5 الی 15 دقیقه دانست.

 

بهترین تایم فریم برای ترید

یکی از چالش های مهم معامله گران، انتخاب تایم فریم مناسب برای ترید است. تایم فریمی مناسب است که تریدر بتواند مدیریت ریسک را به نحو احسن انجام دهد. به طور کلی بیشتر تریدر هایی که به صورت روزانه ترید می کنند، بازه زمانی 15 الی 30 دقیقه را برای معاملات کوتاه مدت و تایم فریم 1 الی 4 ساعته را برای معاملات میان مدت انتخاب می کنند؛ همچنین معامله گران سوئینگ بازه زمانی 1 الی چند روزه را برای ترید انتخاب می کنند چرا که در این تایم فریم ها کانال ها و خط روند های کلی تر را می توان در نمودار ترسیم کرد.

 

بهترین تایم فریم نوسان گیری کدام است؟

بهترین تایم فریم برای نوسان گیری بازه زمانی [M1، M15، M3، M10، M5] است. در این تایم فریم ها تریدر های اسکالپ می توانند در کم ترین زمان ممکن تحلیل خود را انجام دهند و شروع به انجام معامله نمایند. البته بعضی از پلتفرم ها تایم فریم های چند ثانیه ای را به طور اختصاصی ارائه می دهند. از پلتفرم هایی که بازه زمانی زیر یک دقیقه را ارائه می کنند، می توان به سایت ترندینگ ویو اشاره کرد که در نسخه پرو آن معامله گران می توانند در کم ترین بازه زمانی حرکت کندل ها را مشاهده نمایند.

 

بهترین تایم فریم برای فیوچرز

در معاملات فیوچرز که بر اساس اهرم سود/ ضرر معاملات چند برابر می شود، می توان با توجه به تایم فریم میزان اهرم مناسب را به دست آورد. معامله گران هر چه در بازه های زمانی بلند تر ترید کنند، باید اهرم پایین تری را انتخاب نمایند؛ چرا که در صورت افزایش نوسان معامله قبل از به سود رسیدن بسته می شود. بنا به نظر متخصصین بهترین تایم فریم برای ترید کوتاه مدت در فیوچرز 15 دقیقه می باشد.

 

بهترین تایم فریم ارز دیجیتال

در بازار ارز های دیجیتال اگر بخواهید در قسمت اسپات معامله کنید، می توانید با تایم فریم های بلند مدت به تحلیل بهتری دست پیدا کنید. می توان از تایم فریم های روزانه، هفتگی و ماهانه برای تحلیل نمودار ارز ها استفاده کرد.

تایم فریم در ارز های دیجیتال
بهترین تایم فریم تحلیل در بازار مالی ارز دیجیتال 15M، 1H و 1D است.

 

چگونه تایم فریم مناسب را پیدا کنیم؟

عوامل زیادی بر پیدا کردن تایم فریم مناسب موثر هستند. برای دانستن تایم فریم مناسب معاملات، ابتدا باید استراتژی و برنامه معاملاتی خود را بسنجید. معامله گرانی که با استراتژی اسکالپینگ معامله می کنند، معمولا تایم فریم های کوتاه تر را انتخاب می کنند و معامله گران سوئینگ تایم فریم های بلند مدت تر را انتخاب می کنند.

در جدول زیر عوامل موثر در پیدا کردن تایم فریم مناسب را به طور خلاصه مشاهده می کنید:

عوامل توضیحات
نوع استراتژی معاملاتی نوسان گیری (اسکالپ) ، معاملات بلند مدت (سوئینگ)، معاملات میان مدت
ویژگی های شخصیتی عجول یا صبور بودن در معاملات
مدت سرمایه گذاری انتخاب طول مدت سرمایه گذاری
میزان سرمایه کم برای تریدر هایی که سرمایه کمی دارند تایم فریم کوتاه مدت مناسب است.
مدیریت معاملات کوتاه مدت تایم فریم کوتاه برای بررسی پیاپی پوزیشن ها مناسب است.
میزان سرمایه بالا تایم فریم های بلند مدت برای معاملات روزانه با حجم بالا مناسب هستند.
مدیریت معاملات بلند مدت تایم فریم بلند برای بررسی روزانه معاملات مناسب است.

 

جمع بندی

بهترین تایم فریم در فارکس از عوامل موثر یک معامله موفق است. در صورتی معامله گران می توانند به سود مستمر دلاری برسند که بتوانند با توجه به استراتژی معاملاتی، بهترین تایم فریم را انتخاب کنند. در این هنگام دقیق ترین تحلیل ها به وجود می آید و به طبع آن سود های شیرینی را می توانند کسب کنند.

بهترین تایم فریم در فارکس با کسب تجربه به دست می آید. به طور کلی تایم فریم های چند دقیقه ای برای استراتژی نوسان گیری/اسکالپینگ مناسب است؛ از طرفی بهترین تایم فریم برای معاملات بلند مدت را می توان بازه زمانی چند ساعته و هفتگی دانست.

شما از چه تایم فریمی برای تحلیل تکنیکال استفاده می کنید؟ به نظر شما بهترین تایم فریم در فارکس چه بازه زمانی است؟

سوالات متداول

🟣 بهترین تایم فریم در فارکس برای کسب سود سریع چیست؟

برای کسب سود سریع بهترین تایم فریم در فارکس را می توان بازه زمانی چند ساعته دانست.

🟣 تایم فریم های معاملاتی به چند دسته تقسیم می شوند؟

به طور کلی تایم فریم های معاملاتی به 3 دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شوند.

🟣 بهترین تایم فریم در نوسان گیری چیست؟

بهترین تایم فریم در نوسان گیری بازه زمانی چند دقیقه [M1، M15، M3، M10، M5] است.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.