🤑 بهترین استراتژی باینری آپشن در شصت ثانیه (1 دقیقه) 🤑

استراتژی باینری آپشن در شصت ثانیه
آموزش استراتژی 60 ثانیه ای باینری آپشن و نکات مهم آن

 

باینری آپشن نوعی معامله در بازارهای مالی محسوب می شود که خروجی آن تنها دو حالت دارد؛ در یک حالت هیچ پول و سودی برای معامله گر به دست نمی آید و در حالت دیگر، تریدر مبلغ از پیش تعیین شده ای را به عنوان سود دریافت می کند. طی سال های گذشته این شیوه به محبوبیت شدیدی دست یافته و در نتیجه استراتژی های فراوانی بر اساس آن شکل گرفته اند. آیا برای ورود به معاملات Binary Option دچار سردرگمی در انتخاب استراتژی و روش مناسب شده اید؟ مشکلی نیست! در این مقاله به شما استراتژی باینری آپشن در شصت ثانیه را به عنوان یکی از پر سود ترین روش های معامله به شما معرفی می کنیم. پس این فرصت را از دست ندهید!

 

معرفی استراتژی 1 دقیقه ای باینری آپشن

در حقیقت، معاملات باینری آپشن نوعی شرط بندی هستند و در مدت تنها یک دقیقه باز و بسته می شوند. برای درک کامل تر به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید که قیمت جفت معاملاتی EUR/USD در ساعت 15:45:30 ثانیه در سطح 1.0124 قرار دارد. حال در صورت پیش بینی رشد قیمت، شما پول خود را وارد معامله به سمت بالا (High) کرده و پوزیشن باینری آپشن را خریداری می کنید. دو حالت وجود دارد: در حالت اول قیمت جفت یورو دلار تا پیش از ساعت 15:46:30 ثانیه در سطح بالاتر از نقطه ورود قرار می گیرد (حتی با فاصله 1 پیپ). در این حالت شما علاوه بر پس گرفتن پول خود، تا حداکثر 85 درصد (یا بیشتر) از آن را در قالب سود دریافت می کنید.

در حالت دوم تا لحظه 15:46:30 هیچ رشدی در قیمت جفت ارزی رخ نمی دهد و شما حتی پول اولیه خود را نیز از دست می دهید.

چنین فرآیندی برای معامله به سمت پایین (Low) نیز برقرار است. به این نوع معامله، استراتژی باینری آپشن در شصت ثانیه می گویند.

 

شرایط استفاده از استراتژی شصت ثانیه ای باینری آپشن

باینری آپشن
بررسی شرایط استفاده از استراتژی 60 ثانیه ای باینری آپشن در معاملات

 

معامله بر اساس استراتژی 60 ثانیه ای Binary Option می تواند چالش های خاصی را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل، باید به شرایط استفاده از این شیوه توجه داشته باشیم. در ادامه به این موارد می پردازیم:

  • شرایط خرید
  • شرایط فروش
  • حد سود
  • حد ضرر
  • تنظیمات اندیکاتور

 

شرایط خرید

زمانی که پیش بینی شما، رشد قیمت دارایی یا جفت ارزی در 60 ثانیه آتی باشد، باید پوزیشن خرید را باز کنید.

 

شرایط فروش

فروش در این استراتژی دقیقا برعکس خرید صورت می گیرد. اگر پیش بینی شما افت قیمت در 1 دقیقه بعدی باشد، باید وارد پوزیشن فروش شوید.

 

حد سود

در معاملات یک دقیقه ای باینری آپشن امکان تعیین حد سود یا Take Profit وجود ندارد و سرنوشت پوزیشن شما تنها با گذر 60 ثانیه از زمان باز شدن آن، مشخص می شود.

 

حد ضرر

در این استراتژی، امکان تنظیم حد ضرر یا Stop Loss نیز برای معاملات وجود ندارد و تنها راه بسته شدن موقعیت، گذر 1 دقیقه زمان است.

 

تنظیمات اندیکاتور

در استراتژی 1 دقیقه ای باینری آپشن می توانید از اندیکاتورهای مختلفی کمک بگیرید و آن ها را بر روی چارت قیمتی نمایش دهید. نوع اندیکاتور و تنظیمات آن به بروکر یا پلتفرم تحلیلی مورد استفاده شما بستگی دارد.

 

عوامل کلیدی در انتخاب بهترین استراتژی 60 ثانیه

در استفاده از استراتژی باینری آپشن در شصت ثانیه، سرمایه شما با ریسک چشمگیری درگیر می شود و احتمال از دست رفتن آن بسیار زیاد است؛ زیرا این کار تفاوت چندانی با قمار ندارد. بنابراین، باید به عوامل موثر در انجام این نوع ترید دقت کافی داشته باشیم.

 

انتخاب جفت ارز مناسب

هر جفت ارز در بروکر های Binary Option می تواند عملکرد متفاوتی از خود نشان دهد و در زمان های مختلف، درصد سود منحصر به فردی داشته باشد. با بررسی جفت ارز های گوناگون، بهترین مورد را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

 

استفاده از اندیکاتورها و ابزارهای تحلیل تکنیکی

شما می توانید در پلتفرم های تحلیلی همچون TradingView یا چارت بروکر (در صورت ارائه ابزار)، از اندیکاتورهای مورد علاقه خود کمک بگیرید تا بتوانید نزدیک ترین پیش بینی ممکن به واقعیت را داشته باشید.

 

مدیریت ریسک

در چنین معاملاتی که احتمال از دست رفتن سرمایه بسیار زیاد است، مدیریت ریسک می تواند مهم ترین و موثر ترین عامل کسب سود از ترید محسوب شود.

 

صبر و انضباط

با صبوری و حفظ انضباط در تحلیل و پیش بینی قیمت در چارت، می توانید مناسب ترین زمان و موقعیت را برای شروع معامله انتخاب کنید تا احتمال کسب سود را به حداکثر برسانید.

 

نکات مهم در استفاده از استراتژی 60 ثانیه

معامله بر اساس استراتژی 60 ثانیه در باینری آپشن به حساسیت و دقت بالایی نیاز دارد. در این نوع ترید، میزان ریسک پذیری فرد بسیار مهم است و باید آن را جدی گرفت. همچنین، انتخاب جفت ارز مناسب می تواند تفاوت بزرگی در نتیجه معامله ایجاد کند. نکات مهم استفاده از استراتژی 60 ثانیه:

نکات مهم استفاده از استراتژی 60 ثانیه توضیحات
عدم اتکا به یک سیگنال یا ابزار خاص منجر به کاهش احتمال خطا می شود.
توجه به روند قیمتی دقت پیش بینی را بالا می برد.
وارد کردن مقدار منطقی از سرمایه در هر پوزیشن ترجیحا حداکثر 3% از کل موجودی را وارد کنید.

 

جمع بندی

استراتژی باینری آپشن در شصت ثانیه نوع خاص و منحصر به فردی از معاملات بازارهای مالی به شمار می رود و به نوعی قمار است! در این سبک ترید، شما می توانید در مدت زمان بسیار کم سود هنگفتی کسب کنید، اما باید طرف دیگر این معاملات را نیز در نظر داشته باشید؛ امکان از دست رفتن دارایی در همین مدت کم نیز وجود دارد. اگر در مدیریت ریسک و حفظ انضباط مهارت بالایی دارید، این استراتژی گزینه بسیار مطلوبی برای شما خواهد بود. نظر شما درباره معاملات 1 دقیقه ای Binary Option چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

🟢 معامله 1 دقیقه باینری آپشن چیست؟

به طور خلاصه در چنین معاملاتی، فرد باید طی 60 ثانیه آینده قیمت را پیش بینی کند و بر اساس آن وارد پوزیشن ترید شود.

🟢 چرا مدیریت ریسک در استراتژی 1 دقیقه ای باینری آپشن مهم است؟

زیرا در این روش، احتمال از دست رفتن سرمایه بسیار زیاد است.

🟢 آیا در معاملات 60 ثانیه ای Binary Option می توانیم حد سود و ضرر تعیین کنیم؟

خیر؛ در این استراتژی بسته شدن پوزیشن تنها با گذر مدت زمان 1 دقیقه از باز شدن آن صورت می گیرد.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.