بررسی نمودار و چارت بیت کوین (BTC در تریدینگ ویو)

چارت بیت کوین در تریدینگ ویو
چارت بیت کوین در تریدینگ ویو نمایان گر نوسانات قیمتی این ارز است.

 

معرفی بیت کوین و جایگاه آن در دنیای کریپتوکارنسی

جالب است بدانید که در حال حاضر بیت کوین یکی از با ارزش ترین ارز های دنیا با بالاترین حجم معاملات روزانه است، به طوری که ارزش هر واحد بیت کوین به 7 میلیارد تومان می رسد. بیت کوین در سال 2008 توسط ناتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) برای حذف سازمان های دولتی با هدف تراکنش های مالی آسان تر معرفی شد و اکنون به عنوان طلای دیجیتال و ملکه ارز ها شناخته می شود. با ما همراه باشید تا در کنار یکدیگر به «بررسی چارت بیت کوین در تریدینگ ویو» بپردازیم.

 

اهمیت بررسی چارت بیت کوین در تریدینگ ویو

همان طور که می دانید تریدنیگ ویو پلتفرمی است که ابزار های تحلیل مختلف و بی شماری را در اختیار معامله گران بازارهای مالی قرار می دهد. معامله گران متفاوت می توانند با استفاده از چارت بیت کوین در تریدینگ ویو از ابزار های متعدد برای تحلیل تکنیکال استفاده کنند.

دلایل اهمیت بررسی چارت BTC در تریدینگ ویو عبارتند از:

 • مشاهده بالاترین و پایین ترین قیمت بیت کوین؛
 • استفاده از ابزار های متعدد و رایگان برای تحلیل بیت کوین؛
 • امکان تحلیل و معامله همزمان ارز در یک پلتفرم حرفه ای؛
 • استفاده از اندیکاتور ها برای کمک به تحلیل آن و سیگنال دهی؛
 • امکان استفاده همزمان از اندیکاتور های مختلف؛
 • دارای قابلیت ذخیره استراتژی ها و استفاده از تحلیل های گذشته؛
 • قابلیت نمایش تایم فریم های مختلف به طور همزمان؛
 • استفاده از آلارم برای معاملات بیت کوین؛
 • امکان ساخت استراتژی های متفاوت؛
 • دارای تایم فریم های کوتاه مدت یک ثانیه ای.

 

بررسی چارت بیت کوین در تریدینگ ویو

با بررسی چارت بیت کوین در TradingView می توان تمام ریز نواسانات این ارز با ارزش را طی سال های متفاوت مشاهده کرد. در سال 2010 اولین نوسانات بیت کوین شروع شده و تا به امروز ادامه دارد. تریدینگ ویو از سال 2012 نوسانات نمودار بیت کوین را به معامله گران نشان می دهد. تریدر ها با استفاده از چارت گذشته ملکه ارز ها می توانند قیمت آینده آن را پیش بینی کنند. برای این کار با پیدا کردن پیوت ها، نقاط حمایت و مقاومت کلیدی، خطوط استاتیک و داینامیک، خط روند ها و حرکت کندل ها در یک کانال می توانند قیمت بیت کوین را در آینده حدس بزنند.

بررسی چارت بیت کوین در تریدینگ ویو
نمودار بیت کوین در تریدینگ ویو از سال 2012 تا به کنون نشان داده می شود.

 

انتخاب تایم فریم مناسب برای تحلیل

اگر تریدر ها بازه زمانی مناسبی را برای تجزیه/تحلیل نمودار ارزها پیدا کنند، می توانند نوسانات بازار را به طور دقیق پیش بینی کرده و مطابق با آن از نوسان ارز بیت کوین سود کسب نمایند. معامله گرانی که می خواهند بر روی BTC نوسان گیری انجام دهند، می توانند از تایم فریم های کوتاه مدت [بازه زمانی 1 الی 20 دقیقه] استفاده کنند. در حالی که معامله گران سوئینگ (روند کار) می توانند از تایم فریم های میان مدت [بازه زمانی 1 ساعته الی 1 روزه] برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین استفاده نمایند. دسته ای از معامله گران سوئینگ، تایم فریم های بلند مدت ماهانه و سالانه را چک می کنند؛ چرا که آن ها می خواهند معاملات خود را ماه ها باز بگذارند و دید سرمایه گذاری طولانی مدت دارند.

 

معرفی اندیکاتورهای کاربردی در تحلیل بیت کوین

اندیکاتور های متعددی برای تجزیه و تحلیل نمودار بیت کوین در تریدینگ ویو استفاده می شود؛ انتخاب نوع آن ها کاملا بستگی به استراتژی ها و سبک معاملاتی تریدر ها دارد. در این قسمت از مقاله می خواهیم با اندیکاتور های مهم و کاربردی بیت کوین آشنا شویم.

اندیکاتورهای کاربردی در تحلیل بیت کوین عبارتند از:

 • اندیکاتور فیبوناچی؛
 • ولوم پروفایل محدوده ثابت (Fixed range volume profile)؛
 • میانگین متحرک Moving Average (SMA)؛
 • مکدی (MACD)؛
 • شاخص قدرت نسبی RSI (Relative Strength Index)؛
 • باندهای بولینگر؛
 • دامیننس بیت کوین؛
 • نرخ هش بیت کوین.
اندیکاتور های نمودار بیت کوین در تریدینگ ویو
در تریدینگ ویو می توان اندیکاتور های متعدد را به چارت بیت کوین اضافه کرد.

 

بررسی روندهای صعودی و نزولی بیت کوین

معامله گران می توانند برای بررسی روند های نزولی و صعودی بیت کوین از اندیکاتور های QQE Signal، ADX، QE MOD، SSL Hybrid و Waddah Attar استفاده کنند. همچنین، با بررسی تایم فریم های طولانی مدت مانند 1 هفته ای، چند ماهه و یک روزه می توانند نقاطی که نمودار، کندل های مقاومتی را شکست داده و روند های صعودی را آغاز کرند را مشاهده نمایند. علاوه بر آن، تریدر ها می توانند در تریدینگ ویو سطوحی که چارت، کندل استیک های حمایتی را شکسته داده و به روند های نزولی تبدیل شدند را جستجو نمایند. در این صورت معامله گران با استفاده از پیوت های مهم هر ناحیه می توانند روند بیت کوین را برای آینده پیش بینی کنند.

 

شناسایی نقاط حمایتی و مقاومتی

با استفاده از نقاط عرضه و تقاضا می توان قیمت های مختلف را در چارت بیت کوین در تریدینگ ویو مشاهده کرد؛ به همین دلیل شناسایی نقاط حمایت و مقاومت نقش کلیدی را در تحلیل تکنیکال اصولی دارد. برای شناسایی این نواحی مهم در تریدینگ می توانید از اندیکاتور “Support and Resistance” استفاده کنید.

این اندیکاتور می تواند خطوط داینامیک و استاتیک را به صورت خودکار و دستی در نمودار بیت کوین مشخص کند. همچنین، با استفاده از آن می توان سطوح مهم Support and Resistance را در تایم فریم های متعدد با ضخامت و رنگ های متفاوت به نمایش گذاشت. همچنین، می توانید با استفاده از ابزار ساده و کاربردی “trend line” خطوط حمایت و مقاومت را در تایم فریم های متفاوت مشخص کنید.

 

پیش‌بینی قیمت بیت کوین با استفاده از تحلیل تکنیکال

یکی از مهم ترین تحلیل ها در بازار های مالی را می توان تحلیل تکنیکال دانست. تریدینگ ویو توانسته ابزار های مختلف، تایم فریم های متعدد، آلارم و هشدار، انواع اندیکاتور ها، خطوط متفاوت و مدل های کندلی فراوان را برای تحلیل تکنیکال بیت کوین ارائه دهد. معامله گران با استفاده از نقاط دارای نقدینگی زیاد، مناطق عرضه و تقاضا، سطوح خرید و فروش و حجم بالا می توانند تحلیل دقیق تری از قدیمی ترین ارز دیجیتال جهان بدست آورند. ابزار های تحلیلی مهم و رایگان TradingView برای کشف این نقاط را می توان خطوط ” lines” ، کانال ” channel “، اشکال هندسی ” shapes “، فیبوناچی ” Fibonacci “، امواج الیوت ” Eliot “، چرخه ها ” cycle “، ابزار های حجم و اندازه گیری ” measurement “، نشانه گر و شکل های متفاوت دانست.

نمودار بیت کوین در تریدینگ ویو
با استفاده از ترند لاین ها می توان نقاط حمایت و مقاومت را بر روی چارت بیت کوین در تریدینگ ویو نشان داد.

 

نکات مهم در تحلیل نمودار بیت کوین

برای تحلیل و معامله اصولی بیت کوین لازم است چند نکته کلیدی را به یاد بسپارید. نکات مهم تحلیل و معامله بیت کوین عبارتند از:

 • برای ترید و تحلیل بیت کوین حتما به اخبار منتشر شده مربوط به ارز های دیجیتال دقت کنید؛
 • بر روی استراتژی و سبک های معاملاتی خود پایبند باشید؛
 • مدیریت سرمایه و روانشناسی ترید را حتما بر روی معاملات بیت کوین لحاظ کنید؛
 • در ساعات معاملاتی خاص و سشن های دارای نقدینگی بالا ترید نمائید؛
 • برای معامله بیت کوین برنامه ریزی داشته باشید؛
 • برای ترید بیت کوین از لوریج (اهرم) بالا استفاده نکنید؛
 • حد سود، حد ضرر و مدیریت سرمایه را در معاملات بیت کوین رعایت کنید؛
 • به الگو های هشدار دهنده مانند الگوی سقف و کف دوقلو “ Double Top “، کندل های مارابوزو، سر و شانه، شکست خط روند و … توجه نمائید.

 

روانشناسی بازار و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

مدیریت احساسات، صبر و پایبندی به استراتژی موضوع بسیار مهمی است که بر روی تصمیم گیری های معامله گران بیت کوین تاثیر ویژه ای می گذارد. درک از روانشناسی ارز BTC برای موفقیت در معاملات آن لازم است. معامله گران می بایست برای موفقیت در ترید بیت کوین بر روی استراتژی های معاملاتی خود ثابت قدم باشند و حتما قوانین حد سود، حد ضرر و تریلینگ استاپ را در حین معامله رعایت کنند. همچنین، احساسات حاکم بر ارز بیت کوین را می توان با استفاده از اندیکاتور های ترس و طمع مشاهده کرد.

 

مدیریت ریسک و سرمایه در معاملات

نکات مدیریت ریسک و سرمایه در معاملات بیت کوین عبارتند از:

 • معامله گران هنگامی که معامله ای را با استفاده از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می گیرند، بایستی برای آن حد ضرر و حد سود قرار دهند؛
 • از اهرم معقول و متناسب با سرمایه ای که به ترید بیت کوین اختصاص داده شده، استفاده کنید؛
 • در معاملات از تریلینگ استاپ و ریسک فیری استفاده نمائید؛
 • تمام سرمایه خود را بر روی یک سفارش از بیت کوین قرار ندهید؛
 • با استفاده از برنامه معاملاتی، ترید های خود را برنامه ریزی کنید؛
 • از حجم معقول در هر پوزیشن استفاده نمائید.

 

استفاده از تحلیل فاندامنتال در کنار تحلیل تکنیکال

تریدر ها لازم است حتما قبل از ثبت سفارش بر روی بیت کوین، اخبار را بررسی کرده و مد نظر قرار دهند. تحلیل فاندامنتال برای ترید ها و سرمایه گذاری های بلند مدت بیت کوین بسیار کاربردی است. همچنین، معامله گران اسکالپینگ می توانند با استفاده از اخبار فاندامنتالی، روند قیمت ارز ها را به صورت لحظه ای پیش بینی نمایند. بدین صورت، قبل و هنگام انتشار اخبار، با درک از نتایج آن شروع به نوسان گیری می کنند.

معامله بیت کوین با تحلیل تکنیکال و فاندامنتال
معامله گران زیادی هنگام اخبار مهمی مانند نرخ بهره، ترید بر روی بیت کوین انجام می دهند.

 

جمع بندی

در این مقاله به موضوع « چارت بیت کوین در تریدینگ ویو» پرداختیم. بیت کوین اولین ارز دیجیتال موجود در جهان است و امروزه به عنوان یکی از ارزشمند ترین دارایی های دنیا شناخته می شود. اکثر معامله گران با استفاده از پلتفرم تریدینگ ویو تجزیه و تحلیل تکنیکال بیت کوین را انجام می دهند. TradingView با ارائه ابزار های تحلیل، اندیکاتور ها، تایم فریم های متفاوت و آلارم توانسته به یکی از معروف ترین سایت ها برای تحلیل پادشاه بازار کریپتو در جهان شناخته شود. شما همراهان گرامی بیت کوین را با استفاده از چه استراتژی ها و ابزار هایی تحلیل می کنید؟! از کدام ابزار های تریدینگ ویو برای تحلیل نمودار آن استفاده می کنید؟! خوشحال می شویم تجربیات خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

🟢 بیت کوین چیست؟!

بیت کوین یک ارز مجازی است که در بازار کریپتو کارنسی به عنوان ملکه ارز ها شناخته می شود؛ چرا که ارزش آن بین توکن های دیگر بالاتر است.

🟢 مهم ترین ابزار های تریدینگ ویو برای تحلیل تکنیکال بیت کوین چیست؟!

ابزار های تحلیلی مهم تریدینگ ویو را می توان خطوط ” lines” ، کانال ” channel “، اشکال هندسی ” shapes “، فیبوناچی ” Fibonacci “، امواج الیوت ” Eliot “، چرخه ها ” cycle “، ابزار های حجم و اندازه گیری ” measurement ” دانست.

🟢 اندیکاتور های معروف سیگنال دهی بیت کوین را نام ببرید؟!

اندیکاتور های سیگنال دهی بیت کوین عبارتند از:

 • اندیکاتور فیبوناچی؛
 • Fixed range volume profile؛
 • میانگین متحرک Moving Average (SMA)؛
 • مکدی (MACD)؛
 • شاخص قدرت نسبی RSI (Relative Strength Index)؛
 • باندهای بولینگر؛
 • انواع اندیکاتور میانگین های متحرک (MA).


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.