معایب بروکر icm | بررسی مشکلات آی سی ام بروکرز

بررسی مشکلات آی سی ام بروکرز

بدیهی است که امروزه به دلیل محبوبیت روز افزون بازار فارکس (FX)، روز به روز بروکرهای جدیدی در این عرصه شروع به فعالیت می کنند. از همین روی، علاوه بر آگاهی داشتن از مزایای یک کارگزاری، معامله گران باید معایب بروکر مورد نظر خود را نیز بشناسند. از آنجاکه «آی سی ام بروکرز» یکی از کارگزاری های شناخته شده در بازار فارکس است، در این مقاله می خواهیم معایب بروکر icm را با یکدیگر بررسی کرده و مشکلات آی سی ام بروکرز را به طور کامل برای شما عزیزان شرح دهیم.

نحوه ثبت نام و افتتاح حساب در بروکر آی سی ام بروکرز

معایب بروکر icm
بررسی مشکلات آی سی ام بروکرز

 

آی سی ام بروکرز (ICM brokers) یک کارگزاری فعال در بازار فارکس است که از سال 2007 شروع به فعالیت کرد. این بروکر خدمات مربوط به معامله گری-ترید در بازارهای آنلاین را به علاقه مندان عرضه می کند و 4 نوع حساب فعال در این بروکر وجود دارد. درست است که آی سی ام بروکرز از زبان فارسی در وب سایت رسمی خود پشتیبانی نمی کند، اما هم پشتیبان تلگرام چت فارسی دارد و هم خدمات خود را به معامله گران ایرانی عرضه می کند. با این حال، چرا برخی از کاربران در رابطه با مشکلاتی در این بروکر نظراتی را منتشر کرده اند؟ بروکر آی سی ام جزو بروکر هایی است که به کاربران ایرانی خدمات ارائه می دهند، اما این امر به معنای چشم پوشی از مشکلات آی سی ام بروکرز نیست. این بروکر در عین حال که خدمات خوبی ارائه می دهد، با چالش هایی نیز همراه است که شناخت معایب بروکر icm به شما کمک می کند بهترین تصمیم سرمایه گذاری را بگیرید.

 

صحت سنجی اعتبار ICM Brokers

شاید یکی از دلایلی که بسیاری از کاربران تصور می کنند آی سی ام بروکرز کلاهبرداری است را می توان نداشتن رگوله معتبر اروپایی دانست. این بروکر از رگوله FSASVG برخوردار می باشد که جزو رگوله های سطح متوسط است. درست است که بررسی رگوله یکی از موارد مهم در اعتبار سنجی یک بروکر محسوب می شود، اما نداشتن رگوله معتبر نیز صرفا به معنای کلاهبردار بودن یک بروکر نیست! آی سی ام بروکرز از رگوله معتبر اروپایی برخوردار نیست، اما از سابقه فعالیت طولانی مدتی برخوردار می باشد که در این سال ها هیچ تخلفی از این کارگزاری ثبت نشده است.

 

آیا کلاهبرداری آی سی ام بروکرز واقعیت دارد؟

حالا که معایب بروکر icm را با یکدیگر بررسی کردیم، نوبت آن فرا رسیده است که اعتبار این بروکر را نیز بسنجیم که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برخی از کاربران دنیای فارکس، بر این باور هستند که “آی سی ام بروکرز کلاه برداری است!” اما آیا واقعا این بروکر یک بروکر تقلبی است؟ در این باره باید بگوییم که خیر، درست است که آی سی ام بروکرز از نواقص و ایراداتی برخوردار است، اما تا به حال تخلفی درباره این بروکر ثبت نشده است. آی سی ام بروکر یکی از قدیمی ترین بروکرهای فعال در بازار است که خدمات خود را به کاربران ایرانی نیز ارائه می دهد. با تمامی معایبی که در این بروکر وجود دارد، اما تا به امروز کلاهبرداری از این کارگزاری مشاهده نشده است.

معایب بروکر icm کدامند؟
بررسی مشکلات آی سی ام بروکرز

 

ایرادات  و معایب بروکر icm

پیش از شروع بررسی معایب بروکر icm، ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که این بروکر از وب سایت فارسی زبان برخوردار نیست و از زبان فارسی نیز پشتیبانی نمی کند! در صورتی که بسیاری از بروکرها این آپشن را برای معامله گران ایرانی در نظر گرفته اند. در ادامه برخی از مهم ترین مشکلات بروکر icm را فهرست بندی کرده و هر کدام را توضیح داده ایم:

 • ارائه پلتفرم های معاملاتی محدود؛
 • واریز دیرهنگام؛
 • دریافت حداقل واریزی بالا؛
 • عدم پشتیبانی از روش های واریز و برداشت متنوع؛
 • نداشتن رگوله معتبر اروپایی [دارای رگوله FSASVG]؛
 • عدم ارائه وب سایت فارسی؛
 • عدم ارائه تمامی حساب های معاملاتی به کاربران ایرانی؛
 • ظاهر قدیمی و نه چندان جذاب سایت؛
 • هیچ بونوس/جایزه ای برای ترغیب کاربران در این بروکر در نظر گرفته نشده است.

 

1. ارائه پلتفرم های معاملاتی محدود:

با آنکه سال های طولانی ای است که از فعالیت آی سی ام بروکرز می گذرد [آغاز فعالیت این بروکر از سال 2007 می باشد] این کارگزاری همچنان پلتفرم معاملاتی جدید را اضافه نکرده است. درواقع آی سی ام بروکرز تنها از پلتفرم معاملاتی متاتریدر4/MT4 پشتیبانی می کند. درست است که متاتریدر4 یکی از بهترین ها در زمینه خود به شمار می رود، اما با این حال پلتفرم های جدیدتری مانند متاتریدر 5/MT5، سی تریدر (cTrader) و … نیز وجود دارند که سایر بروکر ها از مزایای ویژه این پلتفرم ها نهایت استفاده را می برند.

 

2. واریز دیرهنگام و پاسخگویی نامناسب در این زمینه:

بسیاری از کاربرانی که در آی سی ام بروکرز حساب معاملاتی دارند، یکی از بزرگ ترین مشکلات آی سی ام بروکرز را «واریز دیرهنگام» اعلام کرده اند. البته این مشکل برای تمامی معامله گران وجود نداشته است، اما تعداد زیادی از نظرات کاربران آی سی ام بروکز می گوید که این بروکر در قسمت واریز، دچار ضعف هایی است؛ حتی برخی از کاربران به این نکته اشاره کرده اند که تا 1 ماه منتظر واریزی خود بوده اند!

 

3. دریافت حداقل واریزی بالا:

حداقل واریزی برای افتتاح حساب یکی از مهم ترین مواردی است که هر معامله گر پیش از ورود به یک بروکر، در نظر می گیرد. متأسفانه بروکر آی سی ام بروکرز، حداقل 150 $ واریزی برای افتتاح حساب در این بروکر را دریافت می کند که نسبت به سایر بروکر ها، مبلغ نسبتا بالایی در نظر گرفته می شود. برای مثال، آلپاری یکی از بروکرهای قدر در بازار است که حداقل واریزی آن برای افتتاح حساب معاملاتی مبلغ 1$ است.

 

4. عدم پشتیبانی از روش های واریز و برداشت متنوع:

یکی دیگر از مشکلات بروکر icm بیشتر از بقیه موارد به چشم می آید، محدودیت در استفاده از روش های متنوع پرداختی است. این مسئله برای معامله گران بسیار مهم است، اما این کارگزاری تنها از روش پرداختی با تتر (USDT) و تاپ چنج (TC Pay) پشتیبانی می کند. این در صورتی است که امروزه بروکر ها به قدری پیشرفته شده اند که از روش های واریز-برداشت ریالی و بانک های محلی نیز پشتیبانی می کنند.

مشکلات بروکر icm
معایب بروکر icm

 

جمع بندی نهایی

هر کارگزاری فارکس از تعدادی مزایا و معایب برخوردار است که آی سی ام بروکرز نیز از این قاعده مستثنی نیست… در این مقاله مشکلات بروکر icm را با یکدیگر بررسی کردیم تا متوجه شویم “آیا آی سی ام بروکرز برای افتتاح حساب معاملاتی مناسب است؟” در این باره باید بگوییم که نمی توان از سابقه فعالیت طولانی مدت آی سی ام بروکرز و تجربه آن در بازارهای مالی چشم پوشی کرد. این بروکر برای سالیان سال خدمات خوبی را در زمینه ترید به علاقه مندان هدیه داده است. با این حال، بروکر های دیگری نیز وجود دارند که خدمات ترید را در سطح بالاتری ارائه می دهند. برای مثال، بروکر آلپاری (alpari) را می توان یکی از بهترین گزینه ها برای معامله در بازار های مالی آنلاین دانست.

سوالات متداول

🔷 معایب بروکر icm چیست؟

عدم پشتیبانی از زبان و چت فارسی، ارائه پلتفرم متاتریدر 4 به عنوان تنها پلتفرم معاملاتی بروکر، نداشتن رگوله معتبر اروپایی، مشکلاتی در واریز/برداشت را می توان برخی از بزرگ ترین ضعف های آی سی ام بروکرز دانست.

🔷 آیا آی سی ام بروکرز کلاهبرداری است؟

خیر، آی سی ام بروکرز یکی از کارگزاری های قدیمی فارکس است که از سال 2007 تا به امروز خدمات خوبی را در اختیار معامله گران خود قرار داده است.

🔷 آیا آی سی ام بروکرز از رگوله معتبر برخوردار است؟

خیر، آی سی ام بروکرز از رگوله معتبر اروپایی برخوردار نیست.


نظرات (2)
 1. باسلام. به نظر بنده عدم ارائه وب سایت فارسی، دسترسی به اطلاعات و خدمات ICM Brokers را برای ایرانیان دشوار می کند

  • درسته اما میتوانید برای رفع مشکلات از پشتیبانی تلگرام چت فارسی ICM بروکرز استفاده کنید.

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.