بررسی نماد داوجونز (Dow Jones) در بروکر ویندزور

نماد داوجونز در ویندزور
داوجونز در Windsor

 

معرفی نماد داوجونز در ویندزور

همه تریدر هایی که در بازار فارکس فعالیت می کنند علاقه شدیدی به معامله کردن برروی نماد ها و یا شاخص های پر مخاطب دارند؛ چرا که از دیدگاه تحلیل گران حجم نقدینگی در این شاخص ها زیاد است و اگر استراتژی مناسبی وجود داشته باشد، می توان سود های کلانی را از این بازار کسب کرد. داوجونز یکی از شاخص های پر مخاطب در بازار “FOREX” محسوب می شود.

داوجونز در برگیرنده 30 شرکت بزرگ آمریکایی مانند اپل، مایکروسافت، کوکاکولا و… است. شاخص داوجونز را با نماد “Dow Jones Index” در بازار فارکس نشان می دهند. در بروکر ویندزور این شاخص را با نماد “US Dow Jones” و در پلتفرم معاملاتی متا تریدر 4 با “US30Cash” نشان می دهند.

 

تحلیل و بررسی نماد داوجونز در ویندزور

حمل و نقل داوجونز “Dow Jones Transportation Average” به عنوان اولین شاخص بازار آمریکا است و نماد داوجونز “Dow Jones Index” به عنوان دومین شاخص بورس ایالات متحده آمریکا می باشد. این شاخص نه تنها به عنوان مطرح ترین نماد بازار مالی ایالت متحده آمریکا محسوب می شود، بلکه در بازار جهانی فارکس هم نقش اساسی بازی می کند.

داوجونز اولین بار فعالیت خود را با 12 کمپانی مطرح آمریکایی در سال 1896 آغاز کرد و هم اکنون 30 شرکت معتبر که در تصویر زیر مشاهده می کنید، زیر مجموعه این شاخص مطرح جهانی هستند که در زمینه حمل و نقل، بهداشت، سوخت، نفت و… فعالیت دارند.

داوجونز در Windsor
30 شرکت برتر نماد داوجونز

 

از آنجایی که نماد داوجونز طرفداران بسیار زیادی دارد هنگام انجام معاملات باید به موارد زیر در حساب های معاملاتی پرایم (Prime) و زیرو (Zero) دقت کنید:

  1. اسپرد داوجونز؛
  2. کمیسیون داوجونز؛
  3. سواپ داوجونز در بروکر ویندزور.

 

عوامل موثر بر قیمت شاخص داوجونز در Windsor

هر کدام از این 30 شرکت دارای ارزش در شاخص داوجونز هستند که اگر شرکتی درصد بالایی از ارزش سهام خود را از دست بدهد از مجموعه شاخص داوجونز حذف می شود.

این شاخص یکی از مطرح ترین نماد های ایالت های متحده آمریکا می باشد و رخ داده های اقتصادی و سیاسی این کشور برروی نماد داوجونز در ویندزور تاثیر می گذارد. برخی از مواردی که برروی شاخص داوجونز اثر می گذارند شامل:

  1. جنگ های تجاری یکی از موثرین عوامل بر شاخص داوجونز می باشد؛
  2. تحول در شرایط اقتصادی آمریکا؛
  3. سیاست های مالی فدرال رزرو آمریکا؛
  4. کاهش و افزایش قیمت کالا ها؛
  5. نرخ ارز های خارجی ؛
  6. گزارش میزان در آمد.

 

مشخصات نماد شاخص داوجونز در ویندزور

بروکر ویندزور “Windsor” به عنوان یکی از قدیمی ترین و خوش نام ترین بروکر های بازار مالی فارکس می باشد که دارای نماد داوجونز”US30″ می باشد. ویندزور این شاخص را در دسته قرار داده های “CFD” قرار داده است. از این رو به راحتی می توانید در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 خود این نماد را که با علامت اختصاریی “US30Cash” یا “DJI” پیدا کنید. ارزش این شاخص بر حسب دلار آمریکا تعیین می شود و در فیوچرز می توان آن را معامله کرد.

جالب است بدانید کانترکت سایز شاخص داوجونز در بروکر ویندزور برابر با 10 می باشد و کمترین حجم برای معامله روی این نماد 0.01 لات و بیشترین 20 لات است.

 

استراتژی های معاملاتی مناسب برای نماد داوجونز در ویندزور

چگونه می توانیم بهترین استراتژی برای شاخص داوجونز را پیدا کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم از آنجایی که شاخص داوجونز یکی از پر مخاطب ترین نماد های بازار فارکس است که روزانه تریدر های زیادی روی آن معامله می کند، به دلیل وجود تراکم و ارزش 30 شرکت برتر جهانی غالباً روند این بازار مثبت و صعودی می باشد.

حجم نقدیگی، نوسانات زیاد و… همگی عواملی هستند که معامله گران را به سمت این نماد پر سود سوق می دهند. اما افرادی در این بازار موفق می شوند که تحلیل تکنیکال مسلط باشند و به تحلیل فاندامنتال توجه کنند، هرچند که این بازار به دلیل حجم زیاد خیلی هم قابل پیش بینی و تحلیل نیست اما معامله گرانی که چند سال برروی این نماد فعالیت دارند به راحتی آینده بازار را پیش بینی می کنند.

با وجود آن که ایران به واسطه آمریکا تحریم شده است ولی خوشبختانه این امکان را برای معامله گران فراهم است که برروی نماد داوجونز معاملات خود را انجام دهند. بنابراین، یک استراتژی باید دارای بک تست، فوروارد تست و… باشد و توسط شخصی ارائه شود که سال های زیادی است که برروی این نماد پر نوسان معامله می کند.

داوجونز در Windsor
برررسی و تحلیل نماد داوجونز در ویندزور

 

کمیسیون معاملات نماد داوجونز در بروکر ویندزور

بروکر ویندزور دارای حساب های معاملاتی پرایم (Prime)، زیرو (Zero) و حساب ویژه زیرو (VIP Zero) است. همانند سایر کارگزاری های دیگر ویندزور برای ارائه خدمات به معامله گران مبلغی را تحت عنوان کارمزد از تریدرها دریافت می کند. هنگامی که تریدر ها یک سفارش جدید ایجاد می کنند بروکر ویندزور از آن ها کمیسون می گیرد. در حساب معاملاتی زیرو با پرداخت $8 در هر لات معامله می توانید سفارش جدید ثبت کنید.

 

اسپرد نماد داوجونز در ویندزور

بروکر ها با استفاده از شیوه های مختلفی کارمزد از معامله گران دریافت می کنند، یکی از این راه ها دریافت اسپرد از معامله گران است. در هر دو حساب زیرو و پرایم بروکر ویندزور میزان اسپرد حداقل از 1.6 پیپ به صورت شناور آغاز می شد.

ناگفته نماد که بروکر ویندزور از کاربران سواپ نیز دریافت می کند؛ هزینه ای که بروکر ویندزور در یک شبانه روز از معامله گران هنگام خرید دریافت می کند 1.90 می باشد و در مقابل سواپ فروش برابر با 5.78- است. اگر بیشتر از یک روز معامله خود را باز نگه داریم در 2.5 ضرب می شود.

 

جمع بندی

طبق بررسی های انجام شده تعداد کمی از بروکر هایی که در بازار فارکس فعالیت می کنند، دارای نماد داوجونز هستند. بروکر ویندزور به عنوان یک کار گزاری قدیمی و خوشنام در بازار فارکس محسوب می شود که دارای نماد داوجونز است.

نماد داوجونز در ویندزور را می توان با علامت اختصاری اختصاریی “US30Cash” یا “DJI” در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 پیدا کرد. آیا شما هم به عنوان یک تریدر برروی این نماد معامله می کنید؟ استراتژی معاملاتی شما برروی نماد داوجونز تا چه میزان سود آوری دارد؟ منتظر پیام های خواندنی شما هستیم.

سوالات متداول

🟢 نماد داوجونز در ویندزور چیست؟

معامله گران می توانند نماد داوجنز را با علامت “US30Cash” و “DJI” در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 پیدا کنند.

🟢 اسپرد نماد داوجونز در ویندزور چقدر می باشد؟

در حساب زیرو و پرایم میزان اسپرد حداقل از 1.6 پیپ به صورت شناور می باشد.

🟢 کمیسیون نماد داوجونز در ویندزور چقدر می باشد؟

کمیسیون در حساب معاملاتی زیرو $8 در هر لات معامله است.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.