کلاهبرداری بروکر ارانته واقعیت دارد؟ اعتبار سنجی Errante

کلاهبرداری بروکر ارانته واقعیت دارد؟ اعتبار سنجی Errante
کلاهبرداری بروکر ارانته واقعیت دارد؟! بررسی رگوله و اعتبار بروکر ارانته

 

بررسی رگوله بروکر ارانته

بروکر ارانته/ Errante یک کارگزاری مالی است که به صورت مستقل و بدون وابستگی به شرکتی دیگر فعالیت می ‌کند. آن ها به عنوان یک “ECN STP” (شبکه ارتباطات الکترونیک + پردازش مستقیم کامل) شناخته می‌ شوند و دارای لایسنس‌ های مورد نیاز برای اجرای معاملات در بازار های مالی بین ‌المللی مانند طلا، نفت، سهام، ارز و کریپتو هستند.

ارانته دارای رگوله “CySec” برای اروپا و رگوله “FSA” سیشل برای سایر کشور ها است. این نهاد ها نظارت و کنترل بر عملکرد و فعالیت ‌های «Errante» را بر عهده دارند و در تلاش اند تا اطمینان حاصل کنند که این بروکر مطابق با قوانین و مقررات مالی فعالیت کرده و منافع مشتریان را حفظ می‌کند.

با توجه به لایسنس هایی که ارانته در اختیار دارد و فعالیت تحت نظارت رگولاتوری های معتبر، می توان نتیجه گرفت که این بروکر از رویه ها و استاندارد هایی پیروی می کند که به منظور حفظ شفافیت، امنیت و حمایت از مشتریان طراحی شده است.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بررسی ” کلاهبرداری بروکر ارانته” و میزان اعتبار آن با توجه به رگوله ها، نظرات کاربران و… بپردازیم.

 

آیا بروکر ارانته معتبر است؟

با توجه به این که این بروکر دارای رگوله های CySec و FSA است می توان نتیجه گرفت که این بروکر مطابق با الزامات و استاندارد های مربوط به این دو نهاد فعالیت می کند.

CySec یک سازمان نظارتی مستقل است که در قبرس وظایف نظارت بر بازار های مالی این کشور را بر عهده دارد. هدف اصلی این رگوله حفظ منافع مشتریان، شفافیت و استاندارد های بالا در صنعت مالی است. از سوی دیگر، FSA سیشل یک سازمان نظارتی است که در جمهوری سیشل وظایف نظارت بر فعالیت‌ های مالی و بانکی را بر عهده دارد. این رگوله نیز با هدف ایجاد توسعه پایدار و امنیت در بازار های مالی و بانکی فعالیت می‌ کند.

ارانته نیازمندی ‌های قانونی و مقررات مالی این کشور ها را رعایت می‌ کند و تحت نظارت این رگوله ‌ها فعالیت خود را با شفافیت و استاندارد های بالا انجام می دهد.

 

آیا کلاهبرداری ارانته صحت دارد؟

همان طور که گفتیم کارگزاری Errante، به عنوان یک کارگزاری مستقل ECN STP شناخته می ‌شود. این کارگزاری فول لایسنس و دارای مجوز اجرای معاملات در بازار های مالی بین ‌المللی است.

ارانته تحت نظارت رگولاتور های CySec برای اروپا و FSA سیشل برای بقیه کشور های دنیا فعالیت می‌کند. همچنین، در سال 2023 جایزه شفاف ‌ترین بروکر سال را از سوی “UF AWARDS Global” دریافت کرده است. این جایزه به دلیل شفافیت کامل بروکر در ارائه خدمات به مشتریان، برنامه همکاری با معرفان، واریز و برداشت سریع و خدمات چارت به این بروکر اهدا شده است.

نظرات کاربران نیز درباره کارگزاری Errante بسیار متنوع است. برخی از کاربران این کارگزاری را به خاطر پشتیبانی عالی، پلتفرم‌ های متعددی که ارائه می‌ دهد، هزینه‌ های منصفانه و… تحسین کرده ‌اند. آن ها از شفافیت کارگزاری نیز تحت تأثیر بوده و از خدمات آن راضی هستند.

با این حال، برخی از کاربران نیز نظرات منفی دارند و ادعا می‌کنند که کارگزاری ارانته در برخی موارد مشکلاتی را تجربه کرده ‌اند. این مشکلات شامل کسر مبالغ از درخواست ‌های برداشت و عدم اطلاع‌ رسانی مناسب درباره کسر کردن این مبالغ بوده است.

به طور کلی، تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر کلاهبرداری بروکر ارانته گزارش نشده است. هرچند، برای انتخاب یک بروکر برای معاملات مالی، توصیه می‌ شود تحقیقات خود را انجام داده و نظرات و تجارب کاربران را در نظر بگیرید.

 

نظرات معامله گران درباره بروکر Errante

نظر کاربران درباره کارگزاری ارانته به شرح زیر است:

  1. “کارگزار منظم بسیار خوبی است، پشتیبانی عالی، برداشت‌ ها به سرعت انجام می ‌شود. مجوز کامل برای پلتفرم‌ های Metatrader 4-5 و پلتفرم محبوب Ctrader. انتشارات و هزینه ‌های معاملاتی منصفانه.”
  2. ” حدود یک سال پیش فعالیت خود را در کارگزاری ارانته آغاز کردم؛ به شخصه نمی‌ توانستم مکانی بهتر برای معامله کردن پیدا کنم… آن ها کارآمد هستند، به جزییات توجه می‌ کنند و مشکلات را به سرعت حل می‌ کنند. اینجا، شما پنج ستاره از من دریافت می‌ کنید، دوستان.”
  3. “من از این کارگزار بیش از یک سال است که استفاده می ‌کنم. همه چیز خوب است. در مقایسه با کارگزاری های مختلف بسیار شفاف ‌اند.”
  4. “کارگزار بسیار بدی است. لطفاً از آن دوری کنید. درخواست برداشت 100$ دادم و من انتظار داشتم 470 رینگیت دریافت کنم، اما به جای آن فقط 404 رینگیت دریافت کردم. آن ها گفتند که به دلیل فعالیت معاملات کم، مبلغی را از من کسر کرده ‌اند. آن ها باید این 3٪ کسر شده را هنگام درخواست برداشت مشخص کنند، اما هیچ اشاره‌ ای در طول فرآیند صورت نگرفت… قوانین پنهان هستند و شما آن ها را متوجه نمی ‌شوید، که باعث می ‌شود خطا هایی را بر شما قرار دهند. علاوه بر این، 3٪ از 100$ … باید بیش تر از 404 رینگیت باشد… بسیاری از کسورات پنهان… لطفاً از این کارگزار دوری کنید، انتشارات بسیار گسترده و فرآیند برداشت آهسته… بیش از 12 ساعت. من مطمئنم که این کارگزار بیش از 2 سال دیگر دوام نمی آورد.”
  5. “تاکنون، تجربه‌ی مثبت و قابل اعتمادی با کارگزاری ارانته داشته ‌ام. اخیراً با آن ها معامله می ‌کنم، اما تاریخچه‌ معاملاتی زیادی در بیش تر جفت ‌های ارزی دارم. درباره‌ معامله‌ ها می ‌توانم بگویم که آن ها دقیقا طبق توافقات با مشتری عمل می‌ کنند و موقعیت‌ های باز و بسته شده دقیق هستند. تاکنون همه چیز به خوبی پیش رفته و این کارگزار قابل اعتماد است.”

با توجه به نظرات کاربران، بیش ترین تعداد نظرات درباره کارگزاری ارانته مثبت بوده است. کاربران از پشتیبانی عالی، سرعت بالا در برداشت و مجوز کامل برای پلتفرم‌ های Metatrader 4-5 و Ctrader استقبال کرده ‌اند. همچنین، شفافیت و دقت در اجرای معاملات نیز مورد توجه قرار گرفته است.

با این حال، نظرات منفی هم وجود دارد که به مشکلاتی مانند فرآیند برداشت آهسته و احتمال وجود قوانین پنهان و… اشاره می ‌کنند. اما به طور کلی با توجه به رگوله های معتبر، جوایز دریافتی، نظرات کاربران و عدم وجود گزارش در خصوص کلاهبرداری بروکر Errante می توان به آن ها اعتماد کرد.

 

نتیجه‌گیری

با توجه به نظرات کاربران، کارگزاری ارانته با نظرات مثبت بیشتری مواجه است. اما همچنین برخی نظرات منفی نیز وجود دارد که به مشکلاتی مانند انتشارات گسترده، فرآیند برداشت آهسته و احتمال وجود قوانین پنهان اشاره می‌کنند. در نهایت، تصمیم نهایی در انتخاب کارگزاری بر عهده شماست و توصیه می‌شود قبل از هر تصمیمی، تحقیقات و مطالعه بیشتری درباره کارگزار مورد نظر انجام دهید.

سوالات متداول

🟣 آیا بروکر ارانته مجوز و رگوله لازم را دارد؟

بله، ارانته برنده جایزه شفاف ‌ترین بروکر سال 2023 است، این نشان می ‌دهد که آن ها از نظر رگوله و مجوز ها شفاف عمل کرده ‌اند.

🟣 جایزه UF AWARDS Global به چه بروکر هایی تعلق می گیرد؟!

این جایزه به بروکری تعلق می‌گیرد که از همه نظر از جمله :

⬅️خدمات به مشتریان

⬅️برنامه همکاری با معرفان

⬅️واریز و برداشت

⬅️خدمات چارت

کاملاً شفاف عمل کرده است.

🟣 آیا بروکر ارانته در برنامه همکاری با معرفان شفافیت دارد؟!

بله، بروکر ارانته برنده جایزه شفاف ‌ترین بروکر سال 2023 است که نشان می ‌دهد در برنامه همکاری با معرفان نیز شفافیت را رعایت می‌کند.


نظرات (2)
  1. باتشکر از مطلب کامل و خوبتون. خیالمونو راحت کردید

    • با توجه به اطلاعات موجود، بروکر ارانته یک بروکر معتبر است. این بروکر، دارای دو رگولاتوری معتبر است، یکی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) و دیگری از سازمان خدمات مالی (FSA) سیشل.

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.