بررسی کلاهبرداری بروکر fbs | آیا FBS Broker معتبر است؟

FBS
fbs یک بروکر بریتانیایی است که کار خود را از سال 2009 آغاز کرد و 15 سال قدمت دارد.

 

در دنیای فارکس احتمالا نام بروکرهای زیادی را شنیده یا دیده اید. هرکدام از این کارگزاری ها ویژگی های متفاوتی ارائه داده و به شکل های متعددی برای جذب مشتری تلاش می کنند. یکی از این بروکرها FBS است که تردید هایی پیرامون اعتبار آن وجود دارد. در این مقاله، موضوع کلاهبرداری بروکر fbs را بررسی و تلاش می کنیم تا به پاسخ قطعی برای آن دست یابیم.

 

معرفی FBS Broker

بروکر FBS خود را به عنوان یک برند بین المللی معرفی می کند که در اتحادیه اروپا توسط شرکت Tradestone Limited راه اندازی شده است. بر اساس داده های رسمی وب سایت FBS، این پلتفرم از سال 2009 شروع به کار کرده و اکنون به بیش از 17 میلیون مشتری سرویس می دهد. در ادامه، برخی از آمار و ارقام ارائه شده توسط این بروکر را بررسی می کنیم:

  • روزانه حدود 7000 حساب جدید افتتاح می شود؛
  • هر درخواست از پشتیبانی در کمتر از 30 ثانیه به پاسخ می رسد؛
  • 48 درصد از مشتریان، سود حاصل از FBS را منبع اصلی درآمد خود می دانند؛
  • هر 20 ثانیه، کاربران درخواست برداشت سود جدیدی ثبت می کنند.

همچنین، این کارگزاری در 5 روز هفته به طور 24 ساعته به مشتریان خود پشتیبانی می دهد.

 

بررسی مجوزها و رگولاتوری بروکر fbs

بروکر FBS ادعا دارد که سازمان بورس قبرس (CySEC) این کارگزاری را تحت عنوان شرکت Tradestone Ltd. تایید کرده و به آن مجوز فعالیت با شماره 331/17 داده است. CySEC نهاد قانون گذاری مالی قبرس است که به دنبال عضویت این کشور در اتحادیه اروپا، مجوزهای این سازمان از قوانین MiFID اروپا پیروی می کنند.

با جستجویی در وب سایت رسمی سازمان مذکور، دریافتیم که ادعای این بروکر درست است و نام شرکت Tradestone در وب سایت CySEC.gov.cy دیده می شود. همچنین، شماره مجوز اعلام شده توسط FBS نیز با شماره موجود در داده های سایت CySEC مطابقت دارد. بر اساس اطلاعات در دسترس، این مجوز در تاریخ 26 سپتامبر 2017 به ثبت رسیده است.

با این حال، بخش بلاگ FBS در مقاله ای در سال 2023 اشاره کرده است که از نهادهای قانون گذاری مالی کشورهای بلیز، استرالیا و آفریقا نیز مجوز دریافت کرده، اما هیچ شماره مجوزی از آن ها ارائه نداده است.

 

بررسی مجوزهای FBS در کشورهای مختلف

بر اساس اطلاعات در دسترس و تحقیقات انجام شده، بروکر FBS در بلیز، آفریقا، استرالیا و قبرس موفق به کسب مجوز شده است و شما می توانید شماره مجوز آن در CySEC قبرس را مشاهده و بررسی کنید. با وجود این موضوع، شماره مجوز و مشخصات دقیقی از تایید این کارگزاری در بقیه کشورهای مورد اشاره در دسترس نیست.

اگر به دنبال مشاهده مجوز FBS در وب سایت نهاد نظارت مالی قبرس هستید، می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

[https://www.cysec.gov.cy/en-GB/entities/investment-firms/cypriot/44549/]

 

بررسی نظرات کاربران در مورد بروکر FBS

نظر کاربران
بررسی نظرات کاربران در مورد کارگزاری فارکس FBS

 

در تشخیص میزان اعتبار و قابل اطمینان بودن یک بروکر، نظرات و تجربیات کاربران در استفاده از آن ها اهمیت زیادی دارد. معمولا زمانی که کاربران زیادی از عملکرد یک پلتفرم شکایت دارند می توان نتیجه گرفت که پلتفرم موردنظر قابل اطمینان نیست و باید از آن اجتناب کرد؛ عکس این موضوع نیز برقرار است.

اگر به نظرات و دیدگاه های معامله گران نسبت به این بروکر نگاهی داشته باشید، مورد خاصی با موضوع کلاهبرداری بروکر fbs مشاهده نمی کنید. همچنین، این کارگزاری از 13 نظر دریافتی از ایرانیان امتیاز 3.9 از 5 را کسب کرده که عدد قابل قبولی محسوب می شود. علاوه بر آن، وب سایت معتبر Trustpilot با ثبت 557 نظر از کاربران، امتیاز 3.7 را به FBS داده است.

در حقیقت بیشتر شکایات مشتریان مرتبط با عدم سرویس دهی مستقیم و بی دردسر این کارگزاری به ایرانیان است. ظاهرا در گذشته کاربران کشور ما امکان استفاده از fbs را داشته اند اما در حال حاضر این بروکر از ارائه خدمات به معامله گران ایرانی خودداری می کند.

همچنین، دامنه اصلی وب سایت این بروکر یعنی [fbs.com] برای کاربران ساکن ایران تحریم شده و نمی توان بدون استفاده از VPN به آن دسترسی یافت.

 

مقایسه پلتفرم های FBS با رقبای معتبر

پس از بررسی بروکر FBS از جنبه های گوناگونی همچون عملکرد کلی، اعتبار، تجربه کاربران و …، حالا زمان مقایسه با بقیه کارگزاری ها و رقبای قابل اطمینان می رسد. با کمک این مقایسه می توانید بهترین مورد را با توجه به شرایط و ترجیحات خود برگزینید. در ادامه FBS را در کنار چندی از برترین بروکر ها برای ایرانیان مقایسه می کنیم:

نام بروکر تاریخ تاسیس (سال) حداکثر لوریج حداقل واریزی سرویس دهی به ایران
FBS 2009 1:3000 $1 ندارد
Alpari 1998 1:3000 20 دلار دارد
Amarkets 2007 1:3000 $100 دارد
LiteForex 2005 1:1000 50 دلار دارد

 

آیا بروکر fbs قابل اطمینان است؟

شاید مهم ترین پرسش پیرامون موضوع کلاهبرداری بروکر fbs و حتی در هنگام انتخاب یک کارگزاری همین باشد. اعتبار FBS به عنوان یک کارگزاری اهمیت بالایی دارد چرا که مشتریان سرمایه خود را به آنها می سپارند.

با وجود تحقیقات انجام شده و بررسی نظرات کاربران، نمی توان به سادگی اعتبار FBS Broker را رد کرد؛ به طور کلی معامله گران شکایتی از مشکلات مرتبط با آن نداشته و این کارگزاری در سازمان CySEC نیز موفق به کسب مجوز شده است. با این حال، FBS به کاربران ایرانی خدمات نمی دهد.

 

جمع بندی

در این مقاله به بررسی احتمال کلاهبرداری بروکر fbs و تجربیات کاربران در استفاده از آن پرداختیم. همانطور که خواندید، هیچ دلیل محکم و قاطعی برای معتبر نبودن این کارگزاری وجود ندارد و نمی توان آن را کلاهبردار دانست. هرچند، بهتر است به سراغ سایر بروکرها بروید چرا که FBS به ایرانیان سرویس نمی دهد. حتی اگر بتوانید محدودیت های آن را به شکل های مختلف دور بزنید، احتمال مسدودی حساب شما وجود خواهد داشت. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

سوالات متداول

🟢 آیا بروکر FBS کلاهبرداری است؟

خیر؛ هیچ مدرک قاطعی برای کلاهبرداری بودن این کارگزاری وجود ندارد.

🟢 آیا FBS از نهادهای قانون گذاری مجوز فعالیت دارد؟

کارگزاری FBS از نهاد قانون گذاری مالی قبرس تحت عنوان CySEC مجوز کسب کرده است.

🟢 آیا می توانم از بروکر FBS برای معامله استفاده کنم؟

خیر؛ این کارگزاری از ارائه سرویس به ایرانیان خودداری می کند.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.