🔥 استراتژی فارکس نیکولا دلیک (FML) برای سوددهی 🔥

در دنیای شگفت انگیز فارکس، میلیون ها استراتژی معاملاتی وجود دارد که توسط معامله گران حرفه ای تولید و منتشر می شوند. برخی از این استراتژی ها بسیار شناخته شده اند و برخی دیگر را بسیاری از تریدر ها حتی نام آنها را هم نشنیده اند! استراتژی فارکس نیکولا دلیک (Nicola Delic)، یکی از طرح های معاملاتی کمتر شناخته شده است. این برنامه معاملاتی برای اولین بار توسط نیکولا دلیک [ تاجر و محقق بازار فارکس] تولید و منتشر شد. اگر قصد دارید تا با استراتژی FML بیشتر آشنا شوید، با ما تا پایان این مقاله همراه شوید.

استراتژی فارکس نیکولا دلیک
استراتژی فارکس نیکولا دلیک یک برنامه معاملاتی مشهور است که با استفاده از الگوها، نمودارهای قیمتی، اندیکاتورهای حجم، تمرکز بر امواج الیوت و … سود معاملات را افزایش می دهد.

 

معرفی نیکولا دلیک و استراتژی FML

نیکولا دلیک یکی از تریدرهای محبوب و حرفه ای فارکس است که در سال 1991 و در کشور صربستان متولد شد. وی به دلیل علاقه شدیدی که به بازارهای مالی داشت، در رشته مدیریت مالی پیشرفت های بزرگی را تجربه کرد؛ در حال حاضر نیز یکی از بزرگ ترین مدرس های فارکس محسوب می شود که بسیاری از تریدرها از استراتژی منحصر به فرد آن بهره وری می کنند. نیکولا دلیک ساکن اروپا است و مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه آکسفورد دریافت کرده است. وی استراتژی های معاملاتی بسیاری را در اختیار سرمایه گذاران بازارهای مالی گذاشت، اما استراتژی FML یکی از شناخته شده ترین برنامه های معاملاتی نیکولا دلیک می باشد.

 

ارکان کلیدی استراتژی FML

در استراتژی فارکس نیکولا دلیک، با استفاده از ابزارهای حرفه ای، الگوهای معاملاتی خاص، شاخص های فنی، تحلیل تکنیکال و … سیگنال های ورود و خروج از بازار شناسایی می شوند. این نوع ترید، بیشتر بر امواج الیوت [Elliott Waves] و اندیکاتورهای میانگین متحرک متمرکز است. به عنوان یک تریدر، نیکولا دلیک بر تحلیل بازار، شناسایی روندها/الگوهای قیمتی، مدیریت ریسک و کنترل سرمایه تاکید دارد. او معتقد است که ترکیب صحیح این عوامل و استفاده از روش ‌های شفاف در تجارت، می‌ تواند به تصمیم‌گیری موفق در بازار فارکس کمک کند. در ادامه، اصلی ترین ارکان استراتژی FML را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

 

سطوح کلیدی

هر استراتژی شامل بخش های مختلف و سطوح کلیدی است که تمامی تریدرها باید با آن ها آشنا باشند. در جدول زیر تمامی سطوح کلیدی که در استراتژی فارکس نیکولا دلیک تمرکز اصلی بر روی آن ها است را دسته بندی کرده ایم:

سطوح کلیدی استراتژی FML مشخصات
الگوهای قیمتی
 • الگوهای شمعی؛
 • الگوی هارمونیک؛
 • الگوی گارتلی و … .
اندیکاتور ها
 • اندیکاتور RSI
 • اندیکاتور میانگین متحرک [Moving Average]؛
 • اندیکاتور استوکاستیک [Stochastic Oscillator]؛
 • اندیکاتور میانگین جهت دار [مانند ADX]؛
 • اندیکاتور باند بولینگر (Bollinger band)؛
 • اندیکاتور مکدی (MACD) و … .
مدیریت سرمایه با استفاده از ابزارهای مدیریت ریسک و روش های حفاظت از سرمایه.

 

نوارهای بولینگر

نوارهای بولینگر [Bollinger Bands] یکی از ابزارهای فنی بسیار محبوب در حوزه فارکس و ارزهای دیجیتال هستند که در استراتژی فارکس نیکولا دلیک نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این اندیکاتور برای شناسایی نقاط ورود/خروج از بازارهای مالی استفاده می شود و اطلاعات مفیدی را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. نوارهای بولینگر از 3 بخش اصلی تشکیل شده اند:

 • نوار بالایی (Upper Band)؛
 • نوار متحرک متوسط (Middle Band)؛
 • نوار پایینی (Lower Band).

 

اندیکاتور حجم

اندیکاتور حجم (Volume Indicator) یکی دیگر از انواع ابزارهای فنی پیشرفته در بازارهای مالی است که نه تنها در استراتژی FML، بلکه در تمامی معاملات دیگر بر پایه حجم نیز به کار گرفته می شود. اندیکاتورهای حجم به شکل های مختلفی در روش معاملاتی نیکولا دلیک مورد استفاده قرار می گیرند که برخی از رایج ترین ها به شرح زیر می باشند:

 • تایید الگوهای قیمتی؛
 • تایید سیگنال ها؛
 • تحلیل تمرکز حجم در سطح ‌های قیمتی مختلف؛
 • شناسایی و تحلیل خطوط روند [trendline].
اندیکاتور حجم
اندیکاتور حجم در استراتژی نیکولا دلیک برای تایید الگو و سیگنال ها کاربرد دارد.

 

گام‌ های عملی در معاملات با استراتژی نیکولادلیک

تا این لحظه از مقاله با “استراتژی فارکس نیکولا دلیک” و ویژگی های منحصر به فرد آن آشنا شدید! حال، نوبت آن فرا رسیده است تا بتوانید این سبک معاملاتی شگفت انگیز را اجرایی کنید. جالب است بدانید استفاده از برنامه معاملاتی نیکولا دلیک بسیار ساده است و همین سادگی آن را جذاب تر از دیگر روش های معاملاتی می کند! برای شروع معاملات به سبک استراتژی FML به استفاده از ابزارهای صحیح، کسب اطلاعات اولیه در رابطه با بازارهای مالی، تحلیل تکنیکال و کنترل ریسک نیاز خواهید داشت.

 

تشخیص روند

یکی از ابتدایی ترین کارهایی که برای معامله به سبک نیکولا دلیک باید انجام دهید، تشخیص روند معاملات است که به سادگی، با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال انجام می شود. برخی از ابزارهایی که می توان برای تشخیص روند معاملات به کار گرفت عبارتند از:

 • استفاده از خطوط روند؛
 • تحلیل نمودارهای قیمتی؛
 • استفاده از شاخص های میانگین متحرک [مانند SMA و EMA]؛
 • به کار گیری شاخص های قدرت نسبی [مانند RSI و MACD].

 

شناسایی نقاط ورود

زمانی که با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال مختلف توانستید روند در معاملات را تشخیص دهید، به راحتی می توانید نقاط ورود و خروج را نیز پیدا کنید! درواقع یافتن نقاط ورود یا خروج در معاملات نیکولا دلیک، وابسته به تشخیص روند و همچنین استفاده از نمودارهای کندل استیک است. شما می توانید با استفاده از نمودارهای شمعی و یا سایر ابزارهای فنی حرفه ای، نقاط ورود و خروج بازار در استراتژی FML را شناسایی کنید.

 

مدیریت معاملات

مرحله آخر استفاده از استراتژی فارکس نیکولا دلیک و البته مهم ترین مرحله را می توان «مدیریت معاملات» دانست. در معاملات آنلاین، ریسک تجارت بالا است و نوسانات می توانند سرمایه گذاری شما را متحول کنند! به همین خاطر، مدیریت سرمایه یکی از مهم ترین اقداماتی است که تمامی تریدرها باید برای معاملات خود انجام دهند. استراتژی های متعددی برای مدیریت ریسک سرمایه گذاری وجود دارد، اما برخی از محبوب ترین ها را می توان به شرح زیر دانست:

 • ورود با سرمایه کم، به جای کل پول؛
 • بررسی مقدار ریسک معاملات؛
 • استفاده از ابزارهای حرفه ای حد سود [Take Profit] و حد ضرر [Stop loss]؛
 • انتخاب یک استراتژی معاملاتی مناسب؛
 • آزمون و خطا بر روی استراتژی مورد نظر در حساب های دمو و به کار گیری آن در بازارهای مالی واقعی.

 

مزایا و معایب FML

استراتژی فارکس نیکولا دلیک فارکس، یکی از سیستم های معاملاتی محبوب و کاربردی است که تریدرهای بسیاری به واسطه آن سودهای بزرگی از بازارهای مالی کسب کرده اند. با این حال، هر استراتژی با چالش هایی نیز مواجه است که در ادامه تمامی مزایا و معایب استراتژی FML را به طور کامل شرح داده ایم.

مزایای استراتژی نیکولا دلیک معایب استراتژی نیکولا دلیک
سادگی در پیاده سازی استراتژی به تجربه و دانش در زمینه تحلیل تکنیکال و درک بازار نیاز دارد
تمرکز بر الگوهای کندل استیک تاثیرپذیری بیش از حد از نوسانات بازار به دنبال وابستگی به الگوهای کندل استیک
توانایی شناسایی نقاط ورود و خروج از بازار
دارای ریسک پایین و بازدهی بالا
قابلیت تطبیق با بازارهای مالی مختلف [کریپتو، فارکس، سهام و …]

 

مزایا و معایب استراتژی فارکس نیکولا دلیک
مهم ترین مزیت استراتژی نیکولا دلیک در نحوه استفاده بسیار آسان آن خلاصه می شود.

 

جمع بندی

استراتژی فارکس نیکولا دلیک با نام “FML” شناخته می شود و یک روش ترید کمتر شناخته شده در بازارهای مالی است. این استراتژی بر پایه الگوهای شمعی، امواج الیوت، الگو ها، زمان بندی خاص و … معاملات را مدیریت می کند. درست است که استراتژی FML بازدهی بالایی دارد، اما نباید فراموش کرد که برای استفاده از آن باید درک مناسبی از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال داشته باشید. حالا شما بگویید، آیا از استراتژی نیکولا دلیک استفاده خواهید کرد؟

سوالات متداول

🟢 استراتژی فارکس نیکولا دلیک چیست؟

استراتژی FLM یک سیستم معاملاتی محبوب در بازارهای مالی فارکس، کریپتو و … است که توسط فردی با همین نام ساخته شده است.

🟢 در استراتژی FML از چه ابزار هایی استفاده می شود؟

در استراتژی فارکس نیکولا دلیک معمولا از اندیکاتورهای حجم، الگوهای شمعی/سایر الگوهای فنی، شناسایی نقاط ورود/خروج از بازار و … استفاده می شود.

🟢 چه چیزی استراتژی فارکس نیکولا دلیک را از دیگر برنامه های معاملاتی متمایز می کند؟

یادگیری این استراتژی بسیار ساده است و در عین ریسک کم، بازدهی بالایی برای معامله گران به ارمغان می آورد.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.