بررسی نماد طلا در صرافی بینگ ایکس (BingX)

طلا از هزاران سال قبل به عنوان یکی از محبوب ترین فلزات جهان شناخته شده است؛ این فلز گران بها به دلیل ارزش ذاتی و جایگاه ویژه اش در معاملات جهانی، روشی برای حفظ دارایی در برابر نوسات اقتصادی محسوب می شود. صرافی «بینگ ایکس» – “BingX” به عنوان یک صرافی آنلاین تازه وارد، امکان انجام معاملات طلا را فراهم کرده است. نماد طلا در صرافی بینگ ایکس جایگاه ویژه ای دارد و بسیاری از تریدر ها و سرمایه گذاران به معاملات آن علاقه دارند. با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره نماد طلا در صرافی BingX بدانید.

آشنایی با نماد طلا در صرافی بینگ ایکس
طلا در صرافی بینگ ایکس به دو صورت معامله می شود

 

معرفی صرافی بینگ ایکس

(بینگ ایکس) فعالیتش را به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال در سال 2018 شروع کرد و خیلی سریع به یکی از محبوب ترین صرافی ها در جهان تبدیل شد. این صرافی در حال حاضر در سه قاره دفتر دارد و در بیش از 100 کشور جهان فعالیت می کند! این صرافی تنها در مدت پنج سال توانست بیش از پنج میلیون کاربر از سراسر جهان به دست آورد. یکی از ویژگی های جالب (بینگ ایکس)، ارائه بیش از 350 نوع ارز دیجیتال است. این صرافی انواع خدمات معاملاتی مانند (معاملات نقطه ای)، (مشتقات)، (کپی ترید) و… را ارائه می دهد. تنوع بالای خدمات معاملاتی باعث می شود تا معاملات نماد طلا در صرافی BingX و دیگر دارایی ها برای همه تریدر ها [از مبتدی تا حرفه ای] مناسب باشد.

 

مفهوم نماد طلا در صرافی بینگ ایکس

در دنیای بازار های آنلاین، طلا نقش مهمی ایفا می کند و علاوه بر آگاهی از مفهوم نماد طلا در تریدینگ ویو بد نیست تا با مفهوم این نماد در صرافی بینگ ایکس نیز آشنا شوید. نماد طلا در صرافی بینگ ایکس، دیگر صرافی ها و کارگزاری ها به روش های گوناگونی معامله می شود؛ در صرافی بینگ ایکس دو روش برای انجام این کار وجود دارد؛ اولین روش معامله نماد طلا در «قرارداد های آتی استاندارد» – “Std. Futures” است. اما در روش دوم، به جای خود طلا، ارز های دیجیتال با پشتوانه طلا معامله می شوند [مانند تتر طلا].

نماد طلا در معاملات آنلاین به صورت معمول با (XAU) نمایش داده می شود، اما در قرارداد های آتی صرافی بینگ ایکس آن را با (GOLD) نشان می دهند. این نماد نشان دهنده قیمت (اونس طلا) بر حسب دلار آمریکا است. در طرف دیگر (تتر طلا) قرار می گیرد که رابطه آن با طلا، مانند رابطه تتر با دلار است. قیمتش با قیمت جهانی اونس طلا برابری می کند و آن را با نماد (XAUT) نشان می دهند.

 

نحوه معامله طلا در صرافی BingX

همان طور که در بخش قبل گفتیم، معاملات نماد طلا در BingX به دو شکل «معاملات آتی» و «معامله ارز های دیجیتال بر پایه طلا» انجام می شود. اما این صرافی در حال حاضر انجام معاملات آتی طلا را متوقف کرده و فقط خرید و فروش ارز های دیجیتال مبتنی بر طلا امکان پذیر است. مراحل انجام معاملات نماد طلا در صرافی بینگ ایکس:

  • ساخت حساب کاربری و احراز هویت در صرافی BingX
  • شارژ حساب کاربری با استفاده از روش های موجود (معمولا برای ایرانیان واریز تتر ساده ترین راه است)
  • ورود به معاملات نماد طلا در بینگ ایکس و ثبت سفارش های خرید/ فروش.
صفحه مربوط به نمودار قیمتی تتر طلا در صرافی بینگ ایکس
رابطه تتر طلا و طلا، مانند رابط تتر و دلار است

 

کارمزد معامله طلا در صرافی بینگ ایکس چقدر است؟

به طور کلی کارمزد معاملات نماد طلا در صرافی بینگ ایکس 0.075% مقدار معامله است؛ البته مقدار کارمزد به نوع حساب کاربری و حجم معامله انجام شده هم بستگی دارد.

 

مزایای معامله نماد طلا در صرافی BingX

پیش تر گفتیم که معاملات نماد طلا بسیار مورد توجه تریدر ها قرار دارد. اما دلیل این توجه و علاقه چیست؟ در این بخش با تعدادی از مزایای معامله نماد طلا در صرافی بینگ ایکس آشنا می شویم.

 

متنوع کردن سبد معاملاتی

اضافه شدن نماد طلا باعث تنوع سبد معاملاتی تریدر ها می شود. طلا همبستگی کمی با دیگر بازار ها دارد و در زمان نوسانات جهانی می تواند از ارزش دارایی شما محافظت کند.

 

دسترسی به دارایی های دیجیتال و امنیت بالا

صرافی بینگ ایکس در های معاملات جهانی را به روی مشتریان باز می کند. خرید طلای فیزیکی که احتمالا دغدغه محل ذخیره و امنیت را ایجاد می کند؛ اما خرید/فروش نماد طلا این مشکلات را بر طرف می کند.

 

نقدینگی بالای بازار

معاملات نماد طلا در بازار جهانی به خاطر نقد شوندگی بالای این دارایی به سرعت انجام می شود. این ویژگی باعث می شود تا تریدر ها هیچ مشکلی برای انجام معاملات طلا نداشته باشند.

 

معایب معامله نماد طلا در صرافی بینگ ایکس BingX

معاملات نماد طلا با وجود تمام مزیت هایشان خالی از اشکال نیستند. در این بخش با معایب معاملات نماد طلا آشنا می شویم.

 

نوسان بالای قیمت طلا

قیمت طلا هم مثل هر دارایی دیگری دائم در حال نوسان است. این نوسانات و تغییرات سریع قیمت می توانند باعث زیان های سنگین برای تریدر ها شوند.

 

دستکاری های بازار

در همه بازار های مالی خطر دستکاری عمدی قیمت ها وجود دارد. تریدر ها باید از این احتمال آگاه باشند و وضعیت های احتمالی مربوط به آن را پیش بینی کنند.

 

هزینه های معاملاتی در صرافی بینگ ایکس

صرافی بینگ ایکس برای انجام معاملات کارمزد دریافت می کند. همه تریدر ها باید این هزینه های معاملاتی را در نظر بگیرند.

 

نکات مهم برای معامله طلا در صرافی بینگ ایکس

برای انجام معاملات نماد طلا در صرافی BingX باید به نکات زیر توجه کنید.

  • پیش از ورود به معاملات آموزش ببینید و به بازار مسلط شوید
  • ریسک معاملات طلا را بپذیرید و برای هر اتفاقی آماده باشید
  • یک استراتژی معاملاتی مناسب انتخاب کنید و به آن پایبند بمانید
  • هیجانات خود را کنترل کنید و در معامله ها تصمیم احساسی نگیرید.

سوالات متداول

🟢 آیا امکان خرید طلای فیزیکی از صرافی بینگ اکس وجود دارد؟

خیر؛ شما تنها می توانید ارز های دیجیتال بر پایه طلا را خرید و فروش کنید.

🟢 نماد طلا در صرافی بینگ اکس چیست؟

هر کدام از ارز های دیجیتال بر پایه طلا با نماد مخصوص خودشان نشان داده می شوند. مثلا نماد تتر طلا (USDT) است.

🟢 صرافی بینگ اکس در چه سالی تاسیس شد؟

2018


نظرات (2)
  1. صرافی بینگ ایکس برای کاربران ایرانی فیلتر شده؟

    • خیر صرافی بینگ ایکس در حال حاضر فیلتر نیست.

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.