بررسی کامل نماد طلا (GOLD) در بروکر ویندزور Windsor

شرایط معاملاتی نماد طلا در بروکر ویندزور

طلا یکی از مهم ترین نمادهای معاملاتی بازار فارکس است که بسیاری از تریدر ها به صورت تخصصی بر روی آن معامله می کنند. به دلیل حرکات سریع، معمولا معامله گران حرفه ای تمایل به کسب سود بالا از معاملات کوتاه مدت طلا دارند! بنابراین، تریدر ها باید بروکری را برای معاملات خود انتخاب کنند که علاوه بر اسپرد پایین، بتواند معاملات را خیلی سریع انجام دهد و امکان معامله طلا با حداقل سرمایه را نیز ارائه دهد. اگر شما هم قصد سرمایه گذاری بر روی طلا را دارید، بهتر است با نماد آن و همچنین اسپرد، مزایا/معایب، کمیسیون و … مربوط به معاملات نماد طلا در ویندزور بیشتر آشنا شوید.

نماد طلا در بازار فارکس با ارزهایی مانند دلار آمریکا، همبستگی معکوس دارد و از این رو کاربران به دنبال خرید و سرمایه گذاری بر روی نماد طلا بر اساس تحلیل های فاندامنتال و تکنیکال هستند. طلا در بروکرهای مختلفی قابل معامله است، اما بروکر ویندزور یکی از محبوب ترین کارگزاری ها برای انجام معاملات برای کاربران ایرانی است. نماد طلا در ویندزور در بازارهای مختلفی ارائه می شود و امکان معامله این نماد را علاوه بر معاملات اسپات، با یورو نیز فراهم می کند.

نماد طلا در ویندزور
نماد طلا در Windsor یکی از محبوب ترین نماد های معاملاتی در بازار فارکس است که از طریق استراتژی های معاملاتی مختلف ترید می شود.

 

انواع نمادهای طلا در ویندزور

نماد طلا در ویندزور شامل GOLD، XAUAUD، XAUUSD و‌ XAUEUR می ‌شود. اگر علاقه مند به انجام معامله بر روی این نماد هستید می توانید با بررسی کمیسیون، اسپرد و لوریج طلا در ویندزور تصمیم خود را برای معاملات نهایی نماد طلا در این بروکر بگیرید.

 • نماد XAUUSD و Gold CFD [بر پایه دلار آمریکا]؛
 • نماد XAUEUR [بر پایه یورو]؛
 • نمادXAUAUD [بر پایه دلار استرالیا].

 

اسپرد و کمیسیون

نماد طلا در بازارهای مختلفی ارائه می شود و همین ویژگی برای کاربرانی که با توجه به تحلیل های فاندامنتال و تکنیکال اقدام به معامله جفت ارزهای دلار آمریکا، دلار استرالیا و یورو می کنند، بسیار جذاب است. اگر با بازارهای مالی آشنایی داشته باشید، احتمالا می دانید که کشور استرالیا از لحاظ عرضه نماد طلا، در جایگاه سوم قرار دارد و به همین دلیل نیز اخبارهای مربوط به ارز AUD، با نماد طلا همبستگی زیادی دارد.

نماد طلا با نشان اختصاری “XAU/USD” در مقابل دلار آمریکا و “XAU/EUR” ارزش طلا در مقابل یورو است که برای معامله گران طلا، فرصت های معاملاتی جذابی را ارائه می کنند. اسپرد نماد طلا در ویندزور، نسبت به سایر بروکرها بسیار مناسب در نظر گرفته می شود؛ البته هزینه کمیسیون معاملات در حساب های زیرو ویندزور نیز قابل توجه است و باید آن را در نظر بگیرید. به طور کلی، به ازای هر یک لات معامله طلا در بروکر ویندزور باید 8$ کمیسیون در حساب زیرو پرداخت کنید. توجه داشته باشید که معامله طلا در حساب پرایم ویندزور شامل کمیسیون نمی شود.

نماد طلا در windsor اسپرد در حساب های پرایم و زیرو
Gold 0.22
XAUAUD 1.24
XAUUSD 0.14
XAUEUR 0.2

 

لوریج

طلا در دسته فلزات گران بها قرار دارد و جزو نمادهای معاملاتی بسیار محبوب در میان معامله گران حرفه ای به شمار می رود. میزان لوریج نماد طلا در ویندزور نیز به صورت جدول زیر است:

میزان لات در هر معامله حداکثر لوریج
0-5 1:500
5.01-50 1:250
50.01-100 1:150
100.01-150 1:50
150.01 1:25

 

سواپ

جدول زیر سواپ معامله طلا در ویندزور را نمایش می دهد. توجه داشته باشید که نماد GOLD در این بروکر به صورت معاملات CFD است و امکان حذف سواپ/بهره شبانه در این نماد وجود دارد. اما سایر جفت ارزهایی که با XAU در بازار فارکس مورد معامله قرار می گیرند، از سواپ معاف نیستند.

نماد طلا در ویندزور سواپ خرید سواپ فروش
Gold 0 0
XAUUSD -28.3 17.23
XAUAUD -35.68 11.24
XAUAUD -21.45 8.63

 

حداقل و حداکثر حجم معاملات

ویندزور یکی از بروکرهایی است که امکان ترید نماد طلا در حجم کم را برای معامله گران مبتدی با اسپرد پایین فراهم می کند. حداقل حجم معامله نماد طلا در این بروکر 0.01 لات و حداکثر حجم معاملات طلا در ویندزور بالای 150 لات است؛ معمولاً این مقدار لات به معامله گران حرفه ای اختصاص دارد.

 

ساعات معاملاتی

یکی از نکاتی که هنگام شروع معاملات نماد طلا در windsor اهمیت دارد، آشنایی با ساعات معاملاتی طلا است. توجه داشته باشید که در این بروکر امکان معامله طلا در سشن بازارهای جهانی و بصورت “OTC” وجود دارد. ساعات معاملاتی نماد طلا در بروکر ویندزور به صورت زیر می باشد:

معامله نماد طلا در ویندزوز ساعات معامله
دوشنبه 01:00-23:59
سه شنبه 01:00-23:59
چهار شنبه 01:00-23:59
پنج شنبه 00:00-22:59
جمعه 00:00-22:59

 

ساعات معامله نماد طلا در windsor
نماد طلا در ویندزور را می توان در ساعات خاصی از شبانه روز معامله کرد که آشنایی با این بازه های زمانی، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

مزایای معامله طلا در ویندزور

ویندزور یکی از بروکرهای بسیار معتبری است که خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه می دهد. نماد طلا به صورت CFD و با نماد Gold در بازار سی اف دی فلزات و بر پایه دلار آمریکا، یورو و دلار استرالیا در ویندزور ارائه می شود. از دیگر مزایای معامله نماد طلا در ویندزور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان ارتباط با پشتیبانی فارسی در ویندزور؛
 • حداکثر لوریج 1:500؛
 • دارای حداقل اسپرد 01؛
 • امکان معامله طلا در حساب های زیرو و پرایم؛
 • ایجاد شرایط معاملاتی رقابتی بین کاربران؛
 • ارائه جوایز متعدد در حجم معاملات بالا؛
 • روش های واریز/برداشت متنوع.

 

معایب معامله طلا در ویندزور

با وجود اینکه بیش از 20 سال از فعالیت بروکر ویندزور می گذرد [تاسیس در سال 1998] و در این سال ها توانسته است توجه و اعتماد بسیاری از کاربران جهانی از جمله ایرانیان را به دست آورد؛ با این حال معایبی هم دارد که در معاملات طلا و سایر نمادهای معاملاتی به چشم می خورند. از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع حساب های معاملاتی کم؛
 • پلتفرم های معاملاتی محدود که تنها شامل متاتریدر 4 می شود؛
 • کمیسیون معاملاتی بالاتر نسبت به دیگر بروکرها.

 

نکات مهم معامله طلا در windsor

طلا فلزی است که می توان آن را مانند ارز ها در بازار نقدی معامله کرد. نماد طلا مستقیماً تحت تأثیر سیاست های پولی هیچ دولتی قرار نمی گیرد و به همین دلیل به عنوان یک کالای امن برای معاملات سود آور با دلار و یورو در نظر گرفته می شود. به همین ترتیب، پیش از اقدام به معامله نماد طلا در هر بروکری و از جمله ویندزور، بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • از آنجاکه طلا در ویندزور با نمادهای معاملاتی مختلفی ارائه شده است، قبل از انتخاب نماد معاملاتی مورد نظر، میزان اسپرد و لوریج هر یک از نمادها را بررسی کنید؛
 • توجه داشته باشید که نماد طلا تنها در حساب های زیرو و پرایم قابل معامله است؛
 • معامله نماد طلا در حساب زیرو ویندزور، شامل پرداخت 8 $ کمیسیون می شود که از سود معاملات شما کسر خواهد شد؛
 • برای سود آوری بیشتر معاملات طلا، توجه به ساعات و سشن های معاملاتی ضروری است؛

 

تحلیل فاندامنتال طلا

طلا در بازارهای مختلفی مورد معامله قرار می گیرد و یکی از محبوب ترین نمادهای معاملاتی برای تریدرهای فارکس است. با این حال روند قیمت طلا سرشار از نوسان است و بدون تحلیل مناسب، احتمالا شکست می خورید. بنابراین، آشنایی با عوامل تاثیر گذار بر قیمت طلا و تحلیل فاندامنتال این دارایی ضروری است. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عرضه جهانی پول؛
 • تورم؛
 • بانک های مرکزی؛
 • نرخ بهره؛
 • کاهش ارزش پول؛
 • میزان تولید و استخراج طلا؛
 • جواهر سازی و تکنولوژی؛
 • نوسانات دلار آمریکا.

 

تحلیل تکنیکال طلا

معامله گران برای استفاده حداکثری از شرایط معاملاتی مطلوبی که نماد طلا ارائه می دهد، از شاخص های فنی برای کمک به تعیین استراتژی معاملاتی استفاده می کنند. از جمله شاخص هایی که به تحلیل تکنیکال طلا کمک می کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

شاخص قدرت نسبی (RSI)

اندیکاتور RSI یک شاخص مفید برای شناسایی زمانی است که طلا وارد شرایط خرید بیش از حد [بالای سطح 70] یا فروش بیش از حد [زیر سطح 30] می شود. با بررسی RSI، می توان همبستگی بین قله های RSI و قله های محلی قیمت طلا را مشاهده کرد. این شاخص برای تایید تصمیم به شروع معاملات با طلا گزینه مناسبی محسوب می شود. اگر RSI بالاتر از عدد 70 باشد، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید؛ زیرا طلا در محدوده خرید بیش از حد است و معمولا مقدار کمتر از 70 برای شروع معاملات ترجیح داده می شود.

 

میانگین متحرک (EMA)

میانگین متحرک شاخص موثری برای تحلیل تکنیکال طلا است که به معامله گران در سنجش جهت بازار طلا کمک می کند. در مورد شاخص میانگین متحرک 2 انتخاب وجود دارد:

 1. اندیکاتور میانگین نمایی (EMA)؛
 2. میانگین متحرک ساده (SMA).

بهتر است توجه داشته باشید که EMA وزن بیشتری به قیمت های اخیر می دهد، در حالی که SMA همه ورودی ها را به یک اندازه نمایش می دهد. بهترین میانگین متحرک برای استفاده در معاملات طلا به استراتژی و ترجیحات شما و تایم فریم ها بستگی دارد.

 

مدیریت ریسک

بدیهی است که ماهیت بی ثبات بازار فلزات گران بها، خطرات قابل توجهی را به همراه دارد. به همین دلیل است که معامله گران حرفه ای تلاش می کنند تا با استفاده از استراتژی های مدیریت ریسک احتمال ضرر را کنترل کرده و بیشترین سود را در معاملات طلا کسب کنند. از جمله استراتژی های موثر در مدیریت ریسک معاملات طلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درک نوسانات بازار طلا؛
 • تنوع و توزیع سرمایه در دارایی های مختلف؛
 • تنظیم سطوح شفاف تحمل ریسک؛
 • استفاده از استراتژی توقف ضرر؛
 • استراتژی تعیین سطوح سود با بستن خودکار موقعیت معاملاتی؛
 • اجتناب از معاملات احساسی؛
 • بک تست و تحلیل استراتژی های معاملاتی.

 

آیا بروکر ویندزور مناسب معامله طلا است؟

ویندزور یکی از بهترین بروکرهای موجود در بازار برای انجام معاملات طلا است. این بروکر نماد طلا را در چند نوع مختلف و حتی دلار استرالیا نیز ارائه می دهد و با تضمین امنیت دارایی های کاربران و ارائه اسپرد پایین، بهترین گزینه برای شروع معاملات طلا برای کاربران جهانی و به خصوص کاربران ایرانی در نظر گرفته می شود.

بررسی نماد طلا در windsor
معامله نماد طلا در ویندزور از مزایای ویژه ای برخوردار است که فرصت معاملاتی مناسبی را در اختیار علاقه مندان این نماد قرار می دهد.

 

جمع بندی

ویندزور یکی از محبوب ترین و معتبر ترین کارگزاری ها برای انجام طیف گسترده ای از معاملات، از جمله طلا است. ویندزور تنها بروکری است که نماد طلا را بر پایه دلار استرالیا ارائه می دهد و با اسپرد پایین و سرعت معاملات بالا، بهترین گزینه برای شروع معاملات می باشد. انجام معاملات طلا در بستر این بروکر همراه با تحلیل های درست فاندامنتال و تکنیکال می تواند بسیار سودآور باشد، اما با این حال قبل از شروع معاملات خود بهتر است به میزان کمیسیون و اسپرد طلا در ویندزور توجه کنید تا دچار اشتباه محاسباتی نشوید.

سوالات متداول

🟢 آیا می توان از ویندزور برای معامله طلا استفاده کرد؟

بله، با توجه به اسپرد پایین، سرعت بالا و ارائه نمادهای مختلف طلا در این بروکر، می توان گفت ویندزور برای ترید طلا مناسب است.

🟢 حداقل اسپرد طلا در بروکر ویندزور چقدر است؟

حداقل اسپرد نماد طلا در بروکر ویندزور و در حساب های زیرو از 0.01 پیپ شروع می شود.

🟢 کمیسیون نماد طلا در بروکر ویندزور چقدر است؟

معامله گران به ازای هر یک لات معامله طلا در بروکر ویندزور، باید 8 دلار کمیسیون در حساب زیرو پرداخت کنند.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.