بررسی کامل چارت، رمز ارز و نماد طلا در نوبیتکس (Nobitex)

همه چیز درباره چارت طلا در نوبیتکس
نوبیتکس یکی از بهترین صرافی های ایرانی است اما هنوز ارز های دیجیتال طلا در لیست نکرده است

 

در سال های اخیر، دنیای نوین ارز های دیجیتال و اقتصاد سنتی به اشتراکات زیادی رسیده اند. این نقاط مشترک فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری و کسب سود ایجاد کرده اند. یکی از نقاط مشترک، ارز های دیجیتال با پشتوانه طلا هستند که مثل هر دارایی دیجیتال دیگری در صرافی ها معامله می شوند. «نوبیتکس» – “Nobitex” یکی از صرافی های ایرانی ارز های دیجیتال است که در سال های اخیر برای خودش اسم و رسمی به دست آورد. در این مطلب نگاهی به وضعیت نماد طلا در نوبیتکس می اندازیم و امکان معامله آن را بررسی می کنیم.

 

نماد طلا در نوبیتکس چیست؟ بررسی چارت طلا در نوبیتکس

متاسفانه صرافی نوبیتکس در حال حاضر هیچکدام از ارز های دیجیتال با پشتوانه طلا را در لیست خود ندارد. بنابراین انجام معاملات این دسته از رمز ارز ها در این صرافی ممکن نیست. البته قبلا ارز دیجیتال ایرانی «پیمان» در این صرافی خرید و فروش می شد؛ اما مدتی می شود که این رمز ارز از لیست نوبیتکس خارج شده است. در نتیجه هیچ صفحه ای مربوط به چارت طلا در نوبیتکس در دسترس نیست.

 

معرفی روش های معاملات طلا در صرافی های ارز دیجیتال

با اینکه نماد طلا در نوبیتکس وجود ندارد، اما بسیاری از دیگر صرافی های ایرانی و غیر ایرانی امکان انجام معاملات طلا را ایجاد کرده اند. طلا به طور کلی به دو شکل در صرافی های کریپتو معامله می شود؛ یکی خرید و فروش ارز های دیجیتال با پشتوانه طلا و دیگری، انجام معاملات طلا با استفاده از «قرارداد های آتی».

 

مفهوم ارز های دیجیتال با پشتوانه طلا چیست؟

این رمز ارز ها یکی از مشتقات دارایی های دیجیتالی هستند که ارزش آن ها با قیمت مقدار خاصی طلا تعیین می شود؛ این مقدار خاص می تواند اونس، گرم، مثقال یا حتی سوت طلا باشد. برای مثال هر توکن ارز دیجیتال ایرانی «پیمان» با یک سوت طلای 24 عیار پشتیبانی می شود.

این مسئله نشان می دهد هر شرکتی که قصد ساخت ارز های دیجیتال به پشتوانه طلا دارد، باید ذخایر کافی طلا یا به جای آن وثیقه دارایی فیزیکی داشته باشد. گره خوردن این ارز های دیجیتال به طلا باعث مقاومت آن ها در برابر نوسانات قیمتی شدید دنیای کریپتو می شود. البته به طور کلی این دسته از ارز های دیجیتال خارج از ایران طرفدار بیشتری دارند؛ چرا که خرید و فروش و معاملات طلای فیزیکی بر خلاف ایران کمی سخت است.

 

بهترین ارز های دیجیتال با پشتوانه طلا برای انجام معاملات چه هستند؟

معرفی بهترین ارز های دیجیتال طلا
تتر گلد و پکس محبوب ترین ارز های دیجیتال بر پایه طلا هستند.

 

با اینکه امکان معامله نماد طلا در نوبیتکس وجود ندارد، اما احتمال لیست شدن تعدادی از آن ها در این صرافی وجود دارد. البته به جز این مورد، شما می توانید چنین ارز های دیجیتالی را در سایر صرافی های کریپتوی معروف معامله کنید؛ یادتان باشد که چارت طلا در نوبیتکس نیست، اما بسیاری از صرافی های ایرانی و بین المللی آن را به کاربرانشان ارائه می دهند. به همین دلیل بد نیست تا با تعدادی از بهترین ارز های دیجیتال با پشتوانه طلا آشنا شوید. محبوب ترین ارز های دیجیتال طلا:

 • تتر گلد (XAUT)
 • پکسوس گلد (PAXG)
 • گلد کوین (GLC)
 • دیجیکس گلوبال (DGX).

 

تتر گلد (Tether Gold)

احتمالا با نام تتر آشنا باشید. این توکن دیجیتالی جدید که با نماد (XAUT) نشان داده می شود، محصول همان شرکت سازنده توکن (تتر) است. شما با خرید تتر طلا حق مالکیت روی شمش های طلای خاصی را به دست می آورید. طلای اختصاص داده شده با شماره سریال، عیار و وزنش مشخص می شود. ویژگی های تتر گلد:

 • کاربران برای خرید این کریپتو کارنسی باید یک حساب کاربری در سایت (App.Tether.to) باز کنند؛
 • خرید تتر گلد تنها با دلار آمریکا امکان پذیر است؛
 • قیمت هر تتر گلد برابر با یک اونس طلا است و مطابق آن تغییر می کند؛
 • تتر گلد بر روی بلاکچین های اتریوم و ترون کار می کند؛
 • توکن ها از یک کیف پول به کیف دیگر قابل انتقال هستند.

 

پکسوس گلد (Paxos Gold)

پکسوس گلد که آن را با نماد (PAXG) نشان می دهند، احتمالا معروف ترین ارز دیجیتال با پشتوانه طلا باشد. شاید اگر روزی نماد طلا در نوبیتکس اضافه شود، مدیران این صرافی کارشان را با این ارز شروع کنند. این توکن که روی بلاکچین اتریوم کار می کند، به جز خرید و فروش مستقیم به صورت قرارداد آتی هم قابل معامله است. ویژگی های پکسوس گلد:

 • هر توکن با یک اونس طلا به نسبت 1:1 پشتیبانی می شود؛
 • نگهداری توکن ها هیچ هزینه اضافی ندارد؛
 • این توکن امکان تسویه حساب فوری را فراهم می کند؛
 • امکان باز خرید آن برای طلای فیزیکی وجود دارد؛
 • در اکثر صرافی های بزرگ و شناخته شده موجود است.

 

گلد کوین (GoldCoin)

گلد کوین که با نماد (GLC) نمایش داده می شود، یک ارز دیجیتال همتا به همتا است. سرعت تایید تراکنش های آن بسیار بالا است و هر تراکنش در کمتر از 2 دقیقه تایید می شود. این توکن هم بر بستر بلاکچین اتریوم کار می کند. ویژگی های گلد کوین:

 • هر هزار توکن گلد کوین با یک اونس طلا پشتیبانی می شود؛
 • این توکن مانند بیت کوین از طریق الگوریتم اثبات کار یا (PoW) کار می کند.

 

دیجیکس گلوبال (DigixGlobal)

این ارز برای کسانی مناسب است که قصد سرمایه گذاری روی شمش های طلا را دارند، اما پولشان برای خرید یک شمش طلای فیزیکی کافی نیست. دیجیکس گلوبال امکان سرمایه گذاری روی کسری از شمش های طلا را برای افراد ایجاد می کند. با انتخاب این ارز برای سرمایه گذاری می توانید تنها در چند دقیقه صاحب طلا شوید و آن را در تمام ساعات شبانه روز مدیریت کنید. ویژگی های (DGX):

 • خرید این ارز با دیگر ارز های دیجیتال ممکن است؛
 • هر توکن (DGX) برابر با یک گرم طلا است و تمام این طلا ها، شمش های 100 گرمی سوئیسی هستند؛
 • دیجیکس گلوبال بر مبنای اتریوم است؛
 • ذخیره سازه این توکن ها هیچ هزینه ای ندارد.
آشنایی با مزایا و معایب معاملات نماد طلا در نوبیتکس
پشتوانه فلز گران بها برای معاملات نماد طلا در نوبیتکس هم مزیت و هم مشکل است!

 

مزایا و معایب معاملات نماد طلا در نوبیتکس و دیگر صرافی ها

وقتی اسم طلا و ارز های دیجیتال در کنار هم می آید، احتمالا خیلی ها در رویای کسب سود های بالا غرق می شوند. با اینکه این دسته از ارز های دیجیتال یک فرصت معاملاتی بی نظیر به وجود می آورند، اما معایب مخصوص به خودشان را هم دارند. پس اگر فرصت معاملات نماد طلا در نوبیتکس فراهم شد یا قصد ورود به معاملات آن در دیگر صرافی ها را داشتید، نباید چشم بسته عمل کنید. در جدول زیر مزایا و معایب این ارز های دیجیتال را آورده ایم.

مزایای رمز ارز های طلا معایب رمز ارز های طلا
پایداری قیمت و نوسان کمتر نسبت به سایر ارز های دیجیتال وابستگی به قیمت طلا
نقدشوندگی بالا و راحتی تبدیل رمز ارز به طلای فیزیکی ریسک های مربوط به قوانین و سیاست های علیه ارز های دیجیتال
کمک به حفظ ارزش دارایی در برابر تورم نگرانی های مربوط به مقدار ذخایر طلا و حسابرسی به آن ها
هزینه های پایین خرید و فروش نسبت به معاملات طلای فیزیکی پتانسیل محدود برای بازدهی بالا نسبت به ارز های دیجیتال قدیمی

 

سخن پایانی درباره چارت طلا در نوبیتکس

ارز های دیجیتال با پشتوانه طلا یک پل هیجان انگیز بین معاملات سنتی فلزات گران بها و ارز های دیجیتال به وجود آورده اند. با اینکه صفحه ای مربوط به چارت طلا در نوبیتکس وجود ندارد، اما لیست شدن این گروه از ارز های دیجیتال در این صرافی در آینده نزدیک اصلا دور از ذهن نیست. تا زمانی که نماد طلا در نوبیتکس لیست شود، می توانید از طریق دیگر صرافی های ایرانی و بین المللی وارد معاملات این فلز گران بها شوید.

سوالات متداول

🟢 آیا امکان معاملات نماد طلا در بایننس وجود دارد؟

بله بسیاری از ارز های دیجیتال طلا در این صرافی لیست شده اند.

🟢 قیمت هر PAXG چند است؟

قیمت این ارز برابر با قیمت اونس طلای جهانی است و مطابق آن تغییر می کند.

🟢 آیا بیت کوین یک ارز دیجیتال بر پایه طلا است؟

خیر


نظرات (2)
 1. سال هاست با نوبیتکس کار میکنم خیلی معتبره

  • صرافی نوبیتکس یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران است

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.