بررسی کامل نماد نزدک (NASDAQ) در بروکر ویندزور

نماد نزدک و ویندزور بروکرز
نماد نزدک در بروکر ویندزور برای معاملات اسپات و CFD در دسترس است.

 

در میان تمام شاخص های اقتصادی، «نزدک» – “NASDAQ” جایگاه بسیار ویژه ای دارد؛ چرا که قدرت اقتصادی و صنعتی آمریکا در صنایع مختلف از جمله «تکنولوژی» را نشان می دهد. بسیاری از معامله گران و فعالان بازار های مالی علاوه ورود به معاملات نماد نزدک، با تحلیل تغییرات آن وضعیت کلی بازار را پیش بینی می کنند. از آن جایی که تریدر های بسیاری به معاملات نماد نزدک علاقه دارند، خیلی از کارگزاری های فارکس از جمله بروکر ویندزور آن را ارائه می دهند. با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره نماد نزدک در بروکر ویندزور بدانیم.

 

نماد نزدک (NASDAQ) در ویندزور چیست؟

هر کدام از بروکر ها نزدک را با نماد متفاوتی نشان می دهند. نماد نزدک در بروکر ویندزور با (US100CASH) و (US100.U23) نمایش داده می شود. نماد دوم یعنی (US100.U23) مربوط به «مینی نزدک» است که همه شرکت های عضو نزدک در آن حضور ندارند. نماد NASDAQ در ویندزور به صورت معاملات (نقدی) و قرارداد های CFD معامله می شود و در هر دو حساب «پرایم» و «زیرو» این بروکر در دسترس است. نماد (US100Cash) مربوط به معاملات نقدی یا (اسپات) و نماد (US100.U23) مربوط به معاملات CFD می شود.

 

جدول راهنمای نماد نزدک در ویندزور

از آن جایی که نزدک از شرکت های فعال در حوزه های مختلف، از جمله «فناوری اطلاعات» تشکیل شده است، تحولات گوناگون علمی و پیشرفت های تکنولوژی روی ارزش آن تاثیر می گذارند. در نتیجه پیگیری اخبار جهانی اهمیت زیادی در تحلیل آن دارد و بسیاری از تریدر ها برای معاملات آن از اصول تحلیل بنیادی استفاده می کنند. در جدول زیر خلاصه ای از موارد ابتدایی درباره نماد نزدک در ویندزور را آورده ایم.

نماد نزدک در Windsor Brokers US100Cash
نماد مینی نزدک US100.U23
نوع معاملات ارائه شده نزدک در ویندزور معاملات نقدی (اسپات) CFD
حساب های ارائه دهنده NASDAQ پرایم و زیرو
کمترین میزان اسپرد 1.6

 

نماد نزدک در متاتریدر 4 ویندزور بروکرز

احتمالا می دانید که بروکر ویندزور تنها پلتفرم معاملاتی «متاتریدر 4» یا همان (MT4) را ارائه می دهد و برای انجام معاملات نزدک هم باید از این برنامه استفاده کنید. برای پیدا کردن نماد نزدک در (MT4) باید از نوار بالای صفحه روی گزینه (View) کلیک و سپس (Symbols) را انتخاب کنید. در پنجره باز شده در بخش (CFD US Indices) نماد (QQQ) و در بخش (Spot Indices) نماد (NQ100) دیده می شوند. با انتخاب هر کدام از آن ها می توانید به سادگی وارد معاملات نماد نزدک شوید.

 

شرایط معاملاتی نماد NASDAQ در ویندزور

هر کدام از دو نماد نزدک در بروکر ویندزور شرایط معاملاتی متفاوتی در هر کدام از حساب های این بروکر دارند. یعنی در مجموع چهار حالت و چهار شرایط معاملاتی متفاوت برای نماد نزدک در این بروکر وجود دارد. کمیسیون معاملات این نماد در حساب پرایم صفر در حساب زیرو مانند هر نماد دیگری 8 دلار در هر لات است. در جدول زیر شرایط معاملاتی هر چهار حالت را برایتان آورده ایم.

نماد معاملاتی US100Cash در پرایم US100Cash در زیرو US100.U23 در پرایم US100.U23 در زیرو
اندازه قرارداد 1 1 20 20
ارز پایه معامله دلار آمریکا دلار آمریکا دلار آمریکا دلار آمریکا
کمترین مقدار اسپردت 1.6 پیپ 1.6 پیپ 0.75 پیپ 0.75 پیپ
میانگین اسپرد 2 2 1.5 1.5
حداکثر اهرم 1:400 1:400 1:400 1:400
معادل ارزش هر لات 0.01 0.01 0.2$ 0.2$
حداقل میزان معامله بر حسب لات 0.01 0.01 0.1 0.1
حداکثر میزان معامله بر حسب لات 100 100 20 20
کمترین سایز قابل افزایش 200 200 0.5 0.5
تعداد اعشار 2 2 2 2
سطح توقف 200 200 50 50
میزان مارجین 0.2% 0.2% 0.2% 0.2%
روز سواپ سه برابر چهارشنبه چهارشنبه

 

ساعت انجام معاملات نزدک
نزدک یکی از بزرگ ترین بازار های بورس آمریکا و جهان است.

 

بهترین زمان معامله نماد نزدک در فارکس

نزدک دومین بورس بزرگ آمریکا بعد از بازار بورس نیویورک است و معاملات آن با دلار آمریکا انجام می شود. در نتیجه بیشترین میزان نقدشوندگی و حجم بازار نماد نزدک در بروکر ویندزور، در زمان فعالیت سشن نیویورک است. سشن نیویورک به وقت ایران از ساعت 16:30 تا 1:30 بامداد فعالیت می کند. ساعت های اولیه این سشن معاملاتی به دلیل همپوشانی با سشن لندن بیشترین حجم، نوسان و نقدینگی را دارد، اما با بسته شدن بازار نیویورک، فعالیت سشن نیویورک و نوسانات هم کاهش می یابد. اما این تغییر وضعیت تاثیر چندانی روی حجم معاملات نماد نزدک در بروکر ویندزور نمی گذارد؛ چون همان طور که گفتیم این نماد مخصوص بازار آمریکا و سشن نیویورک است.

 

سهام شاخص نزدک در ویندزور

به طور کلی در دنیای فارکس دو نماد اصلی برای شاخص نزدک وجود دارد که «نزدک 100» و «نزدک مرکب» نام دارند. ویندزور بروکرز تنها نماد مربوط به «نزدک 100» را ارائه می دهد که شامل سهام 100 شرکت بزرگ و غیر مالی آمریکا می شود. این 100 شرکت بزرگ که احتمالا نام بسیاری از آن ها را شنیده اید، تاثیر بسیار زیادی بر صنعت و اقتصاد آمریکا می گذارند و ارزش آن ها حدود 90% ارزش کل «نزدک مرکب» است. در ادامه 10 شرکت برتر نماد نزدک را به شما معرفی می کنیم.

 • شرکت اپل با نماد (APPL)
 • شرکت مایکروسافت با نماد (MSFT)
 • شرکت آمازون با نماد (AMZN)
 • شرکت انویدیا با نماد (NVDA)
 • شرکت الفابت کلاس A با نماد (GOOGL)
 • شرکت تسلا با نماد (TSLA)
 • شرکت الفابت کلاس C با نماد (GOOG)
 • شرکت متا با نماد (META)
 • شرکت برادکام با نماد (AVGO)
 • شرکت پپسی با نماد (PEP).
صفحه انتخاب نماد در ویندوزر بروکرز
معاملات اسپات نزدک نسبت به CFD ریسک کمتری دارند.

 

آموزش تصویری معامله نماد نزدک در متاتریدر بروکر ویندزور

انجام معاملات نماد نزدک در متاتریدر 4 بروکر ویندزور هیچ تفاوتی با سایر نماد های معاملاتی ندارد. فقط کافی است طبق مراحل زیر پیش بروید. بخشی از این مسیر را پیش تر توضیح داده ایم، اما یک بار دیگر آن را مرور می کنیم.

 1. ابتدا فرایند ثبت نام و احراز هویت خود را در بروکر ویندزور کامل و یک حساب معاملاتی باز کنید؛
 2. سپس برنامه متاتریدر را متناسب با سیستم عامل خود دانلود و نصب کنید؛
 3. وارد برنامه شوید و اطلاعات حسابتان را وارد کنید تا حسابتان به متاتریدر متصل شود؛
 4. از منوی بالای صفحه برنامه روی گزینه (View) کلیک و بعد گزینه (Symbols) را انتخاب کنید (می توانید به جای این کار کلید میانبر CTRL + U را بزنید)؛
 5. در صورت تمایل به معاملات اسپات، نماد (USD100CASH) را از بخش (Spot Indices) و در صورت تمایل به معاملات (CFD) نماد (US100.U23) را از بخش (CFD US Indices) انتخاب کنید؛
 6. پس از انتخاب نماد مورد نظر، گزینه (Show) را انتخاب کنید تا به واچ لیست اضافه شود؛
 7. حالا باید روی نماد انتخاب شده راست کلیک کنید و گزینه (Chart Window) را بزنید تا چارت قیمتی و اطلاعات آن به نمایش در آید؛
 8. سپس گزینه (New Order) را برای سفارش دادن انتخاب کنید که برای این کار می توانید از کلید میانبر F9 هم استفاده کنید؛
 9. سپس در پنجره باز شده با وارد کردن مقدار سفارش، حد سود، حد ضرر و سایر موارد مورد نظرتان را وارد کنید.
صفحه اصلی متاتریدر 4 ویندزور
با انتخاب گزینه (New Order) پنجره مربوط به ثبت سفارش برایتان باز می شود و از آن جا هم می توانید نماد نزدک را انتخاب کنید.

 

جمع بندی

معاملات شاخص های اقتصادی آمریکا همیشه برای تریدر ها جذاب بوده است و به همین دلیل از سوی بسیاری از برورکر ها ارائه می شود. نماد NASDAQ در ویندزور در معاملات نقدی و آتی در دسترس است و کاربران این بروکر می توانند در معاملات آن شرکت کنند. البته به جز شاخص نزدک، سهام بسیاری از شرکت های عضو آن نیز به طور جداگانه در ویندزور بروکرز در دسترس است و می توانید در معاملات آن ها هم شرکت کنید. گذشته از شرکت در معاملات، تحلیل وضعیت نماد نزدک در ویندزور می تواند درک عمیقی از وضعیت اقتصاد به شما دهد تا بتوانید در معاملاتتان موفق تر ظاهر شوید و تصمیمات بهتری بگیرید.

سوالات متداول

🟣 شاخص نزدک در بروکر ویندزور با چه نمادی نمایش داده می شود؟

این بروکر دو نماد متفاوت برای نزدک دارد. نماد اول (US100Cash) برای معاملات اسپات و نماد دوم (US100) برای معاملات اسپات است.

🟣 میانگین اسپرد نماد نزدک در ویندزور در معاملات نقدی چقدر است؟

میانگین اسپرد این نماد در معاملات اسپات برابر با 2 پیپ در هر لات معامله است.

🟣 تفاوت نزدک 100 و نزدک مرکب در چیست؟

نزدک 100 شامل صد شرکت آمریکایی غیر مالی است و که در صنایع مختلف فعالیت می کنند. اما نزدک مرکب شامل بیش از 3000 شرکت می شود و وضعیت اقتصاد جهانی را بهتر نشان می دهد.

🟣 چرا معاملات نزدک در متاتریدر 4 ویندزور در دسترس است؟

این بروکر تنها متاتریدر 4 را ارائه می دهد، اما به طور کلی می توانید در بروکر های دیگر، این نماد را در متاتریدر 5 هم معامله کنید.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.