بررسی کامل نماد گاز طبیعی در فارکس و تریدینگ ویو

جایگاه معاملات گاز طبیعی در بازار فارکس

گاز طبیعی یک هیدروکربن طبیعی به شمار می رود که در اعماق زیر سطح زمین تشکیل شده است؛ همانطور که می دانیم، همه ما از گاز طبیعی برای تولید برق، گرمایش خانه ها و برای تولیدات صنعتی استفاده می کنیم. این سوخت به عنوان یکی از ارزان‌ ترین، تمیز و طبیعی ‌ترین سوخت‌ های فسیلی جهان شناخته می‌ شود. با این حال، گاز طبیعی باید از طریق خطوط لوله منتقل و یا به مایع تحت فشار تبدیل شود تا به خارج از کشور انتقال یابد. بنابراین، در عین حال که تولید آن انرژی ارزانی محسوب می شود، ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای صادرات گاز نیز می تواند پرهزینه باشد.

به دلیل محبوبیت گاز طبیعی در بازار فارکس، معمولا حجم بیشتر معاملات به آن اختصاص دارد که این به معنی نقدینگی بالا و کمتر بودن اسپردها است. قیمت گاز طبیعی بسته به عواملی مانند عرضه و تقاضا، آب و هوا و قابلیت حیات منابع جایگزین به طور مداوم دچار نوسان می شود. گاز طبیعی با نماد (NGAS) به دلیل نوسان، نقدینگی بالا و پخش معقول آن، از محبوبیت بالایی در بازار فارکس برخوردار است. در این راهنما همراه ما باشید تا به بررسی نماد گاز طبیعی در فارکس بپردازیم.

نماد گاز طبیعی در فارکس
نماد گاز در تریدینگ ویو یکی از محبوب ترین نمادهای معاملاتی در بازار فارکس است که به شکل های مختلفی خرید و فروش می شود.

 

معرفی نمادهای گاز طبیعی در تریدینگ ویو

گاز طبیعی جزو دارایی های با ارزش در سراسر جهان قرار دارد و به همین خاطر، معامله این نماد برای بسیاری از سرمایه گذاران جذاب است. در واقع نماد گاز طبیعی در فارکس، به قراردادهایی اشاره دارد که بر پایه گاز طبیعی است. وجود نماد گاز به عنوان یکی از نمادهای معاملاتی در تریدینگ ویو و سایر کارگزاری های فارکس، منجر شده تا معامله گران بتوانند در نوسانات قیمت این دارایی ارزشمند سهیم باشند. نماد گاز در تریدینگ ویو به شکل های [NG]، [GAS] و [NGAS] نشان داده می شود و قیمت این دارایی بر اساس دلار آمریکا [USD] مورد سنجش قرار می گیرد.

 

آشنایی با نمادهای گاز طبیعی

گاز طبیعی یکی از نمادهای معاملاتی بسیار مهمی است که با نمادهای مختلفی در بازارها و کارگزاری های متفاوت نشان داده می شود. یکی از اصلی ترین نمادهای گاز طبیعی “NGAS” است که برای نمایش قراردادهای فیوچرز/آتی مورد استفاده قرار می گیرد؛ این نماد به معامله گران اجازه می دهد که روند قیمت این دارایی را دنبال کنند. علاوه بر نما‌د NGAS، نمادهای دیگری نیز برای نمایش نماد گاز در بازارهای معاملاتی استفاده می شود که شامل “NG” و “GASUSD” است.

 

نماد NGAS/USD

نماد “NGAS” جزو رایج ترین نمادهای معاملاتی گاز طبیعی در فارکس قرار دارد که به طور اختصاصی برای نمایش قراردادهای فیوچرز گاز طبیعی استفاده می شود. این نماد در بسیاری از کارگزاری ها و پلتفرم های معاملاتی مورد استفاده قرار می گیرد و بررسی روند قیمتی این دارایی را برای معامله گران تسهیل می کند.

 

نماد NG/USD

از دیگر نمادهای رایج گاز طبیعی در فارکس می توان به “NG” که مخفف “natural gas” است اشاره کرد؛ مانند نماد NGAS برای نمایش دادن قراردادهای آتی گاز طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نماد GAS/USD

نماد “GAS” نیز به عنوان یکی دیگر از نماد گاز طبیعی در فارکس شناخته می شود که به صورت قراردادهای CFD مورد استفاده قرار می گیرد. از این نماد به طور اختصاصی برای نمایش قیمت گاز طبیعی در برابر دلار آمریکا استفاده می شود.

انواع نماد گاز طبیعی در فارکس
نماد گاز طبیعی در فارکس به شکل های مختلفی از جمله نمادهای GAS، NG و NGAS نشان داده می شود.

 

عوامل موثر بر قیمت نماد گاز

گاز طبیعی [NGAS] یک سوخت فسیلی است که از گیاهان و حیواناتی که در زیر زمین دفن شده ‌اند و در معرض گرما و فشار شدید قرار دارند، تشکیل می‌ شود. این سوخت به عنوان منبع انرژی، در زندگی روزمره، کشاورزی و در تولید صنعتی استفاده می شود. قیمت گاز طبیعی به طور مداوم بسته به مسائلی مانند تولید، ذخایر، شرایط آب و هوایی، رشد اقتصادی، قیمت نفت خام و زغال سنگ در نوسان است. عوامل مختلفی می توانند بر قیمت NGAS در فارکس تأثیر بگذارند که در ادامه آن ها را نام برده ایم.

 

تاثیر آب و هوای فصلی از جمله طوفان های گرمسیری:

طوفان می تواند قطب های تولید گاز طبیعی را برای روزها/هفته ها تعطیل کند. این بدان معنا است که با پایان یافتن عرضه، ذخایر گازی کم می‌ شود که این امر در نهایت بر افزایش قیمت نماد گاز در بازار تاثیر می گذارد.

 

تغییرات قیمت نفت:

در صورت افزایش قیمت نفت خام، قیمت فرآورده های تولیدی در پالایشگاه ها مانند گاز طبیعی نیز افزایش می یابد.

 

عرضه گاز طبیعی:

ذخایر نگهداری شده در سراسر ایالات متحده تأثیر زیادی بر قیمت دارد؛ کاهش ذخایر گاز طبیعی آمریکا نشانه خرید انبوه آتی است که باعث افزایش تقاضا و قیمت نماد گاز طبیعی می شود.

 

تقاضای جهانی:

تقاضای جهانی برای گاز طبیعی در دهه گذشته تا حد زیادی در حال افزایش بوده است. پیش ‌بینی می‌ شود در پنج سال آینده تقاضا برای گاز طبیعی حدود 1.6 درصد در سال افزایش یابد که منجر به افزایش قیمت گاز طبیعی می شود.

 

ارزش دلار آمریکا:

ارزش دلار نیز تاثیرگذاری بالایی بر قیمت نفت و گاز دارد! همانطور که می دانید قیمت قراردادهای این دو سوخت به دلار تعیین می شود؛ با افزایش ارزش دلار، اغلب قیمت گاز کاهش می یابد. کشورهای وارد کننده این سوخت از افزایش ارزش دلار سود می ‌برند، بنابراین نیازی به پرداخت هزینه‌ های زیادی برای نفت و گاز ندارند. این اتفاق بین سال‌ های 2014 و 2016 رخ داد؛ زمانی که ارزش پول رسمی آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافت و قیمت‌ های جهانی نفت/گاز کاهش پیدا کرد.

 

تحلیل نماد گاز در تریدینگ ویو

برای تحلیل نماد گاز در TradingView، در قدم اول باید وارد وب سایت تریدینگ ویو (tradingview) به آدرس https://www.tradingview.com/ شده و در بخش جستجوی نماد ها، نماد NGAS را وارد کنید تا لیست چارت گاز طبیعی برای شما نمایش داده شود. در منوی باز شده می توانید نماد گاز طبیعی را بر اساس معاملات فیوچرز و یا CFD انتخاب کرده و به نمودارهای تحلیل تکنیکال دسترسی داشته باشید. ابزارهای تحلیل تکنیکال نماد گاز مانند اندیکاتورها، خطوط روند، سطوح فیبوناچی، الگوهای قیمتی، روندهای معاملاتی و … به کاربران کمک می کند تا معاملات موفقی در این زمینه داشته باشند. علاوه بر نمودارها و تحلیل های تکنیکال، آشنایی با رویدادهای جهانی، تغییرات ایجاد شده در سیاست‌ های انرژی و عوامل موثر بر بازار گاز و پیش بینی قیمت آن، برای داشتن معاملات پر سود ضروری است.

 

پیش بینی روند قیمت

روند قیمت گاز طبیعی و میزان نوسان آن به فاکتور هایی همچون میزان عرضه و تقاضا، شرایط سیاسی و اقتصادی، منابع جایگزین و … بستگی دارد. به طور دقیق نمی توان روند قیمت گاز طبیعی را پیش بینی کرد اما به طور کلی، روند حرکت قیمت گاز در شرایط معمولی یک شیب حرکتی آرام دارد. این بدان معنا است که تا زمان تغییر مسیر به علت یک خبر مهم سیاسی یا اقتصادی، در یک بازه قیمتی خاص و مشخص درجا می ‌زند. بیشتر معامله‌ گران حرفه ‌ای به هنگام معامله نماد گاز طبیعی، بازارهای رنج را ترجیح می دهند تا سود خود را از کف و سقف‌ های مورد اطمینان برداشت کنند.

 

شناسایی نقاط ورود و خروج معاملات

بخش بسیار مهمی از انجام هر معامله، شناسایی و تعیین نقاط ورود و خروج از معاملات است. معامله ‌گران باید برای تشخیص و پیدا کردن نقاط ورود و خروج، از ابزارهای تحلیل تکنیکالی چون الگوهای کندل ‌استیک و اندیکاتورهای فنی استفاده کنند. اندیکاتور‌های مکدی، ATR، RIS و فیبوناچی ابزار هایی هستند که می توانید برای شناسایی نقاط ورود و خروج از معاملات در بازار فارکس استفاده کنید.

 

مدیریت ریسک و افزایش احتمال سود

مدیریت ریسک بخش مهم و اصلی در معامله گاز طبیعی است. معامله ‌گران می بایست با استفاده از ابزارهای مدیریت ریسک، از سرمایه خود در مقابل نوسانات ناگهانی و دائمی بازار مراقبت کنند. بررسی دقیق معاملات و استفاده از استراتژی های تریدینگ متناسب با شرایط بازار، موضوع مهمی در کاهش ریسک و افزایش سودآوری است. شما می توانید برای مدیریت ریسک در معاملات خود از استراتژی های متفاوت و همچنین ابزارهای مخصوص کاهش ریسک مانند استاپ لاس ها استفاده کنید.

 

استراتژی های معاملاتی گاز طبیعی

تعیین یک استراتژی معاملاتی منسجم یکی از اساسی ترین بخش های معامله نماد گاز طبیعی در فارکس است. استراتژی معاملاتی می بایست بر پایه سبک ترید، میزان تحمل ریسک و اهداف معاملاتی تعیین شود.

 

استراتژی معاملاتی طبق تحلیل های تکنیکال:

این استراتژی به معامله ‌گران این امکان را می دهد تا بتوانند با استفاده از تجزیه و تحلیل نمودارها و بهره مندی از اندیکاتورها، به شناسایی الگوهای قیمتی بپردازند.

 

تحلیل ترندها:

تشخیص ترندهای بازار یکی دیگر بخش های مهم تحلیل تکنیکال است که به معامله ‌گران کمک می کند با بهره مندی از ابزارهایی چون خطوط روند و میانگین‌ های متحرک، بتوانند مسیر حرکت قیمت‌ ها را تشخیص داده‌ و طبق آن عمل کنند.

بهره مندی از اندیکاتورهای فنی:

اندیکاتورهای فنی همچون “RSI” یا همان «شاخص قدرت نسبی» و مکدی، سیگنال ‌های خرید و فروش را به معامله گران ارائه می دهند و استفاده از آن ها دانشی عمیق‌ از بازار را در اختیار معامله گران قرار می دهد.

استراتژی معاملاتی طبق تحلیل‌ های فاندامنتال:

تحلیل های فاندامنتال به معامله ‌گران این امکان را می دهند تا علاوه بر بررسی موضوعاتی مانند عرضه و تقاضا، به تحولات سیاسی و اقتصادی پرداخته و روند حرکت قیمت گاز طبیعی را شناسایی کنند.

 

تحلیل اقتصادی و سیاسی

با این استراتژی، چگونگی اثر گذاشتن رویدادهای اقتصادی و سیاسی بر قیمت گاز طبیعی مورد بررسی قرار می ‌گیرد.

 

استراتژی ‌های ترکیبی:

استراتژی ترکیبی، در واقع ترکیب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال است که الگوهای قیمتی و نقاط ورود/خروج مطلوب را تشخیص می دهد؛ همچنین منجر به درک بیشتر و بهتر اقتصادی و سیاسی بر بازار می شود. این استراتژی انتخاب اول بیشتر معامله گران موفق و حرفه ای است.

 

نکات مهم در معامله نماد گاز طبیعی در فارکس

نماد گاز طبیعی یکی از نمادهای محبوب برای تریدرها در بازار فارکس است که در صورت نمایش عملکرد مطلوب، می تواند بسیار سودآور باشد. پیرامون معامله نماد گاز طبیعی در بازار فارکس، نکات مهمی وجود دارد که آشنایی با آن ها می تواند به موفقیت معامله گران در ترید این نماد به شدت کمک کند. برخی از این نکات عبارتند از:

  • اخبار تاثیر زیادی بر قیمت گاز طبیعی می‌ گذارند: اخبار سیاسی و اقتصادی مهم جهان، از اصلی ترین عوامل موثر در نوسانات شدید قیمت گاز هستند. هر خبر مهمی که در مورد تغییر وضعیت تولید کنندگان و مصرف کنندگان گاز منتشر شود، می تواند به سرعت بر روی قیمت آن تاثیر بگذارد؛
  • انتخاب بهترین زمان انجام معاملات گاز: زمان انجام معاملات نیز موضوع مهمی است. در مورد معامله نماد گاز طبیعی، سشن معاملاتی نیویورک از 16:30 بعد از ظهر تا 00:30 بامداد به وقت تهران به عنوان بهترین زمان انجام معاملات گاز در فارکس شناخته می شود؛
  • فصلی بودن قیمت نماد گاز: قیمت نماد گاز با توجه به تغییر فصل، می تواند صعودی یا نزولی باشد. به این صورت که در نزدیکی فصل زمستان قیمت آن افزایش یافته و برعکس، با پایان فصل زمستان قیمت آن کاهش پیدا می کند؛
  • قیمت نماد گاز در نوسان شدید است: از لحاظ تاریخی، قیمت کالاهایی مانند گاز طبیعی در قالب منبع انرژی به سبب شرایط خاص عرضه و تقاضایی که دارند، به طور مداوم نوسان های شدید و غیر قابل پیش بینی داشته و اغلب بی ثبات است.
نکات مهم برای ترید نماد گاز طبیعی در فارکس
بررسی اخبار، استفاده از تحلیل تکنیکال و انتخاب بهترین زمان معامله برای نماد طبیعی گاز در فارکس از مهم ترین نکات معامله این نماد می باشد.

 

جمع بندی

گاز طبیعی منبع مهم انرژی است که به اشکال متفاوتی به کار گرفته شده و نماد آن نیز در بازار فارکس معامله می شود. این سوخت با نمادهایNGAS ،NG و GAS در بازار فارکس، تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون اخبار مهم سیاسی و اقتصادی تغییراتی را تجربه می کند. پیش از اقدام به نماد گاز طبیعی در فارکس برای ترید، لازم است علاوه بر انجام تحقیقات کامل، با استراتژی ها و شیوه های معامله آن آشنا شوید. به یاد داشته باشید که معامله نماد گاز در بازار فارکس و تریدینگ ویو، یک فعالیت حرفه ای است که برای معامله گران مبتدی مناسب نیست. تنها تریدر هایی که با تمام فراز و نشیب های این بازار‌ها آشنا هستند و دانش زیادی در زمینه تحلیل تکنیکال دارند، می توانند برای معامله نماد نفت در تریدینگ ویو اقدام کنند.

سوالات متداول

🟢 عوامل موثر بر قیمت گاز طبیعی چه عواملی هستند؟

شرایط و اخبار مهم اقتصادی و سیاسی، تغییرات آب ‌و ‌هوایی و عرضه و تقاضا، از عوامل تاثیر گذار بر قیمت گاز طبیعی هستند.

🟢 نماد گاز طبیعی در فارکس چه ویژگی‌ هایی دارد؟

این نماد، قیمت گاز طبیعی در بازارهای جهانی را مشخص کرده و از ویژگی‌ هایی چون حساسیت به عوامل اقتصادی و سیاسی و همچنین تنوع ابزارهای معاملاتی برخوردار است.

🟢 چگونه می توان بهترین استراتژی معاملاتی را برای معامله گاز طبیعی انتخاب کرد؟

با تحلیل دقیق و کامل بازار با استفاده از تحلیل‌ های تکنیکال و فاندامنتال و همچنین مشخص کردن نقاط ورود و خروج مناسب، می توان بهترین استراتژی معاملاتی برای معامله گاز طبیعی را انتخاب کرد.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.