معرفی نماد نفت در بروکر ویندزور (Windsor)

نماد نفت در ویندزور
معرفی نماد نفت در Windsor

 

نماد نفت در ویندزور

نماد نفت که اغلب با نام «نماد انرژی» نیز شناخته می شود، یکی از پر معامله ترین نماد های فارکس محسوب می شود. این نماد معاملاتی از طرفداران خاص خود بهره مند است، اما تعداد محدودی از بروکرها تنوع بالای نمادهای انرژی را به معامله گران ارائه می دهند. البته بروکر ویندزور(Windsor) عملکرد عالی را در این زمینه از خود نشان داده است، چراکه این بروکر تنوع بالایی از نماد های نفتی را ارائه می دهد که علاقه مندان می توانند معاملات نفتی خود را به بهترین نحو در این بروکر پیش ببرند. بروکر ویندزور یکی از قدیمی ترین کارگزاری های موجود در بازار فارکس است که از سال 1988 شروع به فعالیت کرد. این بروکر نمادهای معاملاتی بسیاری همچون جفت ارزها، کالاها، سهام، شاخص ها، فلزات گران بها [مانند نفت/گاز و طلا] و … را در اختیار معامله گران قرار می دهد و از بروکرهای برتر جهان به شمار می رود. با این حال، کم لطفی است اگر از تنوع نماد نفت در بروکر ویندزور چیزی نگوییم! در ادامه این مقاله، قصد داریم شما را با “انواع نماد نفت در Windsor” آشنا کرده و نحوه معامله این نماد ارزشمند را توضیح دهیم.

 

انواع نماد نفت در ویندزور

نماد نفت نه تنها در بروکر ویندزور، بلکه در سایر کارگزاری ها نیز بسیار ارزشمند در نظر گرفته می شود. این نماد به دلیل روند های بلندمدتی که دارد، بهترین گزینه برای تریدرهایی است که علاقه مند به معاملات بلند مدت هستند. انواع نماد نفت در ویندزور را می توان معامله کرد که این ویژگی منحصر به فرد بروکر ویندزور است. چراکه معمولا پلتفرم های کمی، تنوع بالای نماد نفت را ارائه می دهند. با این حال، معامله گران می توانند در بروکر ویندزور انواع نماد نفت از جمله نفت خام آمریکا، نفت خام برنت انگلیس، نفت خام سبک و … را معامله کنند. در ادامه برخی از محبوب ترین و مهم ترین نمادهای نفت در ویندزور را برای شما عزیزان فهرست کرده ایم.

انواع نماد نفت در بروکر Windsor مشخصات نماد در ویندزور
نفت خام آمریکا USCRUDE
نفت برنت BRENTCASH
نفت برنت انگلیس UKBRENT
نفت کوره HEATOIL
نفت سبک شیرین WTI
نفت وست تگزاس WTICASH

 

ساختار نماد نفت در ویندزور

نفت یک دارایی گران بها محسوب می شود که در سراسر جهان، ارزش آن ثابت شده است! این کالای ارزشمند در قالب های مختلفی همچون نفت خام، نفت خام سبک، نفت شیرین و … وجود دارد که هر یک از آن ها ویژگی های متفاوتی را شامل می شوند. در بازار فارکس نیز نماد نفت به شکل های مختلفی خرید و فروش می شود و هر نماد آن با دیگری متفاوت است. همان طور که در جدول فوق مشاهده کردید، انواع نماد نفت در بازار فارکس و بروکر ویندزور وجود دارد که تمامی آن ها قابل معامله هستند.

 

نحوه معامله نفت در ویندزور

نماد نفت در فارکس به شکل های مختلفی معامله می شود و استراتژی ها/تحلیل های بسیاری برای معامله این نماد گران بها به کار گرفته می شود. این در حالی است که نماد نفت در بروکر ویندزور به 2 شکل زیر معامله می شود:

 • اسپات/ SPOT؛
 • قراردادهای سی اف دی/CFD.

همچنین، شایان ذکر است که معامله نماد نفت در Windsor تنها در متاتریدرها [متاتریدر 4-متاتریدر5] قابل معامله می باشد. جالب است بدانید هر لات در قراردادهای نفت، برابر است با 1000 بشکه که تنها بر پایه ارز دلار [$] معامله می شود. در ادامه مراحلی که برای معامله انواع نماد نفت در ویندزور باید طی شود را مرحله به مرحله نام برده ایم.

 

باز کردن حساب معاملاتی در ویندزور

برای معامله نماد نفت در هر کارگزاری، باید یک حساب معاملاتی باز کنید تا بتوانید از طریق آن معامله خود را هدایت کنید. بروکر ویندزور نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای معامله نفت در این بروکر، باید از حساب معاملاتی برخوردار باشید. در کل، بروکر ویندزور دارای 2 حساب معاملاتی حقیقی با نام های “پرایم- Prime” و “زیرو- Zero” است که در هر دوی این حساب ها می توانید نماد نفت را معامله کنید. پس از آنکه یک حساب معاملاتی در بروکر ویندزور ایجاد کردید، می توانید نماد نفت مورد نظر را در ویندزور انتخاب کنید؛ می پرسید چگونه؟! به توضیحات بخش بعدی مراجعه کنید.

 

انتخاب نماد نفت در ویندزور

برای انتخاب نماد نفت و معامله آن در بروکر ویندزور، نیاز به یک پلتفرم معاملاتی دارید که معمولا متاتریدر 4 برای این کار رایج تر است… به همین خاطر در این بخش آموزش انتخاب نماد نفت در ویندزور با استفاده از متاتریدر 4 [MT4] را آموزش می دهیم. ابتدا متاتریدر 4 را دانلود و بر روی سیستم عامل خود نصب کنید. وارد پلتفرم شوید و از بخش «نمادها» یا ” Symbols” نماد نفت مورد نظر خود را انتخاب کنید. درواقع مراحل انتخاب نماد نفت در ویندزور به طور خلاصه، شرح زیر می باشد:

 • متاتریدر 4 را دانلود کنید؛
 • بر روی گزینه ” View” کلیک و گزینه ” Symbols” را انتخاب کنید؛
 • نماد نفت مورد نظر را از میان لیست انتخاب کنید.

 

ثبت سفارش در ویندزور

پس از آنکه توانستید انواع نماد نفت در ویندزور را مشاهده کنید، برای شروع معامله بر روی گزینه ” Show” کلیک کنید تا نماد انتخاب شده نفت به لیست دیده بان بازار [Market Watch] اضافه شود. حالا بر روی گزینه ” Chart Window” و 2 بار بر روی نماد نفت کلیک کنید. پس از طی نمودن این مراحل، صفحه ای تحت عنوان «سفارش گذاری» یا ” Order” برای شما به نمایش گذاشته می شود که می توانید حجم، نحوه معامله و … را مشخص کنید.

نحوه معامله نماد نفت در Windsor
آموزش معامله نماد نفت در ویندزور

 

مزایای معامله نفت در ویندزور

بدیهی است که ترید بر روی هر یک از انواع نمادهای معاملاتی فارکس، از ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی برخوردار می باشد. معامله نماد نماد نفت در Windsor نیز شامل مزایای ویژه ای می شود که اغلب معامله گران نفت را به سمت این بروکر هدایت می کند. برخی از مهم ترین مزایای معامله نفت در ویندزور را می توان موارد زیر دانست:

 1. مقدار اسپرد معامله نفت در بروکر ویندزور بسیار مناسب است [اسپرد نماد نفت در این بروکر از 2-3 پیپ احتساب می شود]؛
 2. تنوع نمادهای نفت در بروکر ویندزور نسبت به سایر کارگزاری ها بیشتر است؛
 3. در هر دو حساب ریل-حقیقی [پرایم و زیرو] بروکر ویندزور می توانید انواع معاملات نفت را انجام دهید؛
 4. بروکر ویندزور برای معامله نفت از پلتفرم های محبوب متاتریدر 4/متاتریدر 5 پشتیبانی می کند؛
 5. حداقل افتتاح حساب و شروع معامله در بروکر ویندزور تنها 50$ است؛
 6. بروکر ویندزور یک کارگزاری با سابقه بلندمدت در بازار های مالی است و از تجربه بالایی در معاملات فارکس برخوردار می باشد.

 

نکات مهم در معامله نفت در ویندزور

برای ترید و نوسان گیری هر نماد معاملاتی، معامله گران باید پیش نیازهایی را انجام دهند تا از معاملاتی موفق و کم ضرر لذت ببرند! درواقع بازار فارکس یک عرصه پر نوسان است که در صورت عدم آگاهی از نکات مهم برای معامله گری، ممکن است همه چیز یک تریدر را نابود کند… به همین خاطر شما باید پیش از شروع معامله نماد نفت در ویندزور، اقدامات مهمی را انجام دهید تا از ریسک معاملات جلوگیری و معامله موفق تری را تجربه کنید.

 

ریسک معامله نفت در ویندزور

خطر از دست رفتن سرمایه در بازار فارکس و به خصوص معاملات CFD بسیار بالا است. به همین خاطر، معامله گران باید توجه داشته باشند در هنگام معامله نفت در هر کارگزاری، یک برنامه کاهش ریسک دقیق را در کنار استراتژی معاملاتی خود در نظر بگیرند. چراکه نوسانات بازار فارکس بسیار زیاد است و این امر نماد نفت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. با استفاده از ابزارهای حرفه ای ترید، تمامی معامله گران می توانند در راستای کاهش ریسک معامله نفت قدم بردارند.

 

مدیریت ریسک در معامله نفت

برای کاهش ریسک معاملات نفت در ویندزور، بهتر است از ابزارهای حرفه ای استاپ لاس [stop-loss] و حد سود/حد ضرر [Take Profit] استفاده کنید. این ابزارها به شما کمک می کنند در صورت عدم پیشروی معامله طبق استراتژی معامله گر و ضرر بیش از حد، معامله به طور خودکار بسته شود. این کار به شما کمک می کند تا از ضرر و زیان بیش از حد معامله نفت در ویندزور جلوگیری کرده و سرمایه خود را حفظ کنید. گفتنی است که اگر از ابزارهای حد سود و حد ضرر در معاملات خود استفاده نکنید، ممکن است کل دارایی شما به طور ناگهانی در وضعیت نابسامان بازار از بین برود.

 

تحلیل تکنیکال و بنیادی نفت در ویندزور

شاید یکی از مهم ترین اقداماتی که هر تریدر برای معامله نفت باید انجام دهد را می توان “تحلیل تکنیکال” و “تحلیل بنیادی/تحلیل فاندامنتال” دانست. تحلیل تکنیکال (Technical Analysis) به بررسی داده های مهم بازار از قبیل تاریخچه قیمتی، روند قیمت، نمودارها/ شاخص ها و … اطلاق دارد که قیمت یک سهم در آینده را مشخص می کنند. تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis) نیز نوع دیگری از بررسی روند قیمتی یک نماد معاملاتی است که از طریق ارزیابی اخبار، عوامل سیاسی-اقتصادی و احساسات بازار به دست می آید. به کار گیری این تحلیل ها امری ضروری در معامله نماد نفت محسوب می شود و به چیدن یک استراتژی صحیح، کمک شایانی دارد. شایان ذکر است که برای اعمال تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی در معاملات، نیاز به دانشی خاص و فراگیری آموزش های نوسان گیری [ترید- trade] می باشد.

معامله نفت در Windsor
بررسی نکات مهم در معامله نفت در ویندزور

 

جمع بندی

معامله نماد نفت در ویندزور بسیار پرطرفدار است و معامله گران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. به جرئت می توان گفت که بروکر ویندزور در لیست بهترین کارگزاری ها برای معامله نفت در جهان قرار دارد و خدمات خوبی را در این زمینه به معامله گران اعطا می کند. چراکه نماد نفت در Windsor با تنوع بالایی در اختیار معامله گران قرار می گیرد و این امر برای افرادی که به ترید نفت در بازار فارکس علاقه مند هستند، گزینه عالی محسوب می شود. از سوی دیگر، اسپرد معامله نماد نفت در بروکر ویندزور معقول است و بین 2 الی 3 پیپ شناور می باشد. معامله نفت در ویندوز بر پایه ارز دلار [$] انجام می شود و تنها با استفاده از پلتفرم متاتریدر امکان پذیر است.

سوالات متداول

🟢 آیا معامله نماد نفت در ویندزور خوب است؟

بله، ویندزور جزو بروکرهای برتر برای معامله نفت است که تنوع بالایی از نمادهای نفتی را به همراه اسپرد کم به معامله گران هدیه می دهد.

🟢 مقدار اسپرد و کمیسیون نماد نفت در ویندزور چقدر است؟

مقدار اسپرد برای معامله نماد نفت در ویندزور بین 2 الی 3 شناور است و مبلغ 8$ به عنوان کمیسیون معامله نفت در این بروکر در نظر گرفته شده است.

🟢 انواع نماد نفت در ویندزور کدامند؟

بروکر ویندزور نماد نفت را در تنوع بالایی ارائه می دهد که نفت خام آمریکا (USCRUDE)، نفت برنت انگلیس (UKBRENT)، نفت کوره (HEATOIL)، نفت سبک شیرین (WTI) و نفت وست تگزاس (WTICASH) برخی از مهم ترین نمادهای نفتی در این بروکر هستند.

🟢 در کدامیک از حساب های ویندزور می توان نماد نفت را معامله کرد؟

در هر دو حساب حقیقی پرایم (Prime) و زیرو (Zero) بروکر ویندزور می توانید به معامله نماد نفت بپردازید.


نظرات (2)
 1. نماد نفت به نظرم ریسک کمتری داره البته اگر اخبار مرتبط رو دنبال کنین

  • درسته، همچنین اسپرد پایین این نماد، باعث می شود که معامله گران بتوانند با ریسک کمتری وارد بازار شوند

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.