کلاهبرداری رمزینکس (Ramzinex) | صرافی رمزینکس معتبر است؟

کلاهبرداری رمزینکس برای کاربران این صرافی بسیار عجیب است؛ چرا که معامله گران قدیمی این صرافی در طول این سال ها هیچ گونه عمل خلافی را از این صرافی ندیده اند. از سوی دیگر، معامله گران جدید بازار ارز دیجیتال برای جلب اعتماد دوست دارند که بیشتر در مورد این صرافی بدانند و از زیر و بم این صرافی اطلاعات پیدا کنند. ما نیز در ادامه صمن معرفی صرافی رمزینکس به بررسی اعتبار و تاریخچه این صرافی پرداخته ایم.

کلاهبرداری رمزینکس
کلاهبرداری رمزینکس

 

معرفی صرافی رمزینکس (Ramzinex)

صرافی رمزینکس را جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه شریف در سال ۱۳۹۶ بنیان گذاری کردند. این شرکت که با نام «شرکت نو آوران تجارت الکترونیک رمزینه» ثبت شده است تا بستری را برای معامله گران و سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال ایجاد کند. این بستر فعالیت در بازار ارز دیجیتال را بسیار راحت می کند.

رمزینکس در طی سال های فعالیت خود توانسته است تا بیش از ۲۰۰ بازار مالی تتری و تومانی را به معامله گران و سرمایه گذاران ایرانی ارائه دهد و از خروج ارز از کشور جلوگیری کند. با توجه به مزایای صرافی، در سال های اخیر شایعاتی مبنی بر کلاهبرداری رمزینکس منتشر شد که ما را بر این داشت تا به بررسی سابقه و اعتبار صرافی رمزینکس بپردازیم.

 

بررسی سابقه و اعتبار صرافی رمزینکس

اعتبار صرافی رمزینکس به پشتوانه شش سال فعالیت مستمر در بازار ارز های دیجیتال است. این صرافی در طول سال های فعالیت خود با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته توانسته است تا اعتماد مشتریان خود را جلب کند. در کنار این اعتماد و اعتبار، به روز بودن صرافی و تلاش برای فراهم آوردن جدید ترین امکانات معامله بین المللی برای کاربران نیز به اعتبار صرافی رمزینکس کمک بسیاری کرده است.

صرافی رمزینکس با ایجاد سبد معاملاتی رمزباکس به معامله گران کمک بسیاری کرده است تا با خیال راحت و کم ترین دغدغه سود خود را از بازار ارز دیجیتال دریافت کنند. بازدهی این سبد معاملاتی نیز یکی دیگر از دلایل افزایش اعتبار صرافی رمزینکس بوده است.

سابقه و اعتبار صرافی رمزینکس

 

تحلیل امنیت پلتفرم رمزینکس

صرافی رمزینکس یکی از پیچیده ترین پروتکل ها برای افزایش امنیت وب سایت خود را استفاده می کند. این صرافی با استفاده از ۱۰ راه حل امنیتی متفاوت گامی نو در مسیر حفاظت از داده های کاربران و جلوگیری از درز اطلاعات به بیرون از مجموعه برداشته است.

دارایی کاربران در صرافی رمزینکس به روش سرد انجام می شود. روش سرد در نگه داری داده ها به این معنی است که پس از ثبت نام آنلاین، مشخصات کاربران به سرور های حقیقی منتقل می شود و در هیچ پایگاه داده آنلاینی ذخیره سازی نمی شود.

بستر معاملاتی رمزینکس در داخل کشور قرار دارد و بسیاری از خطرات مانند تحریم ها و بلوکه شدن حساب های کاربری در پلتفرم های خارجی برای این صرافی وجود ندارد. بسیاری از معامله گران ارز دیجیتال به علت تحریم های بین الملی حساب های کاربری خود در صرافی های خارجی را از دست داده اند که رمزینکس با ایجاد بستر داخلی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرده است.

تبادل داده ها در پلتفرم رمزینکس با استفاده از قابلیت های جدید بر روی مروگر ها مانند HSTS انجام می شود. علاوه بر این پروتکل، سد های محافظتی پیچیده بسیاری مانند POODLE، Heartbleed و WeakDH نیز در این صرافی دیده می شود که محافظت از داده های کاربران را به سطح جدیدی می رساند.

 

آیا رمزینکس مجوز فعالیت دارد؟

شرکت نوآوران تجارت الکترونیک رمزینه با شناسه ملی ۱۴۰۰۹۳۷۲۰۹۶ نام رسمی صرافی رمزینکس است که به صورت قانونی در تاریخ ۲۸/۰۵/۱۳۹۹ ثبت شده است. این شرکت به صورت سهامی خاص ثبت شده و اداره می شود. دفتر مرکزی این شرکت نیز در برج فناوری شریف است. در ظاهر تمامی فعالیت های این شرکت قانونی است؛ اما به صورت کلی، بانک مرکزی تاکنون به هیچ صرافی داخلی اجازه فعالیت قانونی در زمینه ارز های دیجیتال را نداده است. بنابراین با توجه به سابقه درخشان و فعالیت مستمر این صرافی تنها به اعتبار بالای آن پی برد؛ وگرنه مجوز قانونی فعالیت نه تنها برای رمزینکس، بلکه برای هیچ صرافی داخلی وجود ندارد.

مجوز فعالیت

 

تحقیقات امنیتی در مورد Ramzinex

هنگامی که در حال استفاده از وای فای همگانی هستید و قصد دارید که وارد سایت Ramzinex شوید و معامله‌ ای را انجام دهید؛ ممکن است که در سمت دیگر هکری نشسته باشد و شما را به سایت شبیه سازی شده Ramzinex هدایت کند.

در اینجا اهمیت پروتکل HSTS رمزینکس مشخص می شود. اگر در گذشته یک بار با مروگر خود وارد سایت با پروتکل HTTPS صرافی رمزینکس شده باشید، مرورگرتان به هکر اجازه نمی دهد که اطلاعات شما را ببیند و داده های مالی شما محفوظ می ماند.

 

تجربیات کاربران در مورد رمزینکس

اعتبار صرافی رمزینکس بیشتر به علت سابقه طولانی و اهداف بلند پروازانه دانشجویان دانشگاه شریف است. این صرافی در طول این سال ها بازار های مالی تتری و تومانی زیادی را به خود اضافه کرده است. امکان معامله CFD و انتخاب حد سود و ضرر نیز از قابلیت های جدیدی است که در این صرافی اضافه شده است.

همچنین صرافی رمزینکس به کاربرانی که نیاز به API دارند، اجازه می دهد تا کلید اختصاصی خود را بسازنند و در اپلیکیشن های خود استفاده کنند. سبد معاملاتی رمز باکس نیز که به شکل یک توکن در این صرافی خرید و فروش می شود، از دیگر نوآوری های صرافی رمزینکس است.

 

جمع بندی

کلاهبرداری رمزینکس در طول سال های فعالیت این صرافی مشاهده نشده است. در طول فعالیت ۶ ساله این صرافی پیشرفت های زیادی در زمینه امنیت وب سایت رخ داده است، تدابیر امنیتی بسیاری برای محافظت از داده های کاربران انجام شده است و در نهایت می توان گفت که تضاد و تناقضی در فعالیت های این صرافی تاکنون دیده نشده است.

سوالات متداول

🟢 آیا می توان در صرافی رمزینکس ارز های دیجیتال را نگهداری کرد؟

بله، صرافی رمزینکس دارای کیف پول اختصاصی برای تمامی کاربران خود است و شما می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

🟢 صرافی رمزینکس مجوز فعالیت در بازار ارز دیجیتال را دارد؟

خیر، در حال حاضر هیچ یک از صرافی های ارز دیجیتال دارای مجوز فعالیت نیستند و دولت ایران قانون خاصی را برای فعالیت این صرافی ها نگذاشته است.

🟢 چگونه می توان اعتبار یک صرافی مانند رمزینکس را برررسی کرد؟

با مرجعه به سایت Similar web می توانید میزان بازدید ماهانه هر وب سایت را بررسی کنید و با نگاهی به تاریخچه فعالیت و اخبار پیرامون صرافی پی به اعتبار آن ببرید.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.