دلایل عدم نمایش موجودی در تراست ولت + راهکارهای قطعی

تراست ولت چیست؟

تراست ولت (Trust Wallet) یک کیف پول ارز دیجیتال محبوب است که از طیف گسترده ای از دارایی های دیجیتال پشتیبانی می کند. این کیف پول به کاربران کنترل کامل کلیدهای خصوصی را می دهد و امروزه توسط بیش از 60 میلیون کاربر در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال تراست ولت هم مشکلاتی دارد که یکی از آنها عدم نمایش موجودی است! جای نگرانی نیست و ما در ادامه علاوه بر بررسی «عدم نمایش موجودی در تراست ولت»، راهکار رفع آن را معرفی می کنیم.

عدم نمایش موجودی در تراست ولت
عدم نمایش موجودی یکی از مشکلاتی است که کاربران حین استفاده از تراست ولت با آن مواجه هستند.

 

علل عدم نمایش موجودی در تراست ولت

دلایل مختلفی وجود دارد که تراست ولت موجودی شما را صفر نشان می دهد، اما مهم ترین علت، صفر شدن موجودی به هنگام اضافه کردن والت یا خرید توکن های جدید است. نگران نباشید، راه حل این مشکل بسیار ساده است! قبل از اینکه راه حل های این مسئله را بررسی کنیم، بهتر است با علل اصلی عدم نمایش موجودی در تراست ولت آشنا شوید.

 

1. عدم همگام ‌سازی با شبکه بلاک چین

یکی از اصلی ترین و رایج ترین دلایل صفر شدن موجودی تراست ولت، عدم همگام سازی با شبکه بلاکچین است. در بیشتر مواقع کاربران به هنگام ورود به نرم افزار تراست ولت بدون عوض کردن آدرس IP، اپلیکیشن خود را با بلاک چین همگام سازی نمی کند، در نتیجه موجودی کیف پول شما صفر نشان داده می شود. در این شرایط با موجودی صفر، امکان ایجاد تراکنش و فرستادن ارز دیجیتال به آدرس های دیگر نیز وجود ندارد.

 

راه حل: همگام ‌سازی دستی یا خودکار کیف پول با شبکه بلاک چین

اگر تراست ولت به دلیل عدم همگام سازی با شبکه بلاکچین موجودی شما را صفر نشان می دهد، برای حل این مشکل بهتر است برای ساخت یک والت جدید در اپلیکیشن تراست والت از VPN برای تغییر آدرس IP استفاده کرده و ترجیحا به هنگام استفاده از برنامه همیشه آن را روشن کنید. اما با این حال در بعضی مواقع حتی با عوض کردن IP نیز موجودی تراست ولت صفر است؛ علت این امر دقیقا مشخص نیست اما اگر مشکلی در رابطه با همگام سازی با شبکه بلاکچین وجود نداشته باشد، بهتر است سایر علل عدم نمایش موجودی در تراست ولت را بررسی کنید.

 

2. عدم اضافه کردن توکن به لیست توکن ‌ها

یکی دیگر از علل عدم مشاهده موجودی در تراست ولت، عدم اضافه کردن توکن به لیست توکن ها است. اگر اخیراً توکنی از صرافی های غیرمتمرکز مانند “PancakeSwap” خریداری کرده یا کیف پول خود را به نرم افزار تراست ولت وارد کرده اید، عدم نمایش موجودی شما احتمالا به دلیل عدم اضافه شدن آدرس قرارداد توکن به تراست ولت است.

 

راه حل: جستجو و اضافه کردن توکن در تراست ولت

برای افزودن یک ارز دیجیتال به تراست ولت، باید آدرس قرارداد توکن را وارد کنید. آدرس قرارداد، شناسه منحصر به فرد مرتبط با قرارداد هوشمند توکن در بلاک چین است. ممکن است زمانی که رمز ارز را در پلتفرم هایی مانند Pancakeswap، Uniswap یا Quick Swap خریداری کرده اید، این آدرس را دریافت کرده باشید. اگر آدرس قرارداد را در اختیار ندارید و یا فراموش کرده اید، می توانید به راحتی آن را در پلتفرم هایی مانند CoinMarketCap یا CoinGecko دریافت کنید. برای این کار، تنها کافی است نام ارز دیجیتال را در نوار جستجو تایپ کنید و پس از پیدا کردن ارز، آدرس قرارداد را از صفحه جزئیات توکن کپی کنید.

سپس مجددا وارد حساب کاربری خود در تراست ولت شوید و روی نماد “Filter” کلیک کنید؛ به پایین صفحه رفته و روی گزینه “Don’t see your crypto” کلیک کنید. در مرحله بعدی آدرسی را که کپی کرده اید، در فیلد ورودی جایگذاری و سایر اطلاعات خواسته شده را تکمیل کرده و روی “import” کلیک کنید تا توکن و موجودی کیف پول به شما نشان داده شود. اگر همچنان با مشکل عدم نمایش موجودی مواجه هستید، بهتر است با پشتیبانی تراست ولت تماس بگیرید و راه حل های دیگری را امتحان کنید.

 

3. مشکل در اتصال به اینترنت

تراست ولت جزو کیف پول های دیجیتالی است که برای انجام هرکاری مانند مشاهده موجودی و انتقال دارایی، قیمت توکن ها و حتی به روز رسانی برنامه به اتصال اینترنت نیاز دارد. پس اگر احیاناً موجودی حساب شما در تراست ولت نمایش داده نمی شود یا صفر است، احتمالا به اینترنت پایدار یا پرسرعت دسترسی ندارید.

 

راه حل: بررسی و رفع مشکل اتصال به اینترنت

برای بررسی و رفع مشکل اتصال به اینترنت، می‌ توانید به سایت https://www.speedtest.net/ مراجعه کرده و سرعت و وضعیت اینترنت خود را تست کنید. اگر اینترنت ثابت شما ضعیف است، بهتر است از اینترنت همراه سیم کارت خود برای دسترسی به تراست ولت استفاده و سعی کنید نرم افزار تراست ولت را به صورت مجدد راه اندازی کنید. همچنین، کارشناسان در این شرایط پیشنهاد می کنند که وی پی ان یا پروکسی مورد استفاده را غیرفعال کرده و سپس مجددا این فرایند را امتحان کنید تا مشکل عدم اتصال به اینترنت حل شود.

صفر شدن موجودی تراست ولت
عدم نمایش موجودی در تراست ولت می تواند به دلیل قطعی یا سرعت پایین اینترنت باشد.

 

4. مشکل در سرورهای تراست ولت

یکی دیگر از علل رایج عدم نمایش موجودی کاربران در تراست ولت، مشکل در سرورهای این کیف پول است. اگر عدم نمایش موجود شما در تراست ولت ناشی از عدم همگام سازی با شبکه بلاکچین، عدم اضافه کردن توکن یا مشکلات اینترنتی نیست، احتمالا در سرورها و سرویس های گیرنده این برنامه مشکلاتی به وجود آماده است که با بررسی وضعیت سرورها به کمک برنامه های مخصوص و راه اندازی مجدد برنامه می توانید این مشکل را حل کنید.

 

راه حل: بررسی وضعیت سرورهای تراست ولت

شاید پیچیده به نظر برسد اما می توانید با ابزارهای مختلفی مانند URL Inspection، وضعیت سرور تراست ولت را بررسی کنید. همچنین می توانید کیف پول خود را با استفاده از عبارت “seed” یا با جفت کردن کیف پول سخت افزاری خود در یک رابط کیف پول متفاوت بازیابی کنید. کیف پول شما روی بلاک چین است و نرم افزاری که برای تعامل با کیف پول زنجیره ای خود استفاده می کنید، می تواند به عنوان یک رابط کیف پول در نظر گرفته شود. تراست ولت از یک عبارت 12 کلمه ای استفاده می کند که شامل لیستی از کلمات است که در ابتدای راه اندازی کیف پول به شما داده شد. بنابراین، اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید، می توانید کیف پول خود را به صورت مجدد نصب و بازیابی کنید و برای اتصال به اینترنت از برنامه های تغییر آی پی پرسرعت برای دسترسی به کیف پول استفاده کنید.

 

5. بروزرسانی ناقص برنامه

بروزرسانی ناقص برنامه تراست والت نیز می تواند از علل عدم نمایش موجودی در تراست ولت باشد. با به روزرسانی جدید سیستم عامل های دستگاه ها، باید نرم افزارهای مورد استفاده خود را نیز به روز رسانی کنید. اما اگر به دلایلی مانند ضعف سرعت اینترنت بروز رسانی برنامه تراست ولت تکمیل نشده باشد، احتمالا با مشکل عدم نمایش موجودی و عدم دسترسی به سایر امکانات کیف پول مواجه خواهید شد.

 

راه حل: حذف و نصب مجدد برنامه تراست ولت

در صورتیکه نتوانید نرم افزار تراست ولتی که بر روی سیستم تلفن همراه یا رایانه خود نصب دارید را به طور کامل به روز رسانی کنید، باید نرم افزار را از روی سیستم حذف کرده و مجددا آن را نصب و راه اندازی نمایید. توجه داشته باشید که برای نصب مجدد این برنامه باید عبارت “seed” یا بازیابی 12 کلمه ای را وارد کنید تا به حساب اصلی خود دسترسی داشته باشید.

 

6. هک شدن کیف پول

اگر علت صفر شدن موجودی تراست ولت شما، دلایل ذکر شده در بالا نیست و اخیرا تراکنش خروجی مشکوکی را مشاهده کرده اید‌ یا مطمئن نیستید که کلیدهای خصوصی خود را در اختیار فرد دیگری قرار داده اید یا خیر، به احتمال زیاد کیف پول شما هک شده، دارایی ها به سرقت رفته و علت عدم نمایش موجودی نیز همین موضوع است.

 

راه حل: بررسی تراکنش ‌ها در بلاک چین و اقدام به تغییر رمز عبور و کلید خصوصی

برای اطمینان از اینکه دلیل صفر شدن موجودی شما در تراست ولت هک شدن کیف پول نیست، باید تراکش های خروجی را بررسی کنید و اگر تراکنش مشکوکی را مشاهده نکردید، برای جلوگیری از هک می توانید رمز عبور و کلیدهای خصوصی خود را تغییر دهید. سپس برای بررسی مشکل عدم نمایش موجودی می توانید با تیم پشتیبانی تراست ولت این موضوع را به اشتراک بگذارید.

صفر شدن موجودی تراست ولت در پی هک
برای محافظت از کیف پول در برابر حملات سایبری، می توانید رمز عبور و دیگر پارامتر های امنیتی آن را هر چند وقت یکبار تغییر دهید.

 

جمع بندی

با وجود اینکه تراست ولت جزو کیف پول های دیجیتال بسیار محبوب با رابط کاربری آسان برای ذخیره و نگهداری رمز ارزها است، اما اخیرا کاربران شکایت هایی مبنی بر عدم نمایش موجودی در این کیف پول گزارش کرده اند. همانطور که گفتیم، علل مختلفی می تواند در این مشکل نقش داشته باشد که در این مقاله سعی کردیم آن ها را بررسی کنیم. با این حال، اگر مشکل عدم نمایش موجودی با راه حل های ذکر شده در مقاله برطرف نشد، می توانید این مشکل را در وب سایت اصلی تراست ولت گزارش کنید و یا از کارشناسان مجرب در این حوزه کمک بگیرید.

سوالات متداول

🟢 چرا موجودی تراست ولت صفر می شود؟

عدم نمایش موجودی در تراست ولت می تواند دلایل متعددی همچون قطعی یا سرعت پایین اینترنت، عدم همگام سازی کیف پول با بلاک چین، اضافه نکردن توکن ها به لیست، هک و … داشته باشد.

🟢 آیا عدم نمایش موجودی در تراست ولت به معنای از بین رفتن دارایی کاربران است؟

به طور کلی صفر شدن موجودی کیف پول به معنای از بین رفتن دارایی کاربران نیست. در صورت بروز این مشکل کاربران می توانند آن را عیب یابی کرده و به وجوه خود دسترسی داشته باشند.

🟢 چگونه می توان از صفر شدن موجودی کیف پول جلوگیری کرد؟

با دسترسی به اینترنت پرسرعت، به روزرسانی منظم برنامه، تایید توکن ها و تراکنش ها و همچنین ذخیره سازی عبارات خصوصی به صورت امن، می توان از مشکلاتی مانند صفر شدن موجودی کیف پول تراست جلوگیری کرد.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.