📉 بررسی چارت و نمودار تتر به ریال در تریدینگ ویو 📈

نمودار تتر به ریال در تریدینگ ویو
آیا نمودار تتر به ریال در پلتفرم تریدینگ ویو در دسترس است؟

 

تریدینگ ویو پلتفرم مشهور تحلیل بازار های مالی است که نمودار بسیاری از ارز ها و دارایی ها در آن یافت می شود و تتر (محبوب ترین استیبل کوین جهان) یکی از آنها است. تحلیل تتر در برابر ریال می تواند برای بسیاری از معامله گران اهمیت زیادی داشته باشد، اما دلیل این اهمیت چیست و آیا نمودار تتر به ریال در تریدینگ ویو وجود دارد؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا علاوه بر بررسی امکان دسترسی به این نمودار، به دیگر پرسش های مهم پیرامون این موضوع پاسخ دهیم.

 

اهمیت تتر در بازار ارز دیجیتال

در حال حاضر، تتر سومین رمز ارز ارزشمند در بازار کریپتو به شمار می رود و با بیش از 109 میلیارد دلار ارزش بازاری (Market Cap)، سرمایه کاربران فراوانی را جذب کرده است؛ همین آمار به تنهایی جهت نشان دادن اهمیت این استیبل کوین در بازار کافی است.

در واقع، تتر در جفت های معاملاتی فراوانی در بازار دیده می شود و بسیاری از معامله گران برای معامله رمز ارزهای مختلف از USDT استفاده می کنند. همچنین، این ارز به عنوان موجودی حساب در صرافی های ارز دیجیتال توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرد؛ یعنی آن ها پول خود را در پلتفرم های معاملاتی به دلیل پایداری ارزش در قالب USDT نگهداری می کنند.

در مجموع می توان گفت که Tether پیوندی میان سیستم مالی سنتی و بازار ارز دیجیتال است.

 

کاربرد نمودار تتر به ریال

در بازارهای مالی، چارت ها نشانگر تغییرات لحظه ای قیمت در قالب تایم فریم های مختلف از جمله دقیقه ای، ساعتی، روزانه و … هستند. تحلیلگران با مطالعه این نمودارها جهت پیش بینی رفتار های قیمتی یک دارایی یا شاخص تلاش می کنند.

همانطور که می دانید، قیمت و ارزش تتر در بیشتر مواقع با قیمت دلار آمریکا یکسان است؛ از طرفی، ارزش ریال ایران و وضعیت کلی اقتصاد را می توان با بررسی ارزش دلار در برابر ریال تشخیص داد. بنا بر این، تحلیلگران تکنیکال با مشاهده نمودار تتر به ریال و تحلیل رفتارهای شاخص این جفت معاملاتی می توانند وضعیت و رشد یا افت اقتصاد کشور را پیش بینی کنند.

علاوه بر آن، آگاهی از قیمت USDT به ریال و پیش بینی روند آن می تواند به کشف سیگنال ها و فرصت های معاملاتی کمک کند تا از معاملات این جفت ارز به سود برسند.

 

نمایش نمودار تتر به ریال در تریدینگ ویو

حال زمان پاسخ به پرسش اصلی این مقاله رسید. احتمالا از ابتدا تاکنون خواهان پاسخ به این پرسش بوده اید که چگونه می توان به نمودار تتر به ریال در پلتفرم TradingView دسترسی یافت.

در جواب باید بگوییم که ظاهرا امکان دسترسی مستقیم به این چارت در وب سایت تریدینگ ویو وجود ندارد و اگر در بخش سرچ، عبارات [USDTIRR]، [USDTTMN]، [USDTIRT] یا … را جستجو کنید، هیچ پاسخی دریافت نمی کنید. با این حال، می توان به این نمودار از راه های دیگری دسترسی یافت.

چارت تتر به ریال در تریدینگ ویو
بررسی امکان دسترسی به چارت تتر به ریال در تریدینگ ویو

 

شما می توانید در برخی از صرافی ها و منابع ارز دیجیتال ایرانی از جمله والکس، رمزینکس، تبدیل و … چارت تتر به ریال را بیابید. این نمودارها بر اساس معاملات بازارهای داخلی این پلتفرم ها تنظیم شده و ابزارها و نحوه کارکرد آن ها دقیقا مشابه چارت های تریدینگ ویو است. در حقیقت، از این طریق می توانید به طور غیرمستقیم به چارت تتر به ریال در TradingView دسترسی پیدا کنید.

 

تحلیل تکنیکال تتر به ریال

تحلیل تکنیکال نمودارهای مالی معمولا به هدف پیش بینی قیمت، مدیریت ریسک، شناسایی فرصت های معاملاتی و … انجام می شود. ایرانیان با تحلیل تکنیکال چارت تتر به ریال می توانند تغییرات اقتصادی در ایران را نیز تا حدی پیش بینی کنند. تریدینگ ویو پلتفرم محبوبی برای تحلیل بازارهای مالی به شمار می رود و همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، نمودار تتر به ریال در این وب سایت به طور مستقیم در دسترس نیست.

تحلیل تکنیکال تتر به ریال را همچون تحلیل بقیه نمودارها می توان با استفاده از ابزارهای مختلفی از جمله الگوها و نمودارها انجام داد.

 

بررسی اندیکاتورها

در نمودار تتر به ریال در صرافی ها و پلتفرم های داخلی می توانید همانند چارت های موجود در وب سایت رسمی TradingView، از انواع مختلف اندیکاتورها از جمله میانگین متحرک (Moving Average)، بولینگر باند (Bollinger Bands)، شاخص قدرت نسبی (Relative Strength Index) و بسیاری از موارد دیگر کمک بگیرید.

اندیکاتورها در چارت تتر به ریال
استفاده از اندیکاتورها در نمودار تتر به ریال در پلتفرم TradingView

 

پس از انتخاب یکی از اندیکاتورها از منوی [Indicators] در بالای نمودار، ابزار انتخاب شده بر روی چارت ظاهر می شود.

 

الگوهای نموداری

در نمودار تتر به ریال امکان بررسی و شناسایی الگوهای نموداری (Chart Patterns) نیز وجود دارد. این چارت مانند بقیه چارت ها می تواند الگوهایی از خود بر جای بگذارد و به معامله گران سیگنال ترید و فرصت های معاملاتی را ارائه دهد. با این حال، باید توجه داشته باشیم که این شکل ها همواره سیگنال درستی به کاربر نمی دهند و احتمال خطا در آن ها وجود دارد.

 

پیش بینی قیمت

شما می توانید با مطالعه چارت تتر به ریال و تحلیل جفت USDT به واحد پول رسمی ایران، قیمت این ارز (قیمت دلار) را پیش بینی کنید و از این امر برای کسب سود بیشتر در معاملات خود یا به حداقل رساندن ضرر کمک بگیرید. یکی از دلایل اصلی تحلیل نمودارهای مالی توسط تریدرها، پیش بینی قیمت یک دارایی است.

 

نکات مهم در تحلیل تتر به ریال

تعدادی از کاربران و تریدرها در ایران از جفت ارز USDT/IRR برای معامله و کسب سود از بازار استفاده می کنند. این کار نیاز به شناسایی رفتارهای قیمتی و تحلیل نمودار تتر به ریال دارد. اگر قصد تحلیل این چارت و انجام معامله یا سرمایه گذاری در بزرگترین استیبل کوین بازار را دارید، باید به نکات مهم در رابطه با آن توجه داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل از معاملات خود سود کسب کنید.

 

تفاوت های تتر با سایر ارزهای دیجیتال

در دنیای کریپتو، رمز ارزهای فراوانی با ویژگی ها و ساختار های منحصر به فرد وجود دارند و در بازار معامله می شوند. اگر قصد سرمایه گذاری در یکی از آن ها را دارید، آشنایی با تفاوت های ارز موردنظر با سایر دارایی ها اهمیت زیادی دارد.

برجسته ترین تفاوت USDT با سایر ارزها، ماهیت استیبل کوینی آن است؛ یعنی این کوین با کمک گرفتن از ذخیره دارایی، برابری قیمت خود با دلار آمریکا را حفظ می کند. به همین دلیل، بسیاری از معامله گران و کاربران ایرانی از این ارز در قالب «دلار دیجیتال» و روشی برای پرداخت بین المللی استفاده می کنند. این موضوع تقریبا منجر به حذف نوسانات در قیمت تتر شده است.

تتر
تتر استیبل کوین است و به همین دلیل قیمت آن تغییر نمی کند.

 

ریسک های سرمایه گذاری در تتر

با بررسی نمودار تتر در تریدینگ ویو متوجه می شوید که این ارز نوسانات بسیار ناچیز و نامحسوسی دارد، اما در نظر بگیرید که احتمال بروز مشکلات در حفظ ارزش USDT با دلار یا حتی نقص فنی وجود دارد. در چنین شرایطی، ممکن است که قیمت این استیبل کوین از 1$ کمتر شود و سرمایه گذار را با ضرر مواجه کند. همچنین، شایعاتی مبتنی بر «کامل نبودن پشتوانه تتر» و استفاده آن از سایر دارایی ها از جمله وام برای توکن USDT وجود دارند.

 

منابع معتبر برای تحلیل

تحلیل چارت های دارایی می تواند به شکل های مختلف و با تکیه بر منابع گوناگونی انجام شود. استفاده از منابع مورد اطمینان برای تحلیل تتر به ریال بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود چرا که احتمال دریافت اطلاعات اشتباه از این منابع و به دنبال آن، سرمایه گذاری غلط در زمان نامناسب وجود دارد.

 

جمع بندی

در این مقاله به آموزش دسترسی به نمودار تتر به ریال در تریدینگ ویو پرداختیم. همانطور که خواندید، امکان دسترسی مستقیم به این چارت در وب سایت مورد اشاره وجود ندارد و برای این کار باید از صرافی ها و پلتفرم های داخلی همچون والکس استفاده کنید. شما می توانید از انواع اندیکاتورها در چارت USDT/TMN کمک بگیرید و آن ها را به نمودار اضافه کنید. سرمایه گذاری در تتر می تواند سود مطلوبی به دنبال داشته باشد، اما باید ریسک های مرتبط با آن و ساختار این ارز را در نظر داشته باشید. از اینکه تا پایان مقاله «نمودار تتر به ریال در تریدینگ ویو» همراه ما بودید سپاسگزاریم.

سوالات متداول

🟢 آیا می توانم نمودار تتر به ریال را در تریدینگ ویو مشاهده کنم؟

بله؛ شما می توانید این چارت را در محیط کاربری TradingView و با تنظیمات ارائه شده توسط آن مشاهده کنید.

🟢 آیا امکان دسترسی مستقیم به چارت تتر به ریال در تریدینگ ویو وجود دارد؟

خیر؛ برای دسترسی به این نمودار باید از منابع و صرافی های داخلی استفاده کنید.

🟢 آیا امکان استفاده از اندیکاتور در نمودار USDT به ریال وجود دارد؟

بله؛ شما می توانید از انواع اندیکاتورهای ارائه شده توسط TradingView برای این چارت استفاده کنید.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.