تنظیم ساعت بروکر ویندزور | ساعت ویندزور به وقت کجاست؟

جدول ساعت کاری بروکر ویندزور

بروکر ویندزور (windsor broker) یک کارگزاری مشهور در زمینه فارکس است که از سال 1998 در حال خدمت رسانی به معامله گران می باشد. دفتر مرکزی ویندزور در قبرس قرار دارد و به همین خاطر این بروکر از اختلاف زمانی با سایر مناطق برخوردار می باشد. معامله گرانی که تمایل به ثبت نام و افتتاح حساب در بروکر ویندزور را دارند، ابتدا باید با ساعت بروکر ویندزور در بخش های مختلف آشنایی داشته باشند. در ادامه جدول زمانی بخش های مختلف ویندزور بروکر را قرار داده و نحوه « تنظیم ساعت بروکر ویندزور» را آموزش خواهیم داد.

بررسی ساعت بروکر ویندزور در بخش های مختلف مشخصات
ساعت بروکر به وقت محلی قبرس [UTC+3]
ساعت کاری پشتیبانی از دوشنبه تا جمعه/به طور 24 ساعته
پشتیبانی فارسی از دوشنبه-جمعه ساعت 9 الی 18
ساعت کار دفاتر به وقت محلی
ساعت معامله جفت ارزهای فارکس از دوشنبه-جمعه [شنبه و یکشنبه تعطیل]
ساعت معامله شاخص ها و فلزات از دوشنبه-جمعه
اختلاف زمان با ایران بسته به فصول تابستان/زمستان متفاوت است.

 

تنظیم ساعت بروکر ویندزور
ساعت بروکر ویندزور

 

اختلاف ساعت بروکر ویندزور با ایران

یکی از ابتدایی ترین مسائلی که برای معامله در بروکر ویندزور باید به آن توجه کنید، اختلاف زمانی بین ساعت بروکر ویندزور و کشور ایران است که در نظر گرفتن آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. چراکه اگر به این تفاوت زمانی توجه نکنید، معاملات شما ممکن است در سشن های معاملاتی صحیحی قرار نگیرد و به ضرر ختم شود. اختلاف ساعت بروکر ویندزور با ایران، به شکل تابستانه و زمستانه است! این بدان معنا است که اختلاف زمانی بین بروکر ویندزور و ایران در زمستان حدود 1:30 ساعت است، اما این اختلاف زمانی در تابستان به 30 دقیقه می رسد.

علت متغیر بودن اختلاف زمانی بروکر ویندزور با ایران، این است که ساعت بروکر بر روی در منطقه زمانی ” UTC+3:30″ قرار دارد و در زمستان و تابستان، بر روی سرور متفاوتی قرار می گیرد. این بروکر در زمستان با منطقه زمانی ” UTC+2″ و در تابستان با ” UTC+3″ فعالیت می کند. گفتنی است که موقعیت زمانی ایران بر روی [UTC+3:30] قرار دارد و به همین خاطر با توجه به تغییر سرور ویندزور در تابستان و زمستان، زمان معامله در این بروکر به وقت ایران نیز تغییر می کند. در ادامه ساعت بروکر ویندزور به وقت ایران در تابستان و زمستان را شرح داده ایم:

ساعت بروکر ویندزور مشخصات
ساعت کار تابستانه UTC+3
ساعت کار زمستانه UTC+2
منطقه زمانی ایران گرینویچ [UTC+3:30]
اختلاف زمانی با ایران در زمستان 1:30 ساعت/ در تابستان 30 دقیقه

 

جدول ساعت معامله جفت ارزها در ویندزور

جالب است بدانید معامله در ویندزور بسته به نمادهای معاملاتی مختلف، می تواند در زمان متفاوتی نیز انجام شود! این بدان معنا است که ساعت بروکر ویندزور برای معامله نماد جفت ارزهای فارکس، با سایر نمادها مانند شاخص/فلزات متفاوت است. از همین روی، در ادامه جدولی تهیه کرده ایم که زمان معامله جفت ارزهای فارکس در بروکر ویندزور را شرح می دهد:

ساعت بروکر ویندزور در معاملات جفت ارزها مشخصات
شنبه و یکشنبه تعطیل
دوشنبه 00:05-23:59
از سه شنبه-جمعه 00:03-23:59

 

ساعت کاری بورس آمریکا و اروپا در ویندزور

بروکر ویندزور امکان معامله بورس جهانی را نیز برای علاقه مندان به این حوزه، فراهم آورده است. شما می توانید در این بروکر محبوب، معاملات بورس خود را به راحتی پیش ببرید؛ به شرطی که تنظیم ساعت بروکر ویندزور با معاملات بورس را فراموش نکنید! فعالیت در عرصه بورس از طریق بروکر ویندزور، بر حسب ساعت کاری بازار کشورهای مختلف متفاوت است. البته گفتنی است که معامله بورس در بروکر ویندزور، بر اساس سشن های معاملاتی محبوب «نیویورک» و «لندن» انجام می شود. در ادامه، ساعت بروکر ویندزور بر حسب سهام بورس آمریکا و اروپا را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

ساعت بروکر ویندزور بر حسب معاملات بورس آمریکا و اروپا مشخصات
سهام بورس آمریکا از دوشنبه الی جمعه در ساعات 16:30-23:00
شاخص بورس انگلیس از دو شنبه الی جمعه در ساعات 3:30-22:55
شاخص بورس آلمان از دو شنبه الی جمعه در ساعات 3:30-22:55
شاخص بورس فرانسه از دوشنبه الی جمعه در ساعات 09:05-22:55
شاخص بورس سوئیس از دوشنبه الی جمعه در ساعات 09:05-22:55

 

جدول ساعت معامله شاخص ها و فلزات در ویندزور

شاخص ها و فلزات گران بها جزو نمادهای معاملاتی محبوب جهانی هستند که در بروکر ویندزور نیز قابل معامله هستند. در این بروکر امکان ترید شاخص های مشهوری همچون داو جونز (US30) و فلزات گران بهایی مانند طلا (XAU) وجود دارد که جزو برترین نمادهای معاملاتی در جهان به شمار می روند. در ادامه، ساعت کاری بروکر ویندزور بسته به معاملات شاخص ها/فلزات را دسته بندی کرده ایم:

ساعت بروکر ویندزور در معاملات شاخص ها و فلزات مشخصات
شنبه و یکشنبه تعطیل
دوشنبه-جمعه 01:00-23:59

 

تنظیم ساعت بروکر ویندزور
ساعت بروکر ویندزور در معاملات شاخص ها و فلزات

 

جمع بندی

در این مقاله ساعت بروکر ویندزور به وقت ایران را ذکر کردیم؛ ساعت بروکر ویندزور به منطقه زمانی این بروکر گفته می شود که تمامی فعالیت ها خود را در قالب یک زمان معین، در اختیار معامله گران جهان قرار می دهد. این ساعت کاری، به وقت محلی قبرس تنظیم است و با ایران از اختلاف زمانی برخوردار می باشد. ساعت کاری ویندزور بروکر در نیمه اول سال بر حسب منطقه زمانی ” UTC+3″ تعیین می شود، اما این بروکر در نیمه دوم سال طبق منطقه زمانی ” UTC+2″ فعالیت می کند. همچنین، نباید فراموش کرد که ساعت معامله نمادهای مختلف بازار مانند بورس، شاخص ها/فلزات، جفت ارزهای فارکس و … در بروکر ویندزور متفاوت است. از همین روی، توجه داشته باشید شما باید برای معامله در این کارگزاری، به تنظیم ساعت بروکر ویندزور بپردازید تا در منطقه زمانی صحیحی معامله کنید!

سوالات متداول

🟣 ساعت بروکر ویندزور چیست؟

ساعت بروکر ویندزور به منطقه زمانی اطلاق می شود که این بروکر در بخش های مختلف، فعالیت دارد؛ این منطقه زمانی به وقت ایران متفاوت است.

🟣 ساعت بروکر ویندزور به وقت کجا است؟

ساعت بروکر ویندزور در تابستان به وقت محلی قبرس [UTC+3] و در زمستان بر روی [UTC+2] تنظیم است.

🟣 چرا باید تنظیم ساعت بروکر ویندزور به وقت ایران را جدی بگیریم؟

چراکه زمان باز و بسته شدن سشن های معاملاتی طبق ساعت بروکر ویندزور تغییر می کند و ممکن است معاملات خود را در زمان صحیحی انجام ندهید.

🟣 تنظیم ساعت بروکر ویندزور به وقت ایران چگونه است؟

تمامی معامله گران می توانند از طریق برنامه معاملاتی متاتریدر 4، به تنظیم ساعت بروکر ویندزور بپردازند.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.