معرفی استراتژی های باینری آپشن بدون اندیکاتور

استراتژی های باینری آپشن بدون اندیکاتور
معرفی 4 مورد از بهترین استراتژی های معاملات باینری آپشن بدون اندیکاتور

 

باینری آپشن معاملات صفر و یک است. در این معاملات جهت حرکت قیمت حرف اول و آخر را می زند. اما آیا می توان معاملات باینری آپشن را بدون استفاده از اندیکاتور انجام داد؟! چرا که نه، استراتژی های گوناگونی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها معاملات باینری آپشن را انجام دهید و به سود برسید. به همین بهانه در مقاله امروز قصد داریم تا زیر و بم معاملات باینری آپشن بدون اندیکاتور را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

تعریف باینری آپشن

باینری آپشن یکی از ابزار های مالی است که 0 تا 100 فرایند معامله را به یک سوال ساده تبدیل می کند، سوال بله یا خیر. اگر قیمت در جهت تحلیل شما حرکت کند سود می کنید و با حرکت خلاف جهت ضرر در انتظار شما است. برای درک بهتر به این مثال توجه کنید؛ تحلیل شما شواهدی را مبنی بر افزایش قیمت ارز A نشان می دهد و بر همین اساس، پوزیشن افزایش قیمت باینری را باز می کنید. درصورت افزایش قیمت ارز A شما سود می کنید و با ریزش قیمت، معامله شما با ضرر بسته می شود.

معاملات باینری آپشن
معامله باینری آپشن پیش بینی ریزش یا افزایش قیمت است.

 

مزایای استراتژی‌های بدون اندیکاتور

استراتژی های باینری آپشن بدون اندیکاتور اغلب بر اساس تحلیل حرکت قیمت ایجاد می شوند و همین موضوع اولین مزیت یعنی سادگی استفاده از استراتژی را شکل می دهد.

مزیت توضیح
سادگی استراتژی های بدون اندیکاتور به دلیل عدم وابستگی به اندیکاتور، ساده تر هستند.
بدون تاخیر استراتژی های بدون اندیکاتور به سرعت به تغییرات در بازار واکنش نشان می دهند.
انعطاف پذیری استراتژی‌های بدون اندیکاتور انعطاف‌ پذیری بیشتری نسبت به شرایط بازار دارند.

 

انواع استراتژی‌های بدون اندیکاتور باینری آپشن

حتی تریدر های حرفه ای هم بدون استراتژی معاملاتی مناسب شکست می خورند. بدون در نظرگرفتن روانشناسی کندل ها در باینری آپشن قصد داریم چند مورد از استراتژی های معاملاتی با وین ریت بالا و استفاده آسان را معرفی کنیم.

 

استراتژی روند

خط روند یا Trendline حرف اول الفبای ابزار های ترند است. همانطور که از نام آن پیدا است، خط روند در نمودار ترسیم می شود تا روند قیمت را نشان دهد و شیب خط این نقش را برعهده دارد؛ اگر خط شیب صعودی داشته باشد، روند صعودی است و اگر خط با شیب نزولی ترسیم شود، روند نزولی است. همچنین اگر خط با شیب خنثی یا شیب بسیار کم ترسیم شود، در آن صورت شاهد روند رِنج یا خنثی در بازار خواهیم بود.

قیمت دائما در نوسان است و در پی این اتفاق سطوح کف و سقف ایجاد می شوند. هنگام افزایش قیمت، سطوح سقف پایین تر و سقف بالاتر در نمودار ظاهر می شوند و به همین ترتیب، هنگام ریزش قیمت سطوح کف بالاتر و کف پایین تر ایجاد می شوند. خط صعودی با اتصال نقاط کف بالاتر و خط نزولی با اتصال نقاط سقف پایین تر ترسیم می شود.

 

استراتژی الگوهای قیمت

دومین مورد از محبوب ترین استراتژی های باینری آپشن بدون اندیکاتور، الگو های معاملاتی هستند. الگو ها نمایش تصویری حرکات قیمت در بازار های مالی (فارکس، ارز دیجیتال، طلا و …) هستند و می توان از آن ها برای تشخیص تغییر روند، ادامه یا ظهور روند های جدید استفاده کرد. الگو های معکوس نشان دهنده تغییر بالقوه قیمت، الگو های ادامه دار حاکی از تمدید روند فعلی و الگو های خنثی نشان دهنده ظهور روند خنثی در بازار هستند. الگو ها در طول زمان شکل می گیرند و می توانید با استفاده از آن ها درباره زمان ورود و خروج از معامله تصمیم بگیرید. مهم ترین الگو های قیمتی که باید بشناسید عبارتند از:

الگو توضیحات
سر و شانه (Head and Shoulders) الگوی سر و شانه از سه قله یعنی قله بالاتر (سر) و دو قله پایین (شانه) تشکیل شده است. بروز الگوی سر و شانه نشانه تغییر روند است.
دو قله و دو دره (Double Top and Double Bottom) هنگامی که قیمت دو بار به اوج برسد، الگوی دو قله ظاهر شده و نشانه‌ تغییر روند است. دقیقا برعکس، الگوی دو دره با دو فرو رفتگی قیمت ایجاد می شود و نشان دهنده بروز احتمالی روند صعودی است.
الگوی مثلثی (Triangles) الگو های مثلث (صعودی، نزولی و متقارن) از اتصال بالا و پایین حرکت قیمت تشکیل می شوند. مثلث های متقارن حاکی از تحکیم روند و مثلث های صعودی و نزولی نشان دهنده شکست های احتمالی هستند.
الگوی فنجان و دسته (Cup and Handle) الگوی فنجان و دسته شبیه به شکل یک فنجان چای است و ادامه روند صعودی را نشان می دهد.
الگوی پرچم و پرچم سه گوش (Flags and pennants) الگو های پرچم و پرچم سه گوش بیانگر ادامه روند در کوتاه مدت هستند. پرچم های عادی مستطیل شکل و پرچم های مثلثی به شکل مثلث های کوچک ظاهر می شوند. معمولا این الگو ها پس از حرکات شدید قیمت رخ می دهند و حاکی از تثبیت قیمت در کوتاه مدت هستند.
الگوی وج (Wedges) الگو های وج صعودی به سمت بالا شیب دارند و نشان دهنده معکوس شدن روند صعودی هستند. در مقابل وج های نزولی به سمت پایین شیب دارند و آن ها هم نشانه ای از معکوس شدن روند هستند.

 

استراتژی حمایت و مقاومت

کلی ترین قانون تجارت، تعیین قیمت کالا با قانون عرضه و تقاضا است. در بازار های معاملاتی هم این موضوع صدق می کند و سطوح حمایت و مقاومت حول محور عرضه و تقاضا شکل می گیرند. قیمت ها تا زمان پیشی گرفتن عرضه از تقاضا، افزایش می یابند و در همین نقطه مقاومت شکل می گیرد. در برعکس تا زمان پیشی گرفتن تقاضا از عرضه، قیمت ها کاهش می یابند و این نقطه به نام حمایت شناخته می شود. در نقاط مقاومت، قیمت شروع به کاهش و در نقاط حمایت افزایش می یابد.

سطوح حمایت و مقاومت
سطوح حمایت و مقاومت بر اساس عرضه و تقاضا شکل می گیرند.

 

برای استفاده از این استراتژی می توانید در سطوح حمایت خرید و در سطوح مقاومت، فروش را انجام دهید.

 

استراتژی حجم معاملات

استراتژی حجم معاملات باینری آپشن بدون اندیکاتور در تحلیل حجم معاملات یک دارایی خلاصه می شود. تحلیل حجم معاملات بینش مناسبی نسبت به قدرت و پایداری حرکات قیمت برای تریدر فراهم می کند. به عنوان مثال می توان از حجم معاملات برای تایید حرکت قیمت و سیگنال استفاده کرد. در نقطه ای دیگر، تغییر بالقوه در حجم به شناسایی معکوس های احتمالی روند کمک می کند. به طور کلی بهتر است استراتژی حجم معاملات را با دیگر استراتژی ها ترکیب کنید تا شانس موفقیت بیشتری داشته باشید.

 

نکات مهم در ترید باینری آپشن بدون اندیکاتور

ترید به خودی خود ریسک چشمگیری دارد و حالا فرض کنید که کل فرایند آن در یک سوال ساده خلاصه شود. معاملات باینری آپشن بدون اندیکاتور پر ریسک هستند و به همین دلیل بهتر است نکاتی که در ادامه مطرح می کنیم را رعایت کنید.

 

مدیریت ریسک

مدیریت ریسک در وهله اول، کاهش ضرر بدون قربانی کردن پتانسیل سود است. مدیریت ریسک با نسبت ریسک به ریوارد و بر اساس بازده مورد انتظار یک سرمایه گذار انجام می شود.

مدیریت ریسک
استراتژی های مدیریت ریسک بر اساس بازده مورد نظر سرمایه گذار تعیین می شوند.

 

علاوه بر این، استراتژی های هجینگ هم یکی دیگر از روش های مدیریت ریسک هستند. هجینگ به معنای استفاده از ابزار های گوناگون برای پوشش ریسک سرمایه گذاری است. به عنوان مثال یکی از راه های هجینگ، متنوع سازی سبد دارایی است که در آن ریسک سرمایه گذاری کاهش می یابد.

 

حد ضرر

حد ضرر یا استاپ لاس دستوری است که تریدر پیش از باز کردن پوزیشن تعیین می کند. این دستور برای محدود کردن ضرر سرمایه گذار طراحی شده است، به عنوان مثال تعیین حد ضرر در 10 درصد پایین تر از قیمت باز شدن پوزیشن، ضرر شما را در سطح 10% محدود می کند.

 

حد سود

احساسات بخشی از طبیعت انسان ها هستند و طمع یکی از مهم ترین احساسات ما در ترید است. دستور حد سود دقیقا برای کنترل این احساس طراحی شده و محدوده دقیقی را برای بسته شدن یک پوزیشن پس از به سود رسیدن مشخص می کند. درصورت رسیدن قیمت به سطح حد سود، پوزیشن بسته می شود و درصورت نرسیدن قیمت به دستور، پوزیشن باز می ماند.

 

تکنیک های مدیریت سرمایه

تکنیک های مدیریت سرمایه برای محافظت از سرمایه طراحی شده اند و استفاده از آن ها برای هر تریدری ضروری است. با تکنیک هایی که در ادامه معرفی می کنیم می توانید ضرر را به حداقل برسانید.

تکنیک مدیریت سرمایه توضیحات
سایز پوزیشن سایز پوزیشن معاملات را بر اساس درصدی از کل سرمایه تعیین کنید. با اینکار ریسک از دست رفتن سرمایه کاهش می یابد و معمولا 1% الی 3% از کل سرمایه برای هر پوزیشن مناسب است.
متنوع سازی سبد معاملاتی سرمایه معاملاتی خود را در دارایی ها یا بازار های گوناگون پخش کنید. با این تکنیک حتی در زمان ریزش چند ارز، بخشی از سرمایه شما حفظ می شود.
متعادل سازی پورتفولیو به طور منظم پورتفولیو خود را بر اساس استراتژی ریسک به ریوارد بررسی و تنظیم کنید.
استفاده از اهرم هنگام استفاده از اهرم احتیاط کنید، اهرم همچون یک شمشیر دو لبه است که علاوه بر شانس افزایش سود، احتمال بیشتر شدن ضرر را هم افزایش می یابد. از اهرم بیش از حد برای جلوگیری از فرسایش سرمایه اجتناب کنید.
نظارت بر وضعیت بازار شاخص های اقتصادی، رویداد ها، اخبار و به طور کلی شرایط بازار را به طور مرتب بررسی کنید. آگاهی از خطرات احتمالی امکان تعدیل به موقع پرتفولیو را فراهم می کند.
تریلینگ استاپ لاس دستور تریلینگ استاپ لاس به طور خودکار با حرکت قیمت به نفع شما تنظیم می شود. این دستور به حفظ سود در طول یک روند کمک می کند و در عین حال از وظیفه حفاظت از دارایی شما در برابر معکوس شدن روند قیمت را برعهده دارند.

 

تمرین و تکرار

حتی وارن بافت (تریدر پیشکسوت و افسانه ای) هم یک شبه به جایگاه فعلی نرسیده و پس از تمرین و تکرار فراوان به موفقیت رسیده است. تمرین و تکرار از اصول اساسی موفقیت در بازار های مالی هستند. با تمرین و تکرار می توانید مهارت های خود را بهبود ببخشید و بازدهی را افزایش دهید.

تمرین و تکرار
بهترین راه برای بهبود استراتژی ها، تمرین و تکرار است.

 

سخن پایانی

چه با اندیکاتور و چه بدون اندیکاتور، راه های مختلفی برای به سود رسیدن از معاملات باینری آپشن وجود دارد؛ ما در مقاله امروز چند مورد از بهترین استراتژی های باینری آپشن بدون اندیکاتور را معرفی کردیم. شما چه تجربه ای از این استراتژی ها دارید؟! منتظر تجربه های خواندنی شما هستیم.

سوالات متداول

🟢 استراتژی 100 درصد باینری آپشن چیست؟

حتی بهترین استراتژی ها هم همیشه به سود نمی رسند و گاهی اوقات معاملات شکست می خورند. به همین دلیل هیچگونه استراتژی 100 درصدی وجود ندارد.

🟢 بهترین استراتژی های باینری آپشن بدون اندیکاتور چه مواردی هستند؟

خط روند، الگو های قیمت، حمایت و مقاومت و حجم معاملات از بهترین و ساده ترین استراتژی های باینری آپشن هستند.

🟢 کدام استراتژی برای موفقیت در معاملات باینری آپشن بهتر است؟

بهترین استراتژی برای شما همان استراتژی است که با سبک معاملاتی، سرمایه و تحمل ریسک تان سازگار باشد.


نظرات (2)
  1. استراتژی روند برای ارزهای دیجیتال مناسبه؟

    • بله،این استراتژی بر پیش بینی روند قیمت ارزهای دیجیتال تمرکز دارد.

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.