بررسی نماد و چارت طلا در صرافی کوینکس (CoinEx)

طلای دیجیتال در کوینکس

طلای دیجیتال که تحت عنوان «نماد طلا» نیز در صرافی ها شناخته می شود، نوعی استیبل کوین در بازار کریپتو است که با پشتوانه طلای واقعی کار می کند. این بدان معنا است که اگر شما مقداری طلای دیجیتال خریداری کنید، به همان مقدار طلای فیزیکی به عنوان پشتوانه رمزارز، در بانک یا انبارهای شرکت سازنده ارز دیجیتال مورد نظر قرار دارد. این نوع ارزهای دیجیتال مبتنی بر طلای واقعی هستند و امروزه به طور گسترده توسط معامله گران مورد استفاده قرار می گیرند.

از سوی دیگر، نماد طلا در صرافی کوینکس که یکی از محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی جهان محسوب می شود، موجود است. اگر شما نیز می خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با نماد طلا در CoinEx کسب کنید، با ما تا پایان این مقاله همراه شوید.

نماد طلا در CoinEx
معرفی نماد طلا در صرافی کوینکس

 

معرفی و بررسی انواع رمز ارزهای با پشتوانه طلا در صرافی کوینکس

تنوع در بازار ارزهای دیجیتال، باعث شده است امروزه تمامی معامله گران رمزارز مطابق با شرایط معامله گری خود را انتخاب کنند! این عرصه پر از ایده هایی است که اهداف سرمایه گذاری متفاوتی را برای معامله گران در سراسر جهان خلق می کند. ایده ارز دیجیتال مبتنی بر طلا نیز یکی از این خلاقیت ها به شمار می رود که روشی جدید برای سرمایه گذاری در بازار کریپتو را به وجود آورده است. ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا را می توان گزینه مناسبی برای افرادی که از نوسانات شدید رمزارزها فرار هستند، دانست. چراکه این نوع ارز دیجیتال تنها با قیمت طلای جهانی تغییر می کند که یک دارایی ارزشمند و با ثبات در جهان محسوب می شود. از همین روی، افرادی که تمایل به داشتن یک دارایی رمزنگاری شده با ثبات تر نسبت به سایر ارزهای دیجیتال را دارند، می توانند از مزایای شگفت انگیز استیبل کوین های مبتنی بر طلا بهره مند شوند. شما می توانید انواع رمزارزهای با پشتوانه طلا را در صرافی های متمرکز و غیر متمرکز ارز دیجیتال خرید و فروش کنید که کوین بیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای معامله نماد طلا در صرافی کوینکس کافی است بخش های بعدی را مطالعه کنید.

 

نکاتی برای انتخاب رمز ارز طلا در کوینکس

آیا به دنبال “بهترین ارز دیجیتال با پشتوانه طلا” هستید؟! در این قسمت می خواهیم به شما عزیزان کمک کنیم رمزارزهای مبتنی بر طلا که از ویژگی های مثبت برخوردار هستند را بشناسید. تنوع در میان رمزارزها، باعث شده است معامله گران در انتخاب ارز دیجیتال مناسب خود گیج شوند، به همین ترتیب تووصیه می کنیم انتخاب هر رمزارز با توجه به اهداف سرمایه گذاری انجام شود.

برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال با پشتوانه طلا باید به مواردی همچون حجم نقدینگی رمزارز، گواهی اثبات ذخایر طلای رمزارز، تیم توسعه دهنده شناخته شده و … توجه کرد. در ادامه، جدولی تهیه کرده ایم که برخی از بهترین رمزارزهای مبتنی بر طلا که از ویژگی های ذکر شده برخوردار هستند را برای شما عزیزان نام برده ایم.

بهترین رمزارزهای مبتنی بر طلا نماد اختصاری
پکسوس گلد PAXG/ Paxos Gold
تتر گلد XAUt/ Tether Gold
گلد کوین GLC/ GoldCoin
دیجکس گلوبال DGX/ DigixGlobal
ملد گلد MCAU/ Meld Gold
پرث مینت گلوبال توکن PMGT/ Perth Mint Gold Token

 

نکته مهم: “رمزارزهایی که در بالا نام بردیم از بهترین ارزهای مبتنی بر طلا هستند، اما به غیر از پکسوس گلد، هیچ یک از رمزارزهای دیگر در صرافی کوینکس لیست نشده اند.”

نماد طلا در صرافی کوینکس
نماد طلا در CoinEx

 

مزایای معامله رمز ارزهای طلا در کوینکس

بررسی مزایا و معایب برای شناخت بهتر هر پروژه ضروری است. البته که هر ارز دیجیتال از مزایای ویژه برخوردار می باشد، اما در این بخش می خواهیم برخی از مزایای اصلی تمامی رمزارزهای مبتنی بر طلا را با یکدیگر بررسی کنیم:

  • کوینکس از چارت قیمتی لایو/زنده برخوردار است که قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را به نمایش گذاشته است؛
  • افزایش/کاهش قیمت انواع رمزارزهای مبتنی بر طلا ارتباط مستقیم با نرخ طلای جهانی دارد؛
  • این نوع رمزارزها دسترسی مناسبی دارند؛
  • هر کوین/توکن دیجیتالی مبتنی بر طلا، از ذخیره واقعی طلا برخوردار است؛
  • به دلیل وابسته بودن طلای دیجیتال به طلای واقعی، این نوع رمزارزها در طولانی مدت ارزش خود را حفظ می کنند.

 

معایب معامله رمز ارزهای طلا در کوینکس

همان قدر که رمزارزها با پشتوانه طلا می توانند جذاب و کاربردی واقع شوند، هنوز با چالش هایی نیز مواجه می باشند که بهتر است با آن ها آشنایی داشته باشید:

  • رمزارزهای مبتنی بر طلا به نسبت سایر ارزهای دیجیتال شناخته شده ای همچون بیت کوین، اتریوم، کاردانو و … از محبوبیت کمتری برخوردار هستند؛
  • قیمت سایر رمزارزها به عوامل متنوعی بستگی دارد، اما قیمت طلای دیجیتال تنها به طلای واقعی بستگی دارد؛
  • حجم نقدینگی طلای دیجیتال هنوز کمتر از سایر ارزهای کریپتو است.
نماد طلا در CoinEx
مزایا و معایب نماد طلا در صرافی کوینکس

 

جمع بندی

پیش از هر چیزی باید به این نکته اشاره کنیم که نماد طلا در CoinEx با نماد طلا در فارکس [AUX] متفاوت است و هیچ ارز دیجیتالی با نماد AUX در صرافی بایننس خرید/فروش نمی شود. از همین روی، دقت داشته باشید منظور از نماد طلا در صرافی کوینکس، به رمزارزهایی اشاره دارد که از پشتوانه طلا برخوردار هستند. همچنین، باید بگوییم که تنها نماد طلا در صرافی کوینکس، پکسوس گلد است و سایر ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا در این صرافی لیست نشده اند. از همین روی، شما می توانید تنها ارز دیجیتال پکسوس گلد را در صرافی کوینکس معامله و چارت قیمتی لحظه ای آن را مشاهده کنید.

سوالات متداول

🟢 نماد طلا در صرافی کوینکس چیست؟

منظور از نماد طلا در صرافی کوینکس همان رمزارزهای مبتنی بر طلا است که با پشتوانه طلای واقعی فعالیت می کنند.

🟢 کدام یک از نماد طلا در CoinEx لیست شده است؟

در میان انواع طلای دیجیتال، تنها پکسوس گلد در صرافی کوینکس قابل معامله است.

🟢 چرا معامله نماد طلا در صرافی کوین اکس برای معامله گران مهم است؟

چراکه کوینکس یک صرافی محبوب و شناخته شده است که لیست شدن رمزارزها در آن، مانند مهر تاییدی بر امنیت رمزارز مورد نظر می باشد.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.