بررسی کامل و تخصصی نماد طلا در کریپتو (crypto)

نماد طلا در کریپتو
آشنایی با نماد طلا در crypto

 

آیا شما نیز دائما از سودهای کلان بازار ارزهای دیجیتال می شنوید، اما به دلیل نوسانات بسیار بالا هنوز ترس ورود به این حوزه را دارید؟ این مقاله برای شما نوشته شده است! نماد طلا در کریپتو نوعی رمزارز محبوب است که به پشتوانه طلا خرید و فروش می شود. این بدان معنا است که به اندازه هر مقدار کوین/توکن در گردش نماد طلا، به همان میزان طلای واقعی در شرکت ها یا بانک ها ذخیره می شود. قیمت نماد طلا در کریپتو نسبت به طلای جهانی تعیین می شود و دقیقا مشابه طلای واقعی در دنیای مجازی، در نظر گرفته می شود. حال، می پرسید چرا نماد طلا در crypto ریسک معاملات رمزارزها را کاهش می دهد؟! اگر با نماد طلا در تریدینگ ویو آشنایی ندارید، بهتر است ابتدا با نماد طلا در کریپتو آشنا شوید.

 

چرا طلا در دنیای کریپتو اهمیت دارد؟

بسیاری از اشخاصی که هنوز برای ورود به بازار ارز دیجیتال دو به شک هستند، به دلیل نداشتن پشتوانه کریپتو، از ورود به این عرصه خودداری می کنند! این جا است که «نماد طلا در کریپتو» می تواند مشکل این معامله گران را حل کرده و خیالی آسوده را به آن ها هدیه دهد. چراکه در بازار ارزهای دیجیتال نوعی رمز ارز به نام “استیبل کوین/ stable coin” وجود دارد که ارزش آن همیشه ثابت است.

این نوع رمزارز از یک پشتوانه مالی فیزیکی [مانند طلا، $، € و …] برخوردار می باشد. نماد طلا در ارز دیجیتال نیز به همین شکل ساخته شده است و به رمزارزها/توکن هایی که از پشتوانه طلا در دنیای حقیقی برخوردار هستند، گفته می شود.

 

مزایای رمز ارزهای با پشتوانه طلا

نماد طلا در کریپتو، به رمزارزهایی اشاره دارد که از پشتوانه طلا برخوردار بوده و ارزش ذاتی آن ها نسبت به طلای جهانی تعیین می شود. این موضوع به معامله گران اجازه می دهد طلا را به شکل آنلاین و مجازی معامله کنند. نماد طلا در crypto شامل رمزارزهای متنوعی همچون پکسوس گلد، تتر گلد، گلد کوین و … می شود. با این حال، دنیای کریپتو و نماد طلا در این بازار، از مزایا و معایب مشخصی برخوردار است که باید در کنار یکدیگر مورد بررسی عمیق قرار بگیرند. در ادامه برخی از مهم ترین مزایا و معایب نماد طلا در کریپتو را برای شما عزیزان نام برده و توضیح داده ایم.

 

ثبات و پایداری

ثبات قیمتی یکی از چالش های بزرگی است که در بازار ارزهای دیجیتال به صراحت حس می شود و بسیاری از افرادی که تمایل به ورود به این بازار را دارند، فراری می دهد! این در حالی است که رمزارزهای مبتنی بر نماد طلا در کریپتو، این مشکل را حل کرده اند. درست است که این نوع رمزارزها مجازی هستند و مانند سایر ارزهای دیجیتال به صورت مجازی مبادله می شوند، اما با این حال از ثبات و پایداری برخوردار هستند. چراکه قیمت این رمزارزها مستقیما با قیمت جهانی طلا حرکت می کند و به همین دلیل به آن «طلای مجازی» نیز گفته می شود. هر چه قیمت طلا افزایش/کاهش یابد، قیمت این استیبل کوین ها نیز به همان مقدار تغییر می کند.

 

تنوع ‌بخشی سبد سرمایه‌گذاری

تنوع بخشی سبد سرمایه گذاری/پرتوفوی یکی از مهم ترین اقداماتی است که هر تریدر می تواند برای موفقیت بیشتر در بازارهای مالی انجام دهد. این قضیه برای بازار ارزهای دیجیتال نیز صدق می کند و تنوع بخشی سبد سرمایه، می تواند کمک شایانی در افزایش سود و در مقابل کاهش ریسک داشته باشد. تنوع بخشی سبد پرفتوفوی، یکی استراتژی مهم است که اغلب معامله گران حرفه ای از آن استفاده می کنند. در این روش، شما باید سرمایه خود را به رمزارزهای مختلف اختصاص دهید و به گویی سرمایه تان را تقسیم کنید! این بدان معنا است که بخشی از سرمایه خود را به خرید بیت کوین [BTC]، بخش دیگری را به استیبل کوین های مبتنی بر طلا و … اختصاص دهید.

این امر به شما کمک می کند در صورت متضرر شدن بر روی یک رمزارز، کل سرمایه خود را از دست ندهید و حتی هم زمان، بر روی یک نماد معاملاتی دیگر سود کنید. این نه تنها به کنترل ریسک سرمایه تان کمک می کند، بلکه سود معاملات را نیز افزایش می دهد. از آنجاکه امروزه نماد طلا در crypto گسترش یافته و انواع مختلفی از این نوع رمزارز موجود شده است، شما می توانید با خیال راحت به تنوع بخشی در سبد سرمایه گذاری رمزارهای مبتنی بر طلای خود مشغول شوید.

 

قابل حمل بودن

یکی دیگر از مزیت های جالب نماد طلا در کریپتو، قابل حمل بودن آن است! طلای واقعی را تصور کنید که به عنوان سرمایه کنار گذاشته اید؛ حمل این طلا بسیار پر ریسک است و عاقلانه در نظر گرفته نمی شود. این در حالی است که شما می توانید رمزارزهای با پشتوانه طلا را به راحتی حمل کنید! به این شکل که این رمزارزها به صورت آنلاین در یک کیف پول الکترونیکی امن نگه داری می شوند و هر کجا که تلفن همراه تان باشد، آن ها نیز به همراه شما هستند. حتی می توانید برای ذخیره نماد طلا در کریپتو، از کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنید که معمولا به شکل یک فلش هستند.

 

دسترسی آسان

معمولا افرادی که از مقدار زیادی طلا برخوردار هستند ریسک نگه داری آن در منزل یا بیرون از یک صندوق امن را به جان نمی خرند! بلکه اغلب این طلاها را به یک بانک مطمئن و یا صندوق های امانی می سپارند. این کار امنیت طلاها را افزایش می دهد، اما دسترسی به آن را کاهش می دهد و این امر برای تاجرانی که دائما در حال خرید/فروش هستند، خوش آیند نیست. نماد طلا در crypto این چالش ها را ندارد، چراکه با استفاده از تکنولوژی جذاب کیف پول های الکترونیکی هر شخص می تواند به راحتی به سرمایه کریپتویی خود دسترسی داشته باشد.

برای این کار تنها کافی است رمزارزهای با پشتوانه طلای خود را در یک کیف پول نرم افزاری-سخت افزاری ذخیره کرده و هر زمان که تمایل به خرید یا فروش آن داشتید، تنها با اتصال اینترنت و ورود به کیف پول خود این کار را انجام دهید. این کیف پول ها نرم افزار و سخت افزاری هستند که دسترسی به سرمایه افراد را در دنیای ارزهای دیجیتال تسهیل می کنند.

نماد طلا در crypto
مزایا و معایب نماد طلا در کریپتو

 

معایب رمز ارزهای با پشتوانه طلا

همان طور که ذکر شد، نماد طلا در کریپتو نیز مانند تمامی پروژه های دیگر، با چالش هایی مواجه است که سرمایه گذاران باید با آن آشنایی داشته باشند. در ادامه برخی از مهم ترین معایب نماد طلا در crypto را نام برده ایم.

 

وابستگی به قیمت طلا

درست است که تکیه بر طلا می تواند یک پشتوانه محکم و با ثبات به رمزارزهای مبتنی بر طلا اعطا کند، اما وابستگی این نوع دارایی به قیمت طلا کمی چالش بر انگیز است! چراکه رمزارز ها از ارزش ذاتی غیر متمرکز بودن برخوردار بوده و در وهله اول به همین دلیل به شهرت جهانی دست یافتند. تمرکز رمزارها بر قیمت طلای جهانی، این ارزش ذاتی را کاهش می دهد.

 

نقدشوندگی محدود

شما در هر کجای جهان که باشید، می توانید طلای فیزیکی خود را در عرض چند ثانیه به فروش برسانید. این در حالی است که نماد طلا در کریپتو این قابلیت را نداشته و ممکن است حجم نقدشوندگی آن در زمان هایی خاص، کاهش یابد. به همین خاطر، شما نمی توانید حجم نقد شوندگی طلای مجازی را با طلا در دنیای حقیقی مقایسه کنید!

 

ریسک ‌های امنیتی

بدیهی است که برای ذخیره ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا، نیاز به یک بستر آنلاین تحت عنوان کیف پول الکترونیکی است. تنوع کیف پول های مجازی این روزها بسیار افزایش یافته است، اما هنوز هم باگ های امنیتی ممکن است سر و کله شان پیدا شود. باگ های امنیتی، نقص فنی و … در کیف پول های مجازی به معنای از دست رفتن سرمایه است و این امر یک چالش بزرگ است. البته گفتنی است که پیش از انتخاب کیف پول حتما باید تحقیقات گسترده ای به عمل بیاورید تا بتوانید انتخاب خوبی برای ذخیره سرمایه خود داشته باشید.

 

معرفی بهترین رمز ارزهای با پشتوانه طلا

تا این لحظه از مقاله، درباره مزایا و معایب نماد طلا در کریپتو صحبت کردیم؛حال نوبت آن فرا رسیده است تا شما را با چندین نماد طلای محبوب نیز آشنا کنیم. در ادامه برخی از مشهورترین نماد طلا در crypto را نام برده ایم.

 

تتر گلد (XAUT)

تتر گلد که با نماد اختصاری ” XAUT” شناخته می شود، یکی از ارزهای دیجیتال محبوب بازار است که بر پایه سرمایه فیزیکی طلا، ساخته شده است. این رمزارز از سوی توسعه دهندگان پروژه تتر (USDT) در بازار گسترش یافته و درواقع یک استیبل کوین تتر است. هر واحد تتر گلد [Tether Gold] برابر است با 1 اونس طلا، این بدان معنا است که همیشه و در هر شرایطی، 1 واحد از تتر گلد برابر است با 1 اونس طلا.

 

دیجیکس گلوبال (DGX)

دیجگس گلوبال یکی دیگر از رمزارزهای مبتنی بر طلا شناخته شده در بازار است که قابل بازخرید با 1 گرم طلا می باشد. طلاهای فیزیکی که برای پشتوانه این رمزارز در نظر گرفته شده است، در سنگاپور نگه داری می شوند و برای مطابقت با ذخایر طلا، دارای مهرهای الکترونیکی متعدد می باشد.. دیجکس گلوبال یک ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه اتریوم [ETH] است و با امنیت بالایی در دسترس معامله گران قرار می گیرد.

 

پکسوس گلد یا پکس جی (PAXG)

پکسوس گلد یک ارز دیجیتال مبتنی بر طلای فیزیکی است که توسط کمپانی پکسوس Paxos)) ابداع شد. توکن های پکسوس معادل اونس طلا هستند و پشتوانه طلای شرکت پکسوس، در انبارها و مراکز رسمی معتبر نگه داری می شود. پکس گلد/پکس جی در شبکه اتریوم منتشر شده است، از همین روی یک توکن ERC20 می باشد. جالب است بدانید این توکن قابل استیک است و می توانید از استیکینگ آن در پلتفرم های مختلف، به کسب سودهای بالا برسید.

 

پرث مینت گلد توکن (PMGT)

پرث مینت گلد توکن Perth Mint Gold Token]] که یکی دیگر از نمادهای مبتنی بر طلای فیزیکی است، توسط دولت استرالیای غربی تضمین می شود. پشتوانه طلای پرث گلد در بانک مرکزی Perth Mint نگهداری می شود و یک نسخه توکنیزه شده از ” گواهی GoldPass” است. این توکن ها از نسبت 1:1 با طلای فیزیکی برخوردار است و همیشه از قیمت ثابتی برخوردار می باشد. درواقع ذخیره پشتوانه طلای این رمزارز توسط بانک مرکزی Perth Mint، تفاوت بزرگی است که با سایر رمزارزها وجود دارد. چراکه معمولا طلای ذخیره ای رمزارزها در شرکت ها و مراکز خصوصی نگهداری می شود.

 

گلد کوین (GLC)

گلد کوین یکی دیگر از نماد طلا در کریپتو محسوب می شود که از شبکه همتا به همتا peer-to-peer]] برخوردار می باشد. این رمز ارز با نماد ” GLC” نشان داده می شود که با هدف جایگزینی سیستم های مالی سنتی تشکیل شده است. این رمز ارز در سال 2013 در بازار کریپتو منتشر شد و تا به امروز از موفقیت های بزرگی برخوردار شده است. گلد کوین از یک پلتفرم منبع باز تشکیل شده است و بدون یک مرجع مرکزی، عمل می کند.

 

ملد (Meld)

ملد کوین را می توان یکی از متفاوت ترین نمونه های نماد طلا در crypto دانست. چراکه ملد یک پروتکل بانکی مبتنی بر حوزه دیفای [DeFi] است که هدف اصلی آن تسهیل فرایند وام دهی می باشد. این پروتکل با هدف بهینه سازی سیستم های مالی استقراض وام سنتی ایجاد شده است و در عین حال از پشتوانه طلای فیزیکی نیز برخوردار می باشد. توکن های ملد قابل استیک هستند و این روش نیز، به کسب سرمایه بیشتر معامله گران کمک شایانی دارد.

نماد طلا در crypto
معرفی چندین نمونه نماد طلا در کریپتو

 

سخن پایانی

نماد طلا در کریپتو به نوعی ارز دیجیتال گفته می شود که با پشتوانه طلا در گردش بازار قرار می گیرد. این بدان معنا است که هر واحد کوین یا توکن دیجیتالی مبتنی بر طلا، برابر با اونس/گرم طلای واقعی است. نماد طلا در crypto برای افرادی که علاقه مند هستند بر روی دارایی های دیجیتالی با ثبات بیشتری سرمایه گذاری کنند، مناسب تر است. قیمت این نوع رمزارزها با نرخ طلای جهانی برابر است و ارزش ذاتی آن نیز مانند طلای واقعی در نظر گرفته می شود.

سوالات متداول

🟢 نماد طلا در کریپتو چیست؟

نماد طلا در crypto به رمزارزهایی اطلاق می شود که پشتوانه آن ها مبتنی بر طلای فیزیکی است.

🟢 آیا نماد طلا در crypto از نرخ ثابت برخوردار است؟

بله، نماد طلا در کریپتو یک استیبل کوین است که همیشه از نرخ ثابت نسبت به طلای جهانی، برخوردار می باشد.

🟢 معامله نماد طلا در کریپتو برای چه افرادی مناسب است؟

برای معامله گرانی که به دنبال معامله بلند مدت نباشند.


درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.