🚨بررسی ورشکستگی آلپاری شعبه UK – واقعه فرانک سوییس Alpari UK

آیکون همه چیز بروکرورشکستگی بروکر الپاری شعبه انگلستان – پنج شنبه سیاه Alpari

تمامی بروکرها و حتی بهترین بروکرهای فارکس در طول فعالیت خود ممکن است با مشکلات مختلفی مواجه شوند. لذا بروکر آلپاری نیز با بیش از 24 سال سابقه فعالیت که یکی از محبوب ترین بروکرهای فارکس در بین ایرانیان می باشد از این امر مستثنی نیست.

یکی از معروف ترین اخبار مربوط به این موضوع، ماجرای ورشکستگی آلپاری (شعبه انگلستان) می باشد. نکته مهم این است که ورشکستگی تنها برای شعبه Alpari UK این بروکر اتفاق افتاد و این موضوع تاثیری بر فعالیت سایر شعبات آلپاری نداشت.

لازم به ذکر است بروکر آلپاری یکی از معتبرترین بروکرهای فارکس است که با وجود تمام مشکلات و شرایط تحریم برای کشور ایران به ایرانیان خدمات ارایه می دهد. لذا با ثبت نام در آلپاری می توانید بدون هیچ نگرانی به انجام معاملات خود بپردازید.

ثبت نام در بروکر باینری آلپاری

پس با تریدینگ سنتر همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را درباره ورشگستگی شعبه انگلستان آلپاری کسب نمایید.

ورشکستگی آلپاری – بروکر آلپاری ورشکست شد - ورشکستگی بروکر الپاری

 

🚨ماجرای ورشکستگی بروکر الپاری چیست؟

در تاریخ 15 ژانویه 2015، بانک ملی سوييس به طور ناگهانی سقف نرخ ارز فرانک CHF در برابر یورو EUR را حذف نمود. این اقدام سبب افزایش شدید نرخ فرانک CHF و منجر به نوسانات بسیار زیاد در بازار فارکس برای انواع جفت ارز فرانک CHF گردید.

در نتیجه بسیاری از بروکرهای فارکس از جمله فارکس تایم و بروکر آلپاری با مشکلات مالی جدی ای روبرو شدند. بروکر آلپاری شعبه انگلستان نیز در تاریخ 16 ژانویه 2015 اعلام ورشکستگی نمود و بیان داشت که دیگر قادر به تامین سرمایه مطابق قوانین رگولاتوری FCA بریتانیا نمی باشد.

البته نکته قابل توجه این است که این اتفاق برای شعبه انگلستان آلپاری (Alpari UK) اتفاق افتاد که یک سازمان حقوقی جداگانه است که تحت نام تجاری آلپاری فعالیت می کند و مشکل مالی آن، تاثیری بر روی فعالیت سایر شعبات بروکر آلپاری نداشت.

🔥بروکر آلپاری Alpari 🔥ثبت نام در آلپاری
🕔تاریخ ورشکستگی آلپاری انگلستان UK 15 ژانویه 2015 (پنجشنبه سیاه)
⛔️دلیل ورشکستگی واقعه فرانک سوییس
🔰تعداد مشتریان مدعی 13644 نفر
💵مبلغ جبران خسارت 78.2 میلیون دلار
💰مبلغ خسارت 95.8 میلیون دلار
🚨رگولاتوری FCA

 

 

ثبت نام در بروکر آلپاری - افتتا حساب آلپاری

 

آیکون ورشکستگیدلایل ورشکستگی آلپاری انگلستان – چرا بروکر آلپاری ورشکست شد؟

همانطور که به آن اشاره شد در تاریخ 15 ژانویه 2015 در پی تصمیم ناگهانی بانک سوییس مبنی بر حذف سقف نرخ ارز فرانک در برابر یورو (EUR/CHF)، نوسانات بسیار شدیدی برای ارز فرانک در برابر سایر ارزها مانند دلار در بازار فارکس اتفاق افتاد.

پیرو این نوسان شدید و به دلیل سرعت نامناسب اجرای معاملات بر طبق تکنولوژی آن زمان، همچنین ارایه لوریج های معاملاتی بالا، بسیاری از حد ضررها اجرا نشده و تمامی حساب های مربوطه صفر و حتی منفی شدند.

با منفی شدن موجودی مشتریان، فشار مالی حاصله باید توسط بروکر جبران شود که به دلیل حجم بالای مبالغ منفی، بروکر آلپاری UK قادر به تامین مالی مورد نیاز نبود و در نتیجه اعلام ورشکستگی نمود.

حتی آلپاری طی بیانه ای اعلام نمود: “این موضوع باعث شد که اکثر مشتریان زیان های بزرگی را متحمل شوندکه از موجودی آنها بیشتر بوده است. زمانیکه مشتری نتواند این ضرر را پوشش دهد، به ما منتقل می شود.”

ورشکستگی آلپاری – بروکر آلپاری ورشکست شد - ورشکستگی بروکر الپاریلازم به ذکر است که بسیاری از بروکرهای معتبر دارای چندین شعبه در کشورهای مختلف می باشند که از نظر عملکرد و مسایل مالی کاملا جداگانه و مستقل عمل می کنند و البته تحت نام برند مادر فعالیت می نمایند.

لذا ورشکسستگی شعبه انگلستان بروکر آلپاری تاثیری بر سایر شعبات آلپاری نداشته و فعالیت آنها به طور عادی جریان داشت.

از طرفی با توجه به فعالیت آلپاری تحت نظارت رگولاتوری FCA بریتانیا و با اعلام ورشکستگی، یک شرکت متخصص (KMPG) به عنوان مدیر جهت مدیریت فرآیند ورشکستگی از جمله ارزیابی وضعیت مالی شرکت، حفاظت از دارایی های ها و جبران خسارت طلبکاران منصوب گردید.

در نتیجه خسارت وارد به مشتریان تا حد بسیار زیادی جبران شد. به طوریکه از 95.8 میلیون دلار خسارت، مبلغ 78.2 میلیون دلار آن جبران گردید. اما ضرر اصلی متوجه سهام داران بروکر آلپاری شد.

بهترین بروکر برای حساب پم ،بهترین حساب پم، بهترین حساب Pamm ، حساب پم آلپاری

 

نمای کلی تقویم اقتصادینتیجه گیری تریدینگ سنتر درباره ورشکستگی آلپاری

با توجه به موضوع ورشکستگی آلپاری و موضوعاتی مشابه این رویداد، باید این نکته را همواره در نظر داشته باشیم که در بروکرهای معتبر و دارای رگوله مانند بروکر لایت فارکس، آمارکتس و آلپاری ثبت نام نماییم.

همانطور که ملاحظه نمودید حتی در شرایط بحرانی ناخواسته و ورشکستگی نیز یک بروکر معتبر، خسارت وارده به مشتریان خود جبران می نماید.

نکته دیگری که باید مدنظر قرار دهید این است که در دنیای اینترنت هرگز خبری را بدون تحقیق باور نکنید. بسیاری از افراد با دیدن تیتر “بروکر آلپاری ورشکست شد” دچار نگرانی های زیادی شدند و گمان می کنند که آلپاری کلاهبرداری و ورشکسته است.

در صورتی که موضوع ورشکستگی تنها برای شعبه انگلستان رخ داد که به هیچ وجه تاثیری بر فعالیت شعبات دیگر نداشت.

سوالات متداول

🟢آیا بروکر آلپاری ورشکست شد؟

خیر

در پی رویداد فرانک سوییس که به پنج شنبه سیاه معروف است. شعبه انگلستان بروکر آلپاری اعلام ورشکستگی نمود اما با این حال تمام خسارت وارده به مشتریان خود را جبران نمود. این رویداد تاثیری بر عملکرد سایر شعبات آلپاری و به خصوص شعبه ای که به ایرانیان خدمات می دهد نداشته است.

لذا با خیالی راحت می توانید در بروکر معتبر آلپاری ثبت نام نموده وبه فعالیت بپردازید. در صورت تمایل برای ثبت نام می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

🔥ثبت نام در آلپاری🔥

 

🟢کدام شعبه بروکر آلپاری ورشکست شد؟

شعبه انگلستان بروکر آلپاری Alpari UK


نظرات (2)
  1. آیا ورشکستگی یکی از شعبه های بروکر الپاری تاثیری بر بروکر الپاری شعبه ایران خواهد داشت؟

    • خیر، این دو بروکر از نظر حقوقی و مالی از یکدیگر مستقل هستند.

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.