⚠️باینری آپشن کلاهبرداری نیست! 🚨 راه های تشخیص و مقابله با کلاهبرداری باینری آپشن

بررسی کلاهبرداری باینری آپشن – بررسی معتبر بودن باینری آپشن

دنیای معاملات باینری آپشن، زمانی به دلیل سادگی و در دسترس بودن و همچنین سود های سریع و زیاد به خوشنامی شناحته می شد. اما متاسفانه با ظهور بروکرهای کلاهبردار زیاد و سواستفاده از مشتریان، به تدریج با کلمه کلاهبرداری همراه گردید.

اگرچه هر روز بر محبوبیت معاملات باینری آپشن افزوده می شود، اما کلاهبردارهای زیادی نیز در کمین شما نشسته اند. لذا آگاهی از شیوه های کلاهبرداری باینری آپشن و روش های مقابله با آن از ضروریات می باشد.

یکی از بهترین بروکرهای باینری آپشن در جهان و برای ایرانیان، بروکر پاکت آپشن می باشد که با ارایه پلتفرم پیشرفته و کاربرپسند و شفافیت در عملکرد توانسته نظرات زیادی را به خود جلب کند. لذا کاربران ایرانی با ثبت نام و احراز هویت در این بروکر می توانند به اطمینان خاطر به انجام معاملات باینری خود بپردازند.

ثبت نام در پاکت آپشن

در این مقاله به بررسی موضوع کلاهبرداری باینری آپشن، روش های مورد استفاده کلاهبرداران و شیوه های پیشگیری که باید به آنها توجه نمود، خواهیم پرداخت. با تریدینگ سنتر همراه باشید.

کلاهبرداری باینری آپشن - آیا باینری آپشن کلاهبرداری است؟ - تریدینگ سنتر

 

چنانچه نیاز به راهنمایی جهت ثبت نام در بروکر پاکت آپشن دارید، می توانید به مطلب زیر مراجعه نمایید.

ثت نام در پاکت آپشن - آموزش ثبت نام در بروکر پاکت آپشن

🔶آموزش ثبت نام در پاکت آپشن + [تصویری]

در این مطلب راهنمای تصویری ثبت نام پاکت آپشن به طور کامل ارائه شده است.

ثبت نام در پاکت آپشن

 

 

کلاهبرداری باینری آپشن چیست؟

کلاهبرداری باینری آپشن درواقع یک عمل فریبنده و متقلبانه است که در آن کلاهبرداران، معامله گران را با وعده های وسوسه انگیز و دروغین مانند سود قابل توجه از طریق باینری آپشن، به انجام معاملات باینری آپشن یا واریزی های مختلف ترغیب می کنند. این کلاهبرداری‌ ها اغلب توسط بروکرهای غیرقانونی یا غیر شفاف، ارایه دهندگان سیگنال یا نرم‌ افزارها و ربات های معاملاتی خودکار صورت می گیرند.

به این صورت که معاملات را دستکاری می ‌کنند، از برداشت ‌های معامله گران جلوگیری می‌کنند، اطلاعات نادرست ارایه می‌دهند، یا از تاکتیک‌ های فریبنده دیگری استفاده می کنند و معامله‌ گران را به ضررهای مالی قابل توجهی سوق می‌دهند.

کلاهبرداری های باینری آپشن از سادگی و جذابیت معاملات باینری آپشن سواستفاده نموده و معامله گران تازه کار و حتی با تجربه را به دام می اندازند و در نتیجه اعتماد به این شکل از معامله را از بین می برند. شناخت و اجتناب از این کلاهبرداری ها برای محافظت از سرمایه گذاری و سرمایه یک فرد بسیار مهم است.

 

جدول روش های کلاهبرداری باینری آپشن و راه های تشخیص

کلاهبرداری باینری آپشن – جدول روش های کلاهبرداری و راه های تشخیص
🔥بهترین بروکر باینری آپشن ثبت نام در بروکر پاکت آپشن
📞ارتباط با پشتیبانی پشتیبانی پاکت آپشن تلگرام
روش های کلاهبرداری باینری آپشن روش های تشخیص
⛔️کلاهبرداری بروکر ✅عدم وجود رگولاتوری
🚫کلاهبرداری ارایه دهنده سیگنال ❇️وعده های وسوسه انگیز و دروغین
❌کلاهبرداری با ربات ✳️فروش و واریز پول تحت فشار
🔴کلاهبرداری با مدیریت حساب ❎تشخیص هزینه ها و شرایط پنهان
♦️کلاهبرداری با پشتیبانی 🟢نظرات کارشناسان و مشتریان

 

 

انواع کلاهبرداری باینری آپشن متداول

کلاهبرداری های باینری آپشن دارای اشکال مختلفی می باشند که تمام آنها کدام برای فریب معامله گران با سطوح مختلف طراحی شده اند. در این بخش، رایج ‌ترین انواع کلاهبرداری‌ ها را تشریح می‌کنیم تا به معامله‌ گران کمک کنیم خطوط قرمز و هشدارها را تشخیص دهند که عبارتند از:

 

کلاهبرداری بروکر

این حالت شامل شیوه هایی است که بروکرهای باینری آپشن غیر قانونی یا بروکرهای با عملکرد غیر شفاف برای دستکاری معاملات مانند دستکاری نمودارها و کندل ها، خودداری از اجازه برداشت پول یا ارایه اطلاعات نادرست استفاده می کنند.

 

کلاهبرداری ارایه دهندگان سیگنال

در این روش کلاهبردارهای ارایه دهنده خدمات سیگنال، نوید سیگنال های معاملاتی دقیق وسودهای بالا را می دهند. اما اغلب اطلاعات غیرقابل اعتماد یا دستکاری شده را ارایه می نمایند و بابت ارایه این سیگنال ها مبالغ زیادی را دریافت می کنند.

 

کلاهبرداری با نرم افزار و ربات

کلاهبرداران با ارایه نرم افزارها و ربات های معاملاتی تقلبی، وعده سودهای خودکار قابل توجهی را داده و بابت ارایه این خدمات مبالغ هنگفتی دریافت می کنند. اما موجب ضرر معامله گران با ارایه الگوریتم های نامعتبر می شوند.

 

کلاهبرداری با مدیریت حساب

در این حالت ادعا می کنند که مدیران حرفه ای از طرف سرمایه گذاران معامله نموده و حساب های معاملاتی را مدیریت می نمایند و سودهای قابل توجهی را به آنها پرداخت می نمایند. اما در نهایت تمام سرمایه آنها را برداشته و فرار می کنند.

 

کلاهبرداری از طریق پشتیبانی

در این حالت کلاهبرداران، خود را به عنوان پشتیبانی بروکر معرفی نموده و با کسب اعتماد شما، اطلاعات مهمی از جمله مشخصات و رمز عبور و یا اطلاعات حساب های بانکی و در نتیجه سرمایه شما را سرقت می کنند.

 

ثبت نام در بروکر پاکت آپشن - افتتاح حساب پاکت آپشن

 

 

نحوه تشخیص و پیشگیری از کلاهبرداری باینری آپشن – شناسایی نشانه های هشدار دهنده

شناخت علایم هشدار دهنده کلاهبرداری های باینری آپشن برای محافظت از سرمایه شما بسیار مهم است. در اینجا قصد داریم، لیستی از نشانه های هشدار دهنده جهت کلاهبرداری را برای شما معرفی کنیم که عبارت است از:

 

عدم  وجود رگولاتوری

نظارت یک نهاد نظارتی و تایید مشروعیت یک بروکر از طریق آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. البته لازم به ذکر است که به دلیل عدم امکان فعالیت بروکرهای باینری آپشن در بسیاری از کشورها، محدودیت زیادی برای دریافت گواهی رگوله برای بروکرهای باینری آپشن وجود دارد. که می توان این موضوع را با بررسی سابقه و نظرات مشتریان جایگزین نمود.

 

وعده های جذاب و غیر واقعی

یاد بگیرید که کلاهبرداری هایی را که ادعاهای اغراق آمیزی در مورد سود تضمین شده با ریسک کم یا بدون ریسک دارند، شناسایی کنید.

 

روش های کلاهبرداری فروش تحت فشار

تکنیک هایی را که کلاهبرداران برای تحت فشار قرار دادن افراد جهت واریز سریع وجوه استفاده می‌کنند، بشناسید.

 

هزینه ها و شرایط پنهان

شناسایی کنید که چگونه کلاهبردارها، اغلب هزینه های پنهان و شرایط سختگیرانه برداشت را مخفی می کنند و در نتیجه دسترسی شما به سرمایه تان را دشوار می کنند.

معمولا این بروکرها یا افراد، بند ها و تبصره هایی را در قوانین خود ارایه می دهند که از چشم معامله گران پنهان می ماند.

 

بررسی نظرات کارشناسان و مشتریان

با مراجعه به سایت ها و منابع مرجع و معتبر، نظرات کارشناسان و مشتریان را درباره بروکرهای مختلف بررسی نموده و یا تجربه آنها از کلاهبرداری هایی که برایشان اتفاق افتاده مطالعه نمایید.

 

ثبت نام در کوتکس، قوانین بروکر کوتکس

 

 

نمونه هایی از کلاهبرداری باینری آپشن واقعی

در اینجا قصد داریم تعدادی از داستان های واقعی کلاهبرداری باینری آپشن را برای شما بازگو کنیم تا دید شما را نسبت به این موضوع بازتر کنیم که شامل موارد زیر می گردد:

 

نمونه کلاهبردای بروکر

برای آشنایی بیشتر شما با روش کلاهبرداری بروکر در دنیای واقعی نمونه زیر را ارایه نموده ایم که در آمریکا اتفاق افتاده و مربوط به سال 2023 می باشد.

 

کلاهبرداری مالک سه بروکرOption Mint, Option King  و  Option Queenدر آمریکا

این خبر در تاریخ 29/04/2023 و در سایت [www.financemagnates.com] منتشر شده است و ازنوع کلاهبردای بروکر می باشد.

جرد دیویس (Jared Davis) مالک بروکرهای باینری آپشن در آمریکا به دلیل کلاهبرداری 10 میلیون دلاری، 516 هزار دلار جریمه شد.

یک دادگاه فدرال در اوهایو به جرد دیویس، طراح کلاهبرداری 10 میلیون دلاری باینری آپشن، دستور داده است که 561971 دلار به عنوان غرامت به قربانیانی که از آنها کلاهبرداری شده بپردازد.

دیویس برندهای تقلبی باینری آپشن، Option Mint، Option King و Option Queen را بین سال های 2012 و 2016 تحت شرکت Erie Marketing LLC اداره می کرد.

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) حکم دادگاه را روز جمعه اعلام کرد و خاطرنشان کرد که جرد دیویس ساکن سابق اوهایو با ممنوعیت دائمی ثبت شرکت و تجارت مواجه شده است.

در بیانیه رگولاتور CFTC، اعلام شده که دیویس در اوایل ژانویه به 30 ماه حبس و سه سال پس از آن آزادی مشروط محکوم شد.

کلاهبرداری باینری آپشن - آیا باینری آپشن کلاهبرداری است؟ - تریدینگ سنتر
کلاهبرداری باینری آپشن – نمونه کلاهبرداری بروکر

 

نمونه کلاهبرداری ارایه دهنده سیگنال

در این قسمت نیز یک نمونه واقعی از کلاهبرداری ارایه دهنده سیگنال در آمریکا را ارایه نموده ایم که در ازای ثبت نام معامله گران در پلتفرم و ارایه سیگنال های نامعتبر و با وهده دروغین سود بالا، مبلغی قابل توجهی را از آنها دریافت می نمود.

 

SignalPush، یک ارایه دهنده سیگنال باینری آپشن، 100000 دلار جریمه شد.

این خبر در تاریخ 30/08/2023 در سایت financemagnates.com منتشر شده است و ازنوع کلاهبردای اریه دهنده سیگنال می باشد.

SignalPush سیگنال‌های معاملاتی را به معامله ‌گران باینری آپشن ارایه کرد و نرم ‌افزاری را برای خودکارسازی معاملات ارایه نمود. این پلتفرم از 1 می 2013 به مدت چهار سال کار کرد.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) حکم دادگاه را برای اعمال جریمه 100000 دلاری علیه BareIt Media LLC، که به عنوان “SignalPush” شناخته شده و ارایه دهنده سیگنال های گزینه های باینری، و مالک آن، رایان ماستن (Ryan Masten) می باشد.

کلاهبرداری باینری آپشن - آیا باینری آپشن کلاهبرداری است؟ - تریدینگ سنتر
کلاهبرداری باینری آپشن – نمونه کلاهبرداری ارایه دهنده سیگنال

 

 

لیست بروکرهای باینری آپشن کلاهبرداری

در این قسمت لیستی از بروکرهای باینری آپشن کلاهبردار را که جرم آنها اثبات و فعالیت آنها متوقف شده است در جدول زیر معرفی می نماییم:

نام بروکر تاریخ کلاهبرداری
Alldayoption 2014
Anyoption 2014
Ayrex 2022
Banc De Binary 2018
Binex 2015
Byrex 2013
Fenix-Option 2016
GrandOption 2015
HY options 2015
MFX Broker 2013

 

 

ثبت نام در پاکت آپشن - مسابقات پاکت آپشن

 

 

لیست بهترین بروکرهای باینری آپشن برای ایرانیان

با تمام صحبت هایی که شد، بروکرهای باینری آپشن معتبری نیز وجود دارند که به ایرانیان نیز خدمت رسانی می نمایند که در جدول زیر معرفی نموده ایم.

لوگو نام بروکر ثبت نام در بروکر معرفی بروکر
لوگو بروکر باینری پاکت آپشن پاکت آپشن – Pocket Option ثبت نام در پاکت آپشن معرفی بروکر پاکت آپشن
لوگو بروکر باینری آپشن کوتکس کوتکس – Quotex ثبت نام در کوتکس بروکر کوتکس
لوگو بروکر باینری آپشن الیمپ ترید الیمپ ترید – Olymp Trade ثبت نام در الیمپ ترید بروکر الیمپ ترید

 

 

نظر تریدینگ سنتر درباره کلاهبرداری باینری آپشن

در این بخش پایانی، نکات کلیدی را خلاصه و جمع بندی کرده و بر لزوم هوشیاری دایمی و اهمیت آموزش و آگاهی در مواجه شدن با کلاهبرداری های باینری آپشن تاکید می کنیم. کلاهبرداری باینری آپشن همچنان یک تهدید دایمی در بازارهای مالی می باشد. اما با داشتن دانش و رعایت احتیاط، معامله گران می توانند از سرمایه خود در برابر کلاهبرداران محافظت نمایند.

در آخر همانطور که در قبل به آن اشاره شد، دو تا از بهترین بروکرهای باینری آپشن برای ایرانیان را معرفی نموده که بروکر پاکت آپشن و کوتکس می باشند.

سوالات متداول

🟣کدام بروکرهای باینری آپشن کلاهبرداری نیستند؟

تعدادی از معتبرترین و بهترین بروکر های باینری آپشن برای ایران عبارت است از:

بروکر پاکت آپشن

بروکر کوتکس

بروکر الیمپ ترید

🟣روش های کلاهبرداری باینری آپشن چیست؟

روش های مختلف برای کلاهبرداری باینری آپشن وجود دارد که هر روز در حال تغییر توسعه می باشند، اما در زیر به تعدادی از متداول ترین شیوه های کلاهبرداری اشاره می کنیم:

1- کلاهبرداری بروکر با دستکاری معاملات و نمودارها

2- کلاهبرداری ارایه دهنده سیگنال با ارایه سیگنال های نامعتبر

3- کلاهبرداری از طریق مدیریت حساب با دزدین سرمایه سرمایه گذار

4- کلاهبرداری از طریق جا زدن خود بعنوان پشتیبانی و سرقت اظلاعات و سرمایه مشتری

5- کلاهبرداری با فروش نرم افزار و ربات باینری آپشن تقلبی

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با پشتیبانی تریدینگ سنتر ارتباط برقرار نمایید.

🟣راه های تشخیص و پیشگیری از کلاهبرداری باینری آپشن چیست؟

با ثبت نام در بروکرهای معتبر باینری آپشن مانند ثبت نام در بروکر پاکت آپشن و کوتکس می توانید با خیالی را حت به معامله بپردازید. اما برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان، در زیر تعدادی از راه های مهم تشخیص کلاهبرداری باینری آپشن را ارایه نموده ایم:

  • عدم وجود رگولاتوری
  • تشخیص هزینه ها و شرایط معاملاتی پنهان
  • بررسی نظرات کارشناسان و مشتریان
  • وعده های دروغین مانند کسب سود بالا و تضمینی
  • روش فروش و واریز وجه تحت فشار

 


نظرات (2)
  1. باتشکر از مطلب خوبتون. آگاهی از این کلاهبرداری ها و اقدامات احتیاطی لازم برای جلوگیری از آنها، بسیار مهم است.

    • درسته. خیلی خوشحالیم که از این مطلب و معرفی انواع کلاهبرداری باینری آپشن رضایت داشتید

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.