بهترین استراتژی اسکالپ طلا بدون اندیکاتور

اسکالپ طلا بدون اندیکاتور
معرفی سه استراتژی برای اسکالپ طلا بدون نیاز به حتی یک اندیکاتور

 

یکی از باور های غلط تریدر ها در اسکالپینگ این است که حتما باید از اندیکاتور استفاده کنند. بدون حتی یک اندیکاتور هم می توانید ترید کنید و با استراتژی اسکالپ از طلا در فارکس درآمد داشته و بهترین اکسپرت طلا را به دست آورید. باشید. امروز در این مقاله قصد داریم تا استراتژی اسکالپ بدون اندیکاتور یکی از بهترین ارز های معاملاتی یعنی طلا را بررسی کنیم. با ما در اسکالپ طلا بدون اندیکاتور همراه باشید تا راحت تر از قبل ترید کنید و با اصول کلی این استراتژی آشنا شوید.

 

مفهوم اسکالپ طلا

«اسکالپینگ تلاش تریدر ها برای به سود رسیدن از تغییرات قیمت کوچک و سریع است و کسانی که از این استراتژی استفاده کنند، اسکالپر نامیده می شوند.» این جمله، مفهوم اسکالپ به ساده ترین شکل ممکن است و در اسکالپ طلا، معامله گر از نوسانات کوچک و فرصت های معاملاتی طلا یا XAU استفاده می کند. در این استراتژی پوزیشن ها برای چند ثانیه یا نهایتا چند دقیقه باز می مانند.

مفهوم اسکالپ طلا
استراتژی اسکالپ طلا در چند ثانیه رخ می دهد و هدف، استفاده از نوسان قیمت است

 

اسکالپینگ به تحلیل دقیق و سریع نیاز دارد و نیازمند استفاده از استراتژی های پیشرفته و مدیریت ریسک مناسب است. پس اگر به دنبال استفاده از اسکالپ هستید، حتما باید ریسک را مدیریت کنید. در ادامه مقاله اصول مدیریت ریسک را بررسی می کنیم.

 

اصول کلی اسکالپ طلا بدون اندیکاتور

اسکالپ یکی از استراتژی های پر ریسک در ترید است و پیش از ورود به معاملات باید اصول استفاده از آن ازجمله انتخاب زمان مناسب، تعیین حد ضرر و حد سود و مدیریت ریسک را باید یاد بگیرید.

 

انتخاب زمان مناسب

اسکالپینگ استفاده از ثانیه ها برای به سود رسیدن است. احتمالا همین جمله اهمیت انتخاب زمان مناسب را در اسکالپ نشان دهد اما فراتر از این مورد، انتخاب زمان مناسب به چند عامل گوناگون تقسیم می شود که هر یک نقش خاص خود را دارند و به شرح زیر هستند:

اجزای تاثیرگذار انتخاب زمان مناسب بر اسکالپینگ
هر کدام از عوامل نشان داده شده در جدول، تاثیر خاص خود را بر اسکالپینگ دارند و باید همه آن ها را در نظر بگیرید

 

تعیین حد ضرر و حد سود

حد ضرر نقش کمربند ایمنی خودرو را در ترید بازی می کند. این قابلیت از ضرر بیش تر جلوگیری کرده و تریدر ها را نجات می دهد. حد سود نیز با جلوگیری از طمع سود کاربران را سیو می کند. این قابلیت ها در اسکالپ طلا بدون اندیکاتور هم اهمیت چشمگیری دارند و با استفاده از آن ها می توانید ضرر های احتمالی را محدود کنید. برای تعیین سطح حد استاپ لاس و تیک پرافیت می توانید از استراتژی های مدیریت ریسک استفاده کنید.

استاپ لاس و تیک پرافیت
حد سود و حد ضرر از طمع یا زیان بیش تر تریدر جلوگیری می کنند

 

مدیریت ریسک

اسکالپینگ مثل یک شمشیر دو لبه است. در یک لبه سود زیاد و در لبه دیگر ریسک بالا قرار دارد. ماهیت سریع ریسک این استراتژی را افزایش داده است اما می توانید با استفاده از روش های مدیریت ریسک، ضرر را به حداقل برسانید. این استراتژی های عبارتند از:

  • استفاده از استاپ لاس (حد ضرر)
  • استفاده از تریلینگ استاپ (Trailing Stop)
  • مدیریت سایز پوزیشن ها و به خطر ننداختن کل سرمایه
  • استفاده از تحلیل تکنیکال
  • تایید فرصت های معاملاتی با ابزار های گوناگون
  • استفاده از حد سود

 

استراتژی های اسکالپ طلا بدون اندیکاتور

استراتژی در لغت به معنای نقشه و برنامه است. آیا شما سرمایه تان را بدون هیچ نقشه خاصی روی یک پوزیشن معاملاتی ریسک می کنید؟ قطعا خیر. با استراتژی مناسب، شانس شما برای موفقیت در ترید و به سود رسیدن افزایش می یابد و در ادامه سه مورد استراتژی طلا بدون اندیکاتور را معرفی می کنیم.

 

استراتژی شکست خطوط حمایت و مقاومت

استراتژی شکست یا Breakout نشان دهنده حرکت قیمت پس از دوره تثبیت است و قیمت در این مسیر از خطوط حمایت و مقاومت عبور می کند. شکست معمولا با افزایش حجم و نوسان رخ می دهد. به طور کلی بهترین زمان برای خرید در این استراتژی، عبور قیمت از سطح مقاومت و بهترین زمان برای فروش، شکست در زیر سطح حمایت است.

نمودار شکست سطوح حمایت و مقاومت
بهترین زمان برای استراتژی اسکالپ پس از شکست سطوح حمایت و مقاومت است

 

احتمالا برای شما هم سوال شد که چه زمانی برای ورود به پوزیشن اسکالپینگ بهتر است؟ برای اسکالپ در شکست خطوط حمایت و مقاومت، گاهی اوقات سطوح حتی با یک پیپ هم شکسته می شوند و می توانید پوزیشن را باز کنید. البته این اقدام به تریدر های تازه کار توصیه نمی شود و بهترین است برای تایید بیش تر 30 دقیقه صبر کنید.

گاهی اوقات شکست های کاذب هم رخ می دهند و نتیجه ای جز ضرر ندارند. متاسفانه هیچ راهی برای جلوگیری از بروز این شکست ها وجود ندارد و بهترین کار این است که درصورت حرکت قیمت در جهت مخالف شکست، ریسک معامله را مدیریت کنید.

 

استراتژی شکست کانال ها

یکی دیگر از استراتژی های اسکالپ طلا بدون اندیکاتور، متد شکست کانال ها است. این استراتژی بر اساس شکست یک کانال قیمتی در تایم فریم های کوتاه مدت پیش می رود. کانال ها نوار هایی هستند که حرکت قیمت را در بازه های مشخص نشان می دهند. برای استفاده از این استراتژی می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

 

تشخیص کانال قیمتی

در اولین مرحله کانال قیمتی را شناسایی کنید. کانال ها با استفاده از خط روند (ترند لاین ها) یا سقف و کف قیمت تعیین شوند. پس از شناسایی، کانال را در نمودار مشخص کنید تا قادر به خواندن آن باشید.

 

شکست کانال

در صورت حرکت قیمت به سقف یا کف کانال و خروج از آن، کانال شکسته می شود. بخت به شما رو کرده و چنین اتفاقی یک سیگنال معاملاتی است؛ برای مثال اگر قیمت از سقف کانال خارج شود، می توانید پوزیشن خرید را باز کنید.

نمودار شکست کانال
پس از شکست کانال، بهتر است صبر کنید تا حرکت صعودی یا نزولی تایید شود

 

ورود به معامله

در این مرحله و پس از شکست کانال می توانید پوزیشن را باز کنید. بعضی از اسکالپر ها به سرعت وارد پوزیشن می شوند و برخی دیگر اندکی صبر می کنند تا برای کاهش ریسک، تایید دیگری از شکست ببینند. شما از کدام دسته هستید؟

 

مدیریت معامله

پس از ورود به معامله، کار اصلی تازه شروع می شود. حالا باید از ابزار های مدیریت ریسک ازجمله حد ضرر، تریلینگ استاپ، حد سود و … استفاده کنید و در صورت لزوم برای جلوگیری از ضرر بیش تر از معامله خارج شوید.

 

استراتژی الگوهای شمعدانی

سومین استراتژی طلا بدون اندیکاتور، استفاده از کندل استیک ها یا الگو های شمعدانی است. الگو ها از تغییرات قیمت و جهت آن ها خبر می دهند و با مشاهده آن ها می توانید وارد معاملات شوید. البته همه کندل استیک ها برای استفاده در اسکالپینگ مناسب نیستند.

الگو های کندل استیک مناسب اسکالپ طلا بدون اندیکاتور:

🔶 الگوی کندل استیک 🔶 کاربرد
♦️ ماروبوزو (Marubozo) مارابوزو صعودی یک کندل با بدنه ای بزرگ است و معمولا سایه ندارد. پدیدار شدن این کندل به معنای کنترل بازار از سوی خریداران (در کندل صعودی) و فروشندگان (در کندل نزولی) است
♦️ اسپینینگ تاپ (Spining Top) اسپینینگ تاپ کندلی با بدنه کوتاه و دم های بلند افقی و عمودی است. ظاهر شدن این کندل به معنای تغییر روند در نمودار است.
♦️ دوجی (Doji) دوجی کندلی با بدنه کوچک است که قیمت باز و بسته شدن آن نزدیک به یکدیگر قرار دارند. این کندل نشان دهنده تغییر جهت در بازار است.
♦️ پین بار (Pin Bar) پین بار یکی از کندل های برگشتی است که از یک شمع به وجود آمده و سایه های بلندی به هر دو طرف دارد. سایه بالایی نشانگر فشار فروشندگان و سایه پایانی نشانه دهنده فشار خریداران است.

 

همیشه احتمال خطا در الگو ها و اجرا نشدن آن ها در نمودار طلا وجود دارد. به همین دلیل بهتر است از دیگر ابزار ها برای تایید روند استفاده کنید و به سرعت وارد پوزیشن نشوید.

 

جمع بندی

طلا یکی از بهترین ارز هایی است که می توانید استراتژی اسکالپ را در آن اجرا کنید. با این حال حتما ریسک اسکالپ طلا بدون اندیکاتور و نیاز به سرعت عمل بالا را در نظر بگیرید. اگر به تازگی وارد بازار های مالی شدید، اسکالپ چندان مناسب شما نیست و بهتر است به سراغ دیگر استراتژی ها بروید. شما چه تجربه ای از استراتژی طلا بدون اندیکاتور دارید؟ آیا ریسک آن را می پذیرید؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

سوالات متداول

🔷 بهترین استراتژی اسکالپ طلا چیست؟

برای اسکالپ طلا می توانید از استراتژی های شکست خطوط مقاومت و حمایت، شکست کانال و الگو های کندل استیک استفاده کنید. بهتر است روشی را انتخاب کنید که با سبک ترید شما مطابقت بیش تری دارد.

🔷 زمان باز شدن بازار طلا چه موقعی است؟

معاملات جهانی طلا در بازار فارکس از 1:30 صبح روز دوشنبه هر هفته باز می شود و به صورت شبانه روزی تا آخرین روز هفته یعنی جمعه ادامه دارد.

🔷 شاخص طلا در فارکس چیست؟

شاخص طلا در فارکس با نماد XAU نشان داده می شود. طلا با جفت ارز های دلار آمریکا، فرانک سوئیس، دلار کانادا و … عرضه می شود.

🔷 ترید طلا در فارکس به چه صورت است؟

برای ترید طلا می توانید بروکر خود را به متا تریدر وصل کنید و با انتخاب جفت ارز XAUUSD این فلز را معامله کنید.


نظرات (2)
  1. اسکالپ طلا رو چه تایم فریمی بهتره راهنمایی میکنید

    • برای اسکالپ طلا، از نمودارهای زمانی کوتاه مدت مانند نمودارهای 1 دقیقه ای، 5 دقیقه ای یا 15 دقیقه ای استفاده کنید. این نمودارها، تغییرات قیمت را به طور دقیق تری نشان می دهند.

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.