🏆 میزان اسپرد طلا در بروکرهای مختلف فارکس چقدر است؟ 🏆

بعید است یکی از معامله گران فعال در بازار فارکس باشید و با اصطلاح اسپرد (Spread) آشنا نباشید! چراکه این مفهوم از پرکاربرد ترین اصطلاحات مربوط به بازار فارکس محسوب می شود. از سوی دیگر، طلا یکی از امن‌ ترین نمادهای معاملاتی فارکس است که حجم معاملات آن نسبت به سهام و ارزهای دیجیتال بسیار بالا است. این نماد معاملاتی، به دلیل ثبات ارزش بالایی که دارد مورد علاقه بسیاری از تریدرها است!

از همین روی، در این مقاله قصد داریم «اسپرد طلا در بروکرها» را بررسی کنیم. طلا به علت محدودیت فیزیکی که در تولید دارد و پایدار بودن قیمت آن در نوسانات بازار جهانی، یکی از ایده آل ترین گزینه های سرمایه گذاری در فارکس به حساب می آید. اغلب سرمایه گذاران علاقه مند به تجارت آنلاین، طلا را به عنوان یک گزینه اصلی برای سرمایه گذاری در نظر می گیرند. در ادامه اسپرد طلا در فارکس را توضیح خواهیم داد و شما را با اسپرد طلا در بروکرها آشنا می کنیم.

معرفی اسپرد طلا در بروکرها
به طور کلی، اسپرد طلا به تفاوت قیمت خرید [تقاضا/ ask] و فروش [عرضه/ Bid] طلا گفته می شود.

 

مفهوم اسپرد طلا

اسپرد در بازارهای مالی به “تفاوت بین دو قیمت و یا دو نرخ ارائه شده توسط خریدار و همچنین قیمت ارائه شده توسط فروشنده” اطلاق می شود. در اصل، می توان گفت اسپرد همان هزینه ای است که تریدرها در بازار فارکس برای معاملات خود می پردازند و پلتفرم های معاملاتی مختلف-کارگزاری ها از آن کسب درآمد می کنند. می توان گفت درآمد بروکرها از این اختلاف قیمت بین دارایی های مختلف [Spread] به دست می آید. از آنجاکه طلا جزو دارایی هایی با ارزش ثابت در نظر گرفته می شود، اسپرد آن نیز نسبت به سایر دارایی های معاملاتی در بروکرهای مختلف کم تر است؛ اما این اسپرد در هر کارگزاری به شکل متفاوتی محاسبه و از معامله گر دریافت می شود که در ادامه چند نمونه از آن ها را بررسی می کنیم.

 

اسپرد طلا در ویندزور

طلا یکی از نمادهای معاملاتی محبوب و پر طرفدار در فارکس است و این بیشتر به دلیل ثبات و ارزش بالای آن در میان سایر نمادهای معاملاتی می باشد. طلا در بروکر ویندزور (Windsor) در بازارهای متفاوتی ارائه شده و امکان معامله آن به یورو [€] نیز در این بروکر برای تریدرها فراهم است. این بروکر که در سال 1988 شروع به فعالیت کرد، جزو پلتفرم های معاملاتی با تجربه در بازار فارکس به شمار می رود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید به تازگی معاملات طلا را در این بروکر محبوب انجام دهید، می توانید با مشاهده «اسپرد طلا در فارکس» و بروکرهای مختلف از جمله بروکر ویندزور و بررسی جدول زیر، معاملات خود را شروع کنید.

🔶 نماد معاملاتی 🔶 اسپرد
Gold 0.22
XAUAUD 1.24
XAUUSD 0.14
XAUEUR 0.2

 

اسپرد طلا در آلپاری

طلا از گذشته تا به امروز یکی از فلز های گران بها در معاملات به شمار می رفته است. این دارایی کمیاب، به دلیل ثبات بالای آن یکی از محبوب ترین نمادهای معاملاتی در بروکرها محسوب می شود. طلا در بروکر آلپاری حجم معاملات بالایی دارد و به معامله گران این امکان را می دهد تا با اسپرد پایین، این دارایی ارزشمند را در بازار خرید/فروش کنند. این نماد معاملاتی هم در حساب های حقیقی (real account) و حساب های پم (Pam account) در قالب معاملات اسپات [خرید/فروش دارایی ها با نرخ لحظه ای بازار] امکان خرید و فروش دارد. شایان ذکر است بروکر آلپاری در سال 1998 تاسیس شده است و جزو بروکرهای قدیمی فارکس، قرار دارد. آلپاری از انواع حساب های معاملاتی برخوردار است و خدمات جذابی را در اختیار سرمایه گذاران خود قرار می دهد.

 

نماد طلا در آلپاری XAUUSD

نماد طلا در بروکر آلپاری به شکل “XAUUSD” نشان داده می شود که امکان معامله آن در تمامی انواع حساب های آلپاری وجود دارد. حداقل و حداکثر میزان اسپرد طلا در آلپاری به ترتیب صفر در حساب های پرو اسی ان و ای سی ان MT5 و 50 پیپ در حساب های نانو و استاندارد می باشد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با میزان دقیق اسپرد طلا در بروکرها آلپاری به جدول زیر مراجعه کنید.

انواع حساب حساب نانو | Nano MT4 حساب استاندارد | Standard MT4 , MT5 حساب ای سی ان | ECN.MT4 حساب پرو ای سی ان |Pro.ECN.MT4 حساب ای سی ان |

ECN.MT5

کمترین اسپرد 23 Pip 23 Pip 4 Pip 0 Pip 0 Pip
میانگین اسپرد 50 Pip 50 Pip 33 Pip 13 Pip 13 Pip

 

اسپرد طلا در فارکس
اسپرد طلا در بروکرها

 

اسپرد طلا در لایت فارکس

نماد طلا در بروکر لایت فارکس به شکل “XAUUSD” نشان داده می شود و اسپرد آن در انواع حساب های معاملاتی این بروکر به صورت شناور محاسبه می شود. حداقل میزان اسپرد طلا در این کارگزاری، از 1.4 پیپ شروع می شود، اما در بیشتر حساب های معاملاتی اسپرد طلا از 5 پیپ شروع شده و به تدریج تا 66 پیپ در حساب های دمو افزایش می یابد. در واقع کمترین میزان اسپرد طلا در بروکر لایت فارکس در حساب ENC است که در صورت نوسانات بازار تا 8 پیپ نیز امکان افزایش دارد. لازم به ذکر است بروکر لایت فارکس در سال 2005 وارد بازار جفت ارزها شد و امروزه به عنوان یکی از بهترین بروکرهای معامله فارکس شناخته می شود…

نماد معاملاتی حساب سنت | Cent حساب کلاسیک | Classic حساب ای سی ان | ECN
نماد طلا به دلار / Spot Gold 5.2 Pip 4.5 Pip [شناور] 1 Pip [شناور]
نماد طلا به یورو/ Spot Gold 4.8 Pip 5 Pip [شناور] 0.9 Pip [شناور]

 

اسپرد طلا در آمارکتس

آمارکتس را می توان یکی از جذاب و پرطرفدار ترین بروکرها دانست! چراکه این بروکر موفق شده است از سال تاسیس خود تا به امروز، بیشتر مشتریان خود را راضی نگه دارد. می توان گفت تقریبا 90% از کاربران آمارکتس را افراد ایرانی تشکیل می دهند! چراکه این بروکر هم از زبان فارسی و هم چت فارسی برخوردار می باشد. آمارکتس یکی از خارق العاده ترین بروکرهای فارکس است که معامله نماد طلا را نیز ارائه می دهد. اسپرد طلا در بروکر آمارکتس با توجه به نوع حساب معاملاتی این بروکر می تواند متفاوت باشد. در واقع طلا در بروکر آمارکتس دارای کم ترین میزان ممکن اسپرد است که می تواند با توجه به بازه های زمانی متفاوت در بازار؛ با توجه به میزان عرضه و تقاضا با تغییرانی همراه باشد. در جدول زیر، اسپرد در هر یک از ۳ نوع حساب آمارکتس آورده شده است.

🔶 نماد های معاملاتی 🔶 حساب فیکس | Fixed 🔶 حساب استاندارد | Standard 🔶 حساب ECN
نماد طلا  (Gold) 60 Pip به صورت ثابت در متاتریدر 4 و 5 میانگین 27 Pip شناور در متاتریدر 4 و 5 ·        میانگین 13 Pip شناور در متاتریدر 4

·        میانگین 21 Pip شناور در متاتریدر 5

 

اسپرد طلا در روبوفارکس

روبوفارکس یکی دیگر از بروکرهای محبوب بازار فارکس است که در سال 2009 شروع به فعالیت کرد. این بروکر در میان ایرانی ها از شهرت بالایی برخوردار می باشد، اما متاسفانه از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند و از چت فارسی نیز برخوردار نیست. این بروکر امکان خرید و فروش نمادهای معاملاتی همچون جفت ارزها، کالاها، فلزات گران بها [مانند طلا]، سهام و … را فراهم می آورد. روبوفارکس بروکری است که از مجوز رگولاتور FSC برخوردار است و به همین دلیل، از جهت اسپرد فارکس یکی از بروکر های محبوب در میان معامله گران به حساب می آید. میزان اسپرد طلا در حساب های مختلف بروکر روبوفارکس متفاوت است. روبوفارکس دارای پنج حساب معاملاتی با اسپرد های طلای مختلف برخوردار است که عبارتند از:

  • حساب پرو سنت (Cent)؛
  • حساب پرو (Pro)؛
  • حساب ECN؛
  • حساب پرایم (Prime)؛
  • حساب R StocksTrader.

میزان اسپرد طلا در حساب پرو ۱۹.۳۱ پیپ، در حساب پرایم 3.31 پیپ ‌و در حساب ECN 3.31 پیپ است.

نوع حساب Pro ProCent ECN Prime
XAUUSD 1.75 1.75 0.95 0.95

  

اسپرد طلا در ارانته

بروکر ارانته را می توان یکی از ساده ترین پلتفرم های معاملاتی دانست! چراکه این بروکر از رابط کاربر پسندی برخوردار است که معامله گران را در یک فضای جذاب گردهم می آورد… این بروکر در سال 2018 شروع به فعالیت در بازار مالی کرد و با آغوش باز از معامله گران ایرانی استقبال می کند. بروکر ارانته نیز دارای حساب های مختلف است که میزان اسپرد طلا [با توجه به زمان] در هر یک از آن ها متفاوت می باشد. نماد طلا در این بروکر به دو شکل “XAUUSD” و “XAUEUR” نشان داده می شود. کم ترین میزان حجم معامله در بروکر ارانته 0.01 لات ‌و بیشترین آن نیز 50 لات است. معاملات طلا در ارانته، به شکل قراردادهای “CFD” انجام می شود. شایان ذکر است، معامله گران می توانند نماد طلا را از روز دوشنبه-روز جمعه با میزان کمسیون ۳ $ در هر لات انجام دهند. اسپرد طلا در این بروکر از میزان 1.6 پیپ آغاز و با توجه به سشن های معاملاتی و حساب های مختلف، متفاوت است. در بروکر ارانته نماد طلا به دو صورت زیر قابل معامله می باشد:

  • XAUUSD؛
  • XAUEUR.

 

اسپرد طلا در بروکرها
اسپرد طلا در فارکس

 

اسپرد طلا در اوتت

بروکر اوتت مارکتس (otet markets) یک بروکر جدید در بازار فارکس است که امکان خرید و فروش گزینه های معاملاتی مختلفی را به معامله گران ارائه می دهد. این پلتفرم معاملاتی کاربردی، در سال 2023 شروع به فعالیت کرد و در حال توسعه روز افزونی می باشد. خدمات کاملی در این بروکر وجود دارد و نمادهای معاملاتی مختلفی را تحت پوشش خود قرار می دهد. در این بروکر، میزان اسپرد با توجه به این که به صورت لحظه ای تغییر می کند، عدد و میزان مشخصی ندارد. علاوه بر این، چند حساب معاملاتی مختلف نیز در بروکر وجود دارد که میزان اسپرد طلا در هر یک از آن‌ ها مختلف است. نماد طلا در تمامی حساب های بروکر اوتت، “XAUUSD” است و در حال حاضر، این بروکر دارای کم ترین میزان اسپرد طلا در میان سایر بروکر ها می باشد.

 

جمع بندی

در دنیای فارکس، بروکر های مختلفی وجود دارند که در هر یک از آن ها می توان به معامله طلا و سایر نماد های معاملاتی پرداخت. یکی از مهم ترین نکات پیرامون معامله طلا در این بروکر ها، میزان اسپرد طلا در بروکر ها است. هدف از بررسی اسپرد طلا در ابن بروکرها، انجام معاملات بهتر و‌سودمندتر است. بطور کلی، نمی توان این اظهار نظر را کرد که کدام یک بروکرها دارای بیشترین و یا کمترین میزان اسپرد است؛ چرا که هر کدام در حساب های مختلف متفاوت هستند. معامله گران می توانند با بهره مندی از اطلاعات ارائه شده در این مقاله، از میزان تمام اسپردها در بروکرهای مختلف مطلع شده و سپس با توجه به آن بروکر مورد نظر خود را انتخاب و به معامله بپردازند. در نهایت، باید به این موضوع اشاره کنیم که اسپرد طلا در فارکس می تواند متغییر باشد و این مسئله بستگی به بروکرها دارد. در این مقاله اسپرد طلا در فارکس را برای شما عزیزان توضیح دادیم و اسپرد در بروکرهای مختلف را ذکر کردیم.

سوالات متداول

🔷 نماد طلا در بروکر لایت فارکس چیست؟

در بروکر لایت فارکس طلا با دو نماد XAU/USD وXAU/EUR نمایش داده می شود.

🔷 نحوه محاسبه اسپرد طلا چگونه است؟

برای انجام محاسبه اسپرد طلا، در وهله اول می بایست میزان اسپرد طلا را در یک بروکر به دست آورده و سپس آن را با میزان لاتیج ورود به معامله ضرب کرده و سپس آن را به هر پیپ طلا به میزان ۱ $، ضرب کنید.

🔷 نماد طلا در بروکر ارانته به چه شکل است؟

نماد طلا در این بروکر به دو شکل XAUUSD و XAUEUR ارائه می شود.

🔷 مفهوم اسپرد طلا چیست؟

اسپرد طلا در واقع تفاوت بین دو فیمت ارائه شده توسط خریدار و فروشنده است که بروکر ها از این طریق کسب درآمد می کنند.


نظرات (2)
  1. اسپرد طلا در کدام بروکر کمتره؟

    • کمترین میزان اسپرد طلا در بروکر لایت فارکس در حساب ECN است

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.