استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن | Ichimoku Strategy

موفقیت در بازارهای مالی همچون فارکس (FX) اتفاقی نیست! چراکه سرمایه گذاران بزرگ از انواع ابزارهای حرفه ای ترید برای معاملات بهتر استفاده می کنند. یکی از برترین و پرکاربردترین این ابزارها را می توان اندیکاتور/ استراتژی Ichimoku دانست که می تواند در انواع معاملات بازار مورد استفاده قرار بگیرد. استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن کاربرد زیادی دارد و کمک بزرگی به این نوع معاملات می کند. شاخص ایچیموکو (Ichimoku) که یکی از محبوب ترین اندیکاتورهای بازارهای مالی و استراتژی های باینری آپشن محسوب می شود، مزایای ویژه ای برای معاملات دودویی-باینری آپشن دارد. معامله گرانی که به این نوع معاملات علاقه مند هستند، می توانند از استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن به طور گسترده استفاده کنند. اگر شما نیز می خواهید با استفاده از استراتژی Ichimoku معاملات باینری آپشن خود را ارتقا دهید، با ما تا پایان این مقاله همراه شوید.

استراتژی Ichimoku چیست؟
استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن نوعی استراتژی قوی در بازار است که به بهتر شدن معاملات دودویی کمک بزرگی می کند.

 

استراتژی Ichimoku چیست؟

به جرئت می توان گفت اندیکاتورها یکی از اصلی ترین ابزارهای ترید در بازارهای مالی هستند و نقش حیاتی در این زمینه ایفا می کنند! ایچیموکو (Ichimoku) نیز یکی از اندیکاتورهای مشهور در زمینه ترید و معامله گری است که بیشتر سرمایه گذاران را به وجد می آورد. چراکه این اندیکاتور بسیار دقیق است و آپشن های خارق العاده ای را نسبت به سایر اندیکاتورها ارائه می دهد. این شاخص در سال 1930، توسط یک فرد ژاپنی به نام گویچی هوسودا [Goichi Hosoda] ساخته شد. این ابزار امکان مشاهده سطوح حمایتی/مقاومتی را برای معامله گران فراهم می کند و جهت روند دارایی ها را به نمایش می گذارد. ایچیموکو با ابزارهای فنی که دارد، میانگین های متعدد را محاسبه می کند و در یک ابر بزرگ که به «ابر ایچیموکو» معروف است، نمایش می دهد.

 

اندیکاتور ایچیموکو

اندیکاتور ایچیموکو کاربردهای متفاوتی دارد و در انواع معاملات بازارهای مالی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، اما این ابزار به روند بهتر معاملات باینری آپشن-دودویی تاثیر بسزایی دارد. بیشتر اندیکاتورهای باینری آپشن، تنها بر یک یا دو روند قیمتی تمرکز می کنند. این در حالی است که استراتژی Ichimoku دارای مجموعه ای از نمودارها است که نمای دقیق تری از بازارها را ارائه می دهند. درواقع ایچیموکو جزئیات کامل یک دارایی را برای معامله گران به نمایش می گذارد که کمک بزرگی به تشخیص روند سهام یا سایر دارایی ها می کند. این اندیکاتور به معامله گران باینری آپشن کمک می کند که سیگنال های خرید-فروش برای معاملات باینری استاندارد را دریافت و خطوط حمایت/مقاومت را به خوبی شناسایی کنند.

 

استراتژی های معاملاتی باینری آپشن با استفاده از ایچیموکو

استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن نوعی استراتژی است که به معاملات دودویی کمک می کند. این استراتژی تلفیقی از اندیکاتور ایچیموکو با معاملات باینری آپشن است که گزینه های دودویی را ارتقا می دهد. استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن از تحلیل تکنیکال [نوسان گیری بازار و پیش بینی قیمت یک دارایی در آینده] و نمودارهای زنده قیمتی برای تعیین جهت روند استفاده می کند و هر گونه وارونگی بالقوه را به سرمایه گذاران نشان می دهد. البته گفتنی است که این اندیکاتور از پیچیدگی زیادی برخوردار است و کار بار ابزار ایچیموکو برای معاملات باینری آپشن، به افراد مبتدی پیشنهاد نمی شود. در ادامه برخی از بهترین استراتژی های معاملاتی باینری آپشن با استفاده از ایچیموکو را برای شما عزیزان نام برده ایم:

  • ترند تریدینگ-Trend Trading: یکی از محبوب ترین استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن است که حرکت یک روند را با استفاده از تنکانسن (Tenken-sen) و کیجونسن (Kijun-sen) شناسایی کند.
  • روندهای بلند مدت-Long-Term Trends: یک استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن به صورت پیشرفته است که برای پیش بینی روندهای بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرد.
  • حمایت/مقاومت- Support & Resistance: تخصص استراتژی Ichimoku در یافتن سطوح حمایت و مقاومت است که به هر دو سبک معاملات کوتاه مدت و بلند مدت، کمک شایانی دارد.
  • واژگون- Reversal: استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن برای تشخیص سیگنال های معکوس روند، یک فرصت طلایی محسوب می شود!
استراتژی Ichimoku
استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن

 

مزایا و معایب استراتژی ایچیموکو

ایچیموکو نیز مانند سایر ابزارهای فنی موجود در بازار، از مزایا و معایب مختلفی برخوردار می باشد که باید آن ها را در نظر داشته باشید. در ادامه برخی از این مزایا و معایب را برای شما عزیزان نام برده ایم:

🟢 مزایای استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن 🟢 🔴 معایب استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن 🔴
ارائه اطلاعات دقیق و مهمی همچون خطوط روند، حمایت/مقاومت و روند دارایی ها همگی در یک ابزار. استفاده از اندیکاتور ایچیموکو سخت است و نیاز به آموزش دارد.
قابل جفت شدن با ابزارهای دیگری مانند شاخص آر اس ای [RSI]. هیچ تضمینی برای ارائه سیگنال های اشتباه وجود ندارد.
به توسعه استراتژی سرمایه گذاران کمک می کند. استفاده از ایچیموکو محیط معاملاتی شما را بسیار شلوغ می کند!
بیشتر پلتفرم های معاملاتی باینری آپشن از استراتژی Ichimoku پشتیبانی می کنند.

 

جمع بندی

ایچیموکو که یکی از قدیمی ترین اندیکاتورهای بازار است، برای ترید در بازارهای مالی یک ابزار ضروری محسوب می شود و اطلاعات دقیقی از معاملات را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. این اندیکاتور در معاملات دودویی-باینری آپشن نیز مورد استفاده قرار می گیرد و نتیجه شگفت انگیزی را به معامله گران باینری آپشن اعطا می کند! استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن گزینه های بیشتری را برای معاملات باینری ارائه می دهد و سیگنال های ارزشمندی را در اختیار سرمایه گذاران معاملات دودویی می گذارد. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای روند بهتر معاملات، استراتژی Ichimoku را با شاخص قدرت نسبی RSI ترکیب کنید تا نتیجه خارق العاده ای بگیرید!

سوالات متداول

🟣 استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن چیست؟

استراتژی Ichimoku یکی از قدیمی ترین اندیکاتورهای بازار است که در سال 1930، توسط یک فرد ژاپنی به نام گویچی هوسودا [Goichi Hosoda] ساخته شد.

🟣 استراتژی Ichimoku در معاملات باینری آپشن چه چیزهایی را نشان نمی دهد؟

استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن دو عامل حجم و نوسان را نشان نمی دهد.

🟣 آیا استراتژی ایچیموکو در باینری آپشن برای معاملات روزانه نیز کاربرد دارد؟

بله، استراتژی Ichimoku گزینه های معاملات دودویی روزانه را ارائه می دهد.


نظرات (2)
  1. ایچیموکو به تنهایی کافیه و خوب بلدش باشید میتونین سود خوبی فقط با همین یک روش ببرید

    • با موافقت کامل! ایچیموکو یک استراتژی معاملاتی جامع و انعطاف پذیر است که می تواند برای انواع مختلف بازارها، از جمله ارزهای دیجیتال، استفاده شود

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.