بهترین زمان معامله طلا در فارکس چه روزها و ساعاتی است؟

مناسب ترین زمان برای ورود به معاملات طلا در بازار فارکس
بهترین زمان برای ورود به معاملات بستگی به هدف و استراتژی معاملاتی شما دارد.

طلا همیشه برای تریدر ها یکی از جذاب ترین نماد های معاملاتی بوده است. این فلز گران بها که پناهگاهی امن برای نوسان های اقتصادی محسوب می شود، با ورودش به معاملات آنلاین تحولی بزرگ در بازار های مالی به وجود آورد. زمانی که صحبت از حداکثر کردن سود از معاملات طلا می شود، زمان اهمیت بسیاری پیدا می کند. پیدا کردن بهترین ساعت معامله طلا می تواند شرایط انجام آن و کسب سود بیشتر را برایتان آسان کند. از آنجایی که نماد طلا در فارکس بسیار مهم است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از بهترین زمان معامله طلا در فارکس بگوییم.

 

چه زمانی در فارکس، طلا معامله کنیم

برای اینکه بدانیم بهترین زمان معامله طلا در فارکس کی است، ابتدا باید ساعت های فعالیت بازار طلا در فارکس را بدانیم. این بازار از بامداد دوشنبه تا آخر شب جمعه باز است، اما ساعت فعالیت آن کمی با ساعت معاملات دیگر نماد ها تفاوت دارد. بازار طلا در فارکس یک ساعت دیر تر از جفت ارز ها باز و یک روز زود تر آن بسته می شود. ساعت های فعالیت بازار طلای جهانی در (سشن های معاملاتی) مختلف به وقت ایران:

  • بازار «سیدنی»: از 1:30 بامداد تا 10:30 صبح؛
  • بازار «توکیو»: از 3:30 بامداد تا 12:30 ظهر؛
  • بازار «لندن»: از 11:30 صبح تا 8:30 شب؛
  • بازار «نیویورک»: از 4:30 عصر تا 1:30 بامداد.

البته زمان های گفته شده بر اساس ساعت های فعالیت بروکر می تواند متفاوت باشد.

 

بهترین روز ها برای معامله طلا در فارکس

به طور کلی برای ورود به معاملات فارکس بهتر است روز هایی را انتخاب کنید که بازار بیشترین حجم معاملات و در نتیجه بیشترین میزان نقدینگی را دارد. طبق همین اصل و بر اساس آمار های موجود، بهترین روز معامله طلا (سه شنبه)، (چهار شنبه) و (پنج شبه) است.

البته در کنار میزان نقدینگی باید به وضعیت نوسان قیمتی هم دقت کنید؛ بهتر است در روز هایی وارد معاملات طلا شوید که نوسان قیمتی کمتر است. میزان نوسان قیمتی در جمعه ها کمتر از دیگر روز های هفته است؛ از طرفی نوسان قیمت معمولا در روز های سه شنبه کمی بیشتر است.

بهترین ساعت برای ورود به معاملات فارکس چند است؟
بهترین ساعت معامله طلا زمان فعالیت همزمان دو سشن معاملاتی لندن و نیویورک است.

 

بهترین ساعات برای معامله طلا در فارکس

برای انتخاب بهترین ساعت معامله طلا در فارکس، باز هم باید به میزان نقدینگی بازار توجه کنید؛ به طور کلی حجم معاملات در بازار های «لندن» و «نیویورک» بسیار زیاد است. پس در ساعت هایی که این بازار ها با یکدیگر همپوشانی دارند، بیشترین حجم معاملات انجام می شود و نقدینگی بالا تر است. طبق ساعت های معاملاتی که بالا ارائه دادیم، زمان طلایی برای معاملات طلا در فارکس از 16:30 تا 20:30 است که این دو بازار به طور همزمان فعالند.

البته این مسئله در صورتی درست است که به دنبال معامله در زمان شلوغی بازار باشید. اگر استراتژی و هدفتان بر انتخاب ساعت های خلوت بازار باشد، بهتر است در زمان فعالیت بازار های آسیایی «سیدنی» و «توکیو» وارد معاملات شوید.

برای ورود به معاملات طلا باید چه نکاتی را در نظر بگیرید.
مطالعه، پیگیری اخبار اقتصادی و انتخاب استراتژی درست مهم ترین عوامل موفقیت در ترید طلا هستند.

 

نکات مهم معامله طلا در فارکس

ورود به معاملات طلا می تواند یک انتخاب بسیار هیجان انگیز باشد که علاوه بر ایجاد پتانسیل سود، سبد معاملاتی شما را متنوع می کند. اما به جز توجه به بهترین زمان معامله طلا در فارکس باید به نکاتی که در ادامه می گوییم هم توجه کنید.

 

یادگیری دقیق اصول بازار و درک نحوه کار فارکس و بازار طلا

شما باید درباره نحوه عملکرد بازار فارکس و بازار طلا به طور کامل اطلاعات کسب کنید. یادگیری مفاهیم اصلی و پایه درباره این دو بازار در تصمیمات معاملاتی تان تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

 

انتخاب یک استراتژی مناسب

بیش از ورود به معاملات طلا اهداف معاملاتی خود را مشخص کنید؛ دنبال سود کوتاه مدت هستید یا سرمایه گذاری بلند مدت؟ برنامه مدیریت ریسکتان را چطور تنظیم می کنید؟ چقدر ریسک پذیر هستید و حد ضرر و حد سود را چگونه مشخص می کنید؟ باید مواردی مانند «تحلیل تکنیکال» – “Technical Analysis”، تحلیل فاندامنتال – “Fundamental Analysis” و… را یاد بگیرید و همیشه خود را به روز نگه دارید.

 

از دنیای اطرافتان اطلاعات خوبی داشته باشید

رویداد های اقتصادی، اطلاعیه های بانک های مرکزی، تصمیمات سیاسی کشور ها، تحولات ژئوپلیتیک و… که می توانند بر قیمت طلا اثر گذارند را پیگیری کنید. اخبار اقتصادی، گزارش های تحلیلی و نظرات کارشناسان منابع معتبر را دنبال کنید تا از روند های بازار، هیجانات مردم و فرصت های بالقوه مطلع شوید.

 

یک بروکر معتبر و مطمئن انتخاب کنید

با یک کارگزاری رگوله شده کار کنید تا سرمایه تان در خطر نباشد. پلتفرم معاملاتی بروکر را بررسی کنید و مطمون شوید که ثبات، ویژگی های کاربر پسند، ابزار ترسیم نمودار و… دارد و اطلاعات بازار را در لحظه در اختیارتان قرار می دهد. همچنین به سراغ بروکری بروید که سفارشتان را با سرعت بالا اجرا می کند و میزان هزینه های معاملاتی اش معقول است.

 

با حساب های آزمایشی تمرین کنید

قبل از آنکه با پول واقعی ریسک کنید، از حساب های آزمایشی ارائه شده توسط بروکر ها برای آزمایش استراتژی ها و تمرین و آشنایی با پلتفرم ها استفاده کنید. به این ترتیب هم استرستان کاهش می یابد و هم بسیاری از نقاط ضعفتان بدون هیچ ضرری مشخص می شود.

 

سخن پایانی درباره بهترین زمان معامله طلا در فارکس

معامله طلا در بازار فارکس می تواند یک سرمایه گذاری سود آور باشد؛ به این شرط که تریدر ها در روز و ساعت مناسب وارد معاملات شوند. تریدر ها با شناخت بهترین ساعت معامله طلا، انتخاب بهترین روز معامله طلا، استفاده از استراتژی های درست و اتخاذ تصمیم های هوشمندانه می توانند شانس خود را برای کسب سود افزایش دهند. یادتان باشد که یادگیری مستمر، مدیریت ریسک و… برای حرکت درست در بازار آنلاین طلا ضروری است.

سوالات متداول

🟣 طلا در بازار فارکس با چه نمادی نشان داده می شود؟

طلا در بازار فارکس با نماد (XAU) نشان داده می شود.

🟣 آیا معاملات طلا پر سود است؟

معاملات طلا هم مثل هر نماد دیگری می تواند بازده بالایی داشته باشد؛ البته همیشه احتمال ضرر وجود دارد.

🟣 رابطه قیمت طلا و دلار آمریکا چگونه است؟

طلا و دلار آمریکا رابطه معکوس دارند؛ وقتی قیمت دلار بالا می رود، قیمت جهانی طلا کاهش می یابد و برعکس.


نظرات (2)
  1. بهترین زمان برای معامله طلا در فارکس، بین ساعت‌های 16:30 تا 20:30 به وقت ایران هست

    • درسته و در این ساعات، بازارهای لندن و نیویورک با هم باز هستند و بیشترین نقدینگی و نوسان را در بازار طلا ایجاد می‌کنند.

درج نظر

وب سایت "وی آی پی تریدینگ سنتر" تمام فعالیت های خود را براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پایه ریزی نموده و کاملا به این امر متعهد می باشد.